powerdevil - en to eo translation catalogue (17 entries)

en: Do nothing
eo: Fari nenion

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
eo: Dormi

en: Hibernate
eo: Pasivumi

[ctx: Power down the computer]
en: Shut down
eo: Malŝalti

en: Lock screen
eo: Ŝlosi ekranon

en: Show logout screen
eo: Montri ekranon de elsaluto

en: Turn off screen
eo: Malŝalti ekranon

en: Toggle screen on/off
eo: Baskuligi ekranon en-/elŝalt

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Power Save
eo: Energioŝparo

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Balanced
eo: Ekvilibrata

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Performance
eo: Agado

en: Leave unchanged
eo: Lasi senŝanĝe

[ctx: Subtitle description for 'Standby' sleep option]
en: Save session to memory
eo: Konservi seancon al memoro

en: Hybrid sleep
eo: Hibrida dormado

[ctx: Subtitle description for 'Hybrid sleep' sleep option]
en: Save session to both memory and disk
eo: Konservi seancon al kaj memoro kaj disko

en: Standby, then hibernate
eo: Standby, tiam vintrodormi

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation after a period of inactivity
eo: Ŝanĝi al vintrodormo post periodo de neaktiveco
