ksmserver - en to sr@latin translation catalogue (15 entries)

en: Logout canceled by '%1'
sr@latin: „%1“ prekinu odjavljivanje

en: $HOME not set!
sr@latin: $HOME nije postavljena!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
sr@latin: Fascikla $HOME (%1) ne postoji.

en: No read access to $HOME directory (%1).
sr@latin: Nema pristupa za čitanje nad fasciklom $HOME (%1).

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
sr@latin: Nema prostora na disku pod fasciklom $HOME (%1).

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
sr@latin: Upisivanje u fasciklu $HOME (%2) propalo uz grešku „%1“.

en: No write access to '%1'.
sr@latin: Nema pristupa za pisanje nad „%1“.

en: No read access to '%1'.
sr@latin: Nema pristupa za čitanje nad „%1“.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
sr@latin: Nema prostora na disku pod privremenom fasciklom (%1).

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
sr@latin: Upisivanje u privremenu fasciklu (%2) propalo uz grešku „%1“.

en: Plasma Workspace installation problem!
sr@latin: Problem sa instalacijom plasma radnog prostora

en: Restores the saved user session if available
sr@latin: Obnavlja sačuvanu korisničku sesiju (ako postoji).

en: Also allow remote connections
sr@latin: Takođe dozvoli udaljene veze

en: Starts the session in locked mode
sr@latin: Pokreće sesiju u zaključanom režimu

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
sr@latin: Pokreće se bez podrške za zaključavanje ekrana. Potrebno samo ako neka druga komponenta opslužuje zaključavanje.
