katepart4 - en to el translation catalogue (80 entries)

[ctx: Language|]
en: Apache Configuration
el: Διαμόρφωση του Apache

[ctx: Language|]
en: AppArmor Security Profile
el: AppArmor προφίλ ασφαλείας

[ctx: Language|]
en: AVR Assembler
el: Συμβολομεταφραστής AVR

[ctx: Language|]
en: Common Intermediate Language (CIL)
el: Κοινή ενδιάμεση γλώσσα (CIL)

[ctx: Language|]
en: CSV (semicolon)
el: CSV (ερωτηματικό)

[ctx: Language|]
en: CSV (whitespace)
el: CSV (κενό)

[ctx: Language|]
en: CUE Sheet
el: Φύλλο CUE

[ctx: Language|]
en: Django HTML Template
el: Πρότυπο Django HTML

[ctx: Language|]
en: E Language
el: E γλώσσα

[ctx: Language|]
en: Fortran (Fixed Format)
el: Fortran (σταθερός τύπος)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Free Format)
el: Fortran (ελεύθερος τύπος)

[ctx: Language|]
en: GDB Backtrace
el: Στοίβα κλήσεων «GDB»

[ctx: Language|]
en: Cucumber Gherkin feature
el: Cucumber Gherkin χαρακτηριστικό

[ctx: Language|]
en: GNU Assembler
el: Συμβολομεταφραστής GNU

[ctx: Language|]
en: KDev-PG[-Qt] Grammar
el: Γραμματική KDev-PG[-Qt]

[ctx: Language|]
en: Hunspell Affix File
el: Αρχείο Hunspell Affix

[ctx: Language|]
en: Hunspell Thesaurus File
el: Αρχείο θησαυρού Hunspell

[ctx: Language|]
en: Hunspell Dictionary File
el: Αρχείο λεξικού Hunspell

[ctx: Language|]
en: Quake Script
el: Σενάριο Quake

[ctx: Language|]
en: INI Files
el: Αρχεία INI

[ctx: Language|]
en: Klipper Config
el: Ρύθμιση klipper

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced)
el: Αρχείο Καταγραφής (προχωρημένο)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified)
el: Αρχείο καταγραφής (απλοποιημένο)

[ctx: Language|]
en: mergetag text
el: κείμενο mergetag

[ctx: Language|]
en: MIPS Assembler
el: Συμβολομεταφραστής MIPS

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (ISO only)
el: Modula-2 (ISO μόνο)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (PIM only)
el: Modula-2 (PIM μόνο)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (R10 only)
el: Modula-2 (R10 μόνο)

[ctx: Language|]
en: nginx Configuration
el: διαμόρφωση nginx

[ctx: Language|]
en: QDoc Configuration
el: QDoc Διαμόρφωση

[ctx: Language|]
en: R documentation
el: R τεκμηρίωση

[ctx: Language|]
en: Robot
el: Ρομπότ

[ctx: Language|]
en: Rich Text Format
el: Τύπος εμπλουτισμένου κειμένου

[ctx: Language|]
en: SELinux CIL Policy
el: SELinux CIL πολιτική

[ctx: Language|]
en: SubRip Subtitles
el: SubRip υπότιτλοι

[ctx: Language|]
en: Varnish module spec file
el: Varnish αρχείο προδιαγραφής αρθρώματος

[ctx: Language|]
en: Varnish Test Case language
el: Varnish γλώσσα δοκιμών περιπτώσεων

[ctx: Language|]
en: Varnish Configuration Language
el: Varnish γλώσσα διαμόρφωσης

[ctx: Language|]
en: WINE Config
el: WINE διαμόρφωση

[ctx: Language|]
en: Wesnoth Markup Language
el: Wesnoth γλώσσα σήμανσης

[ctx: Language|]
en: XML (Debug)
el: XML (αποσφαλμάτωση)

[ctx: Language|]
en: x.org Configuration
el: x.org διαμόρφωση

[ctx: Language Section|]
en: Scripts
el: Σενάρια

[ctx: Language Section|]
en: Sources
el: Πηγές

[ctx: Language Section|]
en: Other
el: Άλλο

[ctx: Language Section|]
en: Hardware
el: Υλικό

[ctx: Language Section|]
en: Scientific
el: Επιστημονική

[ctx: Language Section|]
en: Configuration
el: Διαμόρφωση

[ctx: Language Section|]
en: Assembler
el: Συμβολομεταφραστής

[ctx: Language Section|]
en: Database
el: Βάση δεδομένων

[ctx: Theme|]
en: Atom One Dark
el: Atom One σκούρο

[ctx: Theme|]
en: Atom One Light
el: Atom One φωτεινό

[ctx: Theme|]
en: ayu Dark
el: ayu σκούρο

[ctx: Theme|]
en: ayu Light
el: ayu φωτεινό

[ctx: Theme|]
en: Breeze Dark
el: Σκοτεινό Breeze σκούρο

[ctx: Theme|]
en: Breeze Light
el: Breeze φωτεινό

[ctx: Theme|]
en: GitHub Dark
el: GitHub σκούρο

[ctx: Theme|]
en: GitHub Light
el: GitHub φωτεινό

[ctx: Theme|]
en: gruvbox Dark
el: gruvbox σκούρο

[ctx: Theme|]
en: Solarized Dark
el: Solarized σκούρο

[ctx: Theme|]
en: Solarized Light
el: Solarized φωτεινό

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night Light
el: Νυχτερινό φως Τόκιο

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night Storm
el: Νυχτερινή καταιγίδα στο Τόκιο

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night
el: Νύχτα στο Τόκιο

[ctx: Theme|]
en: Vim Dark
el: Vim σκούρο

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: source
el: πηγή

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available syntax definitions.
el: Εμφάνιση όλων των διαθέσιμων ορισμών σύνταξης.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available themes.
el: Εμφάνιση όλων των διαθέσιμων θεμάτων.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Download new/updated syntax definitions.
el: Λήψη νέων/ανανεωμένων ορισμών σύνταξης.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: File to write HTML output to (default: stdout).
el: Αρχείο για εγγραφή της εξόδου HTML (προκαθορισμένα: stdout).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: output
el: έξοδος

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Highlight using this syntax definition (default: auto-detect based on input file).
el: Τονισμός με χρήση αυτών των ορισμών σύνταξης (προκαθορισμένο: αυτόματα με βάση το αρχείο εισόδου).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: syntax
el: σύνταξη

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Color theme to use for highlighting.
el: Θέμα χρωμάτων προς χρήση για τον τονισμό.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: theme
el: θέμα

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Disable ANSI background for the default color.
el: Απενεργοποίηση ANSI φόντου για το προκαθορισμένο χρώμα.

[ctx: Language|]
en: None
el: Καμία

[ctx: QObject|]
en: All syntax definitions are up-to-date.
el: Όλοι οι ορισμοί σύνταξης είναι ενημερωμένοι.

[ctx: QObject|@info]
en: Downloading new syntax definition for '%1'…
el: Λήψη νέων ορισμών σύνταξης για το '%1'…

[ctx: QObject|@info]
en: Updating syntax definition for '%1' to version %2…
el: Ενημέρωση ορισμών σύνταξης για το '%1' στην έκδοση %2…
