powerdevil - en to is translation catalogue (18 entries)

en: Do nothing
is: Gera ekkert

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
is: Svæfa

en: Hibernate
is: Í dvala

[ctx: Power down the computer]
en: Shut down
is: Slökkva á tölvu

en: Lock screen
is: Læsa skjá

en: Show logout screen
is: Birta útskráningarskjá

en: Turn off screen
is: Slökkva á skjá

en: Toggle screen on/off
is: Víxla skjá á/af

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Power Save
is: Orkusparnaður

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Balanced
is: Jafnvægi

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Performance
is: Afköst

en: Leave unchanged
is: Halda óbreyttu

[ctx: Suspend to RAM]
en: Standby
is: Í bið

[ctx: Subtitle description for 'Standby' sleep option]
en: Save session to memory
is: Geyma setu í minni

en: Hybrid sleep
is: Svæfa í dvala

[ctx: Subtitle description for 'Hybrid sleep' sleep option]
en: Save session to both memory and disk
is: Geyma setu bæði í minni og á diski

en: Standby, then hibernate
is: Í bið, svo í dvala

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation after a period of inactivity
is: Setja tölvu í dvala eftir aðgerðaleysi í tiltekinn tíma
