kweather - en to eo translation catalogue (45 entries)

en: A convergent weather application for Plasma
eo: Konverĝa vetera aplikaĵo por Plasma

en: © 2020-2024 Plasma Development Team
eo: © 2020-2024 Evoluigteamo de Plasma

en: No location found on system, please add some in kweather
eo: Neniu loko trovita en la sistemo, bonvolu aldoni kelkajn en kweather

en: Please select the location
eo: Bonvolu elekti la lokon

en: Select Location
eo: Elekti Lokon

en: Open KWeather
eo: Malfermi KWeather

en: Forecast
eo: Prognozo

en: Network error when obtaining current location
eo: Reta eraro ekhavante aktualan lokon

en: Add Location
eo: Aldoni Lokon

en: Weather refreshed for %1
eo: Vetero refreŝigita por %1

en: Updated at %1
eo: Ĝisdatigita je %1

en: Locations
eo: Lokoj

en: Choose location
eo: Elekti lokon

en: Settings
eo: Agordoj

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: Hourly
eo: Hore

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: Precipitation
eo: Precipitaĵo

en: Humidity
eo: Humideco

en: Pressure
eo: Premo

en: UV Index
eo: UV-Indekso

en: Search for a location…
eo: Serĉi lokon...

en: Unable to connect
eo: Ne eblas konektiĝi

en: Search for a location
eo: Serĉi lokon

en: No results
eo: Neniuj rezultoj

en: Add location
eo: Aldoni lokon

en: Unable to fetch timezone information
eo: Ne eblas preni informojn pri horzona

en: Add a location
eo: Aldoni lokon

en: Delete
eo: Forigi

en: General
eo: Ĝenerala

en: Forecast Style
eo: Stilo de Prognozo

en: Flat
eo: Plata

en: Dynamic
eo: Dinamika

en: About
eo: Pri

en: Units
eo: Unuoj

en: Speed Units
eo: Rapideco-Unuoj

en: Pressure Units
eo: Premunuoj

en: Precipitation Units
eo: Precipitaj Unuoj

en: Temperature Units
eo: Temperatur-Unuoj

en: Use System Default
eo: Uzi Sisteman Defaŭlton

en: Back
eo: Reen

en: Sunrise
eo: Sunleviĝo

en: Sunset
eo: Sunsubiro

en: Moon Phase
eo: Luna Fazo

en: temperature
eo: temperaturo
