klipper - en to csb translation catalogue (23 entries)

en: Add Action...
csb: Dodôj dzejanié...

en: Edit Action...
csb: Editëjë dzejanié...

en: Delete Action
csb: Rëmôj dzejanié

[ctx: General Config]
en: General
csb: Òglowi

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
csb: Klawiszowe skrodzënë

en: Clipboard is empty
csb: Tacnik je pùsti

en: Ignore
csb: Ignorëjë

en: Replace Clipboard
csb: Zastãpi tacnik

en: Add to Clipboard
csb: Dodôj do tacnika

en: Command
csb: Pòlét

en: Description
csb: Òpisënk

en: Action Properties
csb: Swòjiznë dzejania

en: Description:
csb: Òpisënk:

en: Clipboard history
csb: Historëja tacnika

en: up
csb: w górã

en: current
csb: aktualné

en: down
csb: w dół

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
csb: Wersëjô klippera

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
csb: Wëbiérk blós tekstu

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
csb: Brëkùjë graficznegò editora regexp

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
csb: Felëją dzejania dlô WM_CLASS

en: Disable This Popup
csb: Wëłączë to òkno

en: &Cancel
csb: &Anulëjë
