tokodon - en to eo translation catalogue (711 entries)

en: Could not follow account
eo: Ne eblis sekvi konton

en: Could not unfollow account
eo: Ne eblis malsekvi konton

en: Could not block account
eo: Ne eblis bloki konton

en: Could not unblock account
eo: Ne eblis malbloki konton

en: Could not mute account
eo: Ne eblis silentigi konton

en: Could not unmute account
eo: Ne eblis malsilentigi konton

en: Could not feature account
eo: Ne eblis prezenti konton

en: Could not unfeature account
eo: Ne eblis malfunkciigi konton

en: Could not edit note about an account
eo: Ne eblis redakti noton pri konto

en: View Post
eo: Rigardi Afiŝon

en: View Profile
eo: Rigardi Profilon

en: %1 mentioned you
eo: %1 manciis vin

en: %1 wrote a new post
eo: %1 skribis novan afiŝon

en: %1 boosted your post
eo: %1 plifortigis vian afiŝon

en: %1 followed you
eo: %1 sekvis vin

en: %1 requested to follow you
eo: %1 alpetis sekvi vin

en: %1 favorited your post
eo: %1 ŝatigis vian afiŝon

en: Poll by %1 has ended
eo: Enketo per %1 finiĝis

en: %1 edited a post
eo: %1 redaktis afiŝon

en: Image is too big
eo: Bildo estas tro granda

en: Unsupported image file. Only jpeg, png and gif are supported.
eo: Nesubtenata bilddosiero. Nur jpeg, png kaj gif estas subtenataj.

en: Account details saved
eo: Kontaj detaloj konservitaj

[ctx: @title]
en: Follow Requests
eo: Sekvi Petojn

[ctx: @title]
en: Followers
eo: Sekvantoj

[ctx: @title]
en: Following
eo: Sekvante

[ctx: @title]
en: Muted Users
eo: Silentigitaj Uzantoj

[ctx: @title]
en: Blocked Users
eo: Blokitaj Uzantoj

[ctx: @title]
en: Featured Users
eo: Elstaraj Uzantoj

[ctx: @title]
en: %1 boost | %1 boosts
eo[0]: %1 plikonatigo
eo[1]: %1 plikonatigoj

en: No follow requests
eo: Neniuj sekvaj petoj

en: No followers
eo: Neniuj sekvantoj

en: No followed users
eo: Neniuj sekvataj uzantoj

en: No muted users
eo: Neniuj silentigitaj uzantoj

en: No blocked users
eo: Neniuj blokitaj uzantoj

en: No featured users
eo: Neniuj elstaraj uzantoj

en: No users boosted this post
eo: Neniuj uzantoj akcelis ĉi tiun afiŝon

en: Could not accept account
eo: Ne eblis akcepti konton

en: Could not reject account
eo: Ne eblis malakcepti konton

en: Could not take action against the account
eo: Ne eblis agi kontraŭ la konto

en: Could not unsilence the account
eo: Ne eblis malsilentigi la konton

en: Could not unsuspend the account
eo: Ne eblis malsuspendi la konton

en: Could not mark the account as not sensitive
eo: Ne eblis marki la konton kiel ne sentema

[ctx: login status]
en: Suspended
eo: Nuligita

[ctx: login status]
en: Limited
eo: Limigita

[ctx: login status]
en: Sensitized
eo: Sensivigita

[ctx: login status]
en: Frozen
eo: Frostita

[ctx: login status]
en: Email Not confirmed
eo: Retpoŝto Ne konfirmita

[ctx: login status]
en: Not Approved
eo: Ne Aprobita

[ctx: login status]
en: No Limits Imposed
eo: Neniuj Limoj Truditaj

en: Could not resolve report
eo: Ne eblis solvi raporton

en: Could not unresolve report
eo: Ne eblis malsolvi raporton

en: Could not assign report
eo: Ne eblis atribui raporton

en: Could not unassign report
eo: Ne eblis nuligi raporton

en: Follows you
eo: Sekvas vin

en: Follow Requested
eo: Sekvi Petitan

en: Unfollow
eo: Malsekvi

en: Follow
eo: Sekvi

en: Stop notifying me when %1 posts.
eo: Ĉesi sciigi min kiam %1 afiŝos.

en: Notify me when %1 posts.
eo: Informi min kiam %1 afiŝos.

en: Hide Boosts from %1
eo: Kaŝi Akcelojn de %1

en: Show Boosts from %1
eo: Montri Boosts de %1

en: Stop Featuring This Profile
eo: Ĉesi Prezenti Ĉi Profilon

en: Feature This Profile
eo: Prezenti Ĉi Profilon

en: Unmute
eo: Malsilentigi

en: Mute
eo: Silentigi

en: Unblock
eo: Malbloki

en: Block
eo: Bloki

[ctx: @action:inmenu Report this post]
en: Report…
eo: Raporto…

en: Edit Profile
eo: Redakti Profilon

en: Account editor
eo: Kontoredaktilo

en: Follow Requests
eo: Sekvi Petojn

en: Muted Users
eo: Silentigitaj Uzantoj

en: Blocked Users
eo: Blokitaj Uzantoj

en: Featured Users
eo: Elstaraj Uzantoj

en: Copy Link
eo: Kopii Ligilon

en: Profile link copied.
eo: Profilligilo kopiita.

en: Note:
eo: Noto:

en: Saved
eo: Konservita

en: Click to add a note
eo: Klaku por aldoni noton

[ctx: @label User's number of statuses]
en: <b>%1</b> post | <b>%1</b> posts
eo[0]: <b>%1</b> afiŝo
eo[1]: <b>%1</b> afiŝoj

[ctx: @label User's number of followers]
en: <b>%1</b> follower | <b>%1</b> followers
eo[0]: <b>%1</b> sekvanto
eo[1]: <b>%1</b> sekvantoj

[ctx: @label User's number of followed accounts]
en: <b>%1</b> follows | <b>%1</b> following
eo[0]: <b>%1</b> sekvanta
eo[1]: <b>%1</b> sekvantaj

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts
eo: Afiŝoj

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts && Replies
eo: Afiŝoj kaj Respondoj

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Media
eo: Amaskomunikiloj

[ctx: @option:check]
en: Hide boosts
eo: Kaŝi plikonatigojn

[ctx: @action:button Show all of a profile's posts]
en: All
eo: Ĉiujn

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Share the selected media
eo: Kunhavigi la elektitajn komunikaĵojn

[ctx: @title Server-wide announcements set by admins.]
en: Announcements
eo: Anoncoj

[ctx: @label An announcement was published on a date]
en: Announcement on %1
eo: Anoncoj je %1

[ctx: @label]
en: No announcements
eo: Neniuj anoncoj

en: No emojis
eo: Neniuj emojis

en: View profile
eo: Rigardi profilon

en: Conversations
eo: Konversacioj

en: No Conversations
eo: Neniuj Konversacioj

[ctx: @action:button]
en: Increase follow request count
eo: Pliigi nombron de alpetoj pri sekvo

[ctx: @action:button]
en: Decrease follow request count
eo: Malpliigi nombron de alpetoj pri sekvo

[ctx: @title:window]
en: Create List
eo: Krei Liston

[ctx: @title:window]
en: Edit List
eo: Redakti Liston

[ctx: @label:textbox List title]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @label]
en: Show replies for
eo: Montri respondojn pri

[ctx: @label If the list is exclusive]
en: Exclusive
eo: Ekskluziva

en: Posts in an exclusive list are excluded from the Home timeline.
eo: Afiŝoj en ekskluziva listo estas ekskluditaj de la Hejmo-templinio.

[ctx: @action:button Create the list]
en: Create
eo: Kreita je

[ctx: @action:button Edit the list]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @title]
en: Deleting List
eo: Forigante Liston

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this list?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi ĉi liston?

en: Explore
eo: Esplori

[ctx: @action:button]
en: Post
eo: Afiŝi

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Tags
eo: Etikedoj

en: %1 person is talking | %1 people are talking
eo[0]: %1 person estas parolanta
eo[1]: %1 personoj estas parolantaj

[ctx: @label]
en: No Trending Posts
eo: Neniuj Tendencaj Afiŝoj

[ctx: @label]
en: No Trending Tags
eo: Neniuj Tendencaj Etikedoj

en: %1 signed up
eo: %1 aliĝis

[ctx: @title:window]
en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Setup Required
eo: Agordo Postulata

en: Tokodon can show notifications for activity such as users boosting or replying to your posts.
    
    The types of notifications shown can be fine tuned when logged in.
eo: Tokodon povas montri sciigojn pri aktiveco kiel ekz. uzantojn plifortigante aŭ respondante al viaj afiŝoj.
    
    Ensalutite, la tipoj de sciigoj montrataj povas esti fajnigitaj.

en: Allow Notifications
eo: Permesi Sciigojn

en: Continue
eo: Daŭrigi

[ctx: @title:window]
en: Password Service
eo: Pasvorta Servo

en: Tokodon requires a password service to be running to save personally sensitive information.
    
    Tokodon can use KWallet, GNOME Keyring or any libsecret-compatible service.
    
    After you installed the service, make sure it's running and restart Tokodon.
eo: Tokodon postulas pasvortan servon rulantan por konservi persone sentemajn informojn.
    
    Post kiam vi instalis la servon, certigu, ke ĝi estas rulanta kaj rekomencu Tokodon.

en: Quit Tokodon
eo: Forlasi Tokodon

[ctx: @title:window]
en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome to Tokodon
eo: Bonvenon al Tokodon

en: Some initial setup is required before you can use Tokodon.
eo: Iu komenca agordo estas postulata antaŭ ol vi povas uzi Tokodon.

[ctx: @title]
en: Select Language
eo: Elekti Lingvon

[ctx: @action:button]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @title]
en: Lists
eo: Listoj

en: Create List
eo: Krei Liston

en: No lists
eo: Neniuj Listoj

en: Edit List
eo: Redakti Liston

[ctx: @title:window]
en: Authorization
eo: Rajtigo

en: To continue, please open the following link in your web browser to authorize Tokodon: %1
eo: Por daŭrigi, bonvolu malfermi la sekvantan ligilon en via retumilo por rajtigi Tokodon: %1

en: Open Authorization Link
eo: Malfermi Rajtigan Ligilon

en: Copy Authorization Link
eo: Kopii Rajtigan Ligilon

en: Link copied.
eo: Ligilo kopiita.

en: Use Authorization Code
eo: Uzi Rajtigan Kodon

en: Use this login method if the above link does not work.
eo: Uzu ĉi tiun ensalutmetodon se la supra ligilo ne funkcias.

en: Enter authorization token:
eo: Enigu rajtigan ĵetonon:

[ctx: @title:window]
en: Login Issue
eo: Ensaluta Problemo

en: There was an issue logging into the server:<br><b>%1</b>
eo: Estis problemo ensalutante en la servilon:<br><b>%1</b>

en: Please check if the password service is running. For other login issues, you can try logging into the server's website.
    
    You can attempt to log in again with the button below, or restart Tokodon.
eo: Bonvolu kontroli ĉu la pasvorta servo funkcias. Por aliaj ensalutproblemoj, vi povas provi ensaluti en la retejo de la servilo.
    
    Vi povas provi ensaluti denove per la suba butono, aŭ rekomencu Tokodon.

en: View Website
eo: Risardi Retejon

en: Re-Attempt Log In
eo: Reprovi Ensaluton

en: Logout
eo: Elsaluti

[ctx: @title]
en: Logout
eo: Elsaluti

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas elsaluti?

[ctx: @title:window]
en: Login
eo: Ensaluto

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your proxy settings.
eo: Malsukcesis kontakti servilon: %1. Bonvolu kontroli viajn agordojn.

en: Proxy Settings
eo: Prokuraj Agordoj

[ctx: @title:group]
en: Login
eo: Ensaluto

en: Server URL:
eo: Servila URL:

en: Enable moderation tools
eo: Ebligi kontrolajn ilojn

en: Allow Tokodon to access moderation tools. Try disabling this if you have trouble logging in.
eo: Permesi al Tokodon aliri kontrolajn ilojn. Provu malŝalti ĉi tion se vi havas problemojn ensaluti.

en: Server URL must not be empty!
eo: Servila URL ne devas esti malplena!

[ctx: @title:group]
en: Network Settings
eo: Retaj Agordoj

[ctx: @option:check Login page]
en: Ignore SSL errors
eo: Ignori SSL-erarojn

[ctx: @title:window]
en: Registration
eo: Registriĝo

[ctx: @title:group]
en: Register
eo: Registriĝi

en: Username
eo: Uzantnomo:

en: Email Address
eo: Retpoŝta Adreso

en: Password
eo: Pasvorto

en: Reason
eo: Kialo

en: Register
eo: Registriĝi

[ctx: @title:window]
en: Rules
eo: Reguloj

[ctx: @title:group]
en: Rules
eo: Reguloj

[ctx: @action:button Agree to server rules]
en: Agree
eo: Konsenti

[ctx: @action:button Disagree to server rules]
en: Disagree
eo: Malkonsenti

[ctx: @title:window]
en: Pick a Server
eo: Elekti Servilon

en: This server is closed for registration: %1
eo: Ĉi servilo estas fermata pri registriĝo: %1

[ctx: @action:button Open in external web browser]
en: Open Externally
eo: Malfermi Ekstere

[ctx: @info]
en: Browse the Fediverse and connect with people on Mastodon (and other compatible software).
eo: Foliumu en la Fediverse kaj konektiĝu kun homoj en Mastodon (kaj alia kongrua programaro).

[ctx: @action:button Pick a Mastodon server]
en: Pick a Server
eo: Elekti Servilon

[ctx: @action:button Use an existing Mastodon account]
en: Use an Existing Account
eo: Uzi Ekzistantan Konton

[ctx: @action:button Application settings]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: @info Compatible with Mastodon]
en: Compatible with
eo: Kongrua kun

[ctx: @action:button]
en: Compatible with Mastodon
eo: Kongrua kun Mastodon

[ctx: @title]
en: Open As…
eo: Malfermi Kiel…

[ctx: @title]
en: Reply As…
eo: Respondi Kiel…

[ctx: @title]
en: Favorite As…
eo: Ŝatatigi Kiel…

[ctx: @title]
en: Boost As…
eo: Plifortigi Kiel…

[ctx: @title]
en: Bookmark As…
eo: Legosigni Kiel…

[ctx: @title]
en: Unknown Action
eo: Nekonata Ago

en: Write a new post
eo: Skribi novan afiŝon

en: Reply to post
eo: Respondi al afiŝo

[ctx: @action:button Open debug page]
en: Debug
eo: Sencimigi

[ctx: @action:button Open moderation tools]
en: Moderation Tools
eo: Moderaj Iloj

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
eo: Agordoj

en: Home
eo: Hejmo

en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Local
eo: Loka

en: Global
eo: Ĉiea

en: Favorites
eo: Ŝatatoj

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Search
eo: Serĉi

[ctx: @action:button Server Announcements]
en: Announcements
eo: Anoncoj

en: Lists
eo: Listoj

[ctx: @title]
en: Embed Information
eo: Enkonstrui Informon

en: Advanced Search
eo: Altnivela Serĉo

[ctx: @info:placeholder Username for searching accounts]
en: Username:
eo: Uzantnomo:

[ctx: @info:placeholder display name for searching accounts]
en: Display Name:
eo: Montra Nomo:

[ctx: @info:placeholder email for searching accounts]
en: Email:
eo: Retpoŝto:

[ctx: @info:Search button to initiate searching accounts]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: @info:Reset button to reset all the text fields]
en: Reset
eo: Restarigi

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @info:Location combobox to choose location filters]
en: Location
eo: Loko

[ctx: @info:Filter out accounts from any location]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: @info:Filter out local accounts]
en: Local
eo: Loka

[ctx: @info:Filter out remote accounts]
en: Remote
eo: Malproksima

[ctx: @info:Moderation Status combobox to choose between different moderation status filters]
en: Moderation Status
eo: Modera Statuso

[ctx: @info:Filter out accounts with any moderation status]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: @info:Filter out accounts with active moderation status]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: @info:Filter out accounts with pending moderation status]
en: Pending
eo: Decidota

[ctx: @info:Filter out accounts with disabled moderation status]
en: Disabled
eo: Malebligita

[ctx: @info:Filter out accounts with silenced moderation status]
en: Silenced
eo: Silentita

[ctx: @info:Filter out accounts with suspended moderation status]
en: Suspended
eo: Nuligita

[ctx: @info:Role combobox to choose between different role filters]
en: Role
eo: Rolo

[ctx: @info:Filter out accounts with any role]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: @info:Filter out accounts with moderator role]
en: Moderator
eo: Moderiganto

[ctx: @info:Filter out accounts with owner role]
en: Owner
eo: Posedanto

en: No accounts found
eo: Neniuj kontoj trovitaj

[ctx: @action:button]
en: Create Email Block
eo: Krei Retpoŝtan Blokon

[ctx: @title]
en: E-Mail Domain Info
eo: Retpoŝta Domajna Informo

[ctx: @info The domain on which the block is imposed]
en: Email domain name
eo: Retpoŝta domajna nomo

[ctx: @info Time when the block was imposed.]
en: Block created at
eo: Bloko kreita ĉe

[ctx: @info The counted accounts signup attempts using that email domain within the last week.]
en: Account sign-up attempts in this week
eo: Provoj de registriĝo de konto en ĉi tiu semajno

[ctx: @info The counted IP signup attempts of that email domain within that day.]
en: IP sign-up attempts in this week
eo: IP-subskriboprovoj en ĉi tiu semajno

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @action:button]
en: Delete email block
eo: Forigi retpoŝtan blokon

en: Email block deleted
eo: Retpoŝta bloko forigita

[ctx: @title]
en: New E-Mail Domain Block
eo: Nova Retpoŝta Domajna Bloko

[ctx: @info The domain on which the block will be imposed]
en: Domain *
eo: Domajno *

en: This can be the domain name that shows up in the e-mail address or the MX record it uses. They will be checked upon sign-up.
eo: Ĉi tio povas esti la domajna nomo, kiu aperas en la retadreso aŭ la MX-rikordo, kiun ĝi uzas. Ili estos kontrolitaj post aliĝo.

[ctx: @action:button]
en: Resolve domain
eo: Solvi retregionon

en: New email block added
eo: Nova retpoŝta bloko aldonita

[ctx: @info]
en: %1 sign-up attempts over the last week
eo: %1 aliĝprovoj dum la lasta semajno

en: No email blocks found
eo: Neniuj retpoŝtaj blokoj trovitaj

en: Add New Domain Block
eo: Aldoni Novan Domajnan Blokon

en: Allow Federation with Domain
eo: Permesi Federacion kun Domajno

en: Allowed Domain Info
eo: Permesitaj Domajnaj Informoj

[ctx: @info:The domain that is allowed to federate]
en: Domain
eo: Domajno

[ctx: @info:Time when the domain was allowed to federate.]
en: Created at
eo: Kreita je

en: Disallow Federation with Domain
eo: Malpermesi Federacion kun Domajno

en: Disallowed federation with the domain
eo: Malpermesita federacio kun la domajno

en: Add Domain Block
eo: Aldoni Domajnan Blokon

[ctx: @info:Enter the domain address of the domain block]
en: Domain*
eo: Domajno*

en: Public comment
eo: Publika komento

en: Private Comment
eo: Privata Komento

en: Moderation
eo: Modereco

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains]
en: Silence
eo: Silento

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Suspend
eo: Interrompi

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: None
eo: Neniu

en: Reject media files
eo: Malakcepti komunikaĵajn dosierojn

en: Removes locally stored media files and refuses to download any in the future. Irrelevant for suspensions
eo: Forigas loke konservitajn komunikaĵajn dosierojn kaj rifuzas elŝuti iun ajn estonte. Senrilata por suspendoj

en: Reject reports
eo: Malakcepti raportojn

en: Ignore all reports coming from this domain. Irrelevant for suspensions
eo: Ignori ĉiujn raportojn venantajn de ĉi tiu domajno. Senrilata por suspendoj

en: Obfuscate domain name
eo: Malklarigi domajnan nomon

en: Partially obfuscate the domain name in the list if advertising the list of domain limitations is enabled
eo: Parte malklarigi la domajnan nomon en la listo se reklamado de la listo de domajnaj limigoj estas ebligita

[ctx: @info:Button to create a domain block]
en: Create Block
eo: Krei Blokon

en: New domain block added
eo: Nova domajna bloko aldonita

[ctx: @info:This domain will be able to fetch data from this server and incoming data from it will be processed and stored]
en: Domain*
eo: Domajno*

en: New Allowed Domain Added
eo: Nova Permesita Domajno Aldonita

en: Allowed domain option is available for instances with limited federation mode enabled
eo: Permesita domajna opcio disponeblas por kazoj kun limigita federacia reĝimo ebligita

[ctx: @info:Choose between allowed and limited domains]
en: Moderation
eo: Modereco

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Blocked domains
eo: Blokitaj domajnoj

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains in limited federation mode]
en: Allowed domains
eo: Permesitaj domajnoj

en: Allowed for federation
eo: Permesita por federacio

en: No federations found
eo: Neniuj federacioj trovitaj

[ctx: @action:button]
en: Create Rule
eo: Krei Regulon

en: New IP Rule
eo: Nova IP-Regulo

[ctx: @info:Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
eo: Eksvalidigi Post

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
eo: 1 tago

[ctx: @info:Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
eo: 2 semajnoj

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
eo: 1 monato

[ctx: @info:Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
eo: 6 monatoj

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
eo: 1 jaro

[ctx: @info:Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
eo: 3 jaroj

[ctx: @info: The comment attached with the ip rule]
en: Comment
eo: Komento

en: Optional. Remember why you added this rule.
eo: Laŭvola. Memoru kial vi aldonis ĉi tiun regulon.

[ctx: @info:The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
eo: Regulo *

en: Choose what will happen with requests from this IP
eo: Elekti kio okazos kun petoj de ĉi tiu IP

en: Limit sign-ups
eo: Limigi aliĝojn

en: New sign-ups will require your approval
eo: Novaj aliĝoj postulos vian aprobon

en: Block sign-ups
eo: Bloki aliĝojn

en: New sign-ups will not be possible
eo: Novaj aliĝoj ne eblos

en: Block access
eo: Bloki aliron

en: Block access to all resources
eo: Bloki aliron al ĉiuj rimedoj

[ctx: @info:Button to create a IP rule]
en: Create IP rule
eo: Krei IP-regulon

en: New IP rule added
eo: Nova IP-regulo aldonita

[ctx: @label]
en: Limit sign-ups
eo: Limigi aliĝojn

[ctx: @label]
en: Block sign-ups
eo: Bloki aliĝojn

[ctx: @label]
en: Block access
eo: Bloki aliron

en: No IP rules found
eo: Neniuj reguloj pri IP trovitaj

en: Not Available
eo: Ne disponebla

en: Perform moderation action on %1
eo: Fari kontrol-agon ĉe %1

[ctx: @info: Use this to send a warning to the user, without triggering any other action.]
en: Warn
eo: Averti

[ctx: @info: Prevent the user from using their account, but do not delete or hide their contents.]
en: Freeze
eo: Frosti

[ctx: @info: Prevent the user from being able to post with public visibility, hide their posts and notifications from people not following them.]
en: Limit
eo: Limo

[ctx: @info: Prevent any interaction from or to this account and delete its contents. Revertible within 30 days.]
en: Suspend
eo: Interrompi

[ctx: @info: The user will receive an explanation of what happened with their account]
en: Notify the user per e-mail
eo: Sciigi la uzanton per retpoŝto

[ctx: @info: Send a warning note to the user.]
en: Custom warning
eo: Propra averto

[ctx: @info:Button to submit the action aginst the user.]
en: Submit
eo: Submeti

en: Action taken successfully
eo: Ago farita sukcese

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog.]
en: Cancel
eo: Nuligi

en: Are you sure?
eo: Ĉu vi certas?

en: Action will be taken against the account.
eo: Ago estos prenita kontraŭ la konto.

en: Successfully approved %1's sign-up application
eo: Sukcese aprobis la aliĝ-aplikaĵo de %1

en: Successfully rejected %1's sign-up application
eo: Sukcese malakceptis la aliĝilon de %1

en: Successfully unfreezed %1's account
eo: Sukcese malgeligis la konton de %1

en: Successfully unsilenced %1's account
eo: Sukcese malsilentis la konton de %1

en: Successfully unsuspended %1's account
eo: Sukcese malsuspendis la konton de %1

en: Successfully undo force-sensitive %1's account
eo: Sukcese malfari la konton de fortosenta %1

en: Successfully deleted %1's account data
eo: Sukcese forigis la kontajn datumojn de %1

en: Reasons for joining
eo: Kialoj por aliĝi

[ctx: @info:Number of Posts]
en: Posts
eo: Afiŝoj

[ctx: @info:Number of followers.]
en: Followers
eo: Sekvantoj

[ctx: @info:row Number of accounts followed by the account]
en: Following
eo: Sekvante

en: No role
eo: Neniu rolo

[ctx: @info Role of the account on this server.]
en: Role
eo: Rolo

[ctx: @info The last time the account was active.]
en: Last Active
eo: Lasta Aktiva

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Login Status
eo: Ensaluta Statuso

[ctx: @info: Role of the user.]
en: Role
eo: Rolo

[ctx: @info: Email of the user.]
en: Email
eo: Retpoŝto

[ctx: @info: Email confirmation status of the user.]
en: Email Status
eo: Retpoŝta Statuso

en: Confirmed
eo: Konfirmita

en: Not Confirmed
eo: Ne Konfirmita

[ctx: @info: Locale of the user.]
en: Account Locale
eo: Konto Loko

[ctx: @info: Joining date of the user]
en: Joined
eo: Aliĝis

en: Most recent IP
eo: Plej lastatempa IP

en: Invited By
eo: Invitite de

[ctx: @info: Approve the user's request]
en: Approve
eo: Aprobi

[ctx: @info: Reject the user's request]
en: Reject
eo: Malakcepti

en: Delete Account Data
eo: Forigi Kontajn Datumojn

[ctx: @info: Unfreeze the user's account]
en: Unfreeze
eo: Malfrosti

en: Undo Limit
eo: Malfari Limon

en: Undo Suspension
eo: Malfari Suspension

en: Undo force-sensitive
eo: Malfari forto-sentema

en: Take action against this account
eo: Agi kontraŭ ĉi tiu konto

en: Remove Domain Block
eo: Forigi Domajnan Blokon

en: Domain Block Removed
eo: Domajna Bloko Forigita

en: Edit domain block
eo: Redakti domajnan blokon

en: Private comment
eo: Privata komento

[ctx: @info:Button to update the domain block with new values]
en: Update Block
eo: Ĝisdatigi Bloko

en: Domain block updated
eo: Domajna bloko ĝisdatigita

en: Blocked at
eo: Blokita ĉe

[ctx: @info: No public comment provided]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @info: No private comment provided]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @info:The policy to be applied by this domain block]
en: Policy
eo: Politiko

[ctx: @info:Whether to obfuscate public displays of this domain block]
en: Obfuscate
eo: Malklarigi

[ctx: @info:Whether to reject incoming media from this domain]
en: Reject media
eo: Malakcepti komunikaĵon

[ctx: @info:Whether to reject incoming reports from this domain]
en: Reject reports
eo: Malakcepti raportojn

en: Edit Domain Block
eo: Redakti Domajnan Blokon

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove IP Rule
eo: Forigi IP-Regulon

en: IP Rule Removed
eo: IP-Regulo Forigita

[ctx: @title:window]
en: Update IP Rule
eo: Ĝisdatigi IP-Regulon

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
eo: Eksvalidigi Post

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
eo: 1 tago

[ctx: @info Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
eo: 2 semajnoj

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
eo: 1 monato

[ctx: @info Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
eo: 6 monatoj

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
eo: 1 jaro

[ctx: @info Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
eo: 3 jaroj

[ctx: @info The comment attached with the ip rule]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: @info The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
eo: Regulo *

[ctx: @info Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @info Button to update an IP rule]
en: Update IP rule
eo: Ĝisdatigi IP-regulon

en: IP rule updated
eo: IP-regulo ĝisdatigita

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expires at
eo: Eksvalidiĝas je

[ctx: @info No public comment provided]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @info The severity to be applied by this IP rule]
en: Severity
eo: Severeco

[ctx: @action:button]
en: Update IP Rule
eo: Ĝisdatigi IP-Regulon

en: Report #%1
eo: Raporto #%1

en: Mark as unresolved
eo: Marki kiel nesolvita

en: Mark as resolved
eo: Marki kiel solvita

en: Report Unresolved
eo: Raporti Nesolvitan

en: Report Resolved
eo: Raporti Solvitan

[ctx: @info Number of Posts]
en: Posts
eo: Afiŝoj

[ctx: @info Number of followers.]
en: Followers
eo: Sekvantoj

[ctx: @info Row Number of accounts followed by the account]
en: Following
eo: Sekvante

[ctx: @info Time at which the reported account joined.]
en: Joined
eo: Aliĝis

[ctx: @info The last time the reported account was active.]
en: Last Active
eo: Laste Aktiva

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Reported
eo: Raportita

[ctx: @info Time at which the report was made]
en: Reported
eo: Raportita

en: Reported By
eo: Raportita De

en: Report Status
eo: Raporta Statuso

en: Resolved
eo: Solvita

en: Unresolved
eo: Nesolvita

en: Action taken by
eo: Ago prenita de

en: Assigned moderator
eo: Atribuita moderiganto

en: No one
eo: Neniu

en: Unassign
eo: Malatribui

en: Assign to me
eo: Atribui al mi

en: Forwarded
eo: Plusendita

[ctx: @info:The report is forwarded]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @info:The report is not forwarded]
en: No
eo: Ne

en: Category
eo: Kategorio

en: The reason this account and/or content was reported will be cited in communication with the reported account
eo: La kialo, ke ĉi tiu konto kaj/aŭ enhavo estis raportitaj, estos citita en komunikado kun la raportita konto

en: Other
eo: Alia

en: Category changed to other
eo: Kategorio ŝanĝita al alia

en: Spam
eo: Spamo

en: Category changed to spam
eo: Kategorio ŝanĝita al spamo

en: Content violates one or more server rules
eo: Enhavo malobservas unu aŭ pli servilregulojn

en: Category changed to rule violation
eo: Kategorio ŝanĝita al regulmalkonformo

en: To provide more information, %1 wrote:
eo: Por provizi plian informon, %1 skribis:

en: Reported Content
eo: Raportita Enhavo

en: Offending content will be cited in communication with the reported account
eo: Ofenda enhavo estos citita en komunikado kun la raportita konto

en: <b>Content Warning</b><br /> %1
eo: <b>Averto pri enhavo</b><br /> %1

en: Show Less
eo: Montri Malpli

en: Show More
eo: Montri pli

[ctx: @title]
en: Accounts
eo: Kontoj

en: Reports
eo: Raportoj

[ctx: @title]
en: Federation
eo: Federacio

[ctx: @title]
en: IP Rules
eo: IP-Reguloj

[ctx: @title]
en: Email Blocks
eo: Retpoŝtaj Blokoj

en: Accounts Tool Page
eo: Konto-Ila Paĝo

[ctx: @info:Combobox to choose Report Status]
en: Report Status
eo: Raporta Statuso

[ctx: @info:Filter out unresolved reports]
en: Unresolved
eo: Nesolvita

[ctx: @info:Filter out resolved reports]
en: Resolved
eo: Solvita

[ctx: @info:Combobox to choose the origin of report]
en: Report Origin
eo: Origino de Raporto

[ctx: @info:Filter out accounts with any origin]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: @info:Filter out accounts with local origin]
en: Local
eo: Loka

[ctx: @info:Filter out accounts with remote origin]
en: Remote
eo: Malproksima

en: Reported By:
eo: Raportita De:

en: Assigned Account:
eo: Asignita Konto:

en: No reports found
eo: Neniuj raportoj trovitaj

[ctx: Show all notifications]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Show only mentions]
en: Mentions
eo: Mencioj

[ctx: Show only boosts]
en: Boosts
eo: Plikonatigoj

[ctx: Show only favorites]
en: Favorites
eo: Plej ŝatataj

[ctx: Show only poll results]
en: Poll Results
eo: Enketaj Rezultoj

[ctx: Show only followed statuses]
en: Posts
eo: Afiŝoj

[ctx: Show only follows]
en: Follows
eo: Sekvas

en: No Notifications
eo: Neniuj Sciigoj

en: View %1's Profile
eo: Rigardi la Profilon de %1

en: %1 users favorited your post
eo: %1 uzantoj ŝatigis vian afiŝon

en: %1 users boosted your post
eo: %1 uzantoj plifortigis vian afiŝon

en: %1 replied to your post
eo: %1 respondis al via afiŝo

en: A poll has ended
eo: Enketo finiĝis

en: %1 updated their post
eo: %1 ĝisdatigis sian afiŝon

en: Status with image attachment
eo: Statuso pri bildkunsendaĵo

en: Status with GifV attachment
eo: Statuso pri bGifV-kunsendaĵo

en: Status with Video attachment
eo: Statuso pri filmeta kunsendaĵo

en: Not available
eo: Ne disponebla

[ctx: @action:button]
en: Hide Media
eo: Kaŝi Komunikaĵojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide media
eo: Kaŝi komunikaĵojn

en: Media Hidden
eo: Komunikaĵo Kaŝita

en: Save Image As…
eo: Konservi Bildon Kiel…

en: Save Gif As…
eo: Konservi Gif Kiel…

en: Save Video As…
eo: Konservi Filmeton Kiel…

en: Copy Image
eo: Kopii Bildon

[ctx: Posted on 26 March 2024 Tuesday 20:43:18 +03]
en: Posted on %1
eo: Afiŝita je %1

[ctx: %1 is the Mastodon application name used for posting]
en: , via %1
eo: , per %1

en: Public
eo: Publiko

en: Unlisted
eo: Nelistigita

en: Private
eo: Privata

en: Direct Message
eo: Rekta Mesaĝo

en: No favorites
eo: Neniuj plejŝatatoj

en: %1 favorite | %1 favorites
eo[0]: %1 plejŝatata
eo[1]: %1 plejŝatataj

en: No boosts
eo: Neniuj plifortigoj

en: %1 boost | %1 boosts
eo[0]: %1 plikonatigo
eo[1]: %1 plikonatigoj

en: Link preview: %1
eo: Antaŭrigardo de ligo: %1

en: Text description available
eo: Tekstpriskribo havebla

en: Normal Status
eo: Normala Statuso

en: Spoiler Status
eo: Ensaluta Statuso

en: Filtered: %1
eo: Filtrita: %1

en: Show anyway
eo: Montri ĉiukaze

[ctx: @label]
en: Pinned Post
eo: Pinglita Afiŝo

[ctx: @title]
en: Delete Post
eo: Forigi vorton

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this post?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi ĉi afiŝon?

[ctx: @title]
en: Delete & Re-draft Post
eo: Forigi & Re-redakti Afiŝon

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to redraft this post? This will delete the original post.
eo: Ĉu vi certas ke vi volas re-redakti ĉi afiŝon? Tio forigos la originan afiŝon.

[ctx: Reply to a post]
en: Reply
eo: Respondi

en: Cannot boost direct messages
eo: Ne eblas plifortigi rektajn mesaĝojn

en: Cannot boost private posts
eo: Ne eblas plifortigi privatajn afiŝojn

[ctx: Share a post]
en: Boost
eo: Plikonatigi

en: Boosted
eo: Plikonatigita

en: Boost
eo: Plikonatigi

[ctx: Favorite a post]
en: Favorite
eo: Igi Ŝatata

en: Remove bookmark
eo: Forigi legosignon

[ctx: Bookmark a post]
en: Bookmark
eo: Legomarki

en: Bookmarked
eo: Legomarkita

en: Bookmark
eo: Legomarko

[ctx: Show more options]
en: More actions
eo: Pliaj agoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand Post
eo: Vastigi Afiŝon

en: Open Original Page
eo: Malfermi Originan Paĝon

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
eo: Kopii Ligilon

en: Post link copied.
eo: Afiŝligilo kopiita.

[ctx: @action Open embed into website dialog]
en: Embed
eo: Enkonstrui

[ctx: @action:inmenu]
en: Open as…
eo: Malfermi kiel…

[ctx: @action:inmenu]
en: Reply as…
eo: Respondi kiel…

[ctx: @action:inmenu]
en: Favorite as…
eo: Ŝatatigi kiel…

[ctx: @action:inmenu]
en: Boost as…
eo: Plifortigi kiel…

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark as…
eo: Legomarki kiel…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
eo: Forigi Legosignon

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark
eo: Legomarki

[ctx: @action:inmenu]
en: Unpin on Profile
eo: Malpingli sur Profilo

[ctx: @action:inmenu]
en: Pin on Profile
eo: Pingli sur Profilo

[ctx: @action:inmenu Unmute account]
en: Unmute @%1
eo: Malŝalti @%1

[ctx: @action:inmenu Mute account]
en: Mute @%1
eo: Silentigi @%1

[ctx: @action:inmenu Unblock account]
en: Unblock @%1
eo: Malŝlosi @%1

[ctx: @action:inmenu Block account]
en: Block @%1
eo: Bloki @%1

en: Edit
eo: Redakti

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete & Re-draft
eo: Forigi & Re-redakti

en: (No votes)
eo: (Neniu voĉoj)

en: Vote
eo: Voĉdoni

en: Post from %1
eo: Afiŝita el %1

en: Quoted post
eo: Citita afiŝo

en: %1 boosted
eo: %1 plifortigita

en: In reply to %1
eo: En respondo al %1

[ctx: @action:button Start media playback]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: @title]
en: Report Post
eo: Raporti Afiŝon

[ctx: @title]
en: Report User
eo: Raporti Uzanton

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this post
eo: Kialo por raporti ĉi tiun afiŝon

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this user
eo: Kialo por raporti ĉi tiun uzanton

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this to moderators']
en: Report
eo: Raporto

[ctx: @action]
en: Cancel
eo: Nuligi

en: Hashtag
eo: Krado

[ctx: @title]
en: Search
eo: Serĉi

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: No search results
eo: Neniuj serĉrezultoj

en: Search for users, tags and posts
eo: Serĉi uzantojn, etikedojn kaj afiŝojn

[ctx: @title:group]
en: General
eo: Ĝenerala

en: Color theme
eo: Kolora etoso

en: Pop out the post composer by default
eo: Defaŭlte elstarigi la afiŝkomponilon

[ctx: @title:group]
en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Show number of replies, favorites and boosts
eo: Montri nombron da respondoj, ŝatatojn kaj plifortigojn

en: Show link previews
eo: Montri ligilajn antaŭrigardojn

en: Content font
eo: Enhava tiparo

en: Please choose a font
eo: Bonvolu elekti tiparon

[ctx: @title:group]
en: Media
eo: Amaskomunikiloj

en: Crop images on the timeline to 16x9
eo: Tondi bildojn en la templinio al 16x9

en: Auto-play animated GIFs
eo: Aŭtomate ludi viglajn GIF-ojn

[ctx: @title:window]
en: Network Proxy
eo: Reta Prokurilo

en: System Default
eo: Sistema Defaŭlto

en: No Proxy
eo: Neniu Prokurilo

en: Socks5
eo: Ŝtrumpetoj5

en: Host
eo: Gastiganto

en: Port
eo: Pordo

en: User
eo: Uzanto

en: Apply
eo: Apliki

en: Enable notifications for this account
eo: Ŝalti sciigojn por ĉi tiu konto

en: Notifications can appear even when Tokodon isn't running.
eo: Sciigoj povas aperi eĉ kiam Tokodon ne estas rulanta.

en: Push notifications are available but could not be enabled. Please log out and log back in.
eo: Puŝ-sciigoj estas disponeblaj sed ne povis esti ŝaltitaj. Bonvolu elsaluti kaj re-ensaluti.

en: Notifications will only appear when Tokodon is running.
eo: Sciigoj nur aperos kiam Tokodon estas rulanta.

[ctx: @title:group]
en: Types
eo: Tipoj

en: Mentions
eo: Mencioj

en: Statuses
eo: Statusoj

en: Boosts
eo: Plifortigoj

en: New followers
eo: Neniuj sekvantoj

en: New follow requests
eo: Neniuj alpetoj pri sekvo

en: Polls
eo: Enketoj

en: Edits
eo: Redaktoj

en: Edit Account
eo: Redakti Konton

en: Please choose a file
eo: Bonvolu elekti dosieron

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out of %1?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas elsaluti el %1?

en: Display Name
eo: Montra Nomo

en: Header
eo: Kapo

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 1500x500px
eo: PNG, GIF aŭ JPG. Maksimume 2 MB. Malgrandiĝos al 1500x500px

en: Avatar
eo: Avataro

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 400x400px
eo: PNG, GIF aŭ JPG. Maksimume 2 MB. Estos malgrandigita al 400x400px

en: Require approval of follow requests
eo: Postuli aprobon de sekvopetoj

en: This is a bot account
eo: Ĉi tio estas bot-konto

en: Suggest account to others
eo: Sugesti konton al aliaj

[ctx: @label Account preferences]
en: Mark uploaded media as sensitive by default
eo: Marki alŝutitajn komunikaĵon kiel sentema defaŭlte

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post language
eo: Defaŭlta afiŝolingvo

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post visibility
eo: Defaŭlta afiŝo-videbleco

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Public
eo: Publika

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Unlisted
eo: Nelistigita

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Private
eo: Privata

en: Reset
eo: Restarigi

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Accounts
eo: Kontoj

en: Network Proxy
eo: Reta Prokurilo

en: About Tokodon
eo: Pri Tokodon

[ctx: @title:group]
en: About
eo: Pri

en: About KDE
eo: Pri KDE

en: Sharing failed
eo: Kunhavigo malsukcesis

[ctx: @action:button Allow follow request]
en: Allow
eo: Permesi

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Deny
eo: Nei

en: No accounts available
eo: Neniuj kontoj haveblaj

[ctx: @title:group Alternate text or description of the image]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @title:group]
en: Focal point
eo: Fokusa punkto

[ctx: @label:textbox Poll choice]
en: Choice %1
eo: Elekto %1

[ctx: @action:intoolbar Poll toolbar]
en: Add Choice
eo: Aldoni Elekton

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Add a new poll choice
eo: Aldoni novan balot-elekton

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: When the poll will expire
eo: Kiam la balotado eksvalidiĝos

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Multiple choice
eo: Multobla elekto

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Allow multiple choices
eo: Permesi plurajn elektojn

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Hide totals
eo: Kaŝi totalojn

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Hide vote count until the poll ends
eo: Kaŝi balotkalkulon ĝis la balotado finiĝas

en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @title:window]
en: Edit This Post
eo: Redakti Ĉi Afiŝon

[ctx: @title:window]
en: Reply to This Post
eo: Respondi al Ĉi Afiŝo

[ctx: @title:window]
en: Rewrite This Post
eo: Reskribi Ĉi Afiŝon

[ctx: @title:window]
en: Write a New Post
eo: Skribi Novan Afiŝon

[ctx: @action Pop out the status composer]
en: Pop Out
eo: Elklapi

en: Saving an edited post that has a poll will clear existing results.
eo: Konservado de redaktita afiŝo kun balotenketo forigos ekzistantajn rezultojn.

[ctx: @title]
en: Discard Draft
eo: Forĵeti Redaktaĵon

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to discard your draft?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forĵeti vian redaktaĵon?

[ctx: @action:button Keep this draft]
en: Keep
eo: Reteni

[ctx: @info:placeholder]
en: Content warning
eo: Enhav-averto

[ctx: @info:placeholder]
en: What's new?
eo: Kio novas?

[ctx: @title:window]
en: Choose a File
eo: Elekti Dosieron

en: All supported formats (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)
eo: Ĉiuj subtenataj formatoj (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)

en: JPEG image (*.jpg *.jpeg)
eo: JPEG-bildo (*.jpg *.jpeg)

en: PNG image (*.png)
eo: PNG bildo (*.png)

en: GIF image (*.gif)
eo: GIF-bildo (*.gif)

en: WebP image (*.webp)
eo: WebP-bildo (*.webp)

en: HEIC image(*.heic)
eo: HEIC-bildo(*.heic)

en: HEIF image (*.heif)
eo: HEIF-bildo (*.heif)

en: AVIF image (*.avif)
eo: AVIF-bildo (*.avif)

en: WebM video (*.webm)
eo: WebM-vidbendo (*.webm)

en: MPEG-4 video (*.mp4)
eo: Video MPEG-4 (*.mp4)

en: M4V video (*.m4v)
eo: M4V-vidbendo (*.m4v)

en: QuickTime video (*.mov)
eo: QuickTime-vidbendo (*.mov)

en: All files (*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*)

[ctx: @info:tooltip]
en: Attach file
eo: Aldoni dosieron

[ctx: @info:tooltip]
en: Add poll
eo: Aldoni enketon

[ctx: @item:inmenu Local to this server]
en: Local
eo: Loka

[ctx: @item:inmenu Public to the world]
en: Public
eo: Publika

[ctx: @item:inmenu Public but less so]
en: Unlisted
eo: Nelistigita

[ctx: @item:inmenu Only to followers]
en: Private
eo: Privata

[ctx: @item:inmenu Only to who is explicitly mentioned]
en: Direct Message
eo: Rekta Mesaĝo

[ctx: @info:tooltip Post visibility]
en: Visibility
eo: Videbleco

[ctx: @action:intoolbar Short for content warning]
en: cw
eo: ea

[ctx: @info:tooltip]
en: Content warning
eo: Enhav-Averto

[ctx: @info:tooltip]
en: Post language
eo: Afiŝa lingvo

[ctx: @info:tooltip]
en: Add emoji
eo: Aldoni emoĝi

[ctx: @label Character count in the status composer]
en: <b>%1/%2</b> characters
eo: <b>%1/%2</b> signoj

[ctx: @action:button Send a post]
en: Send
eo: Sendi

[ctx: @action:button Reply to a post]
en: Reply
eo: Respondi

[ctx: @action:Button Save an edited a post]
en: Save
eo: Konservi

en: Loading
eo: Ŝargante

en: Home (%1)
eo: Hejmo (%1)

[ctx: @action:button]
en: Filters
eo: Filtriloj

en: Show Boosts
eo: Montri Boosts

en: Show Replies
eo: Montri Respondojn

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your settings.
eo: Malsukcesis kontakti servilon: %1. Bonvolu kontroli viajn agordojn.

[ctx: @info:status]
en: Some replies are not available
eo: Iuj respondoj ne estas disponeblaj

en: To view all replies, open the post on the original server.
eo: Por vidi ĉiujn respondojn, malfermu la afiŝon sur la origina servilo.

[ctx: @action:button]
en: Open Original Page
eo: Malfermi Originan Paĝon

[ctx: @info:status]
en: End of Timeline
eo: Fino de Templinio

en: No posts
eo: Neniuj afiŝoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Return to Top
eo: Reiri al Supro

en: Switch Account
eo: Ŝanĝi Konton

en: Switch account
eo: Ŝanĝi konton

en: Log in or create a new account
eo: Ensaluti aŭ krei novan konton

en: Empty conversation
eo: Malplena konversacio

en: %1 and %2
eo: %1 kaj %2

en: %2 and one other | %2 and %1 others
eo[0]: %2 kaj unu alia
eo[1]: %2 kaj %1 aliaj

en: Members of the list
eo: Membroj de la listo

en: Any followed users
eo: Iuj sekvataj uzantoj

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 5 minutes
eo: 5 minutoj

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 30 minutes
eo: 30 minutoj

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 hour
eo: 1 horo

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 6 hours
eo: 6 horoj

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 12 hours
eo: 12 horoj

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 day
eo: 1 tago

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 3 days
eo: 3 tagoj

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 7 days
eo: 7 tagoj

en: An unknown error occurred.
eo: Nekonata eraro okazis.

en: Receiving push notifications
eo: Ricevante puŝ-sciigojn

en: Mastodon client
eo: Mastodon-kliento

en: © 2021-2024 Carl Schwan, 2021-2024 KDE Community
eo: © 2021-2024 Carl Schwan, 2021-2023 KDE-Komunumo

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Joshua Goins
eo: Josuo Goins

en: Client for decentralized social networks like Mastodon
eo: Kliento por malcentralizitaj sociaj retoj kiel Mastodon

en: Supports https and web+ap url scheme
eo: Subtenas https kaj web+ap url-skemon

en: Share a line of text in the standalone composer.
eo: Kunhavigi linion de teksto en la memstara komponisto.

en: The text to share.
eo: La teksto por dividi.

en: Internal usage only.
eo: Nur por interna uzo.

en: Error occurred when fetching the latest notification.
eo: Eraro okazis kiam oni ricevis la plej novan sciigon.

en: Users
eo: Uzantoj

en: Hashtags
eo: Kradvortoj

[ctx: @title]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: @title]
en: Local Timeline
eo: Loka Templinio

[ctx: @title]
en: Global Timeline
eo: Ĉiea Templinio

[ctx: @title]
en: Bookmarks
eo: Legosignoj

[ctx: @title]
en: Trending
eo: Tendenco

en: in the future
eo: estontece

en: 1 week ago | %1 weeks ago
eo[0]: Antaŭ unu semajno
eo[1]: Antaŭ %1 semajnoj

en: 1 month ago | %1 months ago
eo[0]: Antaŭ unu monato
eo[1]: Antaŭ %1 monatoj

en: 1 year ago | %1 years ago
eo[0]: Antaŭ unu jaro
eo[1]: Antaŭ %1 jaroj

en: Trending
eo: Tendenco

[ctx: @title:window]
en: Loading…
eo: Ŝargante…

[ctx: @title]
en: Post by %1
eo: Afiŝo de %1

[ctx: @title:group Title for the group of account related actions]
en: Account
eo: Konto

[ctx: @action:button]
en: Switch to '%1'
eo: Ŝanĝi al '%1'

[ctx: @action:button]
en: Configure '%1'
eo: Agordi '%1'

[ctx: @action:button]
en: Add Account
eo: Aldoni konton

[ctx: @action:button]
en: Write a New Post
eo: Skribi Novan Afiŝon

[ctx: @action:button]
en: Switch '%1'
eo: Ŝanĝi '%1'

[ctx: Previously used emojis]
en: History
eo: Historio

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
eo: Homoj

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
eo: Naturo

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
eo: Manĝaĵo

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
eo: Aktivecoj

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
eo: Vojaĝi

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
eo: Objektoj

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
eo: Simboloj

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
eo: Flagoj

en: Could not open the temporary download file
eo: Ne eblis malfermi la dumtempan elŝutodosieron

en: Could not reserve disk space for download
eo: Ne eblis rezervi diskspacon por elŝuti

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
eo: Elŝutante

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
eo: Celo
