kweather - en to fi translation catalogue (51 entries)

[ctx: %1 represents percent value, % is the percent sign]
en: %1%
fi: %1 %

[ctx: in as inches]
en: %1 in
fi: %1"

en: Weather
fi: Sää

en: A convergent weather application for Plasma
fi: Mukautuva sääsovellus Plasmaan

en: No location found on system, please add some in kweather
fi: Järjestelmästä ei löydy sijainteja, lisää joitakin KWeatherissä

en: Please select the location
fi: Valitse sijainti

en: %1%
fi: %1 %

en: %1mm
fi: %1 mm

en: Select Location
fi: Valitse sijainti

en: Open KWeather
fi: Avaa KWeather

en: Forecast
fi: Ennusteet

en: Network error when obtaining current location
fi: Verkkovirhe noudettaessa nykyistä sijaintia

en: Add Location
fi: Lisää sijainti

en: Weather refreshed for %1
fi: Säätiedot virkistetty – %1

en: Updated at %1
fi: Päivitetty %1

en: Locations
fi: Sijainnit

en: Choose location
fi: Valitse sijainti

en: Settings
fi: Asetukset

en: Refresh
fi: Virkistä

en: Hourly
fi: Tunneittain

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Precipitation
fi: Sademäärä

en: Humidity
fi: Ilmankosteus

en: Pressure
fi: Ilmanpaine

en: UV Index
fi: UV-indeksi

en: Search for a location…
fi: Etsi sijaintia…

en: Unable to connect
fi: Ei voitu yhdistää

en: Search for a location
fi: Etsi sijaintia

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: Add location
fi: Lisää sijainti

en: Unable to fetch timezone information
fi: Aikavyöhyketiedon noutaminen epäonnistui

en: Add a location
fi: Lisää sijainti

en: Delete
fi: Poista

en: General
fi: Perusasetukset

en: Forecast Style
fi: Ennusteen tyyli

en: Flat
fi: Lattea

en: Dynamic
fi: Dynaaminen

en: About
fi: Tietoa

en: Units
fi: Yksiköt

en: Speed Units
fi: Nopeusyksiköt

[ctx: kilometers per hour]
en: kph
fi: km/t

en: Pressure Units
fi: Paineyksiköt

en: Precipitation Units
fi: Sademääräyksiköt

[ctx: Inches]
en: in
fi: "

en: Temperature Units
fi: Lämpötilayksiköt

en: Use System Default
fi: Käytä järjestelmän oletusta

en: Back
fi: Takaisin

en: Sunrise
fi: Auringonnousu

en: Sunset
fi: Auringonlasku

en: Moon Phase
fi: Kuun vaihe

en: temperature
fi: lämpötila
