plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (102 entries)

en: No fingerprint device found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu d'empremta dactilar.

en: Retry scanning your finger.
ca@valencia: Reintenta l'escaneig del dit.

en: Swipe too short. Try again.
ca@valencia: El lliscament és massa curt. Torneu-ho a provar.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
ca@valencia: El dit no està centrat en el lector. Torneu-ho a provar.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
ca@valencia: Retireu el dit del lector, i torneu-ho a provar.

en: Fingerprint enrollment has failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer el registre de l'empremta dactilar.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
ca@valencia: No queda espai en este dispositiu, suprimiu altres empremtes dactilars per a continuar.

en: The device was disconnected.
ca@valencia: S'ha desconnectat el dispositiu.

en: An unknown error has occurred.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut.

en: Change Password
ca@valencia: Canvi de contrasenya

en: Set Password
ca@valencia: Establix la contrasenya

en: Password
ca@valencia: Contrasenya

en: Confirm password
ca@valencia: Confirma la contrasenya

en: Passwords must match
ca@valencia: Cal que les contrasenyes coincidisquen

en: Change Wallet Password?
ca@valencia: Voleu canviar la contrasenya de la cartera?

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, you may also want to change the password on your default KWallet to match it.
ca@valencia: Ara que s'ha canviat la contrasenya de l'usuari, potser voleu canviar la contrasenya de la vostra KWallet predeterminada perquè coincidisquen.

en: What is KWallet?
ca@valencia: Què és KWallet?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
ca@valencia: KWallet és un gestor de contrasenyes que emmagatzema les contrasenyes per a les xarxes sense fil i altres recursos encriptats. Està tancat amb una contrasenya pròpia que és diferent de la contrasenya d'usuari. Si les dues contrasenyes coincidixen, es bot desbloquejar automàticament en iniciar la sessió i així no cal introduir la contrasenya de KWallet.

en: Change Wallet Password
ca@valencia: Canvia la contrasenya de la cartera

en: Leave Unchanged
ca@valencia: Deixa sense canviar

en: Create User
ca@valencia: Creeu un usuari

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

en: Standard
ca@valencia: Estàndard

en: Administrator
ca@valencia: Administrador

en: Account type:
ca@valencia: Tipus de compte:

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Confirm password:
ca@valencia: Confirma la contrasenya:

en: Create
ca@valencia: Crea

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
ca@valencia: Seleccioneu un àrea de la imatge

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
ca@valencia: S'ha registrat el dit

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre dit índex dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre dit mitger dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre dit anular dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre dit auricular (xicotet) dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre polze dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre dit índex esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre dit mitger esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre dit anular esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre dit auricular (xicotet) esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Poseu repetidament el vostre polze esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre dit índex dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre dit mitger dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre dit anular dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre dit auricular (xicotet) dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre polze dret sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre dit índex esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre dit mitger esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre dit anular esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre dit auricular (xicotet) esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
ca@valencia: Feu lliscar repetidament el vostre polze esquerre sobre el sensor d'empremtes dactilars.

en: Configure Fingerprints
ca@valencia: Configureu les empremtes dactilars

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Done
ca@valencia: Fet

en: Re-enroll finger
ca@valencia: Torna a registrar el dit

en: Delete fingerprint
ca@valencia: Suprimix l'empremta dactilar

en: No fingerprints added
ca@valencia: No s'ha afegit cap empremta dactilar

en: Users
ca@valencia: Usuaris

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
ca@valencia: Afig nou…

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
ca@valencia: Afig un usuari nou…

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
ca@valencia: Premeu «Espai» per a editar el perfil d'usuari

en: Pick a finger to enroll
ca@valencia: Seleccioneu un dit per a registrar

[ctx: @title]
en: Change Avatar
ca@valencia: Canvi d'avatar

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
ca@valencia: No és res

[ctx: @item:intable]
en: Feisty Flamingo
ca@valencia: Rosa flamenc intens

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
ca@valencia: Pitaya

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
ca@valencia: Moniato

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
ca@valencia: Ambre ambient

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
ca@valencia: Raig de sol lluent

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
ca@valencia: Llima - llima dolça

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
ca@valencia: Encant verdenc

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
ca@valencia: Prat dolç

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
ca@valencia: Anedó tebi

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
ca@valencia: Blau plasma

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
ca@valencia: Porpra pujat

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
ca@valencia: Porpra baix

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
ca@valencia: Carbonet cremat

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
ca@valencia: Paper perfecte

[ctx: @item:intable]
en: Cafétera Brown
ca@valencia: Marró cafetera

[ctx: @item:intable]
en: Rich Hardwood
ca@valencia: Fusta dura brillant

[ctx: @action:button]
en: Go Back
ca@valencia: Retrocedix

[ctx: @action:button]
en: Initials
ca@valencia: Inicials

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
ca@valencia: Tria un fitxer…

[ctx: @title]
en: Choose a picture
ca@valencia: Trieu una imatge

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
ca@valencia: Fitxers d'imatge (Tots els tipus de fitxers principals) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
ca@valencia: Icona de substitució

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
ca@valencia: Icona de substitució de l'avatar d'usuari

en: Change avatar
ca@valencia: Canvia l'avatar

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
ca@valencia: No es pot canviar el tipus de compte a estàndard a menys que hi haja com a mínim un altre compte d'administrador en el sistema. Sense ell, l'autenticació seria impossible o requeriria l'ús insegur de la contrasenya arrel.

en: Email address:
ca@valencia: Adreça de correu electrònic:

en: Delete files
ca@valencia: Suprimix els fitxers

en: Keep files
ca@valencia: Conserva els fitxers

en: Delete User…
ca@valencia: Suprimix l'usuari…

en: Configure Fingerprint Authentication…
ca@valencia: Configura l'autenticació d'empremtes dactilars…

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
ca@valencia: Les empremtes dactilars es poden utilitzar en lloc d'una contrasenya per a desblocar la pantalla i proporcionar permís d'administrador a les aplicacions i als programes de la línia d'ordres que el requerisquen.<nl/><nl/>Encara no s'admet l'inici de sessió en el sistema amb l'empremta dactilar.

en: Could not get permission to save user %1
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el permís per a guardar l'usuari %1

en: There was an error while saving changes
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar els canvis

en: Failed to resize image: opening temp file failed
ca@valencia: No s'ha pogut redimensionar la imatge: ha fallat l'obertura del fitxer temporal

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
ca@valencia: No s'ha pogut redimensionar la imatge: ha fallat en escriure en el fitxer temporal

en: Your Account
ca@valencia: El vostre compte

en: Other Accounts
ca@valencia: Altres comptes
