libphonon - en to he translation catalogue (22 entries)

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
he: <html>התקן ניגון השמע <b>%1</b> אינו פועל.<br/>ניסוג ל־<b>%2</b>.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
he: <html>עובר להתקן ניגון השמע <b>%1</b><br/>שהפך זמין כעת ויש לו עדיפות על פני התקנים אחרים.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: Revert back to device '%1'
he: חזרה להתקן ‚%1’

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
he: <html>עובר להתקן ניגון השמע <b>%1</b><br/>שהפך זמין כעת ויש לו קדימות על פני התקנים אחרים או שהוגדר נקודתית לתזרים הזה.</html>

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Main Menu
he: תפריט ראשי

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Title Menu
he: תפריט כותרת

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Audio Menu
he: תפריט שמע

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Subtitle Menu
he: תפריט כתוביות

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Chapter Menu
he: תפריט פרקים

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Angle Menu
he: תפריט זוויות

[ctx: Phonon::|]
en: Notifications
he: הודעות

[ctx: Phonon::|]
en: Music
he: מוזיקה

[ctx: Phonon::|]
en: Video
he: וידאו

[ctx: Phonon::|]
en: Communication
he: תקשורת

[ctx: Phonon::|]
en: Games
he: משחקים

[ctx: Phonon::|]
en: Accessibility
he: נגישות

[ctx: Phonon::|]
en: Recording
he: הקלטה

[ctx: Phonon::|]
en: Control
he: בקרה

[ctx: QObject|]
en: PulseAudio Sound Server
he: שרת שמע PulseAudio

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Volume: %1%
he: עוצמת שמע: %1%

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
he: אפשר להשתמש במחוון זה כדי לשלוט על עוצמת השמע. העוצמה נעה מ־0% בקצה השמאלי ועד ל־%1% בקצה הימני

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Muted
he: מושתק
