katepart4 - en to nn translation catalogue (103 entries)

[ctx: Language|]
en: Apache Configuration
nn: Apache-oppsett

[ctx: Language|]
en: AppArmor Security Profile
nn: AppArmor-tryggleiksprofil

[ctx: Language|]
en: CSV (pipe)
nn: CSV (røyrteikn)

[ctx: Language|]
en: CSV (semicolon)
nn: CSV (semikolon)

[ctx: Language|]
en: CSV (whitespace)
nn: CSV (blankteikn)

[ctx: Language|]
en: CUE Sheet
nn: CUE-ark

[ctx: Language|]
en: Debian Changelog
nn: Debian-endringslogg

[ctx: Language|]
en: Django HTML Template
nn: Django HTML-mal

[ctx: Language|]
en: MS-DOS Batch
nn: MS-DOS-.bat-format

[ctx: Language|]
en: Email
nn: E-post

[ctx: Language|]
en: E Language
nn: E-språket

[ctx: Language|]
en: Fortran (Fixed Format)
nn: Fortran (fast format)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Free Format)
nn: Fortran (fritt format)

[ctx: Language|]
en: GDB Backtrace
nn: GDB-tilbakelogg

[ctx: Language|]
en: GDB Init
nn: GDB-init

[ctx: Language|]
en: Cucumber Gherkin feature
nn: Cucumber (Gherkin) feature

[ctx: Language|]
en: Git Ignore
nn: Git .ignore-fil

[ctx: Language|]
en: KDev-PG[-Qt] Grammar
nn: KDev-PG[-Qt]-grammatikk

[ctx: Language|]
en: Hunspell Affix File
nn: Hunspell-affiksfil

[ctx: Language|]
en: Hunspell Thesaurus File
nn: Hunspell-synonymfil

[ctx: Language|]
en: Hunspell Dictionary File
nn: Hunspell-ordlistefil

[ctx: Language|]
en: Quake Script
nn: Quake-skript

[ctx: Language|]
en: INI Files
nn: INI-filer

[ctx: Language|]
en: Kate Config
nn: Kate-oppsett

[ctx: Language|]
en: Klipper Config
nn: Klipper-oppsett

[ctx: Language|]
en: Klipper G-Code
nn: Klipper-G-Code

[ctx: Language|]
en: GNU Linker Script
nn: GNU Linker-skript

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced)
nn: Loggfil (avansert)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified)
nn: Loggfil (forenkla)

[ctx: Language|]
en: mergetag text
nn: mergetag-tekst

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (ISO only)
nn: Modula-2 (berre ISO)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (PIM only)
nn: Modula-2 (berre PIM)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (R10 only)
nn: Modula-2 (berre R10)

[ctx: Language|]
en: nginx Configuration
nn: Oppsett av nginx

[ctx: Language|]
en: Org Mode
nn: Org-modus

[ctx: Language|]
en: QDoc Configuration
nn: QDoc-oppsett

[ctx: Language|]
en: R documentation
nn: R-dokumentasjon

[ctx: Language|]
en: Rich Text Format
nn: Rikt tekstformat

[ctx: Language|]
en: R Script
nn: R-skript

[ctx: Language|]
en: SELinux CIL Policy
nn: SELinux CIL-reglar

[ctx: Language|]
en: SELinux File Contexts
nn: SELinux-filkontekstar

[ctx: Language|]
en: SELinux Policy
nn: SELinux-reglar

[ctx: Language|]
en: SubRip Subtitles
nn: SubRip-undertekstar

[ctx: Language|]
en: systemd unit
nn: systemd-eining

[ctx: Language|]
en: Valgrind Suppression
nn: Valgrind feilgøymingsfil

[ctx: Language|]
en: Varnish module spec file
nn: Varnish modulspekfil

[ctx: Language|]
en: Varnish Test Case language
nn: Varnish testspråk

[ctx: Language|]
en: Varnish Configuration Language
nn: Varnish oppsettspråk

[ctx: Language|]
en: Wayland Trace
nn: Wayland-spor

[ctx: Language|]
en: WINE Config
nn: WINE-oppsett

[ctx: Language|]
en: XML (Debug)
nn: XML (feilsøk)

[ctx: Language|]
en: Xonotic Script
nn: Xonotic-skript

[ctx: Language|]
en: x.org Configuration
nn: X.Org-oppsett

[ctx: Language|]
en: xslt
nn: XSLT

[ctx: Language Section|]
en: Scripts
nn: Skript

[ctx: Language Section|]
en: Sources
nn: Kjelder

[ctx: Language Section|]
en: Other
nn: Anna

[ctx: Language Section|]
en: Hardware
nn: Maskinvare

[ctx: Language Section|]
en: Scientific
nn: Vitskapleg

[ctx: Language Section|]
en: Configuration
nn: Oppsett

[ctx: Language Section|]
en: Markup
nn: Oppmerking

[ctx: Theme|]
en: Atom One Dark
nn: Atom One mørk

[ctx: Theme|]
en: Atom One Light
nn: Atom One lys

[ctx: Theme|]
en: ayu Dark
nn: Ayu mørk

[ctx: Theme|]
en: ayu Light
nn: Ayu lys

[ctx: Theme|]
en: ayu Mirage
nn: Ayu hildring

[ctx: Theme|]
en: Breeze Dark
nn: Breeze mørk

[ctx: Theme|]
en: Breeze Light
nn: Breeze lys

[ctx: Theme|]
en: GitHub Dark
nn: GitHub mørk

[ctx: Theme|]
en: GitHub Light
nn: GitHub lys

[ctx: Theme|]
en: gruvbox Dark
nn: Gruvbox mørk

[ctx: Theme|]
en: Printing
nn: Utskrift

[ctx: Theme|]
en: Solarized Dark
nn: Solarisert mørk

[ctx: Theme|]
en: Solarized Light
nn: Solarisert lys

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night Light
nn: Tokyo kveld (lys)

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night Storm
nn: Tokyo kveld (uvêr)

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night
nn: Tokyo kveld

[ctx: Theme|]
en: Vim Dark
nn: Vim mørk

[ctx: Theme|]
en: VSCodium Dark
nn: VSCodium mørk

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Command line syntax highlighter using KSyntaxHighlighting syntax definitions.
nn: Kommandolinjebasert syntaksmerking med syntaksdefinisjonar frå KSyntaxHighlighting.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: source
nn: kjelde

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: The source file to highlight. If absent, read the file from stdin and the --syntax option must be used.
nn: Kjeldefila som skal syntaksmerkjast. Viss ikkje oppgjeven, les fila frå standard inn, og då må «--syntax» brukast.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available syntax definitions.
nn: Liste over tilgjengelege syntaksdefinisjonar.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available themes.
nn: Vis alle tilgjengelege tema.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Download new/updated syntax definitions.
nn: Last ned nye/oppdaterte syntaksdefinisjonar.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: File to write HTML output to (default: stdout).
nn: Fila HTML-resultatet skal skrivast til (standard er standard ut).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: output
nn: utfil

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Highlight using this syntax definition (default: auto-detect based on input file).
nn: Fargelegg med denne syntaksdefinisjonen (standard: automatisk oppdaga basert på innfil).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: syntax
nn: syntaks

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Color theme to use for highlighting.
nn: Fargetema for syntaksmerking.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: theme
nn: tema

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Use the specified format instead of html. Must be html, ansi or ansi256.
nn: Bruk valt format i staden for HTML-format. Moglege verdiar er «html», «ansi» og «ansi256».

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Add information to debug a syntax file. Only works with --output-format=ansi or ansi256. Possible values are format, region, context, stackSize and all.
nn: Legg til informasjon for feilsøking av syntaksfila. Verkar berre med «--output-format» sett til «ansi» eller «ansi256». Moglege verdiar er «format», «region», «context», «stackSize» og «all».

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Disable ANSI background for the default color.
nn: Ikkje bruk ANSI-bakgrunn for standardfargen.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Select background color role from theme.
nn: Vel bakgrunnsfarge-rolle frå temaet.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: role
nn: rolle

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: For ansi and ansi256 formats, flush the output buffer on each line.
nn: For formata «ansi» og «ansi256», tøm utdata­bufferen for kvar linje.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Set HTML page's title
    (default: the filename or "KSyntaxHighlighter" if reading from stdin).
nn: Vel tittel på HTML-side
    (standard: filnamnet eller «KSyntaxHighlighter» ved lesing frå standard inn).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: title
nn: tittel

[ctx: Language|]
en: None
nn: Ingen

[ctx: QObject|]
en: All syntax definitions are up-to-date.
nn: Alle syntaksdefinisjonane er oppdaterte.

[ctx: QObject|@info]
en: Downloading new syntax definition for '%1'…
nn: Lastar ned nye syntaksdefinisjonar for «%1» …

[ctx: QObject|@info]
en: Updating syntax definition for '%1' to version %2…
nn: Oppdaterer syntaksdefinisjonar for «%1» til versjon %2 …
