plasma-workspace - en to it translation catalogue (11 entries)

[ctx: @info %1 notification body %2 application name]
en: %1 from %2
it: %1 da %2

[ctx: Copying n of m files to locaton]
en: %2 of %1 file to %3 | %2 of %1 files to %3
it[0]: %2 di %1 file in %3
it[1]: %2 di %1 file in %3

[ctx: Copying n files to location]
en: %1 file to %2 | %1 files to %2
it[0]: %1 file in %2
it[1]: %1 file in %2

[ctx: Copying n of m files]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
it[0]: %2 file di %1
it[1]: %2 file di %1

[ctx: Copying n of m items]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
it[0]: %2 di %1 elemento
it[1]: %2 di %1 elementi

[ctx: Copying n items]
en: %1 item | %1 items
it[0]: %1 elemento
it[1]: %1 elementi

[ctx: Copying file to location]
en: %1 to %2
it: %1 in %2

[ctx: Copying n items to location]
en: %1 file to %2 | %1 items to %2
it[0]: %1 file in %2
it[1]: %1 file in %2

[ctx: Copying unknown amount of files to location]
en: to %1
it: in %1

[ctx: @info %1 notification body %2 job name]
en: %1 from %2
it: %1 da %2

en: Application closed unexpectedly.
it: L'applicazione si è chiusa in maniera inaspettata.
