appstream - en to sk translation catalogue (271 entries)

en: AppStream CLI
sk: Textové užívateľské rozhranie pre AppStream

en: An utility to work with AppStream metadata
sk: Nástroj pre prácu s AppStream metadátami

en: Cache location '%s' is not writable.
sk: Umiestnenie vyrovnávacej pamäte „%s“ nie je zapisovateľné.

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Featured
sk: Zaujímavé

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Audio Creation & Editing
sk: Vytváranie a úprava zvuku

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Music Players
sk: Prehrávače hudby

[ctx: Category of Development]
en: Featured
sk: Zaujímavé

[ctx: Category of Development]
en: Debuggers
sk: Ladiace nástroje

[ctx: Category of Development]
en: IDEs
sk: Integrované vývojové prostredie

[ctx: Category of Education]
en: Featured
sk: Zaujímavé

[ctx: Category of Education]
en: Astronomy
sk: Astronómia

[ctx: Category of Education]
en: Chemistry
sk: Chémia

[ctx: Category of Education]
en: Languages
sk: Jazyky

[ctx: Category of Education]
en: Math
sk: Matematika

[ctx: Category of Games]
en: Featured
sk: Zaujímavé

[ctx: Category of Games]
en: Action
sk: Akcia

[ctx: Category of Games]
en: Adventure
sk: Dobrodružstvo

[ctx: Category of Games]
en: Arcade
sk: Arkáda

[ctx: Category of Games]
en: Blocks
sk: Bloky

[ctx: Category of Games]
en: Board
sk: Stolové

[ctx: Category of Games]
en: Card
sk: Kartové

[ctx: Category of Games]
en: Emulators
sk: Emulátory

[ctx: Category of Games]
en: Kids
sk: Detské

[ctx: Category of Games]
en: Logic
sk: Logické

[ctx: Category of Games]
en: Role Playing
sk: RPG

[ctx: Category of Games]
en: Sports
sk: Športy

[ctx: Category of Games]
en: Strategy
sk: Stratégie

[ctx: Category of Graphics]
en: Featured
sk: Zaujímavé

[ctx: Category of Graphics]
en: 3D Graphics
sk: 3D Grafika

[ctx: Category of Graphics]
en: Photography
sk: Fotografie

[ctx: Category of Graphics]
en: Scanning
sk: Skenovanie

[ctx: Category of Graphics]
en: Vector Graphics
sk: Vektorová grafika

[ctx: Category of Graphics]
en: Viewers
sk: Diváci

[ctx: Category of Office]
en: Featured
sk: Zaujímavé

[ctx: Category of Office]
en: Calendar
sk: Kalendár

[ctx: Category of Office]
en: Database
sk: Databáza

[ctx: Category of Office]
en: Finance
sk: Financie

[ctx: Category of Office]
en: Word Processor
sk: Textový procesor

[ctx: Category of Addons]
en: Fonts
sk: Písma

[ctx: Category of Addons]
en: Codecs
sk: Kodeky

[ctx: Category of Addons]
en: Input Sources
sk: Vstupné zdroje

[ctx: Category of Addons]
en: Language Packs
sk: Jazykové balíky

[ctx: Category of Addons]
en: Localization
sk: Preklady

[ctx: Category of Science]
en: Featured
sk: Zaujímavé

[ctx: Category of Science]
en: Artificial Intelligence
sk: Umelá inteligencia

[ctx: Category of Science]
en: Astronomy
sk: Astronómia

[ctx: Category of Science]
en: Chemistry
sk: Chémia

[ctx: Category of Science]
en: Math
sk: Matematika

[ctx: Category of Science]
en: Robotics
sk: Robotika

[ctx: Category of Communication]
en: Featured
sk: Zaujímavé

[ctx: Category of Communication]
en: Chat
sk: Okamžitá textová komunikácia

[ctx: Category of Communication]
en: News
sk: Novinky

[ctx: Category of Communication]
en: Web Browsers
sk: Webové prehliadače

[ctx: Category of Utility]
en: Featured
sk: Zaujímavé

[ctx: Category of Utility]
en: Text Editors
sk: Textové editory

[ctx: Category of Utility]
en: Terminal Emulators
sk: Emulátory terminálu

[ctx: Category of Utility]
en: File System
sk: Súborový systém

[ctx: Category of Utility]
en: System Monitoring
sk: Monitorovanie systému

[ctx: Category of Utility]
en: Security
sk: Zabezpečenie

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Audio & Video
en: Audio & Video
sk: Zvuk a video

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Development
en: Developer Tools
sk: Nástroje pre vývojárov

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Education
en: Education
sk: Výuka

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Game
en: Games
sk: Hry

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Graphics
en: Graphics & Photography
sk: Grafika a fotografie

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Office
en: Office
sk: Kancelár

note: TRANSLATORS: this is the main category for Add-ons TRANSLATORS: Addons are extensions for existing software components, e.g. support for more visual effects for a video editor
en: Add-ons
sk: Doplnky

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Science
en: Science
sk: Veda

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Communication
en: Communication & News
sk: Komunikácia a novinky

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Utilities
en: Utilities
sk: Nástroje

en: General
sk: Všeobecné

en: ALL
sk: VŠETCI

en: Adults Only
sk: Iba dospelí

en: Mature
sk: Dospievajúci

en: Teen
sk: Mladiství

en: Everyone 10+
sk: Každý s vekom nad 10 rokov

en: Everyone
sk: Každý

en: Early Childhood
sk: Skoré detstvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No cartoon violence
sk: Žiadne kreslené násilie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon characters in unsafe situations
sk: Kreslené postavy v nebezpečných situáciách

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon characters in aggressive conflict
sk: Kreslené postavy v agresívnom konflikte

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic violence involving cartoon characters
sk: Vyobrazené násilie zahŕňajúce kreslené postavy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No fantasy violence
sk: Žiadne fiktívne násilie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
sk: Postavy v nebezpečných situáciach ľahko odlíšiteľných od reality

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
sk: Postavy v agresívnom konflikte ľahko odlíšiteľnom od reality

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic violence easily distinguishable from reality
sk: Vyobrazené násilie ľahko odlíšiteľné od reality

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No realistic violence
sk: Žiadne realistické násilie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Mildly realistic characters in unsafe situations
sk: Mierne skutočné postavy v nebezpečných situáciách

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
sk: Vyobrazenia skutočných postáv v agresívnom konflikte

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic violence involving realistic characters
sk: Vyobrazené násilie zahŕňajúce skutočné postavy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No bloodshed
sk: Žiadne krviprelievanie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Unrealistic bloodshed
sk: Neskutočné krviprelievanie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic bloodshed
sk: Skutočné krviprelievanie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
sk: Vyobrazenia krviprelievania a zohavených častí tiel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sexual violence
sk: Žiadne sexuálne násilie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Rape or other violent sexual behavior
sk: Znásilnenie alebo iné násilné sexuálne správanie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to alcohol
sk: Žiadne odkazy na alkohol

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: References to alcoholic beverages
sk: Odkazy na alkoholické nápoje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Use of alcoholic beverages
sk: Požívanie alkoholických nápojov

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to illicit drugs
sk: Žiadne odkazy na zakázané drogy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: References to illicit drugs
sk: Odkazy na zakázané drogy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Use of illicit drugs
sk: Požívanie zakázaných drog

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to tobacco products
sk: Bez odkazov na tabakové výrobky

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: References to tobacco products
sk: Odkazy na tabakové výrobky

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Use of tobacco products
sk: Požívanie tabakových výrobkov

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No nudity of any sort
sk: Žiadna nahota akéhokoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Brief artistic nudity
sk: Občasná umelecká nahota

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prolonged nudity
sk: Dlhotrvajúca nahota

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to or depictions of sexual nature
sk: Bez sexuálnych odkazov alebo vyobrazení

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Provocative references or depictions
sk: Provokačné odkazy alebo vyobrazenia

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual references or depictions
sk: Sexuálne odkazy alebo vyobrazenia

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic sexual behavior
sk: Vyobrazené sexuálne správanie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No profanity of any kind
sk: Žiadne zneuctenie akéhokoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Mild or infrequent use of profanity
sk: Mierne alebo časte zneuctenie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Moderate use of profanity
sk: Stredne silné zneuctenie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Strong or frequent use of profanity
sk: Silné alebo časté zneuctenie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No inappropriate humor
sk: Žiadny nevhodný humor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slapstick humor
sk: Drsný humor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Vulgar or bathroom humor
sk: Vulgárny alebo kúpeľňový humor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Mature or sexual humor
sk: Sexuálny humor alebo humor pre dospelých

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No discriminatory language of any kind
sk: Žiadny diskriminačný jazyk akéhokoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Negativity towards a specific group of people
sk: Odpor voči špecifickej skupine ľudí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination designed to cause emotional harm
sk: Diskriminácia s následkami emočnej ujmy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
sk: Jednoznačná diskriminácia založená na pohlaví, sexuálnej orientácii, rase alebo náboženstve

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No advertising of any kind
sk: Žiadne reklamy akéhokoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Product placement
sk: Umiestnenie výrobku

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Explicit references to specific brands or trademarked products
sk: Jednoznačné odkazy na produkty špecifických značiek alebo označené obchodnou známkou

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
sk: Používatelia sú vyzývaní na nákup špecifických položiek v skutočnom svete

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No gambling of any kind
sk: Žiadne hazardovanie akéhokoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling on random events using tokens or credits
sk: Hazardovanie na náhodných podujatiach použitím žetónov alebo kreditov

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling using “play” money
sk: Hazardovanie s fiktívnymi peniazmi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling using real money
sk: Hazardovanie so skutočnými peniazmi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No ability to spend money
sk: Žiadne možnosti míňania peňazí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Users are encouraged to donate real money
sk: Používatelia sú vyzývaní na darovanie skutočných peňazí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Ability to spend real money in-app
sk: Možnosť míňania skutočných peňazí v aplikácii

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No way to chat with other users
sk: Žiadne možnosti textovej komunikácie s ostatnými používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Moderated chat functionality between users
sk: Moderované rozhovory medzi používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Uncontrolled chat functionality between users
sk: Nekontrolovateľné rozhovory medzi používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No way to talk with other users
sk: Žiadne možnosti hovoriť s ostatnými používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
sk: Nekontrolovateľné zvukové alebo video rozhovory medzi používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sharing of social network usernames or email addresses
sk: Žiadne zdieľanie používateľských mien alebo emailových adries zo sociálnych sietí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing social network usernames or email addresses
sk: Zdieľanie používateľských mien alebo emailových adries zo sociálnych sietí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sharing of user information with third parties
sk: Žiadne zdieľanie informácií o používateľoch s tretími stranami

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Checking for the latest application version
sk: Kontroluje sa najnovšia verzia aplikácie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing information that lets others identify the user
sk: Zdieľanie informácií, ktoré umožňujú ostatným identifikovať používateľa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sharing of physical location with other users
sk: Žiadne zdieľanie fyzickej lokality ostatným používateľom

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing physical location with other users
sk: Zdieľanie fyzickej lokality ostatným používateľom

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to homosexuality
sk: Žiadne odkazy na homosexualitu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Indirect references to homosexuality
sk: Nepriame odkazy na homosexualitu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to prostitution
sk: Žiadne odkazy na prostitúciu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Indirect references to prostitution
sk: Nepriame odkazy na prostitúciu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Direct references to prostitution
sk: Priame odkazy na prostitúciu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of the act of prostitution
sk: Grafické vyobrazenia aktu prostitúcie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to adultery
sk: Žiadne odkazy na cudzoložstvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Indirect references to adultery
sk: Nepriame odkazy na cudzoložstvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Direct references to adultery
sk: Priame odkazy na cudzoložstvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of the act of adultery
sk: Grafické vyobrazenia aktu cudzoložstva

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to desecration
sk: Žiadne odkazy na znesvätenie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of or references to historical desecration
sk: Vyobrazenia alebo odkazy na historické znesvätenie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No visible dead human remains
sk: Bez viditeľných pozostatkov mŕtvych ľudí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Visible dead human remains
sk: Viditeľné pozostatky mŕtvych ľudí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of desecration of human bodies
sk: Grafické vyobrazenia znesvätenia ľudských tiel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to slavery
sk: Žiadne odkazy na otroctvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of or references to historical slavery
sk: Vyobrazenia alebo odkazy na historické otroctvo

note: TRANSLATORS: List of "grey-listed" words sperated with ";" Do not translate this list directly. Instead, provide a list of words in your language that people are likely to include in a search but that should normally be ignored in the search.
en: app;application;package;program;programme;suite;tool
sk: app;aplikácia;balík;program;balík;nástroj

en: Metadata files have errors:
sk: Súbory s metaúdajmi obsahujú chyby:

en: Iconsets
sk: Sady ikôn

en: Libraries
sk: Knižnice

en: Binaries
sk: Spustiteľné súbory

en: Media types
sk: Typy médií

en: Fonts
sk: Písma

en: Modaliases
sk: Alternatívne názvy modulov

en: D-Bus System Services
sk: Služby relácie systému DBus

en: D-Bus Session Services
sk: Služby relácie DBus

en: Runtime Firmware
sk: Dočasne nahrávaný firmware

en: Flashed Firmware
sk: Nainštalovaný firmvér

en: Component
sk: Súčasť

en: A <description/> tag must not be localized in metainfo files (upstream metadata). Localize the individual paragraphs instead.
sk: <description/> Označenie nesmie byť lokalizované v súboroch metainfo (upstream metadata). Radšej lokalizujte odstavce samostatne.

en: AppStream descriptions support only a limited set of tags to format text: Paragraphs (<p/>) and lists (<ul/>, <ol/>). This description markup contains an invalid XML tag that would not be rendered correctly in applications supporting the metainfo specification.
sk: Popisy AppStream podporujú iba obmedzené množstvo tagov na formátovanie textu: Odstavce (<p/>) a zoznamy (<ul/>, <ol/>). Tento popisný markup obsahuje neplatný XML tag, ktorý by nebol správne vyrenderovaný v aplikáciách podporujúcich špecifikáciu metainfo.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: A screenshot must contain at least one image or video in order to be useful. Please add an <image/> to it.
sk: Screenshot musí obsahovať aspoň jeden obrázok alebo video ak má byť užitočný. Prosíme pridajte <image/>.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: A `requires` or `recommends` item requires a value to denote a valid relation.
sk: `requires` alebo `recommends` položka si vyžaduje hodnotu na indikovanie platnej súvislosti.

en: Consider using a secure (HTTPS) URL for the remote icon link.
sk: Zvážte použitie zabezpečenej adresy URL (HTTPS) pre ikonu vzdialeného odkazu.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: An `extends` tag is specified, but the component is not of type `addon`, `localization` or `repository`.
sk: `extends` označenie je špecifikované, ale komponent nie je `addon`, `localization` alebo `repository`.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --verbose TRANSLATORS: ascompose flag description for: --verbose
en: Show extra debugging information.
sk: Zobrazovať doplňujúce informácie pre ladenie.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --no-color TRANSLATORS: ascompose flag description for: --no-color
en: Don't show colored output.
sk: Nezobrazovať farebný výstup.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --version TRANSLATORS: ascompose flag description for: --version
en: Show the program version.
sk: Zobraziť verziu programu.

note: TRANSLATORS: Output if appstreamcli --version is executed.
en: AppStream version: %s
sk: Verzia nástroja AppStream CLI: %s

en: AppStream CLI tool version: %s
    AppStream library version: %s
sk: Verzia nástroja AppStream pre textové užívateľské rozhranie: %s
    Verzia knižnice AppStream: %s

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --cachepath
en: Manually selected location of AppStream cache.
sk: Ručne nastavené umiestnenie vyrovnávacej pamäte AppStream.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --datapath
en: Manually selected location of AppStream metadata to scan.
sk: Ručne nastavené umiestnenie metaúdajov AppStream na znovu vytvorenie vyrovnávacej pamäte.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --format
en: Default metadata format (valid values are 'xml' and 'yaml').
sk: Predvolený metaúdajoví formát (platné hodnoty sú „xml“ a „yaml“).

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --details
en: Print detailed output about found components.
sk: Vytlačiť podrobnosti o nájdených súčastiach.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --pedantic (used by the "validate" command)
en: Also show pedantic hints.
sk: Pri overovaní ukazovať aj nájdené drobnosti.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --no-net (used by the "validate" command)
en: Do not use network access.
sk: Nepoužívať sieť.

note: TRANSLATORS: This is the header to the --help menu for subcommands
en: AppStream command-line interface
sk: Rozhranie príkazového riadku AppStream

en: '%s' command
sk: Príkaz „%s“

note: TRANSLATORS: An unknown option was passed to appstreamcli.
en: Option '%s' is unknown.
sk: Príkaz „%s“ je neznámy.

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: Spustením „%s --help“ zobrazíte úplný zoznam dostupných volieb príkazového riadka.

en: Run '%s --help' to see a list of available commands and options, and '%s %s --help' to see a list of options specific for this subcommand.
sk: Spustením „%s --help“ zobrazíte úplný zoznam dostupných volieb príkazového riadka a možností, a „%s %s --help“ tých pre konkrétny rozdieloví príkaz.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --force
en: Enforce a cache refresh.
sk: Vynútiť aktualizáciu vyrovnávacej pamäte.

en: You need to provide at least two version numbers to compare as parameters.
sk: Ak chcete porovnať parametre, musíte poskytnúť aspoň dve čísla verzií.

note: * TRANSLATORS: The user tried to compare version numbers, but the comparison operator (greater-then, equal, etc.) was invalid.
en: Unknown compare relation '%s'. Valid values are:
sk: Neznámy vzťah porovnania „%s“ Platné hodnoty sú:

en: Too many parameters: Need two version numbers or version numbers and a comparison operator.
sk: Príliš veľa parametrov: potrebujete dve čísla verzií alebo čísla verzií a operátor porovnania.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --from-desktop (part of the new-template subcommand)
en: Use the given .desktop file to fill in the basic values of the metainfo file.
sk: Použiť daný .desktop súbor pre vyplnenie základných hodnôt do súboru s metainformáciami.

en: This command takes optional TYPE and FILE positional arguments, FILE being a file to write to (or "-" for standard output).
sk: Tento príkaz prijíma voliteľné pozičné parametre TYPE (typ) a FILE (súbor), kde FILE je súbor do ktorého je potrebné zapísať (alebo '-' pre štandardný výstup).

en: The TYPE must be a valid component-type, such as: %s
sk: Je potrebné, aby TYPE (typ) bol platný typ komponentu, ako napríklad: %s

note: these are commands we can use with appstreamcli
en: Subcommands:
sk: Čiastkové príkazy:

en: You can find information about subcommand-specific options by passing "--help" to the subcommand.
sk: Informácie o prepínačoch pre konkrétne čiastkové príkazy obdržíte pripojením '--help' (nápoveda) k čiastkovému príkazu.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli search` command description.
en: Search the component database.
sk: Prehľadať databázu komponentov.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli get` command description.
en: Get information about a component by its ID.
sk: Získať informácie o komponente podľa jeho identifikátora.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli dump` command description.
en: Dump raw XML metadata for a component matching the ID.
sk: Vypísať surové XML metaúdaje súčasti s týmto identifikátorom.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli refresh-cache` command description.
en: Rebuild the component metadata cache.
sk: Znovu vytvoriť súčasť vyrovnávacej pamäti metaúdajov.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli validate` command description.
en: Validate AppStream XML files for issues.
sk: Overiť či XML AppStream súbor neobsahuje chyby.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli validate-tree` command description.
en: Validate an installed file-tree of an application for valid metadata.
sk: Overiť či nainštalovaný strom súborov programu obsahuje platné metaúdaje.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli install` command description.
en: Install software matching the component-ID.
sk: Nainštalovať softvér zodpovedajúci identifikátoru súčasti.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli remove` command description.
en: Remove software matching the component-ID.
sk: Odobrať softvér zodpovedajúci identifikátora súčasti.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli status` command description.
en: Display status information about available AppStream metadata.
sk: Zobraziť stavové informácie o dostupných AppStream metaúdajoch.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli put` command description.
en: Install a metadata file into the right location.
sk: Nainštalovať súbor s metaúdajmi na správne miesto.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli vercmp` command description.
en: Compare two version numbers.
sk: Porovnať dve čísla verzií.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli new-template` command description.
en: Create a template for a metainfo file (to be filled out by the upstream project).
sk: Vytvoriť šablónu pre metainfo súbor (pre vyplnenie v upstream projektu).

note: TRANSLATORS: ascli has been run without command.
en: You need to specify a command.
sk: Musíte uviesť príkaz.

en: You might need superuser permissions to perform this action.
sk: Na vykonanie tejto akcie možno budete potrebovať oprávnenia administrátora systému.

note: TRANSLATORS: An AppStream component-id is missing in the command-line arguments TRANSLATORS: ascli was told to find a software component by its ID, but no component-id was specified.
en: You need to specify a component-ID.
sk: Musíte uviesť identifikátor súčasti.

en: Unable to find component with ID '%s'!
sk: Nepodarilo sa nájsť súčasť s identifikátorom „%s“!

en: You need to specify a term to search for.
sk: Musíte uviesť, čo chcete hľadať.

note: TRANSLATORS: We got no full-text search results
en: No component matching '%s' found.
sk: Nebola nájdená súčasť zodpovedajúca „%s“.

en: No value for the item to search for was defined.
sk: Nebola definovaná hodnota položky, ktorá sa má hľadať.

en: Invalid type for provided item selected. Valid values are:
sk: Vybratý neplatný typ pre poskytnutú položku. Platné hodnoty sú:

en: Could not find component providing '%s::%s'.
sk: Nie je možné nájsť komponent poskytujúci „%s;%s“.

en: You need to specify a metadata file.
sk: Musíte určiť súbor metaúdajov.

en: You need to specify an input and output file.
sk: Musíte určiť súbor metaúdajov.

en: Metadata file '%s' does not exist.
sk: Súbor s metaúdajmi „%s“ neexistuje.

en: Unable to convert file: Could not determine output format, please set it explicitly using '--format='.
sk: Nedarí sa previesť súbor: Nepodarilo sa zistiť výstupný formát, nastavte ho výslovne pomocou prepínača '--format'.

en: You need to give an AppStream software component type to generate a template. Possible values are:
sk: Aby bolo možné vytvoriť šablónu, je potrebné zadať typ softvérovej súčasti AppStream. Možné hodnoty sú:

note: TRANSLATORS: The user tried to create a new template, but supplied a wrong component-type string
en: The software component type '%s' is not valid in AppStream. Possible values are:
sk: Typ „%s“ softvérovej súčasti nie je platný pre AppStream. Možné hodnoty sú:

en: The .desktop file '%s' does not exist.
sk: Súbor .desktop pre „%s“ neexistuje.

en: Unable to read the .desktop file: %s
sk: Nepodarilo sa načítať .desktop súbor: %s

en: Unable to build the template metainfo file: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor so šablónou metainfomacií: „%s“

en: Unable to save the template metainfo file: %s
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor s metainfomáciami šablóny: %s

note: TRANSLATORS: In the status report of ascli: Header
en: AppStream Status:
sk: Stav nástroja AppStream:

en: Version: %s
sk: Verzia: %s

note: TRANSLATORS: Status summary in ascli
en: Summary:
sk: Zhrnutie:

en: We have information on %i software components.
sk: Je k dispozícii informácie o %i softvérovej súčasti.

en: Error while loading the metadata pool: %s
sk: Chyba pri načítaní fondu metaúdajov: %s

en: Augmenting existing desktop-entry file '%s' with data from '%s'.
sk: Rozšírenie existujúceho desktop-entry file '1%s' dátami z '2%s'.

en: Name
sk: Názov

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Homepage
sk: Domovská stránka

note: developer name
en: Developer
sk: Vývojár

en: Description
sk: Popis

en: No suitable package manager CLI found. Please make sure that e.g. "pkcon" (part of PackageKit) is available.
sk: Nenašiel sa vhodný CLI správca balíkov. Prosím, uistite sa, že máte dostupného napr. klienta „pkcon“ (je súčasťou nástroja PackageKit).

en: Unable to spawn package manager: %s
sk: Nepodarilo sa spustiť správcu balíkov: %s

en: Component '%s' has no installation candidate.
sk: Komponent „%s“ nemá kandidáta na inštaláciu.

note: TRANSLATORS: Used for small issue-statistics in appstreamcli-validate, shows amount of "error"-type hints
en: errors: %lu
sk: chyby: %lu

note: TRANSLATORS: Used for small issue-statistics in appstreamcli-validate, shows amount of "warning"-type hints
en: warnings: %lu
sk: varovania: %lu

note: TRANSLATORS: Used for small issue-statistics in appstreamcli-validate, shows amount of "info"-type hints
en: infos: %lu
sk: informácie: %lu

note: TRANSLATORS: Used for small issue-statistics in appstreamcli-validate, shows amount of "pedantic"-type hints
en: pedantic: %lu
sk: drobnosti: %lu

en: Validation was successful.
sk: Overenie bolo úspešné.

en: Validation was successful: %s
sk: Overenie bolo úspešné: %s

en: Validation failed: %s
sk: Overenie zlyhalo: %s

en: You need to specify a root directory to start validation!
sk: Na zahájenie overovania musíte určiť koreňový adresár!

en: Identifier
sk: Identifikátor

en: Package
sk: Balík

en: Bundle
sk: Balík

en: Icon
sk: Ikona

en: Extends
sk: Rozširuje

en: Default Screenshot URL
sk: URL predvolenej snímky obrazovky

en: Project Group
sk: Skupina projektu

note: license
en: License
sk: Licencia

en: Categories
sk: Kategórie

en: Compulsory for
sk: Povinné pre

note: TRANSLATORS: Other software or interfaces that this software component provides
en: Provided Items
sk: Poskytované položky
