plasma-angelfish - en to ia translation catalogue (162 entries)

en: desktop file to open
ia: file de scriptorio a aperir

en: Copyright 2020 Angelfish developers
ia: Copyright 2020, disveloppatores de Angelfish

en: Download finished
ia: Discargamento terminate

en: Download failed
ia: Discargamento fallite

en: Open
ia: Aperi

en: Authentication required
ia: Authentication requirite

en: Username
ia: Nomine usator

en: Password
ia: Contrasigno

en: Do you want to download this file?
ia: Tu vole discargar iste file?

en: Download
ia: Discarga

en: Cancel
ia: Cancella

en: Error loading the page
ia: Error a cargar le pagina

en: Retry
ia: Prova de nove

en: Do you wish to continue?
    
     If you wish so, you may continue with an unverified certificate.
     Accepting an unverified certificate means
     you may not be connected with the host you tried to connect to.
     Do you wish to override the security check and continue?
ia: Tu desira continuar?
    
    Si tu desira assi, tu pote continuar con un certificato non verificate.
    Acceptar un certificato non verificate significa que tu poterea
    non esser connectite al hospite qui tu essayava connecter.
    Tu vole ultrepassare le verifica de securitate e continuar?

en: Yes
ia: Si

en: This page says
ia: Iste pagina dice

en: The website asks for confirmation that you want to leave. Unsaved information might not be saved.
ia: Le sito web demanda confirmation que tu vole lassar. Information non salveguardate poterea no esser salveguardate.

en: Leave page
ia: Lassa (abandona) pagina

en: Submit
ia: Submitte

en: Do you want to allow the website to access the geo location?
ia: Tu vole permitter al sito web de acceder al geo location?

en: Do you want to allow the website to access the microphone?
ia: Tu vole permitter al sito web de acceder al microphono?

en: Do you want to allow the website to access the camera?
ia: Tu vole permitter al sito web de acceder al camera?

en: Do you want to allow the website to access the camera and the microphone?
ia: Tu vole permitter al sito web de acceder al camera e al microphono?

en: Do you want to allow the website to share your screen?
ia: Tu vole permitter al sito web de compartir tu schermo?

en: Do you want to allow the website to share the sound output?
ia: Tu vole permitter al sito web de compartir le exito de sono?

en: Do you want to allow the website to send you notifications?
ia: Tu vole permitter al sito web de inviar tu notification?

en: Accept
ia: Accepta

en: Decline
ia: Declina

en: Print
ia: Imprime

en: Save to PDF
ia: Salveguarda a PDF

en: Paper size
ia: Grandor de papiro

en: Options
ia: Optiones

en: Print backgrounds
ia: Imprime fundos

en: Save
ia: Salveguarda

en: Website was opened in a new tab
ia: Sito web esseva aperite in un nove scheda

en: Entered Full Screen Mode
ia: Entrate a modo de Schermo plen

en: Exit Full Screen (Esc)
ia: Exi Schermo plen (Esc)

en: Play
ia: Reproduce

en: Pause
ia: Pausa

en: Unmute
ia: Non silente

en: Mute
ia: Silente

en: Speed
ia: Velocitate

en: Loop
ia: Anella

en: Exit fullscreen
ia: Exi schermo plen

en: Fullscreen
ia: Schermo plen

en: Hide controls
ia: Cela Controlos

en: Show controls
ia: Monstra Controlos

en: Open video
ia: Aperi video

en: Open audio
ia: Aperi Audio...

en: Open video in new Tab
ia: Aperi video in nove scheda

en: Open audio in new Tab
ia: Aperi Audio in nove scheda

en: Save video
ia: Salveguarda video

en: Copy video Link
ia: Copia ligamine de video

en: Open image
ia: Aperi imagine

en: Open image in new Tab
ia: Aperi imagine in nove scheda

en: Save image
ia: Salveguarda imagine

en: Copy image
ia: Copia imagine

en: Copy image link
ia: Copia ligamine de imagine

en: Open link
ia: Aperi Ligamine

en: Open link in new Tab
ia: Aperi ligamine in nove scheda

en: Bookmark link
ia: Ligamine de marcator de libro

en: Save link
ia: Salveguarda ligamine

en: Copy link
ia: Copia Ligamine

en: Copy
ia: Copia

en: Cut
ia: Talia

en: Paste
ia: Colla

en: Share page
ia: Comparti pagina

en: View page source
ia: Vider Pagina Fonte

en: The ad blocker is missing its filter lists, do you want to download them now?
ia: Le blocator de annuncios (ad blocker) es mancante de su listas de filtrar, tu vole discargar los nunc?

en: Downloading...
ia: Discargante...

en: Bookmarks
ia: Marcatores de libro

en: Search bookmarks…
ia: Cerca marcatores de libro...

en: No bookmarks yet
ia: Ancora necun marcator de libro

en: Search or enter URL…
ia: Cerca o inserta URL...

en: New Tab
ia: Nove scheda

en: Leave private mode
ia: Lassa (abandona) modo private

en: Private mode
ia: Modo private

en: History
ia: Historia

en: Downloads
ia: Discargamentos

en: Full Screen
ia: Schermo plen

en: Hide developer tools
ia: Cela instrumentos per disveloppatores

en: Show developer tools
ia: Monstra instrumentos per disveloppatores

en: Find in page
ia: Trova in pagina

[ctx: @action:inmenu]
en: Reader Mode
ia: Modo de Lectura

en: Add to application launcher
ia: Adde a lanceator de application

en: Settings
ia: Preferentias

en: Search history…
ia: Cerca chronologia...

en: Clear all history
ia: Netta omne chronologia

en: Not history yet
ia: Ancora non chronologia

en: Reader Mode: %1
ia: Modo de Lectura: %1

en: Close tab
ia: Claude scheda

en: Open a new tab
ia: Aperir un nove scheda

en: List all tabs
ia: Lista omne schedas

en: Reload Tab
ia: Recarga scheda

en: Duplicate Tab
ia: Duplica scheda

en: Bookmark Tab
ia: Scheda de Marcator de libro

en: Close Tab
ia: Claude scheda

en: No running downloads
ia: Necun discargamentos in execution

[ctx: download state]
en: Starting…
ia: Initiante…

en: Completed
ia: Completate

en: Cancelled
ia: Cancellate

[ctx: download state]
en: Interrupted
ia: Interrumpite

[ctx: download state]
en: In progress
ia: in progresso

en: Continue
ia: Continua

en: Search...
ia: Cerca...

en: Angelfish Web Browser
ia: Angelfish Webbrowser (navigator web)

en: Tabs
ia: Schedas

en: Add to homescreen
ia: Adde a schermo de initio

en: Open in app
ia: Aperi in app

en: Go previous
ia: Vade a previe

en: Go forward
ia: Vade avante

en: Stop loading
ia: Stoppa de cargar

en: Refresh
ia: Refresca

en: Bookmarked
ia: Ponite in le marcatores de libro

en: Bookmark
ia: Marcator de libro

en: Show desktop site
ia: Monstr sito de scriptorioa

en: Reader Mode
ia: Modo de Lectura

en: Hide navigation bar
ia: Cela barra de navigation

en: Done
ia: Facite

en: Site wants to open a new tab: 
    %1
ia: Sito vole aperir un nove scheda:
    %1

en: Share page to
ia: Comparti pagina con

en: URL to open
ia: URL que debe aperir se

en: Web Apps
ia: Apps web

en: Search Engine
ia: Motor de cerca

en: Toolbars
ia: Barras de instrumento

en: Show home button:
ia: Monstra alcun button:

en: The home button will be shown next to the reload button in the toolbar.
ia: Le button de domo o initio essera monstrate proxime al button de recargar in le barra de instrumento

en: Homepage:
ia: Pagina Domo o Principal:

en: New tabs:
ia: Nove schedas:

en: Always show the tab bar
ia: Monstra sempre le barra de scheda

en: The tab bar will be displayed even if there is only one tab open
ia: Le barra de scheda essera monstrate anque si il ha solmente un scheda aperite

en: Adblock settings
ia: Preferentias de adblock (bloco de annuncios)

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Filterlist
ia: Adde lista de filtrar

en: Update lists
ia: Actualisa listas

en: The adblock functionality isn't included in this build.
ia: Le functionalitate de adblock (bloco de annuncios) non es includite in iste construction.

en: Remove this filter list
ia: Remove iste lista de filtrar

en: Add Filterlist
ia: Adde lista de filtrar

en: Add filterlist
ia: Adde lista de filtrar

en: Name
ia: Nomine

en: Enable JavaScript
ia: Habilita JavaScript

en: This may be required on certain websites for them to work.
ia: Isto pote esser requirite sur certe sitos web per facer que illos functionara.

en: Load images
ia: Carga imagines

en: Whether to load images on websites.
ia: Si cargar images sur sitios web

en: Enable adblock
ia: Activa AdBlock

en: Attempts to prevent advertisements on websites from showing.
ia: Tentativas de evitar anuncios de publicitate sur sitos web

en: AdBlock functionality was not included in this build.
ia: Le functionalitate de adblock (bloco de annuncios) non es includite in iste construction.

en: Switch to new tab immediately
ia: Commuta a nove scheda immediatemente

en: When you open a link, image or media in a new tab, switch to it immediately
ia: Quando tu aperi un ligamine, image o media in un nove scheda, pasa a illo immediatemente

en: Use Smooth Scrolling
ia: Usa Rolar lisie

en: Scrolling is smoother and will not stop suddenly when you stop scrolling. Requires app restart to take effect.
ia: Rolar es plus lisie e non stoppara subito quando tu stoppa rolar. Il require que app restarta pro haber effecto.

en: Use dark color scheme
ia: Usa schema de color obscur

en: Websites will have their color schemes set to dark. Requires app restart to take effect.
ia: Sitos web habera lor schemas de color fixate a obscur. Il require que le app restarta per haber effecto.

en: Navigation bar
ia: Barra de navigation

en: Choose the buttons enabled in navigation bar. Some of the buttons can be hidden only in portrait orientation of the browser and are always shown if the browser is wider than its height.
    
     Note that if you disable the menu buttons, you will be able to access the menus either by swiping from the left or right side or to a side along the bottom of the window.
ia: Selige le buttones habilitate in barra de navigation. alcun del buttones pote esser celate solmente in orientation vertical (portrait) del navigator e es sempre monstrate si le navigator es  plus large que su altessa.
    
    Nota que si tu dishabilita le buttones de menu, tuu essera capabile a acceder al menu o per glissar ab le latere sinistre  o dextere o a un latere preter le fundo del fenestra.

en: Main menu in portrait
ia: Menu principal in vertical (portrait)

en: Tabs in portrait
ia: Schedas in vertical (portrait)

en: Context menu in portrait
ia: Menu de contexto in vertical (portrait)

en: Go back
ia: Vade retro

en: Reload/Stop
ia: Recarga/Stoppa

en: Custom
ia: Personalisate

en: Base URL of your preferred search engine
ia: URL de base de tu motor de cerca preferite

[ctx: placeholder message]
en: No Web Apps installed
ia: Nulle Apps de Web installate
