powerdevil - en to ca translation catalogue (116 entries)

en: The Power Management Service appears not to be running.
ca: Sembla que el servei de gestió d'energia no s'està executant.

[ctx: The unit of the time input field]
en: millisecond | milliseconds
ca[0]: mil·lisegon
ca[1]: mil·lisegons

[ctx: The unit of the time input field]
en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

[ctx: The unit of the time input field]
en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

[ctx: The unit of the time input field]
en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

[ctx: The unit of the time input field]
en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

[ctx: The unit of the time input field]
en: week | weeks
ca[0]: setmana
ca[1]: setmanes

[ctx: The unit of the time input field]
en: month | months
ca[0]: mes
ca[1]: mesos

[ctx: The unit of the time input field]
en: year | years
ca[0]: any
ca[1]: anys

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: milliseconds
ca: mil·lisegons

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: seconds
ca: segons

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: minutes
ca: minuts

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: hours
ca: hores

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: days
ca: dies

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: weeks
ca: setmanes

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: months
ca: mesos

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: years
ca: anys

[ctx: @title]
en: Advanced Power Settings
ca: Arranjament avançat d'energia

[ctx: @title:group]
en: Battery Levels
ca: Nivells de la bateria

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for the main power supply battery]
en: &Low level:
ca: Nive&ll baix:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level
ca: Nivell baix de la bateria

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered low when it drops to this level. Settings for low battery will be used instead of regular battery settings.
ca: La càrrega de la bateria es considerarà baixa quan caigui a aquest nivell. S'utilitzaran els paràmetres de bateria baixa en lloc de paràmetres de bateria normals.

[ctx: @label:spinbox Critical battery level percentage for the main power supply battery]
en: Cr&itical level:
ca: N&ivell crític:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Critical battery level
ca: Nivell crític de la bateria

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered critical when it drops to this level. After a brief warning, the system will automatically suspend or shut down, according to the configured critical battery level action.
ca: La càrrega de la bateria es considerarà crítica quan caigui a aquest nivell. Després d'un breu avís, el sistema automàticament se suspendrà o apagarà, segons l'acció configurada de nivell de bateria crítica.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for reaching the critical battery level is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca: L'acció que havíeu configurat prèviament en assolir el nivell de bateria crític ara no és compatible amb el sistema. Seleccioneu-ne una de diferent.

[ctx: @label:combobox Power action such as sleep/hibernate that will be executed when the critical battery level is reached]
en: A&t critical level:
ca: En el nivell crí&tic:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action performed at critical battery level
ca: Acció que es porta a terme en el nivell crític de la bateria

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for peripheral devices]
en: Low level for peripheral d&evices:
ca: Nivell baix per a dispositius p&erifèrics:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level for peripheral devices
ca: Nivell baix de bateria per a dispositius perifèrics

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge for peripheral devices will be considered low when it reaches this level.
ca: La càrrega de la bateria dels dispositius perifèrics es considerarà baixa quan arribi a aquest nivell.

[ctx: @title:group]
en: Charge Limit
ca: Límit de càrrega

[ctx: @label:checkbox]
en: &Battery protection:
ca: Protecció de la &bateria:

[ctx: @text:checkbox]
en: Limit the maximum battery charge
ca: Limita la càrrega màxima de la bateria

[ctx: @label:spinbox Battery will stop charging when this charge percentage is reached]
en: &Stop charging at:
ca: A&tura la càrrega al:

[ctx: @label:spinbox Battery will start charging again when this charge percentage is reached, after having hit the stop-charging threshold earlier]
en: Start charging once &below:
ca: Inicia la càrrega per &sota de:

[ctx: @info:status]
en: You might have to disconnect and re-connect the power source to start charging the battery again.
ca: Potser cal desconnectar i tornar a connectar la font d'alimentació per a tornar a iniciar la càrrega de la bateria.

[ctx: @info]
en: Regularly charging the battery close to 100%, or fully discharging it, may accelerate deterioration of battery health. By limiting the maximum battery charge, you can help extend the battery lifespan.
ca: La càrrega regular de la bateria a prop del 100%, o la descàrrega completa, pot accelerar el deteriorament de la salut de la bateria. Limitant la càrrega màxima de la bateria, podeu ajudar a allargar la vida útil de la bateria.

[ctx: @title:group Miscellaneous power management settings that didn't fit elsewhere]
en: Other Settings
ca: Altres paràmetres

[ctx: @label:checkbox]
en: &Media playback:
ca: Reproducció &multimèdia:

[ctx: @text:checkbox]
en: Pause media players when suspending
ca: Fa pausa dels reproductors multimèdia en suspendre

[ctx: @label:button]
en: Related pages:
ca: Pàgines relacionades:

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management notification category]
en: Notifications: Power Management
ca: Notificacions: Gestió d'energia

en: Open "Notifications" settings page, "Power Management" section
ca: Obre la pàgina de configuració de «Notificacions», secció «Gestió d'energia»

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Desktop Session
ca: Sessió d'escriptori

en: Open "Desktop Session" settings page
ca: Obre la pàgina de configuració de «Sessió d'escriptori»

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Activities
ca: Activitats

en: Open "Activities" settings page
ca: Obre la pàgina de configuració d'«Activitats»

[ctx: @action:button]
en: Advanced Power &Settings…
ca: Configuració avançada d'energia…

[ctx: @text:placeholdermessage]
en: Power Management settings could not be loaded
ca: No s'han pogut carregar els paràmetres de gestió d'energia

en: On AC Power
ca: Amb alimentació CA

en: On Battery
ca: Amb la bateria

en: On Low Battery
ca: Amb la bateria baixa

[ctx: @title:group]
en: Suspend Session
ca: Suspèn la sessió

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured to happen when inactive is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca: L'acció que havíeu configurat prèviament per a la inactivitat ara no és compatible amb el sistema. Seleccioneu-ne una de diferent.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the system is idle]
en: When &inactive:
ca: Quan estigui &inactiu:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the system is idle
ca: Acció a portar a terme quan el sistema no estigui ocupat

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 second | After %1 seconds
ca[0]: Després d'%1 segon
ca[1]: Després de %1 segons

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 minute | After %1 minutes
ca[0]: Després d'%1 minut
ca[1]: Després de %1 minuts

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values]
en: Custom…
ca: Personalitzat…

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the power button is pressed is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca: L'acció que havíeu configurat prèviament per a quan es prem el botó d'encesa/apagat ara no és compatible amb el sistema. Seleccioneu-ne una de diferent.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When &power button pressed:
ca: Quan es &premi el botó d'encesa/apagat:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the power button is pressed
ca: Acció a portar a terme quan es premi el botó d'encesa/apagat

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the lid is closed is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca: L'acció que havíeu configurat prèviament per a quan es tanqui la tapa ara no és compatible amb el sistema. Seleccioneu-ne una de diferent.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When laptop &lid closed:
ca: Quan es tanqui la &tapa del portàtil:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the laptop lid is closed
ca: Acció a portar a terme quan es tanqui la tapa del portàtil

[ctx: @text:checkbox Trigger laptop lid action even when an external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
ca: Inclús quan hi hagi un monitor extern connectat

en: Perform laptop lid action even when an external monitor is connected
ca: Porta a terme l'acció de la tapa del portàtil inclús quan hi hagi un monitor extern connectat

[ctx: @info:status]
en: The sleep mode you had previously configured is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca: El mode d'adormir-se que havíeu configurat prèviament ara no és compatible amb el sistema. Seleccioneu-ne un de diferent.

[ctx: @label:combobox Sleep mode selection - suspend to memory, disk or both]
en: When sleeping, enter:
ca: En adormir-se, passa a:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: When sleeping, enter this power-save mode
ca: En adormir-se, entra en aquest mode d'estalvi d'energia

[ctx: @title:group]
en: Display and Brightness
ca: Pantalla i lluminositat

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change scr&een brightness:
ca: Canvia la lluminositat de la p&antalla:

[ctx: @label:combobox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically:
ca: Enfosqueix auto&màticament:

[ctx: @label:spinbox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically after:
ca: Enfosqueix auto&màticament després de:

[ctx: @option:combobox]
en: %1 second | %1 seconds
ca[0]: %1 segon
ca[1]: %1 segons

[ctx: @option:combobox]
en: %1 minute | %1 minutes
ca[0]: %1 minut
ca[1]: %1 minuts

[ctx: @option:combobox Dim screen automatically]
en: Never
ca: Mai

[ctx: @info:status]
en: The screen will not be dimmed because it is configured to turn off sooner.
ca: La pantalla no s'enfosquirà perquè està configurada per a apagar-se aviat.

[ctx: @label:combobox After X minutes]
en: &Turn off screen:
ca: Apaga la pan&talla:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Turn off screen after:
ca: Apaga la pantalla després de:

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 second | %1 seconds
ca[0]: %1 segon
ca[1]: %1 segons

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 minute | %1 minutes
ca[0]: %1 minut
ca[1]: %1 minuts

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: Never
ca: Mai

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values (caution: watch for string length)]
en: Custom…
ca: Personalitzat…

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: When locked, turn off screen after:
ca: Quan està bloquejada, apaga la pantalla després de:

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 second | When locked: %1 seconds
ca[0]: Quan està bloquejada: %1 segon
ca[1]: Quan està bloquejada: %1 segons

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 minute | When locked: %1 minutes
ca[0]: Quan està bloquejada: %1 minut
ca[1]: Quan està bloquejada: %1 minuts

[ctx: @option:combobox Turn off screen after X minutes regardless of lock screen (caution: watch for string length)]
en: When locked and unlocked
ca: Quan està bloquejada i desbloquejada

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: Immediately
ca: Quan està bloquejada: immediatament

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change key&board brightness:
ca: Canvia la lluminositat del te&clat:

[ctx: @title:group]
en: Other Settings
ca: Altres paràmetres

[ctx: @label:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to po&wer profile:
ca: Canvia al perfil d'e&nergia:

[ctx: @accessible:name:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to power profile
ca: Canvia al perfil d'energia

[ctx: @label:button]
en: Run command or script:
ca: Executa una ordre o un script:

[ctx: @text:button Determine what will trigger a command or script to run in this power state]
en: Choose run conditions
ca: Trieu les condicions d'execució

[ctx: @accessible:name:button]
en: Choose run conditions for command or script
ca: Trieu les condicions d'execució de l'ordre o l'script

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When entering "%1" state
ca: En entrar en l'estat d'energia «%1»

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When exiting "%1" state
ca: En sortir de l'estat d'energia «%1»

[ctx: @text:action:menu Command or script to run]
en: When inactive
ca: Quan estigui inactiu

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&ntering "%1" state:
ca: En entrar en l'estat d'energia «%1»:

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when entering "%1" state
ca: Ordre o script en entrar en l'estat d'energia «%1»

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&xiting "%1" state:
ca: En &sortir de l'estat d'energia «%1»:

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when exiting "%1" state
ca: Ordre o script en sortir de l'estat d'energia «%1»

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Duration of inactivity before the command or script runs
ca: Durada de la inactivitat abns que s'executi l'ordre o l'script

[ctx: @label:textfield Command or script to run]
en: When i&nactive:
ca: Quan estigui &inactiu:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Run command or script after:
ca: Executa una ordre o un script després de:

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 second | Run after %1 seconds
ca[0]: Executa després d'%1 segon
ca[1]: Executa després de %1 segons

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 minute | Run after %1 minutes
ca[0]: Executa després d'%1 minut
ca[1]: Executa després de %1 minuts

[ctx: @accessible:name:textfield]
en: Command or script when inactive
ca: Ordre o script quan estigui inactiu

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter command or script file
ca: Introduïu una ordre o un fitxer de script

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Enter command or choose script file
ca: Introduïu una ordre o trieu un fitxer de script

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose…
ca: Trieu…

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose script file
ca: Trieu un fitxer de script

[ctx: @title:window]
en: Choose script file
ca: Tria d'un fitxer de script

[ctx: @title:window]
en: Custom Duration
ca: Durada personalitzada
