plasma-angelfish - en to gl translation catalogue (170 entries)

en: desktop file to open
gl: Ficheiro de escritorio para abrir.

en: Angelfish Web App runtime
gl: Motor de aplicacións web de Angelfish

en: Copyright 2020 Angelfish developers
gl: © 2020 Equipo desenvolvedor de Angelfish

en: Download finished
gl: Rematou a descarga

en: Download failed
gl: A descarga fallou

en: Open
gl: Abrir

en: Authentication required
gl: Debe autenticarse

en: Username
gl: Nome de persoa usuaria

en: Password
gl: Contrasinal

en: Do you want to download this file?
gl: Quere descargar este ficheiro?

en: Download
gl: Descargar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Error loading the page
gl: Erro ao cargar a páxina

en: Retry
gl: Intentar de novo

en: Do you wish to continue?
    
     If you wish so, you may continue with an unverified certificate.
     Accepting an unverified certificate means
     you may not be connected with the host you tried to connect to.
     Do you wish to override the security check and continue?
gl: Quere continuar?
    
    Nese caso, pode continuar cun certificado sen verificar.
     Aceptar un certificado sen verificar significa que podería non
     estar conectándose ao servidor ao que intentou conectarse.
     Quere sobredefinir a comprobación de seguridade e continuar?

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: This page says
gl: A páxina di

en: The website asks for confirmation that you want to leave. Unsaved information might not be saved.
gl: O sitio web pide confirmación de que quere saír. A información sen gardar podería perderse.

en: Leave page
gl: Saír da páxina

en: Submit
gl: Entregar

en: Do you want to allow the website to access the geo location?
gl: Quere permitir que o sitio web acceda á posición xeográfica?

en: Do you want to allow the website to access the microphone?
gl: Quere permitir que o sitio web acceda ao micrófono?

en: Do you want to allow the website to access the camera?
gl: Quere permitir que o sitio web acceda á cámara?

en: Do you want to allow the website to access the camera and the microphone?
gl: Quere permitir que o sitio web acceda á cámara e ao micrófono?

en: Do you want to allow the website to share your screen?
gl: Quere permitir que o sitio web comparta a súa pantalla?

en: Do you want to allow the website to share the sound output?
gl: Quere permitir que o sitio web comparta a súa saída de son?

en: Do you want to allow the website to send you notifications?
gl: Quere permitir que o sitio web lle envíe notificacións?

en: Accept
gl: Aceptar

en: Decline
gl: Rexeitar

en: Print
gl: Imprimir

en: Destination
gl: Destino

en: Save to PDF
gl: Gardar como PDF

en: Orientation
gl: Orientación

en: Paper size
gl: Tamaño do papel

en: Options
gl: Opcións

en: Print backgrounds
gl: Imprimir os fondos

en: Save
gl: Gardar

en: Website was opened in a new tab
gl: O sitio web abriuse nunha nova lapela

en: Entered Full Screen Mode
gl: Entrou no modo a pantalla completa

en: Exit Full Screen (Esc)
gl: Saír da pantalla completa (Esc)

en: Play
gl: Reproducir

en: Pause
gl: Pausar

en: Unmute
gl: Activar o son

en: Mute
gl: Silenciar

en: Speed
gl: Velocidade

en: Loop
gl: Bucle

en: Exit fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Hide controls
gl: Agochar os controis

en: Show controls
gl: Amosar os controis

en: Open video
gl: Abrir o vídeo

en: Open audio
gl: Abrir o son

en: Open video in new Tab
gl: Abrir o vídeo nunha nova lapela

en: Open audio in new Tab
gl: Abrir o son nunha nova lapela

en: Save video
gl: Gardar o vídeo

en: Copy video Link
gl: Copiar a ligazón do vídeo

en: Open image
gl: Abrir a imaxe

en: Open image in new Tab
gl: Abrir a imaxe nunha nova lapela

en: Save image
gl: Gardar a imaxe

en: Copy image
gl: Copiar a imaxe

en: Copy image link
gl: Copiar a ligazón da imaxe

en: Open link
gl: Abrir a ligazón

en: Open link in new Tab
gl: Abrir a ligazón nunha nova lapela

en: Bookmark link
gl: Marcar a ligazón

en: Save link
gl: Gardar a ligazón

en: Copy link
gl: Copiar a ligazón

en: Copy
gl: Copiar

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: Share page
gl: Compartir a páxina

en: View page source
gl: Ver a fonte da páxina

en: The ad blocker is missing its filter lists, do you want to download them now?
gl: Ao bloqueador de anuncios fáltanlle as listas de filtros, quere descargalas agora?

en: Downloading...
gl: Descargando…

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Search bookmarks…
gl: Buscar nos marcadores…

en: No bookmarks yet
gl: Aínda non hai marcadores

en: Search or enter URL…
gl: Busque ou escriba un URL…

en: New Tab
gl: Nova lapela

en: Leave private mode
gl: Saír do modo privado

en: Private mode
gl: Modo privado

en: History
gl: Historial

en: Downloads
gl: Descargas

en: Full Screen
gl: Pantalla completa

en: Hide developer tools
gl: Agochar as ferramentas de desenvolvemento

en: Show developer tools
gl: Amosar as ferramentas de desenvolvemento

en: Find in page
gl: Atopar na páxina

[ctx: @action:inmenu]
en: Reader Mode
gl: Modo lectura

en: Add to application launcher
gl: Engadir ao iniciador de aplicacións

en: Settings
gl: Configuración

en: Search history…
gl: Buscar no historial…

en: Clear all history
gl: Borrar o historial

en: Not history yet
gl: Aínda non hai historial

en: Reader Mode: %1
gl: Modo lectura: %1

en: Close tab
gl: Pechar a lapela

en: Open a new tab
gl: Abrir unha nova lapela

en: List all tabs
gl: Listar todas as lapelas

en: Reload Tab
gl: Cargar de novo a lapela

en: Duplicate Tab
gl: Duplicar a lapela

en: Bookmark Tab
gl: Marcar a lapela

en: Close Tab
gl: Pechar a lapela

en: No running downloads
gl: Non hai descargas en execución

[ctx: download state]
en: Starting…
gl: Iniciando…

en: Completed
gl: Completada

en: Cancelled
gl: Cancelada

[ctx: download state]
en: Interrupted
gl: Interrompida

[ctx: download state]
en: In progress
gl: En progreso

en: Continue
gl: Continuar

en: Search...
gl: Buscar…

en: Angelfish Web Browser
gl: Navegador web Angelfish

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Add to homescreen
gl: Engadir á pantalla de inicio

en: Open in app
gl: Abrir na aplicación

en: Go previous
gl: Ir ao anterior

en: Go forward
gl: Ir ao seguinte

en: Stop loading
gl: Deixar de cargar

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Bookmarked
gl: Marcada

en: Bookmark
gl: Marcador

en: Show desktop site
gl: Amosar o sitio de escritorio

en: Reader Mode
gl: Modo lectura

en: Hide navigation bar
gl: Agochar a barra de navegación

en: Done
gl: Feito

en: Site wants to open a new tab: 
    %1
gl: O sitio quere abrir unha nova lapela: 
    %1

en: Share page to
gl: Compartir a páxina con

en: URL to open
gl: URL para abrir

en: General
gl: Xeral

en: Ad Block
gl: Bloqueo de publicidade

en: Web Apps
gl: Aplicacións web

en: Search Engine
gl: Motor de busca

en: Toolbars
gl: Barras de ferramentas

en: Show home button:
gl: Amosar o botón de inicio:

en: The home button will be shown next to the reload button in the toolbar.
gl: O botón de inicio amosarase canda o botón de cargar de novo na barra de ferramentas.

en: Homepage:
gl: Páxina de inicio:

en: New tabs:
gl: Novas lapelas:

en: Always show the tab bar
gl: Amosar sempre a barra de lapelas.

en: The tab bar will be displayed even if there is only one tab open
gl: A barra de lapelas amosarase aínda que só haxa unha lapela aberta.

en: Adblock settings
gl: Configuración do bloqueador de publicidade

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Filterlist
gl: Engadir unha lista de filtros

en: Update lists
gl: Actualizar as listas

en: The adblock functionality isn't included in this build.
gl: A funcionalidade de bloqueo de publicidade non está incluída nesta construción.

en: Remove this filter list
gl: Retirar esta lista de filtros

en: Add Filterlist
gl: Engadir unha lista de filtros

en: Add filterlist
gl: Engadir unha lista de filtros

en: Name
gl: Nome

en: Url
gl: URL

en: Enable JavaScript
gl: Activar JavaScript

en: This may be required on certain websites for them to work.
gl: Isto podería ser necesario nalgúns sitios web para que funcionen.

en: Load images
gl: Cargar as imaxes

en: Whether to load images on websites.
gl: Se cargar as imaxes nos sitios web.

en: Enable adblock
gl: Activar o bloqueo de publicidade

en: Attempts to prevent advertisements on websites from showing.
gl: Intenta evitar que se amose publicidade nos sitios web.

en: AdBlock functionality was not included in this build.
gl: A funcionalidade de bloqueo de publicidade non estaba incluída nesta construción.

en: Switch to new tab immediately
gl: Cambiar á nova lapela inmediatamente

en: When you open a link, image or media in a new tab, switch to it immediately
gl: Cando abra unha ligazón, imaxe ou contido multimedia nunha nova lapela, cambiar a ela inmediatamente.

en: Use Smooth Scrolling
gl: Usar desprazamento suave

en: Scrolling is smoother and will not stop suddenly when you stop scrolling. Requires app restart to take effect.
gl: O desprazamento é máis suave e non parará de súpeto cando deixe de desprazar. Hai que reiniciar a aplicación para que xurda efecto.

en: Use dark color scheme
gl: Usar o esquema de cores escuro

en: Websites will have their color schemes set to dark. Requires app restart to take effect.
gl: Os esquemas de cores dos sitios web definiranse como escuros. Hai que reiniciar a aplicación para que xurda efecto.

en: Navigation bar
gl: Narra de navegación

en: Choose the buttons enabled in navigation bar. Some of the buttons can be hidden only in portrait orientation of the browser and are always shown if the browser is wider than its height.
    
     Note that if you disable the menu buttons, you will be able to access the menus either by swiping from the left or right side or to a side along the bottom of the window.
gl: Escolla os botóns activados na barra de navegación. Algúns botóns poden agocharse só na orientación vertical do navegador e sempre se amosan se o navegador é máis ancho que alto.
    
     Teña en conta que se desactiva os botóns do menú, poderá acceder aos menús ben pasando da esquerda ou da dereita ou dun lateral da parte inferior da xanela.

en: Main menu in portrait
gl: Menú principal en vertical

en: Tabs in portrait
gl: Lapelas en vertical

en: Context menu in portrait
gl: Menú contextual en vertical

en: Go back
gl: Volver

en: Reload/Stop
gl: Cargar de novo ou deter

en: Custom
gl: Personalizado

en: Base URL of your preferred search engine
gl: URL base do seu motor de busca preferido

en: Remove app
gl: Retirar a aplicación

[ctx: placeholder message]
en: No Web Apps installed
gl: Non hai aplicacións web instaladas.
