plasma-workspace - en to bg translation catalogue (59 entries)

en: Configure Mouse Actions Plugin
bg: Конфигуриране на приставката за действия на мишката

[ctx: @info:usagetip]
en: Visit bugs.kde.org to report issues
bg: Посетете bugs.kde.org, за да докладвате за грешки

[ctx: @action:button]
en: Copy Plasma Version
bg: Копиране на версията на KDE Plasma

[ctx: @action:button]
en: Report a Bug…
bg: Сигнал за грешка…

[ctx: @title:menu]
en: Hide Preview Banner
bg: Скриване на лентата за предварителен преглед

[ctx: @action:button Hide the preview banner until the system is restarted]
en: Hide Until Restart
bg: Скриване до следващото рестартиране

[ctx: @action:button Hide the preview banner permanently]
en: Hide Permanently…
bg: Скриване за постоянно…

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to permanently hide the preview banner?<nl/><nl/>This action can only be undone by removing the line beginning with <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> in the <filename>kdeglobals</filename> config file.
bg: Сигурни ли сте, че искате да скриете лентата за предварителен преглед за постоянно?<nl/><nl/>Това действие може да бъде отменено само чрез премахване на реда, започващ с <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> в конфигурационния файл <filename>kdeglobals</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Hide Preview Banner?
bg: Да се скрие ли лентата за предварителен преглед

en: Enter Edit Mode
bg: Влизане в режим редактиране

en: Plasma Shell
bg: Обвивка на Plasma

en: Enable QML Javascript debugger
bg: Активиране на QML Javascript откриване на грешки

en: Do not restart plasma-shell automatically after a crash
bg: Без автоматично рестартиране на Plasma обвивка след срив

en: Force loading the given shell plugin
bg: Принудително зареждане на дадената приставка на обвивката

en: Replace an existing instance
bg: Заменяне на съществуваща инстанция

en: Lists the available options for user feedback
bg: Списък на наличните опции за обратна връзка от потребителите

en: Plasma Failed To Start
bg: Plasma не успя да стартира

en: Plasma is unable to start as it could not correctly use OpenGL 2 or software fallback
    Please check that your graphic drivers are set up correctly.
bg: Plasma не може да се стартира, тъй като не може да използва правилно OpenGL 2 или резервен софтуер
    Моля, проверете дали вашите графични драйвери са настроени правилно.

[ctx: OSD informing that the system is muted, keep short]
en: Audio Muted
bg: Аудиото е изключено

[ctx: OSD informing that the microphone is muted, keep short]
en: Microphone Muted
bg: Микрофонът е изключен

[ctx: OSD informing that some media app is muted, eg. Amarok Muted]
en: %1 Muted
bg: %1 е заглушен

[ctx: touchpad was enabled, keep short]
en: Touchpad On
bg: Тъчпадът е включен

[ctx: touchpad was disabled, keep short]
en: Touchpad Off
bg: Тъчпадът е изключен

[ctx: wireless lan was enabled, keep short]
en: Wifi On
bg: Wifi включен

[ctx: wireless lan was disabled, keep short]
en: Wifi Off
bg: Wifi изключен

[ctx: Bluetooth was enabled, keep short]
en: Bluetooth On
bg: Bluetooth е включен

[ctx: Bluetooth was disabled, keep short]
en: Bluetooth Off
bg: Bluetooth е изключен

[ctx: mobile internet was enabled, keep short]
en: Mobile Internet On
bg: Мобилен интернет е включен

[ctx: mobile internet was disabled, keep short]
en: Mobile Internet Off
bg: Мобилен интернет е изключен

[ctx: on screen keyboard was enabled because physical keyboard got unplugged, keep short]
en: On-Screen Keyboard Activated
bg: Екранна клавиатура е активирана

[ctx: on screen keyboard was disabled because physical keyboard was plugged in, keep short]
en: On-Screen Keyboard Deactivated
bg: Екранна клавиатура е деактивирана

[ctx: power management was inhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Blocked
bg: Блокиране на приспиване и заключване на екрана

[ctx: power management was uninhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Unblocked
bg: Отблокиране на приспиване и заключване на екрана

[ctx: Power profile was changed to power save mode, keep short]
en: Power Save Mode
bg: Режим на пестене на енергия

[ctx: Power profile was changed to balanced mode, keep short]
en: Balanced Power Mode
bg: Режим на балансирана производителност

[ctx: Power profile was changed to performance mode, keep short]
en: Performance Mode
bg: Режим на производителност

en: With an NVIDIA GPU on X11, the Floating style and Adaptive opacity mode are known to cause poor window drag and resize performance. Consider using other settings.
bg: Известно е, че при графичен процесор NVIDIA в X11 комбинацията от Плаващ стил и режим адаптивна прозрачност причиняват лошо представяне на прозорците при влачене и при промяна на размера. Обмислете използването на други настройки.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Panel Configuration
bg: Скриване на конфигурацията на панела

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Panel Configuration
bg: Показване на конфигурацията на панела

en: Internal Screen on %1
bg: Вътрешен екран на %1

en: Disconnected Screen %1
bg: Прекъснат екран %1

en: Show Desktop
bg: Показване на работния плот

en: Hide Desktop
bg: Скриване на работния плот

en: Activate Application Launcher
bg: Активиране на Стартер на приложения

en: Show Activity Switcher
bg: Показване на превключвател на дейности

en: Stop Current Activity
bg: Спиране на текущата дейност

en: Switch to Previous Activity
bg: Превключване към предишна дейност

en: Switch to Next Activity
bg: Превключване към следваща дейност

en: Activate Task Manager Entry %1
bg: Активиране на запис от управление на задачите %1

en: Panel and Desktop Management
bg: Настройване на работния плот и панелите

en: Move keyboard focus between panels
bg: Преместване на фокуса на клавиатурата между панелите

en: Add Panel
bg: Добавяне на панел

[ctx: Creates an empty containment (%1 is the containment name)]
en: Empty %1
bg: Празно %1

en: Software Renderer In Use
bg: Използван софтуерен рендерер

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Software Renderer In Use
bg: Използван софтуерен рендерер

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Rendering may be degraded
bg: Рендирането може да бъде влошено

en: Never show again
bg: Никога повече не показвай

en: Panel Count
bg: Брой панели

en: Counts the panels
bg: Изброява панелите
