katepart4 - en to uz@cyrillic translation catalogue (117 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
uz@cyrillic: Сатр &тартиб рақамларини кўрсатиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
uz@cyrillic: &Файл тури:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
uz@cyrillic: &Бўлим:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
uz@cyrillic: MIME т&урлари:

en: Spellcheck
uz@cyrillic: Имлони текшириш

en: Editing
uz@cyrillic: Таҳрирлаш

en: Editing Options
uz@cyrillic: Таҳрирлаш параметрлари

en: Open/Save
uz@cyrillic: Очиш/Сақлаш

en: File Opening & Saving
uz@cyrillic: Файлни очиш ва сақлаш

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
uz@cyrillic: Ўчирилган

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
uz@cyrillic: &Масофдаги файллар

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
uz@cyrillic: Файлнинг формати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
uz@cyrillic: &Кодлаш усули:

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
uz@cyrillic: Бу ўзгармаган файлни ростдан сақлашни истайсизми? Дискдаги ўзгарган файлни алмаштиришингиз мумкин.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
uz@cyrillic: Бу файлни ростдан сақлашни истайсизми? Дискдаги ва сиз очган файлларга ўзгариш киритилди. Баъзи бир маълумот йўқолиши мумкин.

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
uz@cyrillic: Бу файлни ростдан ёпишни истайсизми? Баъзи бир маълумот йўқолиши мумкин.

en: Save File
uz@cyrillic: Файлни сақлаш

en: Save failed
uz@cyrillic: Сақлаш муваффақиятсиз тугади

en: Properties of %1
uz@cyrillic: %1 хоссалари

en: New Filetype
uz@cyrillic: Янги файл тури

en: Select Mime Types
uz@cyrillic: MIME турларини танлаш

en: Te&xt Settings
uz@cyrillic: &Матн мосламалари

en: Pr&int header
uz@cyrillic: &Сарлавҳани босиб чиқариш

en: Header Properties
uz@cyrillic: Сарлавҳанинг хоссалари

en: &Format:
uz@cyrillic: &Формати:

en: Colors:
uz@cyrillic: Ранглар:

en: Foreground:
uz@cyrillic: Олдин фон:

en: Bac&kground
uz@cyrillic: &Орқа фон:

en: For&mat:
uz@cyrillic: Фо&рмати:

en: &Background
uz@cyrillic: &Орқа фон

en: W&idth:
uz@cyrillic: &Эни:

en: &Margin:
uz@cyrillic: &Бўш жой:

en: Co&lor:
uz@cyrillic: &Ранги:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
uz@cyrillic: &Алмаштириш

en: Use Default Style
uz@cyrillic: Андоза услубдан фойдаланиш

en: &Bold
uz@cyrillic: Қал&ин

en: &Italic
uz@cyrillic: &Қия

en: Use &Default Style
uz@cyrillic: &Андоза услубдан фойдаланиш

en: Kate Styles
uz@cyrillic: Kate услублари

en: Bookmark
uz@cyrillic: Хатчўп

en: Execution
uz@cyrillic: Бажариш

en: Colors
uz@cyrillic: Ранглар

en: Clear &All Bookmarks
uz@cyrillic: Хатчўп&ларни тозалаш

en: Remove all bookmarks of the current document.
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатнинг ҳамма хатчўпларини олиб ташлаш.

en: Next Bookmark
uz@cyrillic: Кейинги хатчўплар

en: Go to the next bookmark.
uz@cyrillic: Кейинги хатчўпга ўтиш.

en: Previous Bookmark
uz@cyrillic: Олдинги хатчўп

en: Go to the previous bookmark.
uz@cyrillic: Олдинги хатчўпга ўтиш.

en: &Next: %1 - "%2"
uz@cyrillic: &Кейинги: %1 - "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
uz@cyrillic: О&лдинги: %1 - "%2"

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
uz@cyrillic: Аргумент етишмайди. Фойдаланиш: %1 <қиймат>

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
uz@cyrillic: Аргументни ("%1") бутун сонга айлантириш муваффақиятсиз тугади.

en: Width must be at least 1.
uz@cyrillic: Эни камида 1 бўлиши керак.

en: Column must be at least 1.
uz@cyrillic: Устун камида 1 бўлиши керак.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
uz@cyrillic: Фойдаланиш: %1 on|off|1|0|true|false

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
uz@cyrillic: Аргумент %1 нотўғри. Фойдаланиш: %2 on|off|1|0|true|false

en: Unknown command '%1'
uz@cyrillic: Буйруқ "%1" номаълум.

en: Maintainer
uz@cyrillic: Таъминловчи

en: Core Developer
uz@cyrillic: Асосий тузувчи

en: The Editing Commands
uz@cyrillic: Таҳрирлаш буйруқлари

en: Testing, ...
uz@cyrillic: Синаш, ...

en: Former Core Developer
uz@cyrillic: Олдинги асосий тузувчи

en: Patches and more
uz@cyrillic: Пачлар ва ҳоказо

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
uz@cyrillic: Белгиланган матнни кесиб уни клипбордга қўйиш

en: Save the current document
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатни сақлаш

en: C&omment
uz@cyrillic: &Изоҳ

en: &Read Only Mode
uz@cyrillic: &Фақат ўқишга усули

en: Uppercase
uz@cyrillic: Катта ҳарф

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
uz@cyrillic: Белгиланган матнни ёки ўнгдаги ҳарфни, агар ҳеч қандай матн белгиланган бўлмаса, катта ҳарфга айлантириш.

en: Lowercase
uz@cyrillic: Кичик ҳарф

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
uz@cyrillic: Белгиланган матнни ёки, агар ҳеч қандай матн белгиланган бўлмаса, ўнгдаги ҳарфни кичик ҳарфга айлантириш.

en: Capitalize
uz@cyrillic: Бош ҳарф

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
uz@cyrillic: Белгиланган матндаги сўзларнинг ёки, агар ҳеч қандай матн белгиланган бўлмаса, курсор турган сўзнинг биринчи ҳарфини бош ҳарфга айлантириш.

en: Join Lines
uz@cyrillic: Сатрларни бирлаштириш

en: Print the current document.
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатни босиб чиқариш.

en: Reloa&d
uz@cyrillic: &Қайтадан юклаш

en: Reload the current document from disk.
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатни дискдан қайта юклаш.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатни сиз истаган ном билан дискга сақлаш.

en: Select the entire text of the current document.
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатнинг бутун матнини танлаш.

en: Enlarge Font
uz@cyrillic: Шрифтни катталаштириш

en: Shrink Font
uz@cyrillic: Шрифтни кичиклаштириш

en: &Off
uz@cyrillic: &Ўчирилган

en: Show &Line Numbers
uz@cyrillic: Сатр &тартиб рақамларини кўрсатиш

en: &End of Line
uz@cyrillic: &Сатрнинг охири

en: E&ncoding
uz@cyrillic: &Кодлаш усули

en: Move Word Left
uz@cyrillic: Сўзни чапга суриш

en: Select Character Left
uz@cyrillic: Чапдаги ҳарфни танлаш

en: Select Word Left
uz@cyrillic: Чапдаги сўзни танлаш

en: Move Word Right
uz@cyrillic: Сўзни ўнгга суриш

en: Select Character Right
uz@cyrillic: Ўнгдаги ҳарфни танлаш

en: Move to Beginning of Line
uz@cyrillic: Сатрнинг бошига ўтиш

en: Move to Beginning of Document
uz@cyrillic: Ҳужжатнинг бошига ўтиш

en: Select to Beginning of Line
uz@cyrillic: Сатрнинг бошигача танлаш

en: Select to Beginning of Document
uz@cyrillic: Ҳужжатнинг бошигача танлаш

en: Move to End of Line
uz@cyrillic: Сатрнинг охирига ўтиш

en: Move to End of Document
uz@cyrillic: Ҳужжатнинг охирига ўтиш

en: Select to End of Line
uz@cyrillic: Сатрнинг охиригача танлаш

en: Select to End of Document
uz@cyrillic: Ҳужжатнинг охиригача танлаш

en: Select to Previous Line
uz@cyrillic: Олдинги сатргача танлаш

en: Move to Next Line
uz@cyrillic: Кейинги сатрга ўтиш

en: Move to Previous Line
uz@cyrillic: Олдинги сатрга ўтиш

en: Select to Next Line
uz@cyrillic: Кейинги сатргача танлаш

en: Scroll Page Up
uz@cyrillic: Бир бет юқорига ўтиш

en: Select Page Up
uz@cyrillic: Бир бет юқорига танлаш

en: Scroll Page Down
uz@cyrillic: Бир бет пастга ўтиш

en: Select Page Down
uz@cyrillic: Бир бет пастга танлаш

en: Select to Matching Bracket
uz@cyrillic: Мос келадиган қавсгача танлаш

en: Transpose Characters
uz@cyrillic: Ҳарфларнинг жойини алмаштириш

en: Delete Line
uz@cyrillic: Сатрни ўчириш

en: Delete Word Left
uz@cyrillic: Чапдаги сўзни ўчириш

en: Delete Word Right
uz@cyrillic: Ўнгдаги сўзни ўчириш

en: Delete Next Character
uz@cyrillic: Кейинги ҳарфни ўчириш

en: Export File as HTML
uz@cyrillic: Файлни HTML сифатида экспорт қилиш

en: No such command <b>%1</b>
uz@cyrillic: Бундай буйруқ <b>%1</b>мавжуд эмас

en: No such command: "%1"
uz@cyrillic: Бундай буйруқ мавжуд эмас: "%1"

en: Success:
uz@cyrillic: Муваффақият:

en: Command "%1" failed.
uz@cyrillic: "%1" буйруғини бажариш муваффақиятсиз туради.
