kweather - en to el translation catalogue (45 entries)

en: Weather
el: Καιρός

en: A convergent weather application for Plasma
el: Μια συνοδευτική εφαρμογή καιρικών φαινομένων για το Plasma

en: No location found on system, please add some in kweather
el: Δεν βρέθηκε κάποια τοποθεσία στο σύστημα, προσθέστε μερικές στο kweather

en: Please select the location
el: Επιλέξτε την τοποθεσία

en: Select Location
el: Επιλογή τοποθεσίας

en: Open KWeather
el: Άνοιγμα του KWeather

en: Forecast
el: Πρόγνωση

en: Network error when obtaining current location
el: Σφάλμα δικτύου κατά την ανάκτηση της τρέχουσας τοποθεσίας

en: Add Location
el: Προσθήκη τοποθεσίας

en: Weather refreshed for %1
el: Ανανέωση πρόγνωσης για το %1

en: Updated at %1
el: Ενημερώθηκε %1

en: Locations
el: Τοποθεσίες

en: Choose location
el: Επιλογή τοποθεσίας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Hourly
el: Ανά ώρα

en: Daily
el: Ανά ημέρα

en: Precipitation
el: Υετός

en: Humidity
el: Υγρασία

en: Pressure
el: Πίεση

en: UV Index
el: Δείκτης UV

en: Search for a location…
el: Αναζήτηση τοποθεσίας…

en: Unable to connect
el: Αδυναμία σύνδεσης

en: Search for a location
el: Αναζήτηση τοποθεσίας

en: No results
el: Χωρίς αποτελέσματα

en: Add location
el: Προσθήκη τοποθεσίας

en: Unable to fetch timezone information
el: Αδυναμία προσκόμισης πληροφοριών ζώνης ώρας

en: Add a location
el: Προσθήκη μιας τοποθεσίας

en: Delete
el: Διαγραφή

en: General
el: Γενικά

en: Forecast Style
el: Στιλ πρόγνωσης

en: Flat
el: Σταθερό

en: Dynamic
el: Δυναμικό

en: About
el: Περίγραμμα

en: Units
el: Μονάδες

en: Speed Units
el: Μονάδες ταχύτητας

en: Pressure Units
el: Μονάδες πίεσης

en: Precipitation Units
el: Μονάδες υετού

en: Temperature Units
el: Μονάδες θερμοκρασίας

en: Use System Default
el: Χρήση ρυθμίσεων του συστήματος

en: Back
el: Πίσω

en: Sunrise
el: Ανατολή

en: Sunset
el: Δύση

en: Moon Phase
el: Φάση σελήνης

en: temperature
el: θερμοκρασία
