plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (75 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca@valencia: La tecla «Maj» ha sigut bloquejada i ara està activa per a totes les tecles que es premen a continuació.

en: The Shift key is now active.
ca@valencia: La tecla de majúscules ara està activa.

en: The Shift key is now inactive.
ca@valencia: La tecla de majúscules ara està inactiva.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca@valencia: La tecla «Control» ha sigut bloquejada i ara està activa per a totes les tecles que es premen a continuació.

en: The Control key is now active.
ca@valencia: La tecla «Control» ara està activa.

en: The Control key is now inactive.
ca@valencia: La tecla «Control» ara està inactiva.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca@valencia: La tecla «Alt» ha sigut bloquejada i ara està activa per a totes les tecles que es premen a continuació.

en: The Alt key is now active.
ca@valencia: La tecla «Alt» està activa.

en: The Alt key is now inactive.
ca@valencia: La tecla «Alt» està inactiva.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca@valencia: La tecla de Windows ha sigut fixada i està activa per a totes les tecles que es premen a continuació.

en: The Win key is now active.
ca@valencia: La tecla de Windows està activa.

en: The Win key is now inactive.
ca@valencia: La tecla de Windows està inactiva.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca@valencia: La tecla «Meta» ha sigut fixada i està activa per a totes les tecles que es premen a continuació.

en: The Meta key is now active.
ca@valencia: La tecla «Meta» està activa.

en: The Meta key is now inactive.
ca@valencia: La tecla «Meta» està inactiva.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca@valencia: La tecla Súper ha sigut fixada i està activa per a totes les tecles que es premen a continuació.

en: The Super key is now active.
ca@valencia: La tecla Súper està activa.

en: The Super key is now inactive.
ca@valencia: La tecla Súper està inactiva.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca@valencia: La tecla Hiper ha sigut fixada i està activa per a totes les tecles que es premen a continuació.

en: The Hyper key is now active.
ca@valencia: La tecla Hiper està activa.

en: The Hyper key is now inactive.
ca@valencia: La tecla Hiper està inactiva.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca@valencia: La tecla Alt Gr ha sigut fixada i està activa per a totes les tecles que es premen a continuació.

en: The Alt Graph key is now active.
ca@valencia: La tecla Alt Gr ara està activa.

en: The Alt Graph key is now inactive.
ca@valencia: La tecla Alt Gr ara està inactiva.

en: The Num Lock key has been activated.
ca@valencia: S'ha activat la tecla «Bloq Núm».

en: The Num Lock key is now inactive.
ca@valencia: La tecla «Bloq Núm» ara està inactiva.

en: The Caps Lock key has been activated.
ca@valencia: S'ha activat la tecla «Bloq Maj».

en: The Caps Lock key is now inactive.
ca@valencia: La tecla «Bloq Maj» ara està inactiva.

en: The Scroll Lock key has been activated.
ca@valencia: La tecla «Bloq Despl» s'ha activat.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
ca@valencia: La tecla «Bloq Despl» ara està inactiva.

en: Toggle Screen Reader On and Off
ca@valencia: Activa o desactiva el lector de pantalla

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
ca@valencia: Accessibilitat

en: AltGraph
ca@valencia: AltGr

en: Hyper
ca@valencia: Hiper

en: Super
ca@valencia: Súper

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: &When a gesture was used:
ca@valencia: &En utilitzar un gest:

en: Change Settings Without Asking
ca@valencia: Canvia la configuració sense preguntar

en: Show This Confirmation Dialog
ca@valencia: Mostra este diàleg de confirmació

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
ca@valencia: Desactiva totes les característiques i gestos AccessX

en: Slow keys
ca@valencia: Tecles lentes

en: Bounce keys
ca@valencia: Tecles de repetició

en: Sticky keys
ca@valencia: Tecles apegaloses

en: Mouse keys
ca@valencia: Tecles de ratolí

en: Do you really want to deactivate "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu desactivar «%1»?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
ca@valencia: Segur que voleu desactivar «%1» i «%2»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
ca@valencia: Segur que voleu desactivar «%1», «%2» i «%3»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ca@valencia: Segur que voleu desactivar «%1», «%2», «%3» i «%4»?

en: Do you really want to activate "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1» i desactivar «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1» i desactivar «%2» i «%3»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1» i desactivar «%2», «%3» i «%4»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1» i «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1» i «%2» i desactivar «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1» i «%2» i desactivar «%3» i «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1», «%2» i «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1», «%2» i «%3» i desactivar «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ca@valencia: Segur que voleu activar «%1», «%2», «%3» i «%4»?

en: An application has requested to change this setting.
ca@valencia: Una aplicació ha requerit canviar este valor.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
ca@valencia: Heu premut la tecla «Maj» durant 8 segons o bé una aplicació ha demanat canviar este valor.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
ca@valencia: Heu premut la tecla «Maj» 5 vegades consecutives o bé una aplicació ha demanat canviar este valor.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
ca@valencia: Heu premut %1 o bé una aplicació ha demanat canviar este valor.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
ca@valencia: Una aplicació ha demanat canviar estos valors, o bé heu utilitzat una combinació de diversos gestos del teclat.

en: An application has requested to change these settings.
ca@valencia: Una aplicació ha demanat canviar estos valors.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
ca@valencia: Estos valors AccessX són necessaris per a alguns usuaris amb dificultats de moviment i poden configurar-se en el Centre de control de KDE. També els podeu activar i desactivar amb gestos del teclat estandarditzats.
    
    Si no us calen, podeu seleccionar «Desactiva totes les característiques i moviments AccessX».

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
ca@valencia: S'han activat les tecles lentes. D'ara en avant, heu de prémer cada tecla durant un cert temps abans que siga acceptada.

en: Slow keys has been disabled.
ca@valencia: S'han desactivat les tecles lentes.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
ca@valencia: S'han activat les tecles de repetició. D'ara en avant, cada tecla es bloquejarà durant un cert temps després d'utilitzar-se.

en: Bounce keys has been disabled.
ca@valencia: S'han desactivat les tecles de repetició.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
ca@valencia: S'han activat les tecles apegaloses. D'ara en avant, les tecles modificadores romandran fixades després d'haver-les premut.

en: Sticky keys has been disabled.
ca@valencia: S'han desactivat les tecles apegaloses.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
ca@valencia: S'han activat les tecles de ratolí. D'ara en avant, podeu utilitzar el teclat numèric per a controlar el ratolí.

en: Mouse keys has been disabled.
ca@valencia: S'han desactivat les tecles de ratolí.

en: Accessibility
ca@valencia: Accessibilitat

en: Author
ca@valencia: Autoria
