alligator - en to pa translation catalogue (73 entries)

en: Default
pa: ਮੂਲ

en: Default Feed Group
pa: ਮੂਲ ਫੀਡ ਗਰੁੱਪ

en: Invalid XML
pa: ਗਲਤ XML

en: Alligator
pa: ਐਲੀਗੇਟਰ

en: Feed Reader
pa: ਫੀਡ ਰੀਡਰ

en: Tobias Fella
pa: ਟੋਬਿਸ ਫੇਲਾ

en: RSS/Atom Feed Reader
pa: RSS/ਅਟੈਮ ਫੀਡ ਰੀਡਰ

en: Adds a new feed to database.
pa: ਨਵੀਂ ਫੀਡ ਡਾਟਾਬੇਸ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ।

en: feed URL
pa: ਫੀਡ URL

en: Add Feed
pa: ਫੀਡ ਜੋੜੋ

[ctx: @action:button]
en: Add Feed
pa: ਫੀਡ ਜੋੜੋ

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: All Feeds
pa: ਸਭ ਫੀਡਾਂ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Manage Feeds
pa: ਫੀਡਾਂ ਦਾ ਇੰਤਜ਼ਾਮ

en: About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ

en: Edit Feed
pa: ਫੀਡ ਸੋਧੋ

en: Display Name:
pa: ਦਿਖਾਉਣ ਵਾਲਾ ਨਾਂ:

en: Group:
pa: ਗਰੁੱਪ:

[ctx: by <author(s)>]
en: by
pa: ਵਲੋਂ

en: Refresh
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਕਰੋ

en: Details
pa: ਵੇਰਵੇ

en: Expand sidebar
pa: ਬਾਹੀ ਨੂੰ ਫੈਲਾਓ

en: Collapse sidebar
pa: ਬਾਹੀ ਨੂੰ ਸਮੇਟੋ

en: All Entries
pa: ਸਭ ਐੰਟਰੀਆਂ

en: Error
pa: ਗਲਤੀ

en: Error (%1): %2
pa: ਗ਼ਲਤੀ (%1): %2

en: No unread entries available
pa: ਕੋਈ ਨਾ-ਪੜ੍ਹੀ ਐਂਟਰੀ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: No entries available
pa: ਕੋਈ ਐਂਟਰੀ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: All
pa: ਸਭ

en: Unread
pa: ਨਾ-ਪੜ੍ਹੇ

en: Open in Browser
pa: ਬਰਾਊਜ਼ਰ 'ਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: <Feed Name> - Details]
en: %1 - Details
pa: %1 - ਵੇਰਵੇ

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
pa: %1 ਵਲੋਂ

en: Subscribed since: %1
pa: ਮੈਂਬਰ ਹੋ: %1

en: last updated: %1
pa: ਆਖਰੀ ਅੱਪਡੇਟ: %1

en: %1 posts, %2 unread
pa: %1 ਪੋਸਟਾਂ, %2 ਨਾ-ਪੜ੍ਹੀਆਂ

en: Feed Group
pa: ਫੀਡ ਗਰੁੱਪ

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: Description:
pa: ਵਰਣਨ:

en: %1 unread entry | %1 unread entries
pa[0]: %1 ਨਾ-ਪੜ੍ਹਿਆ ਇੰਦਰਾਜ਼
pa[1]: %1 ਨਾ-ਪੜ੍ਹੇ ਇੰਦਰਾਜ਼

[ctx: 'Feed' is an rss feed]
en: Delete this Feed
pa: ਇਹ ਫੀਡ ਨੂੰ ਹਟਾਓ

[ctx: 'Feed' is an rss feed]
en: Edit this Feed
pa: ਇਹ ਫੀਡ ਨੂੰ ਸੋਧੋ

[ctx: 'Feeds' as in 'RSS Feeds']
en: Manage Feeds
pa: ਫੀਡਾਂ ਦਾ ਇੰਤਜ਼ਾਮ

en: Refresh All Feeds
pa: ਸਭ ਫੀਡਾਂ ਨੂੰ ਤਾਜ਼ਾ ਕਰੋ

en: Add Feed…
pa: …ਫੀਡ ਜੋੜੋ

[ctx: @title]
en: Add Feed
pa: ਫੀਡ ਜੋੜੋ

en: Manage Feed Groups
pa: ਫੀਡ ਦੇ ਗਰੁੱਪ ਦਾ ਇੰਤਜ਼ਾਮ

en: Import Feeds…
pa: …ਫੀਡ ਦਰਾਮਦ ਕਰੋ

en: Export Feeds…
pa: …ਫੀਡ ਬਰਾਮਦ ਕਰੋ

en: No feeds added yet
pa: ਹਾਲੇ ਕੋਈ ਫੀਡ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Import Feeds
pa: ਫੀਡ ਦਰਾਮਦ ਕਰੋ

en: All Files (*)
pa: ਸਭ ਫਾਇਲਾਂ (*)

en: XML Files (*.xml)
pa: XML ਫਾਇਲਾਂ (*.xml)

en: OPML Files (*.opml)
pa: OPML ਫਾਇਲਾਂ (*.opml)

en: Export Feeds
pa: ਫੀਡ ਬਰਾਮਦ ਕਰੋ

en: All Files
pa: ਸਭ ਫਾਇਲਾਂ

en: Groups
pa: ਗਰੁੱਪ

en: Add Group…
pa: …ਗਰੁੱਪ ਜੋੜੋ

en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

en: Set as Default
pa: ਮੂਲ ਵਲੋਂ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: No groups created yet
pa: ਹਾਲੇ ਕੋਈ ਗਰੁੱਪ ਨਹੀਂ ਬਣਾਇਆ

en: Add Group
pa: ਗਰੁੱਪ ਜੋੜੋ

[ctx: @title]
en: Article List
pa: ਲੇਖ ਦੀ ਸੂਚੀ

en: Delete after:
pa: ਇਸ ਦੇ ਬਾਅਦ ਹਟਾਓ:

en: Never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

en: Articles
pa: ਲੇਖ

en: Days
pa: ਦਿਨ

en: Weeks
pa: ਹਫ਼ਤੇ

en: Months
pa: ਮਹੀਨੇ

en: Article
pa: ਲੇਖ

en: Font size:
pa: ਫੋਂਟ ਦਾ ਆਕਾਰ:

en: Use system default
pa: ਸਿਸਟਮ ਦੇ ਮੂਲ ਵਰਤੋਂ
