desktop_kdebase - en to hsb translation catalogue (18 entries)

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: suspend
hsb: wusnyć

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to ram
hsb: do pomjatka

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: sleep
hsb: spać

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: hibernate
hsb: zymski spar

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to disk
hsb: do tačele

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: dim screen
hsb: wobrazowku ćěmnić

en: Lists system suspend (e.g. sleep, hibernate) options and allows them to be activated
hsb: Naliči opcije za zastajenje systema (na př. zastajić, spać) a rjaduje jich aktiwizowanje

en: Suspends the system to RAM
hsb: Zastaji system a wostaji jón w pomjatku

en: Suspends the system to disk
hsb: Zastaji system a pisa tuchwilny staw do tačele

en: Set Brightness to %1%
hsb: Swětłosć postajić: %1%

en: Dim screen totally
hsb: Wobrazowku doćěmnić

en: Dim screen by half
hsb: Wobrazowku přićěmnić

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
hsb: Spać

en: Suspend to RAM
hsb: Zastajić (do RAM)

[ctx: Suspend to disk]
en: Hibernate
hsb: Zymski spar

en: Suspend to disk
hsb: Zastajić (do tačele)

[ctx: Note this is a KRunner keyword, it should end with a space]
en: screen brightness
hsb: swětłosć wobrazowki

[ctx: Note this is a KRunner keyword, it should end with a space]
en: dim screen
hsb: wobrazowku doćěmnić
