katepart4 - en to tr translation catalogue (108 entries)

[ctx: Language|]
en: 4DOS BatchToMemory
tr: 4DOS YığındanHafızaya

[ctx: Language|]
en: AutoHotKey
tr: Otomatik Kısayol

[ctx: Language|]
en: Alerts
tr: Uyarılar

[ctx: Language|]
en: Apache Configuration
tr: Apache Yapılandırması

[ctx: Language|]
en: AppArmor Security Profile
tr: AppArmor Güvenlik Profili

[ctx: Language|]
en: ChangeLog
tr: Değişim Günlüğü

[ctx: Language|]
en: CSV (pipe)
tr: CSV (dikey çubuk)

[ctx: Language|]
en: CSV (semicolon)
tr: CSV (noktalı virgül)

[ctx: Language|]
en: CSV (whitespace)
tr: CSV (boşluk)

[ctx: Language|]
en: Debian Changelog
tr: Debian Değişiklik Günlüğü

[ctx: Language|]
en: Debian Control
tr: Debian Denetimi

[ctx: Language|]
en: Django HTML Template
tr: Django HTML Şablonu

[ctx: Language|]
en: MS-DOS Batch
tr: MS-DOS Toplu İş

[ctx: Language|]
en: Email
tr: Eposta

[ctx: Language|]
en: E Language
tr: E Dili

[ctx: Language|]
en: Fortran (Fixed Format)
tr: Fortran (Sabit Biçim)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Free Format)
tr: Fortran (Serbest Biçim)

[ctx: Language|]
en: GDB Backtrace
tr: GDB Geri İzi

[ctx: Language|]
en: Cucumber Gherkin feature
tr: Cucumber Gherkin özelliği

[ctx: Language|]
en: KDev-PG[-Qt] Grammar
tr: KDev-PG[-Qt] Dil Bilgisi

[ctx: Language|]
en: Hunspell Affix File
tr: Hunspell Sonek Dosyası

[ctx: Language|]
en: Hunspell Thesaurus File
tr: Hunspell Eşanlamlılar Dosyası

[ctx: Language|]
en: Hunspell Dictionary File
tr: Hunspell Sözlük Dosyası

[ctx: Language|]
en: Quake Script
tr: Quake Betiği

[ctx: Language|]
en: INI Files
tr: INI Dosyaları

[ctx: Language|]
en: Kate Config
tr: Kate Yapılandırması

[ctx: Language|]
en: Klipper Config
tr: Klipper Yapılandırması

[ctx: Language|]
en: GNU Linker Script
tr: GNU Linker Betiği

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced)
tr: Günlük Dosyası (Gelişmiş)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified)
tr: Günlük Dosyası (Yalın)

[ctx: Language|]
en: mergetag text
tr: mergetag metni

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (ISO only)
tr: Modula-2 (yalnızca ISO)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (PIM only)
tr: Modula-2 (yalnızca PIM)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (R10 only)
tr: Modula-2 (yalnızca R10)

[ctx: Language|]
en: Music Publisher
tr: Müzik Yayımcısı

[ctx: Language|]
en: nginx Configuration
tr: ngix Yapılandırması

[ctx: Language|]
en: Org Mode
tr: Org Kipi

[ctx: Language|]
en: Pascal
tr: Paskal

[ctx: Language|]
en: progress
tr: süreç

[ctx: Language|]
en: QDoc Configuration
tr: QDoc Yapılandırması

[ctx: Language|]
en: R documentation
tr: R Belgelendirmesi

[ctx: Language|]
en: Rich Text Format
tr: Zengin Metin Biçimi

[ctx: Language|]
en: SELinux CIL Policy
tr: SELinux CIL Poliçesi

[ctx: Language|]
en: SELinux File Contexts
tr: SELinux Dosya Bağlamları

[ctx: Language|]
en: SELinux Policy
tr: SELinux Poliçesi

[ctx: Language|]
en: SubRip Subtitles
tr: Subrip Altyazıları

[ctx: Language|]
en: systemd unit
tr: systemd birimi

[ctx: Language|]
en: Varnish module spec file
tr: Varnish modül belirtim dosyası

[ctx: Language|]
en: Varnish Test Case language
tr: Varnish Test Koşul dili

[ctx: Language|]
en: Varnish Configuration Language
tr: Varnish Yapılandırma Dili

[ctx: Language|]
en: Velocity
tr: Hız

[ctx: Language|]
en: Wayland Trace
tr: Wayland İzi

[ctx: Language|]
en: WINE Config
tr: WINE Yapılandırması

[ctx: Language|]
en: Wesnoth Markup Language
tr: Wesnoth İşaretleme Dili

[ctx: Language|]
en: XML (Debug)
tr: XML (Hata Ayıklama)

[ctx: Language|]
en: Xonotic Script
tr: Xonotic Betiği

[ctx: Language|]
en: x.org Configuration
tr: x.org Yapılandırması

[ctx: Language Section|]
en: Scripts
tr: Betikler

[ctx: Language Section|]
en: Sources
tr: Kaynaklar

[ctx: Language Section|]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: Language Section|]
en: Hardware
tr: Donanım

[ctx: Language Section|]
en: Scientific
tr: Bilimsel

[ctx: Language Section|]
en: Configuration
tr: Yapılandırma

[ctx: Language Section|]
en: Database
tr: Veritabanı

[ctx: Theme|]
en: Atom One Dark
tr: Atom One Koyu

[ctx: Theme|]
en: Atom One Light
tr: Atom One Açık

[ctx: Theme|]
en: ayu Dark
tr: ayu Koyu

[ctx: Theme|]
en: ayu Light
tr: ayu Açık

[ctx: Theme|]
en: ayu Mirage
tr: Ayu Vaha

[ctx: Theme|]
en: Breeze Dark
tr: Esinti Koyu

[ctx: Theme|]
en: Breeze Light
tr: Esinti Açık

[ctx: Theme|]
en: GitHub Dark
tr: Github Koyu

[ctx: Theme|]
en: GitHub Light
tr: Github Açık

[ctx: Theme|]
en: gruvbox Dark
tr: gruvbox Koyu

[ctx: Theme|]
en: Printing
tr: Yazdırma

[ctx: Theme|]
en: Solarized Dark
tr: Solmuş Karanlık

[ctx: Theme|]
en: Solarized Light
tr: Solmuş Açık

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night Light
tr: Tokyo Gecesi Işığı

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night Storm
tr: Tokyo Gecesi Fırtınası

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night
tr: Tokyo Gecesi

[ctx: Theme|]
en: Vim Dark
tr: Vim Koyu

[ctx: Theme|]
en: VSCodium Dark
tr: VsCodium Koyu

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Command line syntax highlighter using KSyntaxHighlighting syntax definitions.
tr: KSyntaxHighlighting sözdizim tanımlarını kullanan komut satırı sözdizim vurgulayıcısı.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: source
tr: kaynak

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: The source file to highlight. If absent, read the file from stdin and the --syntax option must be used.
tr: Vurgulanacak kaynak dosyası. Yoksa dosyayı stdin’den oku; --syntax seçeneği kullanılmalıdır.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available syntax definitions.
tr: Kullanılabilir tüm sözdizim tanımlarını listeleyin.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available themes.
tr: Kullanılabilir tüm temaları listele.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Download new/updated syntax definitions.
tr: Yeni/güncel sözdizim tanımlarını indirin.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: File to write HTML output to (default: stdout).
tr: HTML çıktısının yazılacağı dosya (öntanımlı: stdout).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: output
tr: çıktı

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Highlight using this syntax definition (default: auto-detect based on input file).
tr: Bu sözdizim tanımlarını kullanarak vurgula (öntanımlı: giriş dosyasına göre otomatik-tanıma).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: syntax
tr: sözdizim

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Color theme to use for highlighting.
tr: Vurgulama için kullanılacak renk teması.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: theme
tr: tema

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Use the specified format instead of html. Must be html, ansi or ansi256.
tr: HTML yerine belirtilen biçimi kullanın. html, ansi veya ansi256 olmalıdır.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: format
tr: biçim

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Add information to debug a syntax file. Only works with --output-format=ansi or ansi256. Possible values are format, region, context, stackSize and all.
tr: Bir sözdizim dosyasında hata ayıklamak için bilgi ekleyin. Yalnızca --output-format=ansi veya ansi256 ile çalışır. Olası değerler: format, region, context, stackSize ve all.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: type
tr: tür

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Disable ANSI background for the default color.
tr: Öntanımlı renk için ANSI arka planını devre dışı bırak.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Select background color role from theme.
tr: Arka plan rengi rolünü temadan seçin.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: role
tr: rol

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: For ansi and ansi256 formats, flush the output buffer on each line.
tr: ansi ve ansi256 biçimleri için çıktı arabelleğini her satırda floşlayın.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Set HTML page's title
    (default: the filename or "KSyntaxHighlighter" if reading from stdin).
tr: HTML sayfasının başlığını ayarla
    (öntanımlı: dosya adı veya stdin’den okunuyorsa “KSyntaxHighlighter”).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: title
tr: başlık

[ctx: Language|]
en: None
tr: Yok

[ctx: QObject|]
en: All syntax definitions are up-to-date.
tr: Tüm sözdizim tanımları güncel.

[ctx: QObject|@info]
en: Downloading new syntax definition for '%1'…
tr: “%1” için yeni sözdizim tanımları indiriliyor…

[ctx: QObject|@info]
en: Updating syntax definition for '%1' to version %2…
tr: “%1” sözdizim tanımları %2 sürümüne güncelleniyor…
