krunner_powerdevil - en to mr translation catalogue (12 entries)

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: suspend
mr: अकार्यक्षम

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to ram
mr: ram वर

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: sleep
mr: झोप

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: hibernate
mr: हायबरनेट

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to disk
mr: डिस्कवर

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: dim screen
mr: फीके स्क्रीन

en: Lists system suspend (e.g. sleep, hibernate) options and allows them to be activated
mr: प्रणाली अकार्यक्षम करण्याच्या पर्यायांची (उदा. झोप, हारबरनेट) यादी करतो व त्यांना कार्यान्वित करतो

en: Suspends the system to RAM
mr: प्रणाली RAM वर अकार्यक्षम करतो

en: Suspends the system to disk
mr: प्रणाली डिस्कवर अकार्यक्षम करतो

en: Dim screen totally
mr: स्क्रीन पूर्णतया फीके करा

en: Dim screen by half
mr: स्क्रीन अर्धे फीके करा

en: Suspend to RAM
mr: RAM वर अकार्यक्षम
