powerdevil - en to lv translation catalogue (18 entries)

en: Do nothing
lv: Nedarīt neko

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
lv: Iesnaudināt

en: Hibernate
lv: Hibernēt

[ctx: Power down the computer]
en: Shut down
lv: Izslēgt

en: Lock screen
lv: Slēgt ekrānu

en: Show logout screen
lv: Parādīt izrakstīšanās ekrānu

en: Turn off screen
lv: Izslēgt ekrānu

en: Toggle screen on/off
lv: Pārslēgt ekrāna ieslēgšanu/izslēgšanu

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Power Save
lv: Energotaupīgs

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Balanced
lv: Līdzsvarots

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Performance
lv: Jaudas

en: Leave unchanged
lv: Atstāt nemainītu

[ctx: Suspend to RAM]
en: Standby
lv: Iesnaudināt uz RAM

[ctx: Subtitle description for 'Standby' sleep option]
en: Save session to memory
lv: Saglabāt sesiju atmiņā

en: Hybrid sleep
lv: Hibrīda veida iesnaudināšana

[ctx: Subtitle description for 'Hybrid sleep' sleep option]
en: Save session to both memory and disk
lv: Saglabāt sesiju atmiņā un diskā

en: Standby, then hibernate
lv: Iesnaudināt, pēc tam hibernēt

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation after a period of inactivity
lv: Pārslēgties uz hibernēšanu pēc neaktivitātes perioda
