kdelibs4 - en to bg translation catalogue (456 entries)

[ctx: FontHelpers|@item Font name]
note: Generic sans serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Sans Serif
bg: Безсерифен

[ctx: FontHelpers|@item Font name]
note: Generic serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Serif
bg: Серифен

[ctx: FontHelpers|@item Font name]
note: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
bg: Равноширок

[ctx: FontHelpers|@item Font name [foundry]]
en: %1 [%2]
bg: %1 - [%2]

[ctx: KActionSelector|@label:listbox]
en: &Available:
bg: &Налично:

[ctx: KActionSelector|@label:listbox]
en: &Selected:
bg: &Избрано:

[ctx: KAssistantDialog|@action:button go back]
en: &Back
bg: На&зад

[ctx: KAssistantDialog|@info:tooltip]
en: Go back one step
bg: Назад една стъпка

[ctx: KAssistantDialog|@action:button Opposite to Back]
en: Next
bg: Напред

[ctx: KAssistantDialog|@action:button]
en: Finish
bg: Край

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: All
bg: Всички

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: European Scripts
bg: Европейски скриптове

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: African Scripts
bg: Африкански скриптове

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
bg: Средноизточни скриптове

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
bg: Централноазиатски скриптове

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
bg: Южноазиатски скриптове

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Southeast Asian Scripts
bg: Скриптове от югоизточна Азия

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Indonesia and Oceania Scripts
bg: Скриптове от Индонезия и Океания

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
bg: Източноазиатски скриптове

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: American Scripts
bg: Американски скриптове

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Symbols
bg: Знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
bg: Математически знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
bg: Фонетични знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Combining Diacritics
bg: Свързващи диакритични символи

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Other
bg: Друго

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
bg: Основна латиница

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
bg: Латиница-1, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
bg: Разширена латиница — A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
bg: Разширена латиница — B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
bg: Разширения на IPA

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
bg: Знаци променящи разстоянието м/у буквите

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
bg: Комбиниращи диакритични знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
bg: Гръцки и коптски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
bg: Кирилица

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
bg: Кирилица, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Armenian
bg: Арменски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
bg: Иврит

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic
bg: Арабски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Syriac
bg: Сирийски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
bg: Арабски, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Thaana
bg: Тхаана

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
bg: Самаритянски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
bg: Мандайски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Syriac Supplement
bg: Сирийски допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic Extended-B
bg: Разширен арабски — B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic Extended-A
bg: Разширен арабски — A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Devanagari
bg: Деванагари

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Bengali
bg: Бенгалски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Gurmukhi
bg: Гурмуки

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
bg: Гуджарати

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Oriya
bg: Ория

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Tamil
bg: Тамилски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Telugu
bg: Телугу

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Kannada
bg: Каннада

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
bg: Малаялам

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
bg: Синхалски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Thai
bg: Тайландски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Lao
bg: Лаоски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
bg: Тибетски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
bg: Мианмарски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Georgian
bg: Грузински

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
bg: Хангул джамо

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
bg: Етиопски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
bg: Етиопски, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
bg: Чероки

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
bg: Унифицирани срички на канадските аборигени

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ogham
bg: Огамски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Runic
bg: Рунически

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
bg: Тагалог

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Hanunoo
bg: Хануну

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Buhid
bg: Бухид

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Tagbanwa
bg: Тагбанва

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Khmer
bg: Кхмерски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
bg: Монголски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
bg: Унифицирани срички на канадските аборигени, разширени

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Limbu
bg: Лимбу

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Tai Le
bg: Тай ли

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
bg: Тай ли (нов)

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
bg: Кхмерски знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Buginese
bg: Бугинезки

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Tai Tham
bg: Тай Тхам

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Extended
bg: Комбиниращи диакритични знаци, разширени

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Balinese
bg: Балинезки

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
bg: Сундански

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Batak
bg: Батак

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Lepcha
bg: Лепча

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ol Chiki
bg: Ол Чики

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-C
bg: Разширена кирилица — С

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Georgian Extended
bg: Грузински, разширени

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Sundanese Supplement
bg: Сундански, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
bg: Ведически разширения

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
bg: Фонетични разширения

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
bg: Фонетични разширения, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
bg: Комбиниращи диакритични знаци, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
bg: Разширена латиница — допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
bg: Гръцки разширен

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
bg: Основна пунктуация

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
bg: Горен и долен индекс

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
bg: Валутни знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
bg: Комбиниращи диакритични знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
bg: Буквоподобни знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
bg: Числови форми

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arrows
bg: Стрелки

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
bg: Математически оператори

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
bg: Разни технически

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
bg: Контролни картинки

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
bg: Оптично разпознаване на текст (OCR)

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
bg: Букви и цифри в кръгче

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
bg: Правоъгълни форми

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
bg: Блокови елементи

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
bg: Геометрични форми

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
bg: Разни знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
bg: Картинки

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
bg: Разни математически знаци — A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
bg: Допълнителни стрелки — A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
bg: Брайлови шаблони

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
bg: Допълнителни стрелки — B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
bg: Разни математически знаци — B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
bg: Допълнителни математически операции

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
bg: Разни знаци и стрелки

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
bg: Глаголица

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
bg: Разширена латиница — C

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Coptic
bg: Коптски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
bg: Грузински, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Tifinagh
bg: Тифинаг

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
bg: Етиопски разширен

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
bg: Разширена кирилица — A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
bg: Пунктуация, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
bg: Корени от CJK — допълнение

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
bg: Кангкски корени

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
bg: Идеограмни знаци за описание

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
bg: Знаци и пунктуация от CJK

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Hiragana
bg: Хирагана

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Katakana
bg: Катакана

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo
bg: Бопомофо

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
bg: Хангул съвместим с Джамо

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Kanbun
bg: Канбун

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
bg: Разширен бопомофо

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
bg: Щрихи за CJK

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
bg: Фонетични разширения на Катакана

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
bg: Заградени букви и месеци от CJK

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
bg: Съвместимост с CJK

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
bg: Унифицирани идеограми от CJK — разширение A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
bg: Шестоъгълни знаци на Иджинг

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
bg: Унифицирани идеограми от CJK

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
bg: Срички И

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
bg: Корени И

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Lisu
bg: Лису

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Vai
bg: Ваи

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
bg: Разширена кирилица — B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Bamum
bg: Бамум

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
bg: Знаци, променящи тоновете

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
bg: Разширена латиница — D

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Syloti Nagri
bg: Силоти Нагри

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
bg: Общи индийски числови форми

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Phags-pa
bg: Фагс Па

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Saurashtra
bg: Саураштра

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
bg: Разширена Деванагари

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Kayah Li
bg: Кая Ли

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Rejang
bg: Режанг

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
bg: Разширена Хангул Джамо — A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Javanese
bg: Явайски

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-B
bg: Разширена мианмар — B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cham
bg: Чам

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
bg: Разширена мианмар — A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Tai Viet
bg: Тай Виет

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Meetei Mayek Extensions
bg: Разширения на Мейтей Майек

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
bg: Разширен етиопски — А

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-E
bg: Разширена латиница — E

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cherokee Supplement
bg: Чероки, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Meetei Mayek
bg: Мейтей Майек

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
bg: Срички на Хангул

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
bg: Разширена Хангул Джамо — B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
bg: Високи заместители

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
bg: Високи лични заместители

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
bg: Ниски заместители

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
bg: Област за лична употреба

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
bg: Идеограми за съвместимост със CJK

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
bg: Азбучни представящи форми

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
bg: Арабски представящи форми — A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
bg: Избор на вариант

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
bg: Вертикални форми

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
bg: Комбиниращи полузнаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
bg: Форми за съвместимост със CJK

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
bg: Варианти с малък размер

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
bg: Арабски представящи форми — B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
bg: Форми с половин и пълна дължина

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Specials
bg: Специални

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Mahjong Tiles
bg: Плочки на Маджонг

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Domino Tiles
bg: Плочки на домино

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Playing Cards
bg: Игрални карти

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumeric Supplement
bg: Букви и цифри в кръгче, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Ideographic Supplement
bg: Заградени идеограми, допълнителни

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
bg: Разни знаци и пиктограми

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Emoticons
bg: Емотикони

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ornamental Dingbats
bg: Орнаментни картинки

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Transport and Map Symbols
bg: Транспортни и картографски знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Alchemical Symbols
bg: Алхимични знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes Extended
bg: Геометрични форми — разширени

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-C
bg: Допълнителни стрелки — C

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Symbols and Pictographs
bg: Допълнителни знаци и пиктограми

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Chess Symbols
bg: Шахматни знаци

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Symbols and Pictographs Extended-A
bg: Разширени символи и пиктограми-A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Symbols for Legacy Computing
bg: Символи за стандартни изчисления

[ctx: KCharSelect|@info:placeholder]
en: Enter a search term or character…
bg: Въведете дума за търсене или символ…

[ctx: KCharSelect|@info:tooltip]
en: Enter a search term or character here
bg: Въведете тук дума за търсене или символ

[ctx: KCharSelect|@action]
en: &Find…
bg: &Търсене…

[ctx: KCharSelect|@action:button Goes to previous character]
en: Previous in History
bg: Предишно в историята

[ctx: KCharSelect|@info:tooltip]
en: Go to previous character in history
bg: Отиване към предишния обект в историята

[ctx: KCharSelect|@action:button Goes to next character]
en: Next in History
bg: Следващо в историята

[ctx: KCharSelect|info:tooltip]
en: Go to next character in history
bg: Отиване към следващия обект в историята

[ctx: KCharSelect|@action go back]
en: &Back
bg: На&зад

[ctx: KCharSelect|@action go forward]
en: &Forward
bg: &Напред

[ctx: KCharSelect|@info:tooltip]
en: Select a category
bg: Избиране на категория

[ctx: KCharSelect|@info:tooltip]
en: Select a block to be displayed
bg: Избиране на блок за показване

[ctx: KCharSelect|@info:tooltip]
en: Set font
bg: Избор на шрифт

[ctx: KCharSelect|@info:tooltip]
en: Set font size
bg: Размер на шрифта

[ctx: KCharSelect|]
en: Character:
bg: Знак:

[ctx: KCharSelect|]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: KCharSelect|]
en: Annotations and Cross References
bg: Анотации и препратки

[ctx: KCharSelect|]
en: Alias names:
bg: Псевдоними:

[ctx: KCharSelect|]
en: Notes:
bg: Бележки:

[ctx: KCharSelect|]
en: See also:
bg: Виж също:

[ctx: KCharSelect|]
en: Equivalents:
bg: Еквиваленти:

[ctx: KCharSelect|]
en: Approximate equivalents:
bg: Приблизителни еквиваленти:

[ctx: KCharSelect|]
en: Decomposition:
bg: Декомпозиране:

[ctx: KCharSelect|]
en: CJK Ideograph Information
bg: Информация за идеограми от CJK

[ctx: KCharSelect|]
en: Definition in English:
bg: Определение на английски:

[ctx: KCharSelect|]
en: Mandarin Pronunciation:
bg: Произнасяне на мандарин:

[ctx: KCharSelect|]
en: Cantonese Pronunciation:
bg: Произнасяне на кантонски:

[ctx: KCharSelect|]
en: Japanese On Pronunciation:
bg: Японско произнасяне Он:

[ctx: KCharSelect|]
en: Japanese Kun Pronunciation:
bg: Японско произнасяне Кун:

[ctx: KCharSelect|]
en: Tang Pronunciation:
bg: Произнасяне Танг:

[ctx: KCharSelect|]
en: Korean Pronunciation:
bg: Корейско произнасяне:

[ctx: KCharSelect|]
en: General Character Properties
bg: Общи свойства на знака

[ctx: KCharSelect|]
en: Block:
bg: Блок:

[ctx: KCharSelect|]
en: Unicode category:
bg: Категория в Уникод:

[ctx: KCharSelect|]
en: Various Useful Representations
bg: Разни полезни представяния

[ctx: KCharSelect|]
en: C octal escaped UTF-8:
bg: UTF-8, осмично екраниран в C:

[ctx: KCharSelect|]
en: XML decimal entity:
bg: Десетичен указател към знак в XML:

[ctx: KCharSelectItemModel|]
en: Unicode code point:
bg: Unicode кодова точка:

[ctx: KCharSelectItemModel|Character]
en: In decimal
bg: В десетични

[ctx: KCharSelectData|]
en: <noncharacter>
bg: <несимволен>

[ctx: KCharSelectData|]
en: <Non Private Use High Surrogate>
bg: <Горен сурогат без частна употреба>

[ctx: KCharSelectData|]
en: <Private Use High Surrogate>
bg: <Горен сурогат с частна употреба>

[ctx: KCharSelectData|]
en: <Low Surrogate>
bg: <Долен сурогат>

[ctx: KCharSelectData|]
en: <Private Use>
bg: <Частна употреба>

[ctx: KCharSelectData|]
en: <not assigned>
bg: <не е зададено>

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode section name]
en: All
bg: Всички

[ctx: KCharSelectData|]
en: Non-printable
bg: Непечатаем знак

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Control
bg: Друг, контролни

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Format
bg: Друг, форматиращи

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Not Assigned
bg: Друг, не е асоцииран

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Private Use
bg: Друг, частна употреба

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Surrogate
bg: Друг, заместители

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Lowercase
bg: Буква, малки

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Modifier
bg: Буква, модификатори

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Other
bg: Буква, други

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Titlecase
bg: Буква, заглавни

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Uppercase
bg: Буква, големи

[ctx: KCharSelectData|]
en: Mark, Spacing Combining
bg: Знак, комбиниращ интервали

[ctx: KCharSelectData|]
en: Mark, Enclosing
bg: Знак, завършващи

[ctx: KCharSelectData|]
en: Mark, Non-Spacing
bg: Знак, неотбелязващи интервал

[ctx: KCharSelectData|]
en: Number, Decimal Digit
bg: Цифра, десетични цифри

[ctx: KCharSelectData|]
en: Number, Letter
bg: Цифра, буква

[ctx: KCharSelectData|]
en: Number, Other
bg: Цифра, други

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Connector
bg: Пунктуация, свързващи

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Dash
bg: Пунктуация, тире

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Close
bg: Пунктуация, крайни

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Final Quote
bg: Пунктуация, край на цитат

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Initial Quote
bg: Пунктуация, начало на цитат

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Other
bg: Пунктуация, други

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Open
bg: Пунктуация, начални

[ctx: KCharSelectData|]
en: Symbol, Currency
bg: Знак, валута

[ctx: KCharSelectData|]
en: Symbol, Modifier
bg: Знак, модификатор

[ctx: KCharSelectData|]
en: Symbol, Math
bg: Знак, математически

[ctx: KCharSelectData|]
en: Symbol, Other
bg: Знак, други

[ctx: KCharSelectData|]
en: Separator, Line
bg: Разделител, линии

[ctx: KCharSelectData|]
en: Separator, Paragraph
bg: Разделител, абзаци

[ctx: KCharSelectData|]
en: Separator, Space
bg: Разделител, интервали

[ctx: KCharSelectData|]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: KColorCombo|@item:inlistbox Custom color]
en: Custom…
bg: Потребителски…

[ctx: QObject|@action:button accessible name]
en: Contextual Help
bg: Контекстна помощ

[ctx: KDateComboBox|@info]
en: The date you entered is invalid
bg: Въведената дата е неправилна

[ctx: KDateComboBox|@info]
en: Date cannot be earlier than %1
bg: Датата не може да е по-рано от %1

[ctx: KDateComboBox|@info]
en: Date cannot be later than %1
bg: Датата не може да е по-късно от %1

[ctx: KDatePicker|]
en: Week %1
bg: Седмица %1

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Next year
bg: Следваща година

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Previous year
bg: Предишна година

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Next month
bg: Следващ месец

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Previous month
bg: Предишен месец

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Select a week
bg: Избор на седмица

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Select a month
bg: Избор на месец

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Select a year
bg: Избор на година

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Select the current day
bg: Избор на текущия ден

[ctx: KDatePicker|@action:button]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: KDatePickerPopup|@option next year]
en: Next Year
bg: Следващата година

[ctx: KDatePickerPopup|@option next month]
en: Next Month
bg: Следващият месец

[ctx: KDatePickerPopup|@option next week]
en: Next Week
bg: Следващата седмица

[ctx: KDatePickerPopup|@option tomorrow]
en: Tomorrow
bg: Утре

[ctx: KDatePickerPopup|@option today]
en: Today
bg: Днес

[ctx: KDatePickerPopup|@option yesterday]
en: Yesterday
bg: Вчера

[ctx: KDatePickerPopup|@option last week]
en: Last Week
bg: Миналата седмица

[ctx: KDatePickerPopup|@option last month]
en: Last Month
bg: Миналия месец

[ctx: KDatePickerPopup|@option last year]
en: Last Year
bg: Миналата година

[ctx: KDatePickerPopup|@option do not specify a date]
en: No Date
bg: Без дата

[ctx: KDateTimeEdit|@item:inlistbox No specific time zone]
en: Floating
bg: Плаващ

[ctx: KDateTimeEdit|@info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
bg: Въведената дата и час е преди минимално допустимите дата и час.

[ctx: KDateTimeEdit|@info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
bg: Въведената дата и час е след максимално разрешените дата и час.

[ctx: KEditListWidget|@action:button]
en: &Add
bg: До&бавяне

[ctx: KEditListWidget|@action:button]
en: &Remove
bg: &Премахване

[ctx: KEditListWidget|@action:button]
en: Move &Up
bg: На&горе

[ctx: KEditListWidget|@action:button]
en: Move &Down
bg: На&долу

[ctx: KFontChooser|@title:group]
en: Requested Font
bg: Изискван шрифт

[ctx: KFontChooser|@item font]
en: Normal
bg: Нормално

[ctx: KFontChooser|@item font]
en: Italic
bg: Курсив

[ctx: KFontChooser|@item font]
en: Oblique
bg: Кос

[ctx: KFontChooser|@item font]
en: Bold
bg: Получер

[ctx: KFontChooser|@item font]
en: Bold Condensed Oblique
bg: Получер сбит кос

[ctx: KFontChooser|]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
bg: Бързата кафява лисица прескача мързеливото куче

[ctx: KFontChooserDialog|@title:window]
en: Select Font
bg: Избор на шрифт

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Comma separated list of font features (e.g., liga, calt):
bg: Разделен със запетаи списък с функции на шрифта (напр. liga, calt):

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Sample:
bg: Образец:

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
bg: Този примерен текст илюстрира текущите настройки. Можете да го редактирате, за да тествате специалните символи.

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Show only monospaced fonts
bg: Показване само на моноспейс шрифтове

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Font
bg: Шрифт

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Font:
bg: Шрифт:

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Font style
bg: Стил на шрифт

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Font style:
bg: Стил на шрифта:

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Size
bg: Големина

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Size:
bg: Големина:

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Relative
bg: Относителен

[ctx: KFontRequester|@info:tooltip]
en: Choose font…
bg: Избор на шрифт…

[ctx: KFontRequester|@info:tooltip]
en: Preview of the selected font
bg: Предварителен преглед на избрания шрифт

[ctx: KFontRequester|@info:whatsthis]
en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose Font..." button.
bg: Това е визуализация на избрания шрифт. Можете да го промените, като щракнете върху бутон "Избор на шрифт... ".

[ctx: KFontRequester|@info:tooltip]
en: Preview of the "%1" font
bg: Визуализация на шрифт "%1"

[ctx: KFontRequester|@info:whatsthis]
en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose Font..." button.
bg: Това е визуализация на шрифта "%1". Можете да го промените, като щракнете върху бутон "Избор на шрифт... ".

[ctx: KLed|Accessible name of a Led whose state is on]
en: LED on
bg: Светодиодът е включен

[ctx: KLed|Accessible name of a Led whose state is off]
en: LED off
bg: Светодиодът е изключен

[ctx: KMessageBox|]
en: Details
bg: Подробности

[ctx: KMessageBox|]
en: Question
bg: Въпрос

[ctx: KMessageBox|]
en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

[ctx: KMessageBox|]
en: Warning
bg: Предупреждение

[ctx: KMessageBox|]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: KMessageBox|]
en: Information
bg: Информация

[ctx: KMessageBox|]
en: Do not show this message again
bg: Изключване на съобщението

[ctx: KMessageDialog|]
en: Details
bg: Подробности

[ctx: KMessageDialog|]
en: Question
bg: Въпрос

[ctx: KMessageDialog|]
en: Warning
bg: Предупреждение

[ctx: KMessageDialog|]
en: Information
bg: Информация

[ctx: KMessageDialog|]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: KMessageWidget|@action:button]
en: &Close
bg: За&тваряне

[ctx: KMessageWidget|@info:tooltip]
en: Close message
bg: Затваряне на съобщението

[ctx: KMimeTypeChooser|@info:placeholder]
en: Search for file type or filename pattern…
bg: Търсене на тип файл или шаблон на име на файл…

[ctx: KMimeTypeChooser|@label:textbox]
en: &Filter:
bg: &Филтър:

[ctx: KMimeTypeChooser|@title:column]
en: MIME Type
bg: Вид по MIME

[ctx: KMimeTypeChooser|@title:column]
en: Comment
bg: Коментар

[ctx: KMimeTypeChooser|@title:column]
en: Patterns
bg: Шаблони

[ctx: KMimeTypeChooser|@action:button]
en: &Edit…
bg: &Редактиране…

[ctx: KMimeTypeChooser|@info:tooltip]
en: Launch the MIME type editor
bg: Стартиране редактор на MIME тип

[ctx: QObject|]
en: Could not find the "keditfiletype" executable in PATH.
bg: Не може да се намери  изпълнимият файл за "keditfiletype" в PATH.

[ctx: QObject|]
en: Could not start the "keditfiletype" executable, please check your installation.
bg: Не можа да се стартира "keditfiletype". Моля, проверете вашата инсталация.

[ctx: KNewPasswordDialog|@info]
en: Password must be at least %n character(s) long. | Password must be at least %n character(s) long.
bg[0]: Паролата трябва да съдържа поне %n знак.
bg[1]: Паролата трябва да съдържа поне %n знака.

[ctx: KNewPasswordDialog|@info]
en: Password is empty.
bg: Паролата е празна

[ctx: KNewPasswordDialog|@info]
en: Passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

[ctx: KNewPasswordDialog|@info]
en: Passwords match.
bg: Паролите съвпадат.

[ctx: KNewPasswordDialog|@title:window]
en: Low Password Strength
bg: Слаба парола

[ctx: KNewPasswordDialog|]
en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
bg: Въведената от вас парола е слаба. За подобряване на силата на паролата, опитайте:
    - използване на по-дълга парола;
    - използване на комбинация от главни и малки букви;
    - използване на цифри или символи, както и букви.
    
    Искате ли да използвате тази парола все пак?

[ctx: KNewPasswordWidget|@info:whatsthis]
en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered. To improve the strength of the password, try:<ul><li>using a longer password;</li><li>using a mixture of upper- and lower-case letters;</li><li>using numbers or symbols, such as #, as well as letters.</li></ul>
bg: Скалата за силата на паролата дава индикация за сигурността на паролата, която сте въвели. За да подобрите силата на паролата, опитайте:<ul><li> използване на по-дълга парола; </li><li> използване на комбинация от големи и малки букви; </li><li> използване на цифри или символи, като например #, както и букви. </li></ul>

[ctx: KNewPasswordWidget|@label:textbox]
en: Password:
bg: Парола:

[ctx: KNewPasswordWidget|@label:textbox]
en: &Verify:
bg: Пров&ерка:

[ctx: KNewPasswordWidget|@label]
en: Password strength &meter:
bg: &Скала за сила на паролата:

[ctx: KPageView|@info:placeholder]
en: Search…
bg: Търсене…

[ctx: KPasswordDialog|@title:window]
en: Password
bg: Парола

[ctx: KPasswordDialog|]
en: Show Contextual Help
bg: Показване на контекстна помощ

[ctx: KPasswordDialog|]
en: Supply a password below.
bg: Въведете парола по-долу.

[ctx: KPasswordDialog|]
en: Supply a username and password below.
bg: Въведете име и парола по-долу.

[ctx: KPasswordDialog|@option:radio]
en: No password, use anonymous (or &guest) login
bg: Без парола, влизане като анонимен (или &гост)

[ctx: KPasswordDialog|@option:radio]
en: Use this password:
bg: Използване на тази парола:

[ctx: KPasswordDialog|@label:textbox]
en: Username:
bg: Потребител:

[ctx: KPasswordDialog|@label:textbox]
en: Domain:
bg: Домейн:

[ctx: KPasswordDialog|@label:textbox]
en: Password:
bg: Парола:

[ctx: KPasswordDialog|@option:check]
en: Remember password
bg: Запомняне на паролата

[ctx: QObject|@info:tooltip]
en: Change the visibility of the password
bg: Промяна на видимостта на паролата

[ctx: QObject|@action:inmenu]
en: Show Password
bg: Показване на паролата

[ctx: QObject|@action:inmenu]
en: Hide Password
bg: Скриване на паролата

[ctx: KPixmapRegionSelectorDialog|@title:window]
en: Select Region of Image
bg: Избор на област от изображение

[ctx: KPixmapRegionSelectorDialog|@label:chooser]
en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
bg: Моля, кликнете и плъзнете изображението, за да изберете региона на интерес:

[ctx: KPixmapRegionSelectorWidget|@title:menu]
en: Image Operations
bg: Действия с изображение

[ctx: KPixmapRegionSelectorWidget|@action:inmenu]
en: &Rotate Clockwise
bg: &Завъртане по часовника

[ctx: KPixmapRegionSelectorWidget|@action:inmenu]
en: Rotate &Counterclockwise
bg: Завъртане &обратно на часовника

[ctx: KRecentFilesMenu|]
en: No Entries
bg: Няма записи

[ctx: KRecentFilesMenu|]
en: Clear List
bg: Изчистване на списъка

[ctx: KRecentFilesMenu|]
en: Recent Files
bg: Скорошни документи

[ctx: KSqueezedTextLabel|@action:inmenu]
en: &Copy Full Text
bg: &Копиране на пълен текст

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &OK
bg: &Добре

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Cancel
bg: От&каз

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Discard
bg: &Отхвърляне

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Discard changes
bg: Отхвърляне на промените

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
bg: Натискането на този бутон ще отхвърли всички скорошни промени, направени в този диалогов прозорец.

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Save
bg: &Запазване

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Save data
bg: Запазване на данни

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Do Not Save
bg: &Без запазване

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Do not save data
bg: Без запазване на данни

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Save &As…
bg: Запазване &като…

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Save file with another name
bg: Запазване на файл с друго име

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Apply
bg: &Прилагане

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Apply changes
bg: Прилагане на промените

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
bg: Когато щракнете върху <b>Прилагане</b>, настройките ще бъдат предадени на програмата, но диалоговият прозорец няма да бъде затворен.
    Използвайте това, за да опитате различни настройки.

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Administrator &Mode…
bg: &Администраторски режим…

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Enter Administrator Mode
bg: Влизане в администраторски режим

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
bg: Когато щракнете върху <b>Администраторски режим</b>, ще бъдете запитани за администраторска (root) парола, за да се приложат промените, които изискват root привилегии.

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: C&lear
bg: Из&чистване

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Clear input
bg: Изчистване на въвеждането

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Clear the input in the edit field
bg: Изчистване на въведеното в полето за редактиране

[ctx: KStandardGuiItem|show help]
en: &Help
bg: Помо&щ

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Show help
bg: Показване на помощ

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Close
bg: За&тваряне

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Close the current window or document
bg: Затваряне на текущия прозорец или документ

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Close Window
bg: &Затваряне на прозореца

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Close the current window.
bg: Затваряне на текущия прозорец

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Close Document
bg: &Затваряне на документа

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Close the current document.
bg: Затваряне на текущия документ

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Defaults
bg: &По подразбиране

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Reset all items to their default values
bg: Връщане на стойностите по подразбиране

[ctx: KStandardGuiItem|go back]
en: &Back
bg: На&зад

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Go back one step
bg: Назад една стъпка

[ctx: KStandardGuiItem|go forward]
en: &Forward
bg: &Напред

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Go forward one step
bg: Напред една стъпка

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Print…
bg: &Отпечатване…

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Opens the print dialog to print the current document
bg: Отваря диалоговия прозорец за отпечатване на текущия документ

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: C&ontinue
bg: Продължаване

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Continue operation
bg: Продължаване на действието

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Delete
bg: Из&триване

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Delete item(s)
bg: Изтриване на елементи

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Open…
bg: &Отваряне…

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Open file
bg: Отваряне на файл

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Quit
bg: &Изход

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Quit application
bg: Изход от програмата

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Reset
bg: &Възстановяване

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Reset configuration
bg: Стандартни настройки

[ctx: KStandardGuiItem|Verb]
en: &Insert
bg: &Вмъкване

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Confi&gure…
bg: &Настройки…

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Find
bg: &Търсене

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Stop
bg: Спиране

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Test
bg: Изпробване

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Properties
bg: Настройки

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Overwrite
bg: &Презаписване

[ctx: KTimeComboBox|@info]
en: The time you entered is invalid
bg: Въведеното време е неправилно

[ctx: KTimeComboBox|@info]
en: Time cannot be earlier than %1
bg: Времето не може да е по-рано от %1

[ctx: KTimeComboBox|@info]
en: Time cannot be later than %1
bg: Времето не може да е по-късно от %1

[ctx: KToggleFullScreenAction|@action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
bg: Режим на &цял екран

[ctx: KToggleFullScreenAction|@action:intoolbar]
en: Full Screen
bg: Цял екран

[ctx: KToggleFullScreenAction|@info:tooltip]
en: Display the window in full screen
bg: Показване прозореца на пълен екран
