krunner_powerdevil - en to nds translation catalogue (12 entries)

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: suspend
nds: Utsetten

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to ram
nds: in't RAM

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: sleep
nds: Slapen

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: hibernate
nds: Infreren

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to disk
nds: op Fastplaat

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: dim screen
nds: Schirm afdüüstern

en: Lists system suspend (e.g. sleep, hibernate) options and allows them to be activated
nds: List de Systeem-Utsettoptschonen op (a.B. Inslapen oder Infreren) un lett Di de ok anmaken

en: Suspends the system to RAM
nds: Sett dat Systeem ut un sekert dat in't RAM

en: Suspends the system to disk
nds: Sett dat Systeem ut un sekert dat op de Fastplaat

en: Dim screen totally
nds: Schirm heel afdüüstern

en: Dim screen by half
nds: Schirm halvig afdüüstern

en: Suspend to RAM
nds: Slapen (in't RAM)
