kweather - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: %1 km/h
nl: %1 km/u

en: %1 mmHg
nl: %1 mm kwik

[ctx: in as inches]
en: %1 in
nl: %1 inch

en: Weather
nl: Weer

en: A convergent weather application for Plasma
nl: Een convergente weer-toepassing voor Plasma

en: © 2020-2024 Plasma Development Team
nl: © 2020-2024 Ontwikkelteam van Plasma

en: No location found on system, please add some in kweather
nl: Geen locatie op het systeem gevonden, voeg er enige toe in kweather

en: Please select the location
nl: De locatie selecteren

en: Select Location
nl: Locatie selecteren

en: Open KWeather
nl: KWeather openen

en: Forecast
nl: Prognose

en: Network error when obtaining current location
nl: Netwerkfeut bij ophalen huidige locatie

en: Add Location
nl: Locatie toevoegen

en: Weather refreshed for %1
nl: Weer vernieuwt voor %1

en: Updated at %1
nl: Bijgewerkt op %1

en: Locations
nl: Locaties

en: Choose location
nl: Locatie kiezen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Refresh
nl: Vernieuwen

en: Hourly
nl: Elk uur

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Precipitation
nl: Neerslag

en: Humidity
nl: Luchtvochtigheid

en: Pressure
nl: Luchtdruk

en: UV Index
nl: UV-index

en: Search for a location…
nl: Naar locatie zoeken…

en: Unable to connect
nl: Verbinding maken is niet mogelijk

en: Search for a location
nl: Naar locatie zoeken

en: No results
nl: Geen resultaten

en: Add location
nl: Locatie toevoegen

en: Unable to fetch timezone information
nl: Tijdzone-informatie ophalen lukt niet

en: Add a location
nl: Een locatie toevoegen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: General
nl: Algemeen

en: Forecast Style
nl: Stijl van voorspelling

en: Flat
nl: Vlak

en: Dynamic
nl: Dynamisch

en: About
nl: Info over

en: Units
nl: Eenheden

en: Speed Units
nl: Snelheidseenheden

en: Pressure Units
nl: Luchtdrukeenheden

en: Precipitation Units
nl: Neerslageenheden

[ctx: Inches]
en: in
nl: inch

en: Temperature Units
nl: Temperatuureenheden

en: Use System Default
nl: Systeemstandaard gebruiken

en: Get Started
nl: Laten we beginnen

en: Back
nl: Terug

en: Next
nl: Volgende

en: The style can be changed later in the settings.
nl: De stijl kan later in de instellingen gewijzigd worden.

en: Sunrise
nl: Zonsopgang

en: Sunset
nl: Zonsondergang

en: Moon Phase
nl: Maanfasen

en: temperature
nl: temperatuur
