ktexteditor5 - en to sk translation catalogue (1155 entries)

en: Argument-hints
sk: Body argumentu

en: Best matches
sk: Najlepšie zhody

en: Language keywords
sk: Jazykové kľúčové slová

en: Auto Word Completion
sk: Automatické ukončovanie slov

en: Shell Completion
sk: Dokončovanie shellu

en: Reuse Word Above
sk: Použiť slovo nad

en: Reuse Word Below
sk: Použiť slovo pod

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (edit_find_menu)
en: Find Variants
sk: Hľadať varianty

note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
sk: Výber

note: i18n: ectx: Menu (capitalization)
en: Capitalization
sk: Prvé veľké písmená

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_word_wrap)
en: Word Wrap
sk: Zalomiť slová

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
sk: Orámovanie

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
sk: Za&baľovanie kódu

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sk: Prejsť

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (wordcompletion)
en: Word Completion
sk: Dopĺňanie slov

note: i18n: ectx: Menu (spelling)
en: Spelling
sk: Pravopis

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: Text to Speech
sk: Text na reč

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Code block folding:
sk: Zloženie bloku kódu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowFoldingMarkers)
en: If this option is checked, every new view will display marks for folding.
sk: Ak je táto voľba povolená, každé nové zobrazenie ukáže značky pre zabaľovanie kódu, ak je dostupné.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowFoldingMarkers)
en: Show arrows to collapse code blocks
sk: Zobraziť šípky na zbalenie blokov kódu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowFoldingPreview)
en: If checked, hovering over a folded region shows a preview of the folded text in a popup.
sk: Ak je táto možnosť začiarknutá, zobrazenie nad prehnutou oblasťou zobrazí náhľad zloženého textu v kontextovom okne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowFoldingPreview)
en: Show preview of folded blocks on hover
sk: Zobraziť náhľad zložených blokov pri prejdení myšou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Folding arrows visibility:
sk: Viditeľnosť skladacích šípok:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFoldingArrowVisiblity)
en: Show on Hover
sk: Zobraziť pri prejdení myšou

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFoldingArrowVisiblity)
en: Show Always
sk: Zobraziť vždy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Left side:
sk: Ľavá strana:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIconBorder)
en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
sk: <p>Ak je táto voľba povolená, každé nové zobrazenie ukáže ikonu okraja na ľavej strane.</p><p>Ikona okraja ukazuje napríklad znaky záložiek.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIconBorder) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarMarks)
en: Show marks
sk: Zobraziť značky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
sk: Ak je táto voľba povolená, každé nové zobrazenie ukáže čísla riadkov po ľavej strane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
sk: Zobraziť čís&la riadkov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowLineModification)
en: If this option is checked, a small indicator for modified and saved lines is shown on the left hand side.
sk: Ak je táto voľba povolená, malý indikátor pre zmenené a uložené riadky sa zobrazí na ľavej strane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowLineModification)
en: Highlight changed and unsaved lines
sk: Zvýrazniť zmenené a neuložené riadky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMarks)
en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
sk: <p>Ak je táto voľba povolená, každé nové zobrazenie ukáže značky na vertikálnom posuvníku.</p><p>Tie napríklad označujú záložky.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarPreview)
en: <p>If this option is checked, hovering over the vertical scrollbar will show a preview of the text.</p>
sk: <p> Ak je táto možnosť začiarknutá, zobrazenie nad zvislým posuvníkom zobrazí náhľad textu. </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarPreview)
en: Show preview when hovering over scrollbar
sk: Zobraziť náhľad pri prejdení myšou nad posuvníkom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblShowScrollbars)
en: Scro&llbars visibility:
sk: Viditeľnosť rolovacích pruhov:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
sk: Vždy zapnuté

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Show When Needed
sk: Zobraziť keď je potrebné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always Off
sk: Vždy vypnuté

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimap:
sk: Minimapa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMap)
en: If this option is checked, every new view will show a mini map on the vertical scrollbar.
sk: Ak je táto voľba povolená, každé nové zobrazenie ukáže mini mapu na zvislom posuvníku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMap)
en: Show minimap
sk: Zobraziť minimapu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMiniMapWidth)
en: Minim&ap width:
sk: Šírka mini-mapy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMapAll)
en: If this option is checked, every new view will show a mini map of the whole document on the vertical scrollbar.
sk: Ak je táto voľba povolená, každé nové zobrazenie ukáže mini mapu celého dokumentu na zvislom posuvníku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMapAll)
en: Map the whole document
sk: Mapovať celý dokument

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
sk: Každá nová záložka bude pridaná na koniec, nezávisle od toho kde v dokumente je umiestnená.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: By date created
sk: Podľa dátumu vytvorenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
sk: Záložky budú usporiadané podľa čísla riadku kde sú umiestnené.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: By line number
sk: Podľa čísla riadku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Sort bookmarks menu:
sk: Usporiadať menu záložiek:

en: Select text to paste.
sk: Vybrať text, ktorý sa má vložiť

en: No entries in clipboard history
sk: Žiadne záznamy v histórii schránky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbGeneral) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbViInputMode)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoCompletionEnabled)
en: Enable &auto completion
sk: Povoliť automatické dopĺňanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoSelectFirstEntry)
en: Auto select &first completion entry
sk: Automaticky vybrať prvú položku dokončovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkTabCompletion)
en: Cycle through the list of completions using Tab / Shift+Tab
sk: Cyklicky prechádzať zoznamom dokončení pomocou Tab / Shift+Tab

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbWordCompletion)
en: A&uto word completion
sk: A&utomatické dokončovanie slov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimal word length to complete:
sk: Minimálna dĺžka slova na ukončenie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, removeTail)
en: Remove tail of a previous word when completion item chosen from a list
sk: Odstrániť chvost predošlého slova pri ukončení položky vybranej zo zoznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, removeTail)
en: Remove tail on complete
sk: Odstrániť chvost pri ukončení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Word completion provides suggestions based on the words found in the document
sk: Dokončovanie slov poskytuje návrhy na základe slov nájdených v dokumente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbKeywordCompletion)
en: &Keyword completion
sk: Dopĺňanie kľúčových slov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Keyword completion provides suggestions based on the keywords which exist in the document's language.
sk: Dopĺňanie kľúčových slov poskytuje návrhy založené na kľúčových slovách, ktoré existujú v jazyku dokumentu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowDoc)
en: Documentation with completion
sk: Dokumentácia s doplnením

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show documentation beside completion box. If disabled, documentation can be shown by pressing Alt key.
sk: Zobraziť dokumentáciu vedľa poľa doplnenia. Ak je to zakázané, dokumentáciu možno zobraziť stlačením klávesu Alt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Word wrap:
sk: Zalamovanie slov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkStaticWordWrap)
en: <p>Automatically start a new line of text when the current line exceeds the length specified by the <b>Wrap words at:</b> option.</p><p>This option does not wrap existing lines of text - use the <b>Apply Static Word Wrap</b> option in the <b>Tools</b> menu for that purpose.</p><p>If you want lines to be <i>visually wrapped</i> instead, according to the width of the view, enable <b>Dynamic Word Wrap</b> in the <b>Appearance</b> config page.</p>
sk: <p>Automaticky začne nový riadok textu, ak aktuálny riadok presiahne dĺžku zadanú v <b>Zalamovať slová na:</b>.</p><p>Táto voľba nezalamuje už existujúci text. Na to musíte vybrať <b>Použiť statické zalomenie</b> v menu <b>Nástroje</b>.</p><p>Ak chcete riadky zalomiť <i>iba v zobrazení</i> podľa šírky pohľadu, zapnite <b>Dynamicky zalamovať slová</b> v nastavení <b>Vzhľad</b></p>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStaticWordWrap)
en: Wrap &words at a fixed column
sk: Zalomiť slová v pevnom stĺpci

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowStaticWordWrapMarker)
en: <p>If this option is checked, a vertical line will be drawn at the word wrap column as defined in the <strong>Editing</strong> properties.</p>
sk: <p> Ak je táto možnosť začiarknutá, nakreslí sa zvislá čiara v stĺpci zalomenia slova, ako je definované vo Vlastnostiach <strong>Úpravy</strong>. </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowStaticWordWrapMarker)
en: &Draw vertical line at the word wrap column
sk: Nakresliť zvislú čiaru v stĺpci zalomenia slov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWordWrap)
en: Wra&p words at:
sk: Zalomiť slová na:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbWordWrap)
en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
sk: Ak je použité zalamovanie slov, toto pole určuje dĺžku (v znakoch), na ktorej editor automaticky začne nový riadok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInputMode)
en: Default input mode:
sk: Predvolený vstupný režim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Brackets:
sk: Zátvorky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoBrackets)
en: Automatically close brackets when opening bracket is typed
sk: Automaticky zatvoriť zátvorky po napísaní otváracej zátvorky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbEncloseSelection)
en: When some text is selected these chars will be added on both its sides in a way "Auto Bracket" do
sk: Ak je vybratý nejaký text, tieto znaky sa pridajú na obidve jeho strany tak, ako to robí postup „Automatické zátvorky“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbEncloseSelection)
en: Enclosing characters:
sk: Uzatváracie znaky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Copy and paste:
sk: Kopírovať a vložiť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkTextDragAndDrop)
en: Move selected text when dragged
sk: Presunúť vybraný text pri ťahaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSmartCopyCut)
en: Copy/cut the current line if invoked without any text selected
sk: Kopírovať/vystrihnúť aktuálny riadok, ak sa vyvolá bez vybratého textu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMousePasteAtCursorPosition)
en: Don't move the text cursor when pasting by mouse
sk: Nepresúvať textový kurzor pri vkladaní myšou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClipboardHistoryEntries)
en: Max Clipboard History Entries:
sk: Maximum záznamov histórie schránky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbClipboardHistoryEntries)
en: This determines the number of entries to keep in the clipboard history
sk: Toto určuje počet záznamov, ktoré sa majú uchovávať v histórii schránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBracketHelp)
en: When you type these characters while text is selected, they will surround the selected text instead of replacing it.
sk: Keď napíšete tieto znaky, keď je text vybraný, obklopia vybraný text namiesto toho, aby ho nahradili.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accessibility:
sk: Prístupnosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
sk: &Typ súboru:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFiletypes)
en: Select the filetype you want to change.
sk: Vyberte typ súboru, ktorý chcete zmeniť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
sk: Vytvoriť nový typ súboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
sk: &Nové

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
sk: Odstrániť aktuálny typ súboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
sk: Vlastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: &Name:
sk: &Názov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
sk: Meno typu súboru bude text zobrazený v menu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
sk: &Sekcia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtSection)
en: The section name is used to organize the file types in menus.
sk: Meno sekcie sa používa pre utriedenie typov súborov do podmenu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVariables)
en: &Variables:
sk: &Premenné:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (VariableLineEdit, edtVariables)
en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
sk: <p>Tento reťazec dovolí konfigurovať nastavenia Kate pre súbory zvolené podľa typu MIME použitím premenných Kate. Môžte nastaviť takmer všetky konfiguračné možnosti, ako sú zvýrazňovanie, oddeľovací mód, kódovanie, atď.</p><p>Pre kompletný zoznam premenných pozrite príručku.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHl)
en: &Highlighting:
sk: &Zvýraznenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndenter)
en: &Indentation mode:
sk: Režim odsadenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtensions)
en: File e&xtensions:
sk: Príp&ony súborov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtFileExtensions)
en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
sk: Žolíková maska umožňuje vybrať súbory podľa mena. Typická maska používa hviezdičku a príponu súboru, napríklad <code>*.txt; *.text</code>. Reťazec je bodkočiarkou oddelený zoznam masiek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
sk: &Typy MIME:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeTypes)
en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
sk: Maska typu MIME umožňuje vybrať súbory podľa typu MIME. Reťazec je bodkočiarkou oddelený zoznam typov MIME, napríklad <code>text/plain; text/english</code>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeTypes)
en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
sk: Zobrazí sprievodcu, ktorý zjednodušuje výber typov MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPriority)
en: P&riority:
sk: Prio&rita:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbPriority)
en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
sk: Nastaví prioritu pre tento typ súboru. Ak rovnaký súbor zodpovedá viacerým typom súborov, použije sa ten s najvyššou prioritou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMode)
en: Default indentation mode:
sk: Predvolený režim odsadenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbMode)
en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
sk: Toto je zotnam dostupných záložkových módov. Špecifický záložkový mód bude použitý vo všetkých nových dokumentoch. Pozor, môže to tiež nastaviť záložkový mód v premenných dokumentu, módoch a .kateconfig súbore.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbIndentationMode)
en: Indent using
sk: Odsadiť použitím

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbIndentWidth)
en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
sk: Šírka záložky je počet medzier ktoré sú použité v odrážke riadku. Ak možnosť <b>Vložiť medzery namiesto odsekov</b> v sekcii <b>Upraviť</b> je vypnutá, znak <b>odseku</b> je vložený ak záložka je deliteľná širkou odseku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbIndentWithSpaces)
en: &Spaces
sk: Medzery

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndentWidth)
en: &Indentation width:
sk: Šírka odsadenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTabWidth)
en: Tab wi&dth:
sk: Šírka karty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbIndentWithTabs)
en: &Tabulators
sk: Tabulátory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbIndentMixed)
en: Tabulators &and Spaces
sk: Tabulátory a medzery

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoDetectIndent)
en: Automatically detect file indentation
sk: Automaticky zistiť odsadenie súboru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Indentation Properties
sk: Nastavenie odsadzovania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkKeepExtraSpaces)
en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
sk: Ak je táto možnosť vypnutá, zmena veľkosti odsadenia od čiary do rôzdnej šírky bude špecifikovaná v <b>Šírke odsadenia</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKeepExtraSpaces)
en: &Keep extra spaces
sk: Ponechať extra medzery

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIndentPaste)
en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
sk: Ak je táto možnosť zvolená, vložený kód zo schránky bude odsadený. Spustenie akcie <b>Vrátiť späť</b> odstráni odsadenie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIndentPaste)
en: Adjust indentation of code &pasted from the clipboard
sk: Prispôsobiť odsadenie kódu vloženého zo schránky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbKeys)
en: Indentation Actions
sk: Akcie odsadenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackspaceUnindents)
en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
sk: Ak je táto možnost vybraná, tlačidlo <b>Backspace</b> zmenší veľkosť odseku ak je kurzor v prázdnej časti riadku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackspaceUnindents)
en: &Backspace key in leading blank space unindents
sk: Kláves Backspace po prázdnom mieste ruší odsadenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Tab key action (if no selection exists) <a href="If you want <b>Tab</b> to align the current line in the current code block like in Emacs, make <b>Tab</b> a shortcut to the action <b>Format Indentation</b>."><span>More ...</span></a></p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Akcia klávesu Tab (ak neexistuje žiadny výber) <a href="Ak chcete, aby <b>Tab</b> zarovnal aktuálny riadok v aktuálnom bloku kódu ako v aplikácii Emacs, vytvorte <b>Tab</b> ako skratku pre akciu <b>Formátovať odsadenie</b>."><span>More ...</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabAdvances)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always inserts white space so that the next tab position is reached. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, <b>Tab</b> klávesa zvyčajne vloží odsek, takže dosiahne novej pozície tab klávesy. Ak možnosť <b>Vložiť medzery miesto tabulátorov</b> v sekcii <b>Úpravy</b> je povolená, medzery budú vložené; inak sa vloží jednoduchý tabulátor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTabAdvances)
en: Always advance to the &next tab position
sk: Vždy postúpiť na novú polohu tabulátora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabIndents)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
sk: Ak je vybraná táto možnosť, <b>Tab</b> klávesa odsadí vybraný riadoko toľko znakov, koľko je nastavených v <b>šírke odsadenia</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTabIndents)
en: Always increase indentation &level
sk: Vždy zvýšiť úroveň odsadenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabSmart)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key either indents the current line or advances to the next tab position.<p> If the insertion point is at or before the first non-space character in the line, or if there is a selection, the current line is indented by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.<p> If the insertion point is located after the first non-space character in the line and there is no selection, white space is inserted so that the next tab position is reached: if the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
sk: Ak je táto možnosť vybraná,<b>Tab</b> klávesa buď odsadí vybraný riadok, alebo posunie na novú pozíciu tabulátoru.<p> Ak miesto vloženia je v alebo pred prvoumedzerou v riadku, alebo je tam výber, vybraný riadok sa posunie o počet znakov nastavených v <b>šírke odseku</b>.<p> Ak miesto vloženia je po prvej medzere v riadku a nie je nič vybrané,after the first non-space character in the line and there is no selection, biele miesto sa vloží, takže sa posunie o jeden tabulátor: ak možnosť <b>Vložiť medzery namiesto tabulátorov</b> v sekcii <b>Úpravy</b> je povolená, medzery sa vložia; inak sa vloží jeden tabulátor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTabSmart)
en: Increase indentation level if in l&eading blank space
sk: Zvýšiť odsadednie ak nasleduje prázne miesto

en: Indentation
sk: Odsadenie

en: Auto Completion
sk: Automatické dopĺňanie slov

en: Spellcheck
sk: Kontrola pravopisu

en: Text Navigation
sk: Navigácia textu

en: Feature is not active
sk: Funkcia nie je aktívna

en: Disable Feature
sk: Zakázať funkciu

en: May be handy with Markdown
sk: Môže to byť užitočné s Markdownom

en: Mirror characters, similar but not exactly like auto brackets
sk: Zrkadliť znaky, podobné, ale nie rovnaké ako automatické zátvorky

en: Non letter character
sk: Znak bez písmena

en: Editing
sk: Editovanie

en: Editing Options
sk: Možnosti editovania

en: Statusbar
sk: Stavový riadok

en: Off
sk: Vypnúť

en: Follow Line Numbers
sk: Sledovať čísla riadkov

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: %1 backs up unsaved files to "swap files." Swap files allow %1 to recover your work in the case of a system crash. Disabling swap files may cause data loss in case of a system crash.
sk: %1 zálohuje neuložené súbory do " odkladacích súborov". Odkladacie súbory umožňujú %1 obnoviť vašu prácu v prípade zlyhania systému. Zakázanie odkladacích súborov môže spôsobiť stratu dát v prípade zlyhania systému.

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
sk: Nezadali ste príponu ani predponu pre zálohu. Použije sa štandardná prípona: '~'

en: No Backup Suffix or Prefix
sk: Žiadna prípona ani predpona pre zálohu

en: Open/Save
sk: Otvoriť/Uložiť

en: File Opening & Saving
sk: Otváranie a ukladanie súborov

en: &Line:
sk: Riadok:

en: Go to line number from clipboard
sk: Ísť na číslo riadku zo schránky

en: Go to
sk: Ísť na

en: No valid line number found in clipboard
sk: V schránke sa nenašlo žiadne platné číslo riadka

en: Dictionary:
sk: Slovník:

en: Enable Auto Reload
sk: Povoliť automatické obnovenie

en: Reloads and will automatically reload without warning about disk changes from now until you close either the tab or window.
sk: Znovu sa načíta a bude sa automaticky znovu načítavať bez upozornenia na zmeny na disku odteraz až do zatvorenia karty alebo okna.

en: View &Difference
sk: &Ukázať rozdiel

en: Shows a diff of the changes.
sk: Zobrazí rozdiel zmien.

en: &Reload
sk: &Obnoviť

en: Reloads the file from disk. Unsaved changes will be lost.
sk: Znovu načíta súbor z disku. Neuložené zmeny budú stratené.

[ctx: @action:button closes the opened file]
en: &Close File
sk: &Zavrieť súbor

en: Closes the file, discarding its content.
sk: Zatvorí súbor a zahodí jeho obsah.

en: Lets you select a location and save the file again.
sk: Umožní zvoliť umiestnenie a uložiť súbor znovu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
sk: &Ignorovať

en: Ignores the changes on disk without any action.
sk: Ignorovať zmeny na disku bez upozornenia.

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
sk: Príkaz diff zlyhal. Prosím presvedčte sa, že diff(1) je nainštalovaný a je v PATH.

en: Error Creating Diff
sk: Chyba pri vytváraní rozdielu

en: The files are identical.
sk: Súbory sú rovnaké.

en: Diff Output
sk: Diff výstup

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCursorMovement)
en: Text Cursor Movement
sk: Presun textového kurzora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
sk: Ak je toto zapnuté, stlačením klávesu 'Home' sa kurzor preskočí prázdne miesto na začiatok riadku a presunie na začiatok textu riadku. To isté platí pre kláves 'End'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: Smart ho&me and smart end
sk: Šikovné ho&me a end

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
sk: Vyberie, či majú klávesy PageUp a PageDown meniť vertikálnu pozíciu kurzora relatívne k hornej časti pohľadu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: &PageUp/PageDown moves cursor
sk: &PageUp/PageDown presúva kurzor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkCamelCursor)
en: Selects whether cursor jumps full words or breaks at camel case humps.
sk: Vyberá, či kurzor preskakuje celé slová alebo sa prerušuje pri hrboľoch s veľkým písmenom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCamelCursor)
en: Enable camel case cursor movement
sk: Povoliť presun kurzora veľkými písmenami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAutoCenterCursor)
en: &Autocenter cursor:
sk: &Automaticky vystrediť kurzor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
sk: Nastaví počet riadkov, ktoré majú byť viditeľné nad a pod aktuálnou pozíciou kurzoru (ak je to možné).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
sk: Zakázané

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en:  lines
sk:  riadkov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbNavigationMisc)
en: Misc
sk: Rôzne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTextSelectionMode)
en: Text selection mode:
sk: Režim výberu textu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbTextSelectionMode)
en: Normal
sk: Normálne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbTextSelectionMode)
en: Persistent
sk: Stály

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollPastEnd)
en: Allow scrolling past the end of the document
sk: Povoliť posúvanie za koniec dokumentu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackspaceRemoveComposed)
en: When selected, composed characters are removed with their diacritics instead of only removing the base character. This is useful for Indic locales.
sk: Ak sú vybraté, zložené znaky sa odstránia aj s ich diakritikou namiesto odstránenia len základného znaku. Toto je užitočné pre Indickú lokalizáciu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackspaceRemoveComposed)
en: Backspace key removes character’s base with its diacritics
sk: Tlačidlo Backspace odstraňuje základ znaku aj s diakritikou

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMulticursor)
en: Multicursor
sk: Viacnásobný kurzor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMulticursormodifiers)
en: Multiple Cursor Modifiers
sk: Modifikátory viacnásobného kurzora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoReloadVersionControl)
en: Auto reload files in version control
sk: Automatické opätovné načítanie súborov v správe verzií

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Write a backup file on save for:
sk: Zapísať záložný súbor pri ukladaní pre:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
sk: Zaškrtnite tu ak chcete zálohy vašich lokálnych súborov pri ukladaní.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: &Local files
sk: &Lokálne súbory

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
sk: Zaškrtnite tu ak chcete zálohy vašich vzdialených súborov pri ukladaní.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
sk: Vzdialené súbo&ry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Prefix for backup files:
sk: Predpona pre záložné súbory:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupPrefix)
en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
sk: Zadajte predonu pre názvy záložnych súborov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Suffix for backup files:
sk: Prípona pre záložné súbory:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupSuffix)
en: Enter the suffix to append to the backup file names.
sk: Zadajte príponu pre názvy záložnych súborov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSwapFileMode)
en: Swap file mode:
sk: Režim odkladacích súborov:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode)
en: Enabled, Store In Default Directory
sk: Povolené, uložiť do predvoleného adresára

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode)
en: Enabled, Store In Custom Directory
sk: Povolené, uložiť do vlastného adresára

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSwapDirectory)
en: Store swap files in:
sk: Odkladacie súbory uložiť do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSwapFileSync)
en: Save swap files every:
sk: Uložiť odkladacie súbory každé:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExplanatory)
en: This string is located in katedialogs.cpp in KateSaveConfigTab's constructor.
sk: Tento reťazec sa nachádza v súbore katedialogs.cpp v konštruktore KateSaveConfigTab.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
sk: Formát súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
sk: &Kódovanie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbEncoding)
en: This defines the standard encoding to use to open/save files, if not changed in the open/save dialog or by using a command line option.
sk: Tu sa definuje štandardné kódovanie použité na otváranie/ukladanie súborov, ak nie je zmenené v dialógu alebo použitím parametra v príkaze.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncodingDetection)
en: &Encoding detection:
sk: Detekcia kódovania:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbEncodingDetection)
en: if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file, this detection will be run.
sk: ak nie je zvolené štandardné kódovanie, ani kódovanie určené v dialógu otvoriť/uložiť, ani v prikazovom riadku na určenie obsahu súboru, spustí sa táto detekcia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncodingDetection2)
en: &Fallback encoding:
sk: Záložné kódovanie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbEncodingFallback)
en: This defines the fallback encoding to try for opening files if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file.  Before this is used, an attempt will be made to determine the encoding to use by looking for a byte order mark at start of file: if one is found, the right Unicode encoding will be chosen; otherwise encoding detection will run, if both fail the fallback encoding will be tried.
sk: Toto definuje záchranné kódovanie na pokus o otvorenie súborov ak nie je určené štandardné kódovanie, ani určené v dialógu otvoriť/uložiť, ani v príkazovom riadku na určenie obsahu súboru. Predtým ako sa toto použije, urobí sa pokus na určenie kódovania prečítaním značky poradia bajtu na začiatku súboru: ak je nájdený, vyberie sa správne unicode kódovanie; inak sa spustí detekcia kódovania, ak obe záchranné kódovania zlyhajú.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEOL)
en: E&nd of line:
sk: &Koniec riadku:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
sk: Zaškrtnite tu ak chcete aby editor automaticky zisťoval typ konca riadku. Prvý nájdený typ konca riadku bude použitý pre celý súbor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: A&utomatic end of line detection
sk: &Automatické zistenie konca riadku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnableBOM)
en: The byte order mark is a special sequence at the beginning of Unicode encoded documents. It helps editors to open text documents with the correct Unicode encoding. The byte order mark is not visible in the displayed document.
sk: Značka poradia bajtu je zvláštna sekvencia na začiatku unicode dokumentov. Pomáha editorom otvoriť textové dokumenty so správnym kódovaním unicode. Táto značka poradia bajtu nie je viditeľná v zobrazenom dokumente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnableBOM)
en: Enable byte order mark (BOM)
sk: Povoliť &Značku poradia bajtu (BOM)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line length limit:
sk: Obmedzenie dĺžky riadku:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, lineLengthLimit)
en: Unlimited
sk: Bez obmedzenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCleanups)
en: Automatic Cleanups on Save
sk: Automatické vyčistenie pri uložení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblRemoveTrailingSpaces) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces)
en: Depending on the choice, trailing spaces are removed when saving a document, either in the entire document or only of modified lines.
sk: Podľa výberu, prebytočné medzery sa odstránia pri ukladaní dokumentu, buď v celom dokumente alebo iba v zmenených riadkoch.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRemoveTrailingSpaces)
en: Re&move trailing spaces:
sk: &Odstrániť prebytočné medzery:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbAutoSaveInterval) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Never
sk: Nikdy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces)
en: On Modified Lines
sk: Na zmenených riadkoch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces)
en: In Entire Document
sk: V celom dokumente

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkNewLineAtEof)
en: On save, a line break is appended to the document if not already present. The line break is visible after reloading the file.
sk: Pri uložení, oddelenie riadkom sa pridá do dokumentu, ak tam už nie je. Tento riadok je viditeľný po znovunačítaní súboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNewLineAtEof)
en: Append newline at end of file on save
sk: Pridať nový riadok na koniec súboru pri uložení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAutoSave)
en: Enable Auto Save (local files only)
sk: Povoliť automatické ukladanie (iba lokálne súbory)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto save interval:
sk: Interval automatického ukladania

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, spbAutoSaveInterval)
en:  seconds
sk:  sekundy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowHighlightingMode)
en: Show highlighting mode
sk: Zobraziť režim zvýraznenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowInputMode)
en: Show input mode
sk: Zobraziť vstupný režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowActiveDictionary)
en: Show active dictionary
sk: Zobraziť aktívny slovník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowTabSetting)
en: Show tab setting
sk: Zobraziť nastavenie tabulátora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowLineColumn)
en: Show line column
sk: Zobraziť stĺpec riadka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowEncoding)
en: Show File Encoding
sk: Zobraziť kódovanie súborov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowEOL)
en: Show Line Ending Type
sk: Zobraziť typ ukončenia riadku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editor font:
sk: Pismo editora:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spbLineHeightMultiplier)
en: This value will be multiplied with the font's default line height. A value of 1.0 means that the default height will be used.
sk: Táto hodnota sa vynásobí predvolenou výškou riadku písma. Hodnota 1.0 znamená, že sa použije predvolená výška.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show whitespace indicators:
sk: Zobraziť značky medzier:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: At the end of a line
sk: Na konci riadku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
sk: Vždy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, sliSetMarkerSize)
en: Size of the visible highlight marker.
sk: Veľkosť viditeľného zvýrazňovača.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowTabs)
en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
sk: Editor bude zobrazovať symbol pre označenie, kde sa nachádza tabulátor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Bracket matching:
sk: Párovanie zátvoriek:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowWholeBracketExpression)
en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
sk: Ak je povolené, vzdialenosť medzi vybranými blokmi bude vysvietená.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowWholeBracketExpression)
en: Highlight range between selected brackets
sk: Vysvietiť vzdialenosť medzi blokmi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowBracketMatchPreview)
en: Show the matching open bracket and lines adjacent to it for context
sk: Zobraziť zodpovedajúcu otvorenú zátvorku a riadky, ktoré s ňou susedia, kvôli kontextu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowBracketMatchPreview)
en: If this is enabled, a preview of the lines near a matching open bracket is shown. This can help in quickly determining the context of a closing bracket, especially in long function/class declarations and deeply nested if blocks
sk: Ak je toto povolené, zobrazí sa náhľad riadkov v blízkosti zodpovedajúcej otvorenej zátvorky. To môže pomôcť rýchlo určiť kontext uzatváracej zátvorky, najmä v dlhých deklaráciách funkcií/tried a hlboko vnorených blokoch if

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowBracketMatchPreview)
en: Show preview of matching open bracket
sk: Zobraziť náhľad zodpovedajúcej otvorenej zátvorky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkAnimateBracketMatching)
en: Flash matching brackets
sk: Vysvietiť zodpovedajúce zátvorky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAnimateBracketMatching)
en: If this is enabled, matching brackets are animated for better visibility.
sk: Ak je toto povolené, zhoda zátvoriek je animovaná pre lepšiu viditeľnosť.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAnimateBracketMatching)
en: Flash matching bracket when cursor moves to other bracket in pair
sk: Vysvietiť zodpovedajúcu zátvorku, keď sa kurzor presunie na druhú zátvorku v páre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Counts:
sk: Počty:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowWordCount)
en: Show/hide word count in status bar
sk: Zobraziť/skryť počet slov v stavovom riadku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowWordCount)
en: Show word count
sk: Zobraziť počet slov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowLineCount)
en: Show/hide line count in status bar
sk: Zobraziť/skryť počet slov v stavovom riadku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowLineCount)
en: Show line count
sk: Zobraziť čí&sla riadkov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFoldFirstLine)
en: When this setting is enabled, the editor view automatically folds
    comment blocks that start on the first line of the document. This is
    helpful to hide license headers which are commonly placed at the
    beginning of a file.
sk: Ak je toto nastavenie povolené, pohľad editora automaticky zbalí
    bloky komentárov, ktoré začínajú na prvom riadku dokumentu. Toto je
    užitočné na skrytie licenčných hlavičiek, ktoré sú bežne umiestnené
    na začiatku súboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbxWordWrap)
en: Dynamic Word Wrap:
sk: Dynamické zalamovanie slov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDynWrapAtStaticMarker)
en: Wrap dynamically at static word wrap marker
sk: Dynamicky zalomiť pri statickej značke zalomenia slova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDynWrapAnywhere)
en: Disregard word boundaries for dynamic wrapping
sk: Nebrať ohľad na hranice slov pre dynamické zalamovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDynamicWordWrapIndicators)
en: D&ynamic word wrap indicators:
sk: Značky d&ynamického zalomenia slov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDynamicWordWrapIndicator)
en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
sk: Vyberte, kde sa majú zobraziť značky dynamického zalamovania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
sk: <p>Zapne zarovnanie dynamicky zalomených riadkov na danú úroveň odsadenia. To môže vylepšiť čitateľnosť kódu alebo značiek.</p><p>Okrem toho to umožňuje nastaviť maximálnu šírku obrazovky ako percentuálnu časť, po ktorej sa už automaticky zalomené riadky nebudú odsadzovať. Napríklad pri hodnote 50% riadky s úrovňou odsadenia viac ako 50% šírky obrazovky nebudú vertikálne zarovnané.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: % of View Width
sk: % šírky pohľadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowIndentationLines)
en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
sk: Ak je toto povolené, editor zobrazí vertikálne čiary na lešiu identifikáciu odsadzovacích riadkov.

[ctx: short translation, user created new file]
en: New file
sk: Nový súbor

en: Auto Reload Document
sk: Automaticky obnoviť dokument

en: Automatic reload the document when it was changed on disk
sk: Automaticky znova načítať dokument, keď bol zmenený na disku

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.<br />Check if you have read access to this file.
sk: Súbor %1 nie je možné načítať, pretože z neho nie je možné čítať.<br />Overte, či máte právo pre čítanie tohto súboru.

[ctx: translators: you can also translate 'Try Again' with 'Reload']
en: Try Again
sk: Skúsiť znova

en: &Close
sk: &Zavrieť

[ctx: Close the message being displayed]
en: Close message
sk: Zatvoriť správu

en: The file %1 was opened with %2 encoding but contained invalid characters.<br />It is set to read-only mode, as saving might destroy its content.<br />Either reopen the file with the correct encoding chosen or enable the read-write mode again in the tools menu to be able to edit it.
sk: Súbor %1 bol otvorený s %2 kódovaním ale obsahuje zlé znaky.<br />Je nastavený iba pre čítanie, pretože uloženie by mohlo zničiť obsah.<br />Buď znovu otvorte súbor so správne zvoleným kódovaním alebo povoľte zápis v menu aby ste dokument mohli upravovať.

en: The file %1 was opened and contained lines longer than the configured Line Length Limit (%2 characters).<br />The longest of those lines was %3 characters long<br/>Those lines were wrapped and the document is set to read-only mode, as saving will modify its content.
sk: Súbor %1 bol otvorený a obsahoval riadky dlhšie ako nastavené obmedzenie dĺžky riadku (%2 znakov).<br />Najdlhší z týchto riadkov bol %3 znakov dlhý<br /> Tieto riadky boli zalomené a dokument je nastavený na režim len na čítanie, pretože uloženie by zmenilo jeho obsah.

en: Temporarily raise limit and reload file
sk: Dočasne zvýšiť obmedzenie a znovu načítať súbor

en: Close
sk: Zavrieť

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
sk: Naozaj chcete uložiť tento nezmenený súbor? Môžete si prepísať dáta na disku.

en: Trying to Save Unmodified File
sk: Skúša sa uložiť nezmenený súbor

en: Save Nevertheless
sk: Napriek tomu uložiť

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
sk: Naozaj chcete uložiť dáta do tohto súboru? Súbor na disku aj súbor v editore sú zmenené. Môžete stratiť niektoré dáta.

en: Possible Data Loss
sk: Možná strata dát

en: The selected encoding cannot encode every Unicode character in this document. Do you really want to save it? There could be some data lost.
sk: Vybrali ste kódovanie, ktoré nepodporuje všetky znaky Unicode, ktoré súbor obsahuje. Naozaj ho chcete uložiť? Niektoré dáta sa môžu stratiť.

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
    The original file may be lost or damaged. Don't quit the application until the file is successfully written.
sk: Dokument sa nepodarilo uložiť, pretože nie je možný zápis do %1.
    Overte, že máte dostatočné práva pre zápis tohto súboru a že je k dispozícií dostatok miesta na disku.
    Pôvodný súbor môže byť stratený alebo poškodený. Neukončujte aplikáciu, kým sa súbor úspešne nezapíše.

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
sk: Pre súbor %1 sa nemôže vytvoriť zálohovacia kópia pred uložením. Ak sa stane chyba počas ukladania,  môžete stratiť dáta v tomto súbore. Dôvod môže byť, že médium je plné alebo priečinok má nastavené iba pre čítanie parametre.

en: Failed to create backup copy.
sk: Zlyhal pri vytvorení zálohovacej kópie.

en: Try to Save Nevertheless
sk: Napriek tomu skúsiť uložiť

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
sk: Naozaj chcete pokračovať a zatvoriť tento súbor? Môžete stratiť niektoré dáta.

en: Close Nevertheless
sk: Napriek tomu zavrieť

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: Save failed
sk: Uloženie zlyhalo

en: Save Copy of File
sk: Uložiť kópiu súboru

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
sk: Dokument sa nepodarilo uložiť, pretože nie je možný zápis do %1.
    
    Overte, že máte dostatočné práva pre zápis tohto súboru a že je
    k dispozíci dosť miesta na disku.

en: Using deprecated modeline 'remove-trailing-space'. Please replace with 'remove-trailing-spaces modified;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
sk: Používa sa zastaraný riadok režimov 'remove-trailing-space'. Prosím, použite namiesto toho 'remove-trailing-spaces modified;', pozrite https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: Using deprecated modeline 'replace-trailing-space-save'. Please replace with 'remove-trailing-spaces all;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
sk: Používa sa zastaraný riadok režimov 'replace-trailing-space-save'. Prosím použite namiesto toto  'remove-trailing-spaces all;', pozrite https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: The file '%1' was modified on disk.
sk: Súbor '%1' bol zmenený na disku.

en: The file '%1' was created on disk.
sk: Súbor '%1' bol vytvorený na disku.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
sk: Dokument "%1" bol upravený.
    Chcete uložiť alebo zahodiť zmeny?

en: Close Document
sk: Zatvoriť dokument

en: The file <a href="%1">%2</a> is still loading.
sk: Súbor <a href="%1">%2</a> sa stále načítava.

en: &Abort Loading
sk: Prerušiť načítanie

en: OVERWRITE
sk: Prepísať

en: INSERT
sk: Vložiť

en: Normal Mode
sk: Normálny režim

en: vi-mode
sk: vi režim

en: recording
sk: nahrávanie

en: Vi Input Mode
sk: Vi vkladací mód

en: <Unchanged>
sk: <Nezmenené>

en: Use Default
sk: Použiť predvolené

en: Properties of %1
sk: Vlastnosti %1

en: New Filetype
sk: Nový typ súboru

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
sk: Vyberte typy MIME, ktoré chcete pre tento typ súborov.
    Uvedomte si, že to automaticky upraví aj asociované prípony súborov.

en: Select Mime Types
sk: Vyberte typy MIME

en: Modes && Filetypes
sk: Módy a typy súborov

[ctx: ToolTip of the search bar of modes of syntax highlighting]
en: Search for syntax highlighting modes by language name or file extension (for example, C++ or .cpp)
sk: Vyhľadajte režimy zvýraznenia syntaxe podľa názvu jazyka alebo prípony súboru (napríklad C++ alebo .cpp)

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
sk: Žiadne položky zodpovedajúce vášmu vyhľadávaniu

[ctx: Title (in singular) of the best result in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Match
sk: Najlepšia zhoda hľadania

[ctx: Title (in plural) of the best results in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Matches
sk: Najlepšie zhody hľadania

en: Te&xt Settings
sk: Nastavenie te&xtu

en: Print line &numbers
sk: Zobraziť &čísla riadkov

en: Print &legend
sk: Zobraziť &legendu

en: Don't print folded code
sk: Netlačiť zložený kód

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
sk: <p>Ak je povolené, čísla riadkov budú tlačené na ľavej strane stránky.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
sk: <p>Zobrazí rámec zobrazujúci typografické konvencie pre typ dokumentu, ak je definované vo zvýrazňovaní syntaxe.</p>

en: Hea&der && Footer
sk: Hla&vička a päta

en: Pr&int header
sk: Tlačiť &hlavičku

en: Pri&nt footer
sk: Tlačiť &pätu

en: Header/footer font:
sk: Písmo pre hlavičku/pätu:

en: Header Properties
sk: Vlastnosti hlavičky

en: &Format:
sk: &Formát:

en: Colors:
sk: Farby:

en: Foreground:
sk: Popredie:

en: Bac&kground
sk: Pozadie

en: Footer Properties
sk: Vlastnosti päty

en: For&mat:
sk: Formát:

en: &Background
sk: &Pozadie

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
sk: <p>Format záhlavia stránky. Povolené sú tieto značky:</p>

en: <ul><li><tt>%u</tt>: current user name</li><li><tt>%d</tt>: complete date/time in short format</li><li><tt>%D</tt>: complete date/time in long format</li><li><tt>%h</tt>: current time</li><li><tt>%y</tt>: current date in short format</li><li><tt>%Y</tt>: current date in long format</li><li><tt>%f</tt>: file name</li><li><tt>%U</tt>: full URL of the document</li><li><tt>%p</tt>: page number</li><li><tt>%P</tt>: total amount of pages</li></ul><br />
sk: <ul><li><tt>%u</tt>: aktuálne meno používateľa</li><li><tt>%d</tt>: dátum/čas ukončenia v krátkom formáte</li><li><tt>%D</tt>: dátum/čas ukončenia v dlhom formáte</li><li><tt>%h</tt>: aktuálny čas</li><li><tt>%y</tt>: aktuálny dátum v krátkom formáte</li><li><tt>%Y</tt>: aktuálny dátum v dlhom formáte</li><li><tt>%f</tt>: názov súboru</li><li><tt>%U</tt>: plné URL dokumentu</li><li><tt>%p</tt>: číslo strany</li><li><tt>%P</tt>: celkový počet strán</li></ul><br />

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
sk: <p>Format päty stránky. Povolené sú tieto značky:</p>

en: Add Placeholder...
sk: Pridať zástupný znak...

en: Current User Name
sk: Meno aktuálneho používateľa

en: Complete Date/Time (short format)
sk: Dátum/čas ukončenia (krátky formát)

en: Complete Date/Time (long format)
sk: Dátum/čas ukončenia (dlhý formát)

en: Current Time
sk: Aktuálny čas

en: Current Date (short format)
sk: Aktuálny dátum (skrátky formát)

en: Current Date (long format)
sk: Aktuálny dátum (dlhý formát)

en: File Name
sk: Meno súboru

en: Full document URL
sk: Plné URL dokumentu

en: Page Number
sk: Číslo strany

en: Total Amount of Pages
sk: Celkový počet strán

en: L&ayout
sk: R&ozloženie

en: &Color theme:
sk: Farebná téma:

en: Font:
sk: Písmo:

en: Draw bac&kground color
sk: Vy&kresliť farbu pozadia

en: Draw &boxes
sk: Kresliť rá&mce

en: Box Properties
sk: Vlastnosti rámca

en: W&idth:
sk: Šír&ka:

en: &Margin:
sk: &Okraj:

en: Co&lor:
sk: Farba:

en: Select the color theme to use for the print.
sk: Vybrať farebnú tému, ktorá sa použije pre tlač.

en: <p>If enabled, the background color of the editor will be used.</p><p>This may be useful if your color theme is designed for a dark background.</p>
sk: <p>Ak je povolené, bude použitá farba pozadia editora.</p><p>To môže byť užitočné, ak vaša farebná téma je navrhnutá pre tmavé pozadie.</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
sk: <p>Ak je povolené, rámec dafinovaný nižšie v vlastnostiach bude kreslený okolo celého obsahu na každej stránke. Záhlavie a päta stránky bude odelená od obsahu čiarou.</p>

en: The width of the box outline
sk: Šírka obrysu rámca

en: The margin inside boxes, in pixels
sk: Okraj v rámcoch, v pixeloch

en: The line color to use for boxes
sk: Farba čiar pre rámce

en: (Selection of)
sk: (Výber z)

en: Typographical Conventions for %1
sk: Typografické konvencie pre %1

[ctx: Script command name]
en: Expand Abbreviation
sk: Rozšíriť skratku

[ctx: Script command name]
en: Wrap with Tag
sk: Zalomiť so značkou

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Matching Tag
sk: Presunúť kurzor na zodpovedajúcu značku

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Inwards
sk: Vybrať obsah značky HTML/XML dovnútra

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Outwards
sk: Vybrať obsah značky HTML/XML von

[ctx: Script command name]
en: Toggle Comment
sk: Prepnúť komentár

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Edit Point
sk: Prejsť na ďalší editačný bod

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Edit Point
sk: Prejsť na predošlý editačný bod

[ctx: Script command name]
en: Select Next Edit Point
sk: Vybrať ďalší editačný bod

[ctx: Script command name]
en: Select Previous Edit Point
sk: Vybrať predošlý editačný bod

[ctx: Script command name]
en: Delete Tag Under Cursor
sk: Vymazať značku pod kurzorom

[ctx: Script command name]
en: Split or Join a Tag
sk: Rozdeliť alebo spojiť značku

[ctx: Script command name]
en: Evaluate a Simple Math Expression
sk: Vyhodnotiť jednoduchý matematický výraz

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 1
sk: Znížiť číslo o 1

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 10
sk: Znížiť číslo o 10

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 0.1
sk: Znížiť číslo o 0.1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 1
sk: Zvýšiť číslo o 1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 10
sk: Zvýšiť číslo o 10

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 0.1
sk: Zvýšiť číslo o 0.1

en: Expands the abbreviation using Emmet expressions; see http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn
sk: Rozvinie skratku pomocou výrazov Emmet; pozri http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn

en: Wraps the selected text in XML tags constructed from the provided Emmet expression (defaults to div).
sk: Zalomí vybraný text v XML značkách zložený z daného výrazu Emmet (predvolené div).

en: Moves the caret to the current tag's pair
sk: Presunie vsuvku na aktuálny pár značiek

en: Select contents of HTML/XML tag, moving inward on continuous invocations
sk: Vyberte obsah HTML/XML značky, posunom dnu na priebežné vyvolávanie

en: Select contents of HTML/XML tag, moving outwards on continuous invocations
sk: Vyberte obsah HTML/XML značky, posunom von na priebežné vyvolávanie

en: Move to the next edit point (tag or empty attribute).
sk: Presunúť na ďalší editačný bod (značku alebo prázdny atribút).

en: Move to the previous edit point (tag or empty attribute).
sk: Presunúť na predošlý editačný bod (značku alebo prázdny atribút).

en: Select next edit point (tag or empty attribute).
sk: Vybrať ďalší editačný bod (značku alebo prázdny atribút)

en: Select previous edit point (tag or empty attribute).
sk: Vybrať predošlý editačný bod (značku alebo prázdny atribút).

en: Toggle comment of current tag or CSS selector
sk: Prepnúť komentár aktuálnej značky alebo CSS selektora

en: Deletes tag under cursor
sk: Vymaže značku pod kurzorom

en: Splits or joins a tag
sk: Rozdelí alebo spojí značku

en: Evaluates a simple math expression
sk: Vyhodnotí jednoduchý matematický výraz

en: Decrement number under cursor by 1
sk: Znížiť číslo pod kurzorom o 1

en: Decrement number under cursor by 10
sk: Znížiť číslo pod kurzorom o 10

en: Decrement number under cursor by 0.1
sk: Znížiť číslo pod kurzorom o 0,1

en: Increment number under cursor by 1
sk: Zvýšiť číslo pod kurzorom o 1

en: Increment number under cursor by 10
sk: Zvýšiť číslo pod kurzorom o 10

en: Increment number under cursor by 0.1
sk: Zvýšiť číslo pod kurzorom o 0,1

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Matching Indent
sk: Presunúť kurzor na predošlé zodpovedajúce odsadenie

[ctx: Script command category]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Matching Indent
sk: Presunúť kurzor na ďalšie zodpovedajúce odsadenie

en: Move cursor to previous matching indent
sk: Presunúť kurzor na predošlé zodpovedajúce odsadenie

en: Move cursor to next matching indent
sk: Presunúť kurzor na ďalšie zodpovedajúce odsadenie

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing Spaces
sk: Odstránenie koncových medzier

[ctx: Script command category]
en: Editing
sk: Editovanie

[ctx: Script command name]
en: Remove Leading Spaces
sk: Odstránenie úvodných medzier

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing and Leading Spaces
sk: Odstránenie úvodných a koncových medzier

[ctx: Script command name]
en: Join Lines
sk: Spojiť riadky

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Down
sk: Presunúť riadky dolu

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Up
sk: Presunúť riadky hore

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Down
sk: Duplikovať vybrané riadky dolu

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Up
sk: Duplikovať vybrané riadky hore

[ctx: Script command name]
en: URI-encode Selected Text
sk: URI zakódovať vybraný text

[ctx: Script command name]
en: URI-decode Selected Text
sk: URI dekódovať vybraný text

[ctx: Script command name]
en: Remove Empty Lines
sk: Odstránenie prázdnych riadkov

en: Sort the selected text or whole document.
sk: Triediť vybraný text alebo celý dokument.

en: Move selected lines down.
sk: Presunúť vybrané riadky dolu.

en: Move selected lines up.
sk: Presunúť vybrané riadky hore.

en: Remove duplicate lines from the selected text or whole document.
sk: Odstrániť duplicitné riadky z vybraného textu alebo z celého dokumentu.

en: Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10
sk: Triediť vybraný text alebo celý dokument v prirodzenom poradí.<br>Tu je príklad na ukázanie rozdielu od normálnej triediacej metódy:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10

en: Trims trailing whitespace from selection or whole document.
sk: Oreže prebytočné medzery z výberu alebo celého dokumentu.

en: Trims leading whitespace from selection or whole document.
sk: Oreže úvodné medzery z výberu alebo celého dokumentu.

en: Trims leading and trailing whitespace from selection or whole document.
sk: Oreže úvodné a prebytočné medzery z výberu alebo celého dokumentu.

en: Joins selected lines or whole document. Optionally pass a separator to put between each line:<br><code>join ', '</code> will e.g. join lines and separate them by a comma.
sk: Spojí vybraté riadky alebo celý dokument. Voliteľne predá oddeľovač na vloženie medzi každý riadok:<br><code>join ', '</code> napríklad spojí riadky a oddelí ich čiarkou.

en: Removes empty lines from selection or whole document.
sk: Odstráni prázdne riadky z výberu alebo celého dokumentu.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression given as an argument.<br><br>If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br>If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br><br><i>Examples</i>:<br>'<code>alignon -</code>' will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br>'<code>alignon :\s+(.)</code>' will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
sk: Tento príkaz zarovná riadky vo vybranom bloku alebo celom dokumente na stĺpec zadaný regulárnym výrazom uvedeným ako argument.<br><br>Ak zadáte prázdny vzor, zarovná sa v predvolenom nastavení na prvý neprázdny znak.<br>Ak má vzor zachytenie, bude odsadený na zachytenú zhodu.<br><br><i>Príklady</i>:<br>'<code>alignon -</code>' vloží medzery pred prvé '-' jednotlivých riadkov, aby sa všetky zarovnali do rovnakého stĺpca.<br>'<code>alignon :\s+(.)</code>' vloží medzery pred prvý neprázdny znak, ktorý sa vyskytne za dvojbodkou, aby sa všetky zarovnali do rovnakého stĺpca.

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace them with the return value of that callback.<br>Example (join selected lines):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>
sk: Funkcia JavaScriptu zadaná ako parameter je zavolaná pre zoznam (vybraných) riadkov a nahradí ich návratovou hodnotou volania.<br>Príklad (zlúčenie vybraných riadkov):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", "}'</code><br>Takto si môžete ušetriť trochu písania, výsledok bude rovnaký:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and remove those where the callback returns false.<br>Example (see also <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>
sk: Funkcia JavaScriptu zadaná ako parameter je zavolaná pre vybraný zoznam riadkov a odstráni tie, kde funkcia vráti false.<br>Príklad (pozri aj <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>Takto si môžete ušetriť trochu písania, výsledok bude rovnaký:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace the line with the return value of the callback.<br>Example (see also <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>
sk: Funkcia JavaScriptu zadaná ako parameter je volaná pre vybraný zoznam riadkov a nahradí riadok, kde funkcia vráti hodnotu volania.<br>Príklad (pozri aj <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>Takto si môžete ušetriť trochu písania, výsledok bude rovnaký:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>

en: Duplicates the selected lines up.
sk: Duplikuje vybrané riadky hore.

en: Duplicates the selected lines down.
sk: Duplikuje vybrané riadky dolu.

en: Encode special chars in a single line selection, so the result text can be used as URI.
sk: Zakódovať špeciálne znaky vo výbere jedného riadku, teda výsledný text sa dá použiť ako URI.

en: Reverse action of URI encode.
sk: Reverzná akcia kódovania URI.

en: Select text forward from current cursor position to the first occurrence of the given argument after it (or the end of the current line by default).
sk: Vybrať text smerom dopredu od aktuálnej pozície kurzora po prvý výskyt daného argumentu za ním (alebo koniec aktuálneho riadku v predvolenom nastavení).

en: Select text backward from current cursor position to the last occurrence of the given argument before it (or the beginning of the current line by default).
sk: Vybrať text smerom dozadu od aktuálnej pozície kurzora po posledný výskyt daného argumentu pred ním (alebo začiatok aktuálneho riadku v predvolenom nastavení).

[ctx: Autoindent mode]
en: C++/boost Style
sk: C++/boost štýl

[ctx: Autoindent mode]
en: C Style
sk: C štýl

[ctx: Autoindent mode]
en: Replicode
sk: Replikovať

[ctx: Autoindent mode]
en: XML Style
sk: XML štýl

en: Function '%1' not found in script: %2
sk: Funkcia '%1' nenájdená v skripte: %2

en: Error calling %1
sk: Chyba volania %1

en: Bad quoting in call: %1. Please escape single quotes with a backslash.
sk: Zlá citácia vo volaní: %1. Prosím escapujte jednotlivé citácie spätnou lomkou.

en: Could not access view
sk: Nepodarilo sa pracovať s pohľadom

en: Error calling 'help %1'
sk: Chyba volania 'help %1'

en: No help specified for command '%1' in script %2
sk: Žiadna pomoc špecifikovaná pre príkaz '%1' v skripte %2

en: Error loading script %1
sk: Chyba pri nahrávaní skriptu %1

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
sk: Znovu načítať všetky JavaScript súbory (odsadenia, skripty príkazového riadku, atď.)

en: Command not found: %1
sk: Príkaz nenájdený: %1

en: Add...
sk: Pridať...

[ctx: short translation]
en: 1 replacement made | %1 replacements made
sk[0]: Vykonaná %1 náhrada
sk[1]: Vykonané %1 náhrady
sk[2]: Vykonaných %1 náhrad

[ctx: short translation]
en: 1 match found | %1 matches found
sk[0]: Nájdený 1 výsledok
sk[1]: Nájdené %1 výsledky
sk[2]: Nájdených %1 výsledkov

en: Reached top, continued from bottom
sk: Dosiahnutý začiatok, pokračujem od konca

en: Reached bottom, continued from top
sk: Dosiahnutý koniec, pokračujem od začiatku

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Bottom of file reached. Continue from top?
sk: Dosiahnutý koniec súboru. Pokračovať od začiatku?

en: Top of file reached. Continue from bottom?
sk: Dosiahnutý začiatok súboru. Pokračovať od konca?

en: Continue search?
sk: Pokračovať v hľadaní?

en: Beginning of line
sk: Začiatok riadku

en: End of line
sk: Koniec riadku

en: Match any character excluding new line (by default)
sk: Zodpovedať ľubovoľnému znaku okrem nového riadku ( v predvolenom nastavení)

en: One or more occurrences
sk: Jeden alebo viac výskytov

en: Zero or more occurrences
sk: Žiadny alebo viac výskytov

en: Zero or one occurrences
sk: Žiadny alebo jeden výskyt

en: <a> through <b> occurrences
sk: <a> cez <b> výskyty

en: Group, capturing
sk: Skupina, získavanie

en: Or
sk: Alebo

en: Set of characters
sk: Sada znakov

en: Negative set of characters
sk: Negatívna sada znakov

en: Whole match reference
sk: Každá zhoda zodpovedá

en: Reference
sk: Referencia

en: Line break
sk: Zalomenie riadku

en: Tab
sk: Tabulátor

en: Word boundary
sk: Hranice slova

en: Not word boundary
sk: Žiadne hranice slova

en: Digit
sk: Číslica

en: Non-digit
sk: Nečíslica

en: Whitespace (excluding line breaks)
sk: Medzera (mimo ukončení riadku)

en: Non-whitespace
sk: Bez medzier

en: Word character (alphanumerics plus '_')
sk: Znak slova (alfanumerický plus '_')

en: Non-word character
sk: Neslovný znak

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
sk: Osmičkový znak 000 do 377 (2^8-1)

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
sk: Hex znak 0000 do FFFF (2^16-1)

en: Backslash
sk: Opačná lomka

en: Group, non-capturing
sk: Skupina, nezachytávať

en: Positive Lookahead
sk: Pozitívne dopredné hľadanie

en: Negative lookahead
sk: Negatívny prenos

en: Fixed-length positive lookbehind
sk: Pozitívne spätné hľadanie s pevnou dĺžkou

en: Fixed-length negative lookbehind
sk: Negatívne spätné hľadanie s pevnou dĺžkou

en: Begin lowercase conversion
sk: Začať konverziu malých písmen

en: Begin uppercase conversion
sk: Začať konverziu veľkých písmen

en: End case conversion
sk: Skončiť konverziu písmen

en: Lowercase first character conversion
sk: Konverzia prvého malého písmena

en: Uppercase first character conversion
sk: Konverzia prvého veľkého písmena

en: Replacement counter (for Replace All)
sk: Počítadlo nahradení (pre Nahradiť všetko)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
sk: &Nájsť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pattern)
en: Text to search for
sk: Text na hľadanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findNext) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, next)
en: Jump to next match
sk: Prejsť na ďaľšiu zhodu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, prev)
en: Jump to previous match
sk: Prejsť na predchádzajúcu zhodu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mutate)
en: Switch to power search and replace bar
sk: Prepnúť na power vyhľadávanie a pole nárad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fin&d:
sk: Hľadať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Rep&lace:
sk: Nah&adiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Mode:
sk: Režim:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, searchMode)
en: Search mode
sk: Mód vyhľadávania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Plain text
sk: Čistý text

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Whole words
sk: Len celé slová

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Escape sequences
sk: Escape sekvencie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectionOnly)
en: Search in the selection only
sk: Hľadať iba vo výbere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceNext)
en: Replace next match
sk: Nahradiť nasledujúcu zmenu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
sk: &Nahradiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace all matches
sk: Nahradiť všetky zhody

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
sk: Nahradiť &všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, findAll)
en: &Find All
sk: Nájsť všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mutate)
en: Switch to incremental search bar
sk: Prepnúť na inkrementálne vyhľadávacie pole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, replacement)
en: Text to replace with
sk: Text na nahradenie

en: Spell check canceled.
sk: Kontrola pravopisu zrušená.

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
sk: Kontrola pravopisu

en: Spell check complete.
sk: Kontrola pravopisu dokončená.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
sk: <qt><p>Toto slovo sa považuje za "neznáme slovo", pretože nevyhovuje žiadnej položke v aktuálne použitom slovníku. Môže to byť aj slovo v cudzom jazyku.</p>
    <p>Ak nie je slovo zle napísané, môžete ho pridať do slovníka kliknutím na <b>Pridať do slovníka</b>. Ak nechcete pridať neznáme slovo do slovníka, ale chcete ho nechať nezmenení, kliknite na <b>Ignorovať</b> alebo <b>Ignorovať všetko</b>.</p>
    <p>Avšak, ak je slovo zle napísané, môžete skúsiť nájsť správny náhradu v zozname. Ak nemôžete nájsť náhradu, môžete ju napísať do textového poľa a kliknúť <b>Nahradiť</b> alebo <b>Nahradiť všetko</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Unknown word:
sk: Neznáme slovo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: Unknown word
sk: Neznáme slovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <b>misspelled</b>
sk: <b>chybné</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Bolo nájdené neznáme slovo, ktoré nie je v slovníku.<br>
    Kliknite sem, ak si myslíte, že je slovo správne a v budúcnosti sa už nebude zobrazovať ako chybné. Ak chcete, aby zostalo tak, ako je ale nechcete ho do slovníka pridať, potom kliknite <b>Ignorovať</b> alebo <b>Ignorovať všetky</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: << Add to Dictionary
sk: << Pridať do slovníka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Ak je neznáme slovo chybné, mali by ste sem zadať jeho opravu alebo ju vybrať zo zoznamu nižšie.</p>
    <p>Môžete potom kliknúť <b>Nahradiť</b>, ak sa má opraviť iba tento výskyt, alebo <b>Nahradiť všetky</b>, ak chcete opraviť všetky výskyty.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Replace with:
sk: Nahradiť s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_suggestBtn)
en: S&uggest
sk: &Návrh

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Kliknite sem, ak chcete nahradiť tento výskyt neznámeho slova textom zadaným do textového poľa vyššie (vľavo).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Kliknite sem, ak chcete ponechať výskyt neznámeho slova tak, ako je.</p>
    <p>Táto akcia je užitočná, ak je slovo meno, skratka, cudzie slovo alebo iné neznáme slovo, ktoré chcete používať ale nepridávať ho do slovníka.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Sonnet::DictionaryComboBox, m_language)
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Tu vyberte jazyk dokumentu, ktorý práve kontrolujete.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Language:
sk: &Jazyk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Sonnet::DictionaryComboBox, m_language)
en: Language Selection
sk: Výber jazyka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_autoCorrect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Kliknite sem, ak chcete ponechať všetky výskyty neznámeho slova tak, ako sú.</p>
    <p>Táto akcia je užitočná, ak je slovo meno, skratka, cudzie slovo alebo iné neznáme slovo, ktoré chcete používať ale nepridávať ho do slovníka.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: Autocorrect
sk: Automatické opravy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Kliknite sem, ak chcete nahradiť všetky výskyty neznámeho slova textom zadaným do textového poľa vyššie (vľavo).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: R&eplace All
sk: Nahradiť &všetky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: I&gnore All
sk: I&gnorovať všetky

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
sk: Skontroluje pravopis dokumentu od kurzora smerom dopredu

en: Ignore Word
sk: Ignorovať slovo

en: Add to Dictionary
sk: Pridať do slovníka

en: Spelling '%1'
sk: Pravopis '%1'

en: The diff command could not be found. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
sk: Príkaz diff sa nepodarilo nájsť. Prosím, presvedčte sa, že diff(1) je nainštalovaný a je v PATH.

en: The diff command '%1' could not be started.
sk: Príkaz diff '%1' sa nepodarilo spustiť.

en: The file was not closed properly.
sk: Súbor nebol zatvorený správne.

en: View Changes
sk: Zobraziť zmeny

en: Recover Data
sk: Obnoviť dáta

en: Discard
sk: Zahodiť

en: Use default color from the color theme
sk: Použiť predvolenú farbu z farebnej témy

en: None
sk: Žiadne

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
sk: Kontext

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
sk: Normálny

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
sk: Vybrané

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
sk: Pozadie

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
sk: Pozadie označeného

en: Use Default Style
sk: Použiť štandardný štýl

en: &Bold
sk: &Tučné

en: &Italic
sk: &Kurzíva

en: &Underline
sk: &Podčiarknuté

en: S&trikeout
sk: P&rečiarknuť

en: Unset Normal Color
sk: Odnastaviť normálnu farbu

en: Unset Selected Color
sk: Odnastaviť vybranú farbu

en: Unset Background Color
sk: Zrušiť farbu pozadia

en: Unset Selected Background Color
sk: Zrušiť farbu pozadia vybraného

en: Use &Default Style
sk: Použiť št&andardný štýl

[ctx: No text or background color set]
en: None set
sk: Nič nie je nastavené

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
sk: "Použiť štandardný štýl" bude po zmene niektorej vlastnosti štýlu automaticky zrušené.

en: Kate Styles
sk: Štýly Kate

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
sk: Kľúčové slovo

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
sk: Funkcia

[ctx: @item:intable Text context]
en: Variable
sk: Premenná

[ctx: @item:intable Text context]
en: Control Flow
sk: Ovládací tok

[ctx: @item:intable Text context]
en: Operator
sk: Operátor

[ctx: @item:intable Text context]
en: Built-in
sk: Zabudované

[ctx: @item:intable Text context]
en: Extension
sk: Prípona

[ctx: @item:intable Text context]
en: Preprocessor
sk: Preprocesor

[ctx: @item:intable Text context]
en: Attribute
sk: Atribút

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
sk: Znak

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special Character
sk: Špeciálny znak

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
sk: Reťazec

[ctx: @item:intable Text context]
en: Verbatim String
sk: Reťazec Verbatim

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special String
sk: Špeciálny reťazec

[ctx: @item:intable Text context]
en: Imports, Modules, Includes
sk: Importy, moduly, zahrnutia

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
sk: Dátový typ

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
sk: Decimál/hodnota

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
sk: Base-N celé číslo

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
sk: Reálna hodnota

[ctx: @item:intable Text context]
en: Constant
sk: Konštanta

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
sk: Poznámka

[ctx: @item:intable Text context]
en: Documentation
sk: Dokumentácia

[ctx: @item:intable Text context]
en: Annotation
sk: Poznámka

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment Variable
sk: Komentovať premennú

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
sk: Označník polohy

[ctx: @item:intable Text context]
en: Information
sk: Informácia

[ctx: @item:intable Text context]
en: Warning
sk: Upozornenie

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
sk: Varovanie

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
sk: Ostatné

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
sk: Chyba

en: Use Default Colors
sk: Použiť predvolené farby

en: Editor Background Colors
sk: Farby pozadia editora

en: Text Area
sk: Textové pole

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
sk: <p>Nastaví farbu pozadia oblasti editora.</p>

en: Selected Text
sk: Vybraný text

en: <p>Sets the background color of the selection.</p><p>To set the text color for selected text, use the &quot;<b>Configure Highlighting</b>&quot; dialog.</p>
sk: <p>Nastaví farbu pozadia výberu.</p><p>Pre nastavenie farby vybraného textu, použite dialóg &quot;<b>Nastavenie zvýrazňovania</b>&quot;.</p>

en: Current Line
sk: Aktuálny riadok

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
sk: <p>Nastaví farbu pozadia pre aktuálne aktívny riadok, to znamená riadok na ktorom je kurzor umiestnený.</p>

en: Search Highlight
sk: Hľadať zvýraznené

en: <p>Sets the background color of search results.</p>
sk: <p>Nastaví farbu pozadia výsledkov hľadania.</p>

en: Replace Highlight
sk: Nahradiť zvýraznené

en: <p>Sets the background color of replaced text.</p>
sk: <p>Nastaví farbu pozadia nahradeného textu.</p>

en: Icon Border
sk: Okraj ikony

en: Background Area
sk: Oblasť pozadia

en: <p>Sets the background color of the icon border.</p>
sk: <p>Nastaví farbu pozadia okraja ikony.</p>

en: Line Numbers
sk: Čísla riadkov

en: <p>This color will be used to draw the line numbers (if enabled).</p>
sk: <p>Táto farba sa použije pre čísla riadkov (ak sú zapnuté).</p>

en: Current Line Number
sk: Číslo aktuálneho riadku

en: <p>This color will be used to draw the number of the current line (if enabled).</p>
sk: <p>Táto farba sa použije pre čísla riadkov (ak sú zapnuté).</p>

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: <p>This color will be used to draw the line between line numbers and the icon borders, if both are enabled.</p>
sk: <p>Táto farba sa použije pre riadky medzi číslami riadkov a okrajmi ikony, ak sú obe povolené.</p>

en: Word Wrap Marker
sk: Označník zalomenia slov

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
sk: <p>Nastaví farbu značiek pre zalamovanie slov:</p><dl><dt>Statické zalamovanie slov</dt><dd>Vertikálna čiarka, ktorá určuje stĺpec, kde sa bude text zalamovať</dd><dt>Dynamické zalamovanie slov</dt><dd>Šipka zobrazená vľavo od riadok zobrazených zalomene.</dd></dl>

en: Code Folding
sk: Zabaľovanie kódu

en: <p>Sets the color of the code folding bar.</p>
sk: <p>Nastaví farbu panela zabaľovania kódu.</p>

en: Modified Lines
sk: Zmenené riadky

en: <p>Sets the color of the line modification marker for modified lines.</p>
sk: <p>Nastaví farbu označníka modifikácie riadku pre zmenené riadky.</p>

en: Saved Lines
sk: Uložené riadky

en: <p>Sets the color of the line modification marker for saved lines.</p>
sk: <p>Nastaví farbu označníka modifikácie riadku pre uložené súbory.</p>

en: Text Decorations
sk: Dekorácie textu

en: Spelling Mistake Line
sk: Riadok pravopisnej chyby

en: <p>Sets the color of the line that is used to indicate spelling mistakes.</p>
sk: <p>Nastaví farbu čiary, ktorá sa používa na zobrazenie pravopisných chýb.</p>

en: Tab and Space Markers
sk: Značky tabulátorov a medzier

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
sk: <p>Nastaví farbu značiek tabulátorov.</p>

en: Indentation Line
sk: Riadok odsadenia

en: <p>Sets the color of the vertical indentation lines.</p>
sk: <p>Nastaví farbu zvislých odsadzovacích čiar.</p>

en: Bracket Highlight
sk: Zvýraznenie zátvoriek

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
sk: <p>Nastaví farbu zodpovedajúcej zátvorky. To znamená, že ak umiestníte kurzor na <b>(</b>, zodpovedajúca <b>)</b> bude zvýraznena touto farbou.</p>

en: Marker Colors
sk: Farby označníkov

en: Bookmark
sk: Záložka

en: Active Breakpoint
sk: Aktívny bod prerušenia

en: Reached Breakpoint
sk: Dosiahnutý bod prerušenia

en: Disabled Breakpoint
sk: Vypnutý bod prerušenia

en: Execution
sk: Vykonávanie

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Error
sk: Chyba

en: <p>Sets the background color of mark type.</p><p><b>Note</b>: The marker color is displayed lightly because of transparency.</p>
sk: <p>Nastaví farbu pozadia typu označníka.</p> <p><b>Poznámka</b>: Farba označníka je zobrazená svetlo kvôli transparencii.</p>

en: Text Templates & Snippets
sk: Textové šablóny a ústrižky

en: Background
sk: Pozadie

en: Editable Placeholder
sk: Editovateľný zástupný znak

en: Focused Editable Placeholder
sk: Zameraný editovateľný zástupný znak

en: Not Editable Placeholder
sk: Needitovateľný zástupný znak

en: <p>This list displays the default styles for the current color theme and offers the means to edit them. The style name reflects the current style settings.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the popup menu when appropriate.</p>
sk: <p>Tento zoznam zobrazí štandardné štýly pre aktuálnu farebnú tému a ponúkne ich úpravu. Názov štýlu odráža nastavenia aktuálneho štýlu. </p><p>Pre editovanie farieb, kliknite farebné štvorčeky alebo vyberte editovanie farby z menu. </p><p>Môžte nastaviť farby pozadia a zvoleného pozadia v príslušnom menu.</p>

[ctx: @item:intable]
en: Normal Text & Source Code
sk: Normálny text & zdrojový kód

[ctx: @item:intable]
en: Numbers, Types & Constants
sk: Čísla, typy & konštanty

[ctx: @item:intable]
en: Strings & Characters
sk: Reťazce & znaky

[ctx: @item:intable]
en: Comments & Documentation
sk: Komentáre & dokumentácia

[ctx: @item:intable]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: H&ighlight:
sk: &Zvýraznenie:

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
sk: <p>Toto je obsah aktuálneho módu zvýrazňovania a umožňuje jeho úpravu. Kontextové meno odpovedá aktuálnemu nastaveniu štýlu. </p><p>Stlačením <strong>&lt;MEDZERA&gt;</strong> môžete upraviť vlastnosti ich výberom z menu. </p><p>Kliknutím na farebné štvorce alebo výberom farby z kontextovému menu môžete farby nastaviť. </p><p>Z kontextového menu môžete zrušiť nastavenie farby pozadia alebo farby pozadia označeného textu.</p>

en: Default Theme
sk: Štandardná téma

en: Theme Editor
sk: Editor tém

en: Select theme:
sk: Vybrať tému:

en: &Theme:
sk: Téma:

en: Bundled read-only theme. To modify the theme, please copy it.
sk: Priložená téma len na čítanie. Ak chcete tému upraviť, prosím, skopírujte ju.

en: Colors
sk: Farby

en: Default Text Styles
sk: Predvolené štýly textu

en: Highlighting Text Styles
sk: Štýly zvýrazňovania

en: Exporting color theme: %1
sk: Exportovanie farebnej schémy: %1

en: Color theme
sk: Farebná téma

en: Importing Color Theme
sk: Importovanie farebnej schémy

en: Importing will overwrite the existing theme file "%1". This can not be undone.
sk: Importom sa prepíše existujúci súbor témy "%1". To sa už nedá vrátiť späť.

en: Import Nevertheless
sk: Napriek tomu importovať

en: Follow System Color Scheme
sk: Dodržiavať farebnú schému systému

en: Do you really want to delete the theme "%1"? This can not be undone.
sk: Naozaj chcete vymazať tému "%1"? To sa už nedá vrátiť späť.

en: Delete Nevertheless
sk: Napriek tomu vymazať

en: Copy theme
sk: Kopírovať tému

en: Name for copy of color theme "%1":
sk: Názov pre kópiu farebnej témy "%1":

en: <p>The theme "%1" already exists.</p><p>Please choose a different theme name.</p>
sk: <p>Téma %1 už existuje.</p><p>Prosím vyberte iný názov témy.</p>

en: Copy Theme
sk: Kopírovať tému

en: Color Themes
sk: Farebné témy

[ctx: Autoindent mode]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
sk: Normálne

en: Set &Bookmark
sk: Nastaviť zá&ložku

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
sk: Ak nemá riadok záložku tak pridať jednu, inač ju odstrániť.

en: Clear &All Bookmarks
sk: Zmazať &všetky záložky

en: Remove all bookmarks of the current document.
sk: Odstrániť všetky záložky z aktuálneho dokumentu.

en: Next Bookmark
sk: Nasledujúca záložka

en: Go to the next bookmark.
sk: Prejsť na ďalšiu nasledujúcu záložku.

en: Previous Bookmark
sk: Predchádzajúca záložka

en: Go to the previous bookmark.
sk: Prejsť na predchádzajúcu záložku.

en: &Bookmarks
sk: &Záložky

en: &Next: %1 - "%2"
sk: &Ďalší: %1 - "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
sk: &Späť: %1 - "%2"

en: <p>indent</p><p>Indents the selected lines or the current line</p>
sk: <p>indent</p><p>Odsadí vybrané riadky alebo aktuálny riadok</p>

en: <p>unindent</p><p>Unindents the selected lines or current line.</p>
sk: <p>unindent</p><p>Zruší odsadenie vybraných riadkov alebo aktuálneho riadku.</p>

en: <p>cleanindent</p><p>Cleans up the indentation of the selected lines or current line according to the indentation settings in the document. </p>
sk: <p>cleanindent</p><p>Vyčistí odsadenie vybraných riadkov alebo aktuálneho riadku na nastavenia odsadenia v dokumente. </p>

en: <p>comment</p><p>Inserts comment markers to make the selection or selected lines or current line a comment according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
sk: <p>comment</p><p>Vloží označníky komentára na vytvorenie z výberu alebo vybraných riadkov alebo aktuálneho riadku komentár podľa formátu textu definovaného v definícii zvýrazňovania syntaxe pre dokument.</p>

en: <p>uncomment</p><p>Removes comment markers from the selection or selected lines or current line according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
sk: <p>uncomment</p><p>Odstráni označníky komentára z výberu alebo vybraných riadkov alebo aktuálneho riadku podľa formátu textu definovaného v definícii zvýrazňovania syntaxe pre dokument.</p>

en: <p>goto <b>line number</b></p><p>This command navigates to the specified line number.</p>
sk: <p>goto <b>číslo riadku</b></p><p>Tento príkaz naviguje na zadané číslo riadku.</p>

en: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation of text pasted from the clipboard is adjusted using the current indenter.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>Ak je povolené, odsadenie textu vloženého zo schránky bude upravené aktuálnym odsadzovačom.</p><p> Možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/>možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: Deletes the current line.
sk: Vymaže aktuálny riadok.

en: <p>set-tab-width <b>width</b></p><p>Sets the tab width to the number <b>width</b></p>
sk: <p>set-tab-width <b>šírka</b></p><p>Nastaví šírku tabulátora na číslo <b>šírka</b></p>

en: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>If enabled, tabs are replaced with spaces as you type.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>Ak je povolené, tabulátory sa nahradia medzerami počas písania.</p><p>Možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/> možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>If enabled, TAB characters and trailing whitespace will be visualized by a small dot.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>Ak je povolené, znaky TAB a prebytočné medzery budú zobrazené malou bodkou.</p><p>Možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/>možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: <p>set-remove-trailing-spaces <b>mode</b></p><p>Removes the trailing spaces in the document depending on the <b>mode</b>.</p><p>Possible values:<ul><li><b>none</b>: never remove trailing spaces.</li><li><b>modified</b>: remove trailing spaces only of modified lines.</li><li><b>all</b>: remove trailing spaces in the entire document.</li></ul></p>
sk: <p>set-remove-trailing-spaces <b>režim</b></p><p>Odstráni prebytočné medzery v dokumente v závislosti na <b>režime</b>.</p><p>Možné hodnoty:<ul><li><b>none</b>: nikdy neodstrániť prebytočné medzery.</li><li><b>modified</b>: odstrániť prebytočné medzery iba zmenených riadkov.</li><li><b>all</b>: odstrániť prebytočné medzery v celom dokumente.</li></ul></p>

en: <p>set-indent-width <b>width</b></p><p>Sets the indentation width to the number <b>width</b>. Used only if you are indenting with spaces.</p>
sk: <p>set-indent-width <b>šírka</b></p><p>Nastaví šírku odsadenia na číslo <b>šírka</b>. Používa sa iba pri odsadzovaní medzerami.</p>

en: <p>set-indent-mode <b>mode</b></p><p>The mode parameter is a value as seen in the Tools - Indentation menu</p>
sk: <p>set-indent-mode <b>režim</b></p><p>Parameter režim je hodnota ako v ponuke Nástroje - Odsadenie</p>

en: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Enable or disable autoindentation.</p><p>possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Povolí alebo zakáže automatické odsadenie. </p><p>možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/>možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the line numbers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Nastaví viditeľnosť poľa čísla riadkov.</p> <p> možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/>možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the folding markers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Nastaví viditeľnosť poľa skladacích značiek.</p><p> možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/> možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the icon border.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Nastaví viditeľnosť okraja ikony.</p> <p> možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/>možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap <b>enable</b></p><p>Enables dynamic word wrap according to <b>enable</b></p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-word-wrap <b>enable</b></p><p>Povolí dynamické zalamovanie slov podľa <b>enable</b></p><p> možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/> možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap-column <b>width</b></p><p>Sets the line width for hard wrapping to <b>width</b>. This is used if you are having your text wrapped automatically.</p>
sk: <p>set-word-wrap-column <b>šírka</b></p><p>Nastaví šírku riadku na tvrdé zalamovanie na <b>šírka</b>. Toto sa nepoužíva, ak máte text zalamovaný automaticky.</p>

en: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>When enabled, tabs will be replaced with whitespace whenever the document is saved.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>Ak je povolené, tabulátory budú nahradené medzerami vždy pri uložení dokumentu.</p> <p> možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/>možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: <p>set-highlight <b>highlight</b></p><p>Sets the syntax highlighting system for the document. The argument must be a valid highlight name, as seen in the Tools → Highlighting menu. This command provides an autocompletion list for its argument.</p>
sk: <p>set-highlight <b>zvýraznenie</b></p><p>Nastaví systém zvýrazňovania syntaxe pre dokument. Argument musí byť platný názov, ako je uvedený v ponuke Nástroje → Zvýrazňovanie. Tento príkaz poskytuje automatické dokončovanie zoznamu pre svoj argument.</p>

en: <p>set-mode <b>mode</b></p><p>Sets the mode as seen in Tools - Mode</p>
sk: <p>set-mode <b>režim</b></p><p>Nastaví režim ako v Nástroje - Režim</p>

en: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation will be visualized by a vertical dotted line.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sk: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>Ak je povolené, odsadenie bude zviditeľnené zvislou bodkovanou čiarou.</p><p> možné hodnoty zapnutia: 1 on true<br/>možné hodnoty vypnutia: 0 off false</p>

en: <p>Open the Print dialog to print the current document.</p>
sk: <p>Otvoriť dialóg tlače na vytlačenie aktuálneho dokumentu.</p>

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
sk: Chýbajúci argument. Použitie: %1 <value>

en: No such highlighting '%1'
sk: Zvýrazňovanie '%1' neexistuje

en: No such mode '%1'
sk: Neexistujúci príkaz: "%1"

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
sk: Nepodarilo sa previesť argument %1 na celé číslo.

en: Width must be at least 1.
sk: Šírka musí byť aspoň 1.

en: Column must be at least 1.
sk: Stĺpec musí byť aspoň 1.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
sk: Použitie: %1 on|off|1|0|true|false

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
sk: Neplatný argument '%1'. Použitie: %2 on|off|1|0|true|false

en: Usage: set-remove-trailing-spaces 0|-|none or 1|+|mod|modified or 2|*|all
sk: Použitie: set-remove-trailing-spaces 0|-|none alebo 1|+|mod|modified alebo 2|*|all

en: Unknown command '%1'
sk: Neznámy príkaz '%1'

en: <p> char <b>identifier</b> </p><p>This command allows you to insert literal characters by their numerical identifier, in decimal, octal or hexadecimal form.</p><p>Examples:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>
sk: <p> char <b>identifikátor</b> </p><p>Tento príkaz umožní vložiť presný znak pomocou jeho numerického identifikátora, v desiatkovej, osmičkovej alebo šestnástkovej forme.</p><p>Príklady:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>

en: <p>date or date <b>format</b></p><p>Inserts a date/time string as defined by the specified format, or the format yyyy-MM-dd hh:mm:ss if none is specified.</p><p>Possible format specifiers are:<table><tr><td>d</td><td>The day as number without a leading zero (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>The day as number with a leading zero (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon'..'Sun').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>The long localized day name (e.g. 'Monday'..'Sunday').</td></tr><tr><td>M</td><td>The month as number without a leading zero (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>The month as number with a leading zero (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan'..'Dec').</td></tr><tr><td>yy</td><td>The year as two digit number (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>The year as four digit number (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>The hour without a leading zero (0..23 or 1..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>hh</td><td>The hour with a leading zero (00..23 or 01..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>m</td><td>The minute without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>The minute with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>The second without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>The second with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>The milliseconds without leading zeroes (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>The milliseconds with leading zeroes (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Use AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Use am/pm display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</td></tr></table></p>
sk: <p>date alebo date <b>formát</b></p><p>Vloží reťazec dátumu/času definovaný podľa zadaného formátu, alebo formátu yyyy-MM-dd hh:mm:ss ak nie je zadaný.</p><p>Možné špecifikátory formátu sú:<table><tr><td>d</td><td>Deň ako číslo bez úvodnej nuly (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>Deň ako číslo s úvodnou nulou (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>Pomenovaný lokalizovaný názov dňa (napr. 'Pon'..'Ne').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>Dlhý lokalizovaný názov dňa (napr. 'Pondelok'..'Nedeľa').</td></tr><tr><td>M</td><td>Mesiac ako číslo bez úvodnej nuly (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>Mesiac ako číslo s úvodnou nulou (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>Skrátený lokalizovaný názov mesiaca (napr. 'Jan'..'Dec').</td></tr><tr><td>yy</td><td>Rok ako dvojmiestne číslo (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>Rok ako plné štvormiestne číslo (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>Hodina bez úvodnej nuly (0..23 alebo 1..12 ak je zobrazenie AM/PM).</td></tr><tr><td>hh</td><td>Hodina s úvodnou nulou (00..23 alebo 01..12 ak je zobrazenie AM/PM).</td></tr><tr><td>m</td><td>Minúta bez úvodnej nuly (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>Minúta s úvodnou nulou (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>Sekunda bez úvodnej nuly (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>Sekunda s úvodnou nulou (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>Milisekundy bez úvodných núl (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>Milisekundy s úvodnými nulami (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Použije zobrazenie AM/PM. AP sa nahradí pomocou "AM" alebo "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Použije zobrazenie am/pm. ap sa  nahradí pomocou "am" alebo "pm".</td></tr></table></p>

en: Embeddable editor component
sk: Komponent vkladateľného editora

en: (c) 2000-2022 The Kate Authors
sk: (c) 2000-2022 Autori Kate

en: Maintainer
sk: Správca

en: Core Developer
sk: Hlavný vývojár

en: Developer
sk: Vývojár

en: On-the-fly spell checking
sk: Kontrola pravopisu za behu

en: Large scale bug fixing
sk: Veľké opravy chýb

en: The cool buffersystem
sk: Perfektný buffer systém

en: The Editing Commands
sk: Príkazy pre úpravu

en: Testing, ...
sk: Testovanie, ...

en: Former Core Developer
sk: Bývalý hlavný vývojár

en: KWrite port to KParts
sk: Port KWrite do KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
sk: KWrite história krokov späť, integrácia KSpell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
sk: KWrite podpora zvýrazňovania syntaxu XML

en: Patches and more
sk: Záplaty a iné

en: Various bugfixes
sk: Rôzdne opravy chýb

en: Selection, KColorScheme integration
sk: Výber, KColorScheme integrácia

en: Search bar back- and front-end
sk: Vyhľadávacie pole back a frontendu.

en: Original KWrite Author
sk: Pôvodný autor KWrite

en: QA and Scripting
sk: QA a skriptovanie

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
sk: Zvýrazňovanie pre Spec súbory RPM, Perl, Diff a iné

en: Highlighting for VHDL
sk: Zvýrazňovanie pre VHDL

en: Highlighting for SQL
sk: Zvýrazňovanie pre SQL

en: Highlighting for Ferite
sk: Zvýrazňovanie pre Ferite

en: Highlighting for ILERPG
sk: Zvýrazňovanie pre ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
sk: Zvýrazňovanie pre LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
sk: Zvýrazňovanie pre Makefile, Python

en: Highlighting for Python
sk: Zvýrazňovanie pre Python

en: Highlighting for Scheme
sk: Zvýrazňovanie pre Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
sk: Kľúčové slová PHP/zoznam datatype

en: Very nice help
sk: Veľmi pekný pomocník

en: Highlighting for Lua
sk: Zvýrazňovanie pre Lua

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
sk: Všetci ostatní, ktorí prispeli a zabudol som sa o nich zmieniť

en: Configure
sk: Nastaviť

en: replace with %1?
sk: nahradiť s %1?

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
sk[0]: 1 náhrada vykonaná na %2
sk[1]: %1 náhrady vykonané na %2
sk[2]: %1 náhrad vykonaných na %2

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
sk[0]: 1 riadok
sk[1]: %1 riadky
sk[2]: %1 riadkov

en: <value>
sk: <hodnota>

en: Insert variable
sk: Vložiť hodnotu

en: Variables
sk: Premenné

en: Filter
sk: Filtrovať

en: Please select a variable.
sk: Prosím vyberte premennú.

en: Current value: %1<value>
sk: Aktuálna hodnota: %1<value>

en: Current value: %1
sk: Aktuálna hodnota: %1

en: File base name without path and suffix of the current document.
sk: Základný názov súboru bez cesty a prípony aktuálneho dokumentu.

en: File extension of the current document.
sk: Prípona súboru aktuálneho dokumentu.

en: File name without path of the current document.
sk: Názov súboru bez cesty k aktuálnemu dokumentu.

en: Full path of the current document including the file name.
sk: Úplná cesta k aktuálnemu dokumentu vrátane názvu súboru.

en: Contents of the current document.
sk: Obsah aktuálneho dokumentu.

en: Full path of the current document excluding the file name.
sk: Celá cesta k aktuálnemu dokumentu bez názvu súboru.

en: Full document path including file name, with native path separator (backslash on Windows).
sk: Úplná cesta k dokumentu vrátane názvu súboru, s natívnym oddeľovačom cesty(spätná lomka v systéme Windows).

en: Full document path excluding file name, with native path separator (backslash on Windows).
sk: Úplná cesta k dokumentu okrem názvu súboru, s natívnym oddeľovačom cesty(spätná lomka v systéme Windows).

en: Line number of the text cursor position in current document (starts with 0).
sk: Číslo riadku pozície textového kurzora v aktuálnom dokumente (začína 0).

en: Column number of the text cursor position in current document (starts with 0).
sk: Číslo stĺpca pozície kurzora textu v aktuálnom dokumente (začína znakom0).

en: X component in global screen coordinates of the cursor position.
sk: X komponent v globálnych súradniciach obrazovky polohy kurzora.

en: Y component in global screen coordinates of the cursor position.
sk: Y komponent v globálnych súradniciach obrazovky polohy kurzora.

en: Text selection of the current document.
sk: Výber textu aktuálneho dokumentu.

en: Start line of selected text of the current document.
sk: Začiatočný riadok vybraného textu aktuálneho dokumentu.

en: Start column of selected text of the current document.
sk: Začiatočný stĺpec vybraného textu aktuálneho dokumentu.

en: End line of selected text of the current document.
sk: Koncový riadok vybraného textu aktuálneho dokumentu.

en: End column of selected text of the current document.
sk: Koncový stĺpec vybraného textu aktuálneho dokumentu.

en: Number of rows of the current document.
sk: Počet riadkov aktuálneho dokumentu.

en: Read a document variable.
sk: Čítať premennú dokumentu.

en: The current date in current locale format.
sk: Aktuálny dátum v aktuálnom formáte miestneho nastavenia.

en: The current date (ISO).
sk: Aktuálny dátum (ISO).

en: The current date (QDate formatstring).
sk: Aktuálny dátum (formát QDate).

en: The current time in current locale format.
sk: Aktuálny čas v aktuálnom formáte miestneho nastavenia.

en: The current time (ISO).
sk: Aktuálny čas (ISO).

en: The current time (QTime formatstring).
sk: Aktuálny čas (formát QTime).

en: Access to environment variables.
sk: Prístup k premenným prostredia.

en: Evaluate simple JavaScript statements.
sk: Vyhodnotiť jednoduché príkazy jazyka JavaScript.

en: Encode text to make it URL compatible.
sk: Zakódovať text tak, aby bol kompatibilný s URL.

en: Generate a new UUID.
sk: Generovanie nového identifikátora UUID.

en: Kate Handbook.
sk: Príručka Kate.

en: true
sk: pravda

en: false
sk: nepravda

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: none
sk: nič

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: modified
sk: zmenené

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: all
sk: všetko

en: Show list of valid variables.
sk: Zobraziť zoznam platných premenných.

[ctx: short translation please]
en: Enable automatic insertion of brackets.
sk: Povoliť automatické vkladanie zátvoriek.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of autocenter lines.
sk: Nastaviť počet automaticky vystredených riadkov.

[ctx: short translation please]
en: Set the document background color.
sk: Nastaviť farbu pozadia dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Pressing backspace in leading whitespace unindents.
sk: Kláves Backspace po prvom prázdnom mieste ruší odsadenie.

[ctx: short translation please]
en: Enable block selection mode.
sk: Povoliť režim &výberu bloku.

[ctx: short translation please]
en: Enable the byte order mark (BOM) when saving Unicode files.
sk: Pri ukladaní súborov Unicode povoľte znak poradia bajtov (BOM).

[ctx: short translation please]
en: Set the color for the bracket highlight.
sk: Nastaviť farbu zvýraznenia zátvorky.

[ctx: short translation please]
en: Set the background color for the current line.
sk: Nastaviť farbu pozadia pre aktuálny riadok.

[ctx: short translation please]
en: Set the default dictionary used for spell checking.
sk: Nastaviť predvolený slovník použitý na kontrolu pravopisu.

[ctx: short translation please]
en: Enable dynamic word wrap of long lines.
sk: Povoliť dynamické &zalamovanie dlhých riadkov.

[ctx: short translation please]
en: Sets the end of line mode.
sk: Nastaví režim konca riadka.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding markers in the editor border.
sk: Povoliť skladacie značky na kraji editora.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding preview in the editor border.
sk: Povoliť skladaciu zalomenia na okraji editora.

[ctx: short translation please]
en: Set the point size of the document font.
sk: Nastaviť veľkosť bodu písma dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Set the font of the document.
sk: Nastaviť písmo dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Set the syntax highlighting.
sk: Nastaviť zvýrazňovanie syntaxe.

[ctx: short translation please]
en: Set the icon bar color.
sk: Nastaviť farbu panelu ikon.

[ctx: short translation please]
en: Enable the icon border in the editor view.
sk: Povoliť rám ikony v pohľade editora.

[ctx: short translation please]
en: Set the auto indentation style.
sk: Nastaviť štýl automatického odsadzovania.

[ctx: short translation please]
en: Adjust indentation of text pasted from the clipboard.
sk: Prispôsobiť odsadenie textu vloženého zo schránky.

[ctx: short translation please]
en: Set the indentation depth for each indent level.
sk: Nastaviť hĺbku odsadenia pre každú úroveň odsadenia.

[ctx: short translation please]
en: Allow odd indentation level (no multiple of indent width).
sk: Povoliť nepárnu úroveň odsadenia (žiadne násobky šírky odsadenia).

[ctx: short translation please]
en: Show line numbers.
sk: Zobraziť čí&sla riadkov.

[ctx: short translation please]
en: Insert newline at end of file on save.
sk: Vložiť nový riadok na koniec súboru pri uložení.

[ctx: short translation please]
en: Enable overwrite mode in the document.
sk: Povoliť režim prepisu v dokumente.

[ctx: short translation please]
en: Enable persistent text selection.
sk: Povoliť perzistentný výber textu.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces when saving the document.
sk: Nahradiť tabulátory medzerami pri ukladaní dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces.
sk: Nahradiť tabulátory medzerami.

[ctx: short translation please]
en: Remove trailing spaces when saving the document.
sk: Odstrániť &prebytočné medzery pri ukladaní dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar minimap.
sk: Zobraziť minimapu posúvača.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar preview.
sk: Zobraziť ukážku posúvača.

[ctx: short translation please]
en: Set the color scheme.
sk: Nastaviť farebnú schému.

[ctx: short translation please]
en: Set the text selection color.
sk: Nastaviť farbu výberu textu.

[ctx: short translation please]
en: Visualize tabs and trailing spaces.
sk: Vizualizovať tabulátory a prebytočné medzery.

[ctx: short translation please]
en: Enable smart home navigation.
sk: Povoliť inteligentnú domácu navigáciu.

[ctx: short translation please]
en: Pressing TAB key indents.
sk: Stlačenie klávesu TAB odsadí.

[ctx: short translation please]
en: Set the tab display width.
sk: Nastaviť šírku zobrazeného tabulátora.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of undo steps to remember (0 equals infinity).
sk: Nastaviť počet krokov vrátenia na zapamätanie (0 znamená nekonečno).

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap column.
sk: Nastaviť stĺpec zalomenia slov.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap marker color.
sk: Nastaviť farbu označenia zalomenia slov.

[ctx: short translation please]
en: Enable word wrap while typing text.
sk: Povoliť zalamovanie slov počas písania textu.

en: Current cursor position. Click to go to a specific line.
sk: Aktuálna poloha kurzora. Kliknutím prejdete na konkrétny riadok.

en: Insert mode and VI input mode indicator. Click to change the mode.
sk: Režim vkladanie a VI indikátor vstupného režimu. Kliknutím zmeníte režim.

en: Change dictionary
sk: Zmeniť slovník

en: Tab Width
sk: Šírka karty

en: Indentation Width
sk: Šírka odsadenia

en: Indentation Mode
sk: Režim odsadenia

en: Tabulators && Spaces
sk: Tabulátory a medzery

en: Tabulators
sk: Tabulátory

en: Spaces
sk: Medzery

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: End of line type
sk: Typ konca riadku

en: Mode
sk: Režim

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
sk: Tu si môžete vybrať, ktorý mód bude použitý pre jednotlivé typy dokumenut. Toto napríklad ovplyvní vlastnosti zvýrazňovania a skladania.

en: Syntax highlighting
sk: Zvýrazňovanie syntaxe

en: Line/Column compact mode
sk: Kompaktný režim riadok/stĺpec

en: Line %1 of %2, Column %3
sk: Riadok %1 z %2, Stĺpec %3

en: Line %1, Column %2
sk: Riadok %1, Stĺpec %2

en: Soft Tabs: %1
sk: Mäkké taby: %1

en: Soft Tabs: %1 (%2)
sk: Mäkké taby: %1 (%2)

en: Tab Size: %1
sk: Veľkosť tabulátora: %1

en: Indent/Tab: %1/%2
sk: Odsadenie/Tab: %1/%2

en: Other (%1) | Other (%1)
sk[0]: Iné (%1)
sk[1]: Iné (%1)
sk[2]: Iné (%1)

en: Please specify the wanted tab width:
sk: Prosím, určite želanú šírku karty:

en: Please specify the wanted indentation width:
sk: Prosím, určite želanú šírku odsadenia:

[ctx: %1 and %3 are the selected words/chars count, %2 and %4 are the total words/chars count.]
en: Words %1/%2, Chars %3/%4
sk: Slová %1/%2, Znaky %3/%4

[ctx: %1 and %2 are the total words/chars count.]
en: Words %1, Chars %2
sk: Slová %1, Znaky %2

en: Zoom: %1%
sk: Priblíženie: %1%

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
sk: Vystrihni vybraný text a presuň ho do schránky

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
sk: Vlož skopírovaný alebo vystrihnutý obsah schránky

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
sk: Použite tento príkaz pre kopírovanie vybraného textu do systémovej schránky.

en: Clipboard &History Paste
sk: Vloženie &histórie schránky

en: Paste Selection
sk: Vložiť výber

en: Paste previously mouse selection contents
sk: Vložiť predtým vybratý obsah schránky

en: Swap with Clipboard Contents
sk: Vymeniť za obsah schránky

en: Swap the selected text with the clipboard contents
sk: Vymeniť vybraný text s obsahom schránky

en: Take Screenshot of Selection
sk: Urobiť snímku obrazovky výberu

en: Save the current document
sk: Uložiť aktuálny dokument

en: Revert the most recent editing actions
sk: Vrátiť späť posledné zmeny editácie

en: Revert the most recent undo operation
sk: Vrátiť späť poslednú operáciu pre zrušenie zmien

en: &Scripts
sk: Skripty

en: Apply &Word Wrap
sk: Použiť zalomenie slov

en: Use this to wrap the current line, or to reformat the selected lines as paragraph, to fit the 'Wrap words at' setting in the configuration dialog.<br /><br />This is a static word wrap, meaning the document is changed.
sk: Pomocou tohto môžete zalamovať aktuálny riadok alebo preformátovať vybrané riadky akoodsek, aby sa v dialógovom okne konfigurácie použilo nastavenie „Zalomiť slová pri“.<br /><br /> Toto je statické zalamovanie slov, čo znamená, že dokument sa zmenil.

en: &Clean Indentation
sk: &Vymazať odsadenie

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
sk: Použite toto pre vyčistenie odsadenia vybraného bloku textu (iba tabulátory/medzery)<br /><br />Môžete nastaviť, či majú byť použité tabulátory alebo budú nahradené medzerami, v dialógu nastavení.

en: &Format Indentation
sk: &Formátovať odsadenie

en: Use this to auto indent the current line or block of text to its proper indent level.
sk: Toto použite na automatické odsadenie aktuálneho riadku alebo bloku textu na správnu úroveň odsadenia.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression that you will be prompted for.<br /><br />If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br />If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br /><br /><i>Examples</i>:<br />With '-' it will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br />With ':\s+(.)' it will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
sk: Tento príkaz zarovná riadky vo vybranom bloku alebo celom dokumente na stĺpec zadaný regulárnym výrazom, ktorý vám bude ponúknutý.<br /><br />Ak zadáte prázdny vzor, zarovná sa v predvolenom nastavení na prvý neprázdny znak.<br />Ak má vzor zachytenie, bude odsadený na zachytenú zhodu.<br /><br /><i>Príklady</i>:<br />S '-' sa vložia medzery pred prvé '-' jednotlivých riadkov, aby sa všetky zarovnali do rovnakého stĺpca.<br />S ':\s+(.)' sa vložia medzery pred prvý neprázdny znak, ktorý sa vyskytne za dvojbodkou, aby sa všetky zarovnali do rovnakého stĺpca.

en: C&omment
sk: &Zakomentovať

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
sk: Tento príkaz zakomentuje aktuálny riadok alebo vybraný blok textu.<br /><br /> Znaky pre jedno/viac riadkové komentáre sú definované vo zvýrazňovaní jazykov.

en: Go to Previous Editing Location
sk: Prejsť na predošlé miesto úprav

en: Go to Next Editing Location
sk: Prejsť na ďalšie miesto úprav

en: Unco&mment
sk: &Odkomentovať

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
sk: Tento príkaz odstráni komentár z aktuálneho riadku alebo vybraný blok textu.<br /><br />Znaky pre jedno/viac riadkové komentáre sú definované vo zvýrazňovaní jazykov.

en: Toggle Comment
sk: Prepnúť komentár

en: &Read Only Mode
sk: Režim i&ba pre čítanie

en: Lock/unlock the document for writing
sk: Zamknúť/Odomknúť dokument pre zápis

en: &Force RTL Direction
sk: Vynútiť smer sprava doľava

en: Force RTL Text Direction
sk: Vynútiť smer textu sprava doľava

en: Uppercase
sk: Veľké písmená

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
sk: Previesť na veľké písmená označený text alebo text vpravo od kurzoru (ak nie je žiadny text označený).

en: Lowercase
sk: Malé písmená

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
sk: Previesť na malé písmená označený text alebo text vpravo od kurzoru (ak nie je žiadny text označený).

en: Capitalize
sk: Veľké prvé písmená

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
sk: Previesť na veľké prvé písmená označený text alebo text vpravo od kurzoru (ak nie je žiadny text označený).

en: Join Lines
sk: Spojiť riadky

en: Invoke Code Completion
sk: Dopĺnanie Shell

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
sk: Ručné vyvolanie dokončenia príkazu, zvyčajne sa na túto funkciu používa klávesová skratka.

en: Remove Trailing Spaces
sk: Odstrániť koncové medzery

en: Print the current document.
sk: Vytlačiť aktuálny dokument.

en: Show print preview of current document
sk: Zobraziť náhľad tlače aktuálneho dokumentu

en: Reloa&d
sk: Znovu na&hrať

en: Reload the current document from disk.
sk: Znovu nahrať aktuálny dokument z disku.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
sk: Uložiť aktuálny dokument na disk, s menom podľa vášho výberu.

en: Save a copy of the current document to disk.
sk: Uložiť kópiu aktuálneho dokumentu na disk.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
sk: Tento príkaz otvorí dialóg a umožní vám vybrať riadok kam chcete presunúť kurzor.

en: Go to Previous Modified Line
sk: Prejsť na predošlý zmenený riadok

en: Move upwards to the previous modified line.
sk: Presunúť hore na predošlý zmenený riadok.

en: Go to Next Modified Line
sk: Prejsť na ďalší zmenený riadok

en: Move downwards to the next modified line.
sk: Presunúť nižšie na ďalší zmenený riadok.

en: Configure various aspects of this editor.
sk: Nastaviť rôzne aspekty tohoto editora.

en: &Mode
sk: Režim

en: &Highlighting
sk: &Zvýraznenie

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
sk: Tu si môžete vybrať ako bude aktuálny dokument zvýrazňovaný.

en: &Editor Color Theme
sk: Farebná téma &editora

en: &Indentation
sk: &Odsadenie

en: Select the entire text of the current document.
sk: Vybrať celý text aktuálneho dokumentu.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
sk: Ak ste niečo vybrali v rámci aktuálneho dokumentu, už to nebude viac vybrané.

en: Enlarge Font
sk: Zväčšiť písmo

en: This increases the display font size.
sk: Zväčšiť veľkosť zobrazovaného písma.

en: Shrink Font
sk: Zmenšiť písmo

en: This decreases the display font size.
sk: Zmenšiť veľkosť zobrazovaného písma.

en: Reset Font Size
sk: Obnoviť veľkosť písma

en: This resets the display font size.
sk: Týmto sa vynuluje veľkosť zobrazovaného písma.

en: Bl&ock Selection Mode
sk: Režim &výberu bloku

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
sk: Tento príkaz dovolí prepínanie medzi normálnym módom výberu a módom blokového výberu.

en: Switch to Next Input Mode
sk: Prepnúť na ďalší režim vstupu

en: Switch to the next input mode.
sk: Prepnúť na ďalší vkladací režim.

en: Overwr&ite Mode
sk: Režim &prepisovania

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
sk: Vyberte si či text ktorý zadávate má byť vkladaný alebo ma prepisovať už existujúci text.

en: &Dynamic Word Wrap
sk: &Dynamické zalamovanie slov

en: Dynamic Word Wrap Indicators
sk: Značky dynamického zalamovania slov

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
sk: Vyberte, kde sa majú zobraziť značky dynamického zalamovania

en: &Off
sk: &Vypnúť

en: Follow &Line Numbers
sk: &Sledovať čísla riadkov

en: &Always On
sk: &Vždy zobrazené

en: Static Word Wrap
sk: Statické zalamovanie slov

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the column defined in the editing properties.
sk: Ak je táto voľba zaškrtnutá, textové riadky sa zalomia do stĺpcadefinované vo vlastnostiach úprav.

en: Show Static &Word Wrap Marker
sk: Zobraziť statické značky &zalomenia

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
sk: Ukáže/skryje značky zalomenia slov, vertikálnu čiaru v stĺpci zalamovania tak, ako je definované v nastavení

en: Show Folding &Markers
sk: Zobraziť za&baľovacie značky

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
sk: Môžete si vybrať či sa majú značky skladania kódu zobrazovať, ak je skladanie kódu dostupné.

en: Show &Icon Border
sk: Zobraziť okraje &ikony

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
sk: Ukáže/skryje okraj ikon.<br /><br /> Okraj ikon ukazuje napríklad symboly záložiek.

en: Show &Line Numbers
sk: Zobraziť čí&sla riadkov

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
sk: Ukáže/skryje čísla riadkov po ľavej strane zobrazenia.

en: Show Scroll&bar Marks
sk: Zobraziť značky &posuvníka

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
sk: Zobraziť/skryť značky na vertikálnom posuvníku.<br /><br />Značky sú napríklad pre záložky.

en: Show Scrollbar Mini-Map
sk: Zobraziť mini mapu posuvníka

en: Show/hide the mini-map on the vertical scrollbar.<br /><br />The mini-map shows an overview of the whole document.
sk: Zobraziť/skryť mini mapu na vertikálnom posuvníku.<br /><br />Mini mapa zobrazí prehľad celého dokumentu.

note: i18n("Show the whole document in the Mini-Map"), this); ac->addAction(QLatin1String("view_scrollbar_minimap_all"), a); a->setWhatsThis(i18n("Display the whole document in the mini-map.<br /><br />With this option set the whole document will be visible in the mini-map.")); connect(a, SIGNAL(triggered
en: Show Non-Printable Spaces
sk: Zobraziť netlačiteľné medzery

en: Show/hide bounding box around non-printable spaces
sk: Zobraziť/skryť ohraničenie okolo netlačiteľných medzier

en: Switch to Command Line
sk: Prepnúť do príkazového riadku

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
sk: Ukáže/skryje príkazový riadok v dolnej časti pohľadu.

en: Input Modes
sk: Vstupné režimy

en: Activate/deactivate %1
sk: Aktivovať/deaktivovať %1

en: &End of Line
sk: &Koniec riadku

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
sk: Zvoľte, ktoré ukončovanie riadkov sa má použiť pri ukladaní dokumentu

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
sk: Pridať &Značku poradia bajtu (BOM)

en: Enable/disable adding of byte order marks for UTF-8/UTF-16 encoded files while saving
sk: Povoliť/zakázať pridanie značky poradia bajtu pre UTF-8/UTF-16 kódované súbory počas ukladania

en: E&ncoding
sk: Kódova&nie

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
sk: Nájsť prvý výskyt časti textu alebo regulárneho výrazu.

en: Find Selected
sk: Nájsť označené

en: Finds next occurrence of selected text.
sk: Nájsť ďaľšie výskyty v označenom texte.

en: Find Selected Backwards
sk: Nájsť označené dozadu

en: Finds previous occurrence of selected text.
sk: Nájsť predchádzajúci výskyt hľadanej frázy.

en: Find and Select Next Occurrence
sk: Nájsť a vybrať ďalší výskyt

en: Finds next occurrence of the word under cursor and add it to selection.
sk: Vyhľadá ďalší výskyt slova pod kurzorom a pridá ho do výberu.

en: Mark Currently Selected Occurrence as Skipped
sk: Označiť aktuálne vybraný výskyt ako preskočený

en: Marks the currently selected word as skipped.
sk: Označí aktuálne vybrané slovo ako preskočené.

en: Find and Select All Occurrences
sk: Nájsť a vybrať všetky výskyty

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
sk: Nájsť ďalší výskyt hľadanej frázy.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
sk: Nájsť predchádzajúci výskyt hľadanej frázy.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
sk: Nájsť výskyt časti textu alebo regulárneho výrazu a nahradiť výsledok za zadaný text.

en: Add Cursors to Line Ends
sk: Pridať kurzory na konce riadkov

en: Creates a cursor at the end of every line in selection.
sk: Vytvorí kurzor na konci každého riadku vo výbere.

en: Add Caret below Cursor
sk: Pridať vsuvku pod kurzor

en: Adds a caret in the line below the current caret.
sk: Pridá vsuvku do riadku pod aktuálnu vsuvku.

en: Add Caret above Cursor
sk: Pridať vsuvku nad kurzor

en: Adds a caret in the line above the current caret.
sk: Pridá vsuvku do riadku nad aktuálnu vsuvku.

en: Toggle Camel Case Cursor Movement
sk: Prepnúť presun kurzora veľkými písmenami

en: Toggle between normal word movement and camel case cursor movement.
sk: Prepnúť medzi normálnym presunom slovami a presunom kurzora veľkými písmenami.

en: Remove Cursors from Empty Lines
sk: Odstrániť kurzory z prázdnych riadkov

en: Remove cursors from empty lines
sk: Odstrániť kurzory z prázdnych riadkov

en: Automatic Spell Checking
sk: Automatická kontrola pravopisu

en: Enable/disable automatic spell checking
sk: Povoliť/zakázať automatickú kontrolu pravopisu

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
sk: Zmeniť slovník použitý na kontrolu pravopisu.

en: Clear Dictionary Ranges
sk: Vyčistiť rozsahy slovníka

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
sk: Odstrániť všetky oddelené rozsahy slovníka, ktoré boli nastavené na kontrolu pravopisu.

en: Copy as &HTML
sk: Kopírovať ako &HTML

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
sk: Použite tento príkaz pre kopírovanie vybraného textu ako HTML do systémovej schránky.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
sk: Tento príkaz vám umožní exportovať aktuálny dokument so všetkými informáciami o zvýrazňovaní do HTML dokumentu.

en: Move Word Left
sk: Presuň slovo naľavo

en: Select Character Left
sk: Vyber znak naľavo

en: Select Word Left
sk: Vyber slovo naľavo

en: Move Word Right
sk: Presuň slovo doprava

en: Select Character Right
sk: Vyber znak napravo

en: Select Word Right
sk: Vyber slovo napravo

en: Move to Beginning of Line
sk: Presun na začiatok riadku

en: Move to Beginning of Document
sk: Presun na začiatok dokumentu

en: Select to Beginning of Line
sk: Výber po začiatok riadku

en: Select to Beginning of Document
sk: Výber po začiatok dokumentu

en: Move to End of Line
sk: Presun na koniec riadku

en: Move to End of Document
sk: Presun na koniec dokumentu

en: Select to End of Line
sk: Výber po koniec riadku

en: Select to End of Document
sk: Výber po koniec dokumentu

en: Select to Previous Line
sk: Výber po predchádzajúci riadok

en: Scroll Line Up
sk: Posun o riadok hore

en: Move to Next Line
sk: Presunúť na ďalší riadok

en: Move to Previous Line
sk: Presunúť na predchádzajúci riadok

en: Move Cursor Right
sk: Presunúť kurzor doprava

en: Move Cursor Left
sk: Presunúť kurzor doľava

en: Select to Next Line
sk: Výber po ďalší riadok

en: Scroll Line Down
sk: Posun o riadok dole

en: Scroll Page Up
sk: Posun o stránku hore

en: Select Page Up
sk: Výber stránku hore

en: Move to Top of View
sk: Presun na začiatok pohľadu

en: Select to Top of View
sk: Presun na horný pohľad

en: Scroll Page Down
sk: Posun o stránku dole

en: Select Page Down
sk: Výber stránky nadol

en: Move to Bottom of View
sk: Presun na koniec pohľadu

en: Select to Bottom of View
sk: Presun na dolný pohľad

en: Go to Matching Bracket
sk: Prejsť na zodpovedajúcu zátvorku

en: Select to Matching Bracket
sk: Výber po zodpovedajúcu zátvorku

en: Transpose Characters
sk: Transponovať znaky

en: Transpose Words
sk: Transponovať slová

en: Delete Line
sk: Odstrániť riadok

en: Delete Word Left
sk: Zmazať slovo vľavo

en: Delete Word Right
sk: Zmazať slovo vpravo

en: Delete Next Character
sk: Odstrániť ďalší znak

en: Insert Tab Character
sk: Vložiť znak tabulátora

en: Insert Smart Newline
sk: Vložiť inteligentný nový riadok

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
sk: Vložiť nový riadok vrátane hlavných znakov daného riadku ktoré nie sú ani číslami alebo písmenami.

en: Insert a Non-Indented Newline
sk: Vložiť nový riadok bez odsadenia

en: Insert a new line without indentation, regardless of indentation settings.
sk: Vložte nový riadok bez odsadenia bez ohľadu na nastavenie odsadenia.

en: Insert a Newline Above Current Line
sk: Vložiť nový riadok nad aktuálny riadok

en: Insert a new line above current line without modifying the current line.
sk: Vložiť nový riadok nad aktuálny riadok bez zmeny aktuálneho riadku.

en: Insert a Newline Below Current Line
sk: Vložiť nový riadok nad pod riadok

en: Insert a new line below current line without modifying the current line.
sk: Vložiť nový riadok pod aktuálny riadok bez zmeny aktuálneho riadku.

en: &Indent
sk: &Odsadiť

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
sk: Použite toto pre odsadenie vybraného bloku textu.<br /><br />Môžete nastaviť či majú byť použité tabulátory alebo budú nahradené medzerami v dialógu nastavení.

en: &Unindent
sk: Z&rušiť odsadenie

en: Use this to unindent a selected block of text.
sk: Použite toto pre zrušenie odsadenia vybraného bloku textu.

en: Fold Toplevel Nodes
sk: Zvinúť uzly najvyššej úrovne

en: Unfold Toplevel Nodes
sk: Rozvinúť uzly najvyššej úrovne

en: Toggle Current Node
sk: Zvinúť aktuálny uzol

en: Toggle Contained Nodes
sk: Prepnúť obsiahnuté uzly

en: Camel case movement disabled
sk: Presun kurzora veľkými písmenami zakázaný

en: Camel case movement enabled
sk: Presun kurzora veľkými písmenami povolený

en: Search wrapped
sk: Hľadanie pokračuje od začiatku

en: Align On
sk: Zarovnať na

en: Alignment pattern:
sk: Vzor zarovnania:

en: Export File as HTML
sk: Exportovať súbor ako HTML

en: Available Commands
sk: Dostupné príkazy

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
sk: <p>Pre pomocníka na jednotlivé príkazy, zadajte <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>

en: No help for '%1'
sk: Pre '%1' nie je pomocník

en: No such command <b>%1</b>
sk: Neexistujúci príkaz <b>%1</b>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
sk: <p>Toto je Katepart <b>príkazový riadok</b>.<br />Syntax: <code><b>príkaz [ argumenty ]</b></code><br />Pre zoznam dostupných príkazov zadajte <code><b>help list</b></code><br />Pre pomocníka na jednotlivé príkazy zadajte <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>

en: No such command: "%1"
sk: Neexistujúci príkaz: "%1"

en: Error: No range allowed for command "%1".
sk: Chyba: Žiadne vymedzenie povolené pre príkaz "%1".

en: Success:
sk: Úspech:

en: Command "%1" failed.
sk: Príkaz "%1" zlyhal.

en: Mark Type %1
sk: Značka typu %1

en: Set Default Mark Type
sk: Nastaviť štandardný štýl značky

en: Disable Annotation Bar
sk: Zakázať panel anotácie

en: Save
sk: Uložiť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Show Extra Decorations
sk: Zobraziť dodatočné dekorácie

en: Show Window Decorations
sk: Zobraziť dekorácie okien

en: Don't Show Line Numbers
sk: Nezobraziť čísla riadkov

en: Show Line Numbers From 1
sk: Zobraziť čísla riadkov od 1

en: Show Actual Line Numbers
sk: Zobraziť skutočné čísla riadkov

en: All documents written to disk
sk: Všetky dokument zapísané na disk

en: Document written to disk
sk: Dokument zapísaný na disk

en: <p><b>w/wa &mdash; write document(s) to disk</b></p><p>Usage: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Writes the current document(s) to disk. It can be called in two ways:<br /> <tt>w</tt> &mdash; writes the current document to disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; writes all documents to disk.</p><p>If no file name is associated with the document, a file dialog will be shown.</p>
sk: <p><b>w/wa &mdash; zapísať dokument(y) na disk</b></p><p>Použitie: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Zapíše aktuálny dokument(y) na disk. Môže sa volať dvoma spôsobmi:<br /> <tt>w</tt> &mdash; zapíše aktuálny dokument na disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; zapíše všetky dokumenty na disk.</p><p>Ak nie je žiadny názov súboru asociovaný s dokumentom, otvorí sa súborový dialóg.</p>

en: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [write and] quit</b></p><p>Usage: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Quits the application. If <tt>w</tt> is prepended, it also writes the document(s) to disk. This command can be called in several ways:<br /> <tt>q</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; writes the current document to disk and closes its view.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; writes all documents to disk and quits.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p>
sk: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [zapísať a] skončiť</b></p><p>Použitie: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Ukončí aplikáciu. Ak je predradené <tt>w</tt>, zapíše dokument(y) aj na disk. Tento príkaz sa môže volať niekoľkými spôsobmi:<br /> <tt>q</tt> &mdash; zatvorí aktuálny pohľad.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; zatvorí všetky pohľady, efektívne ukončí aplikáciu.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; zapíše dokument na disk a zatvorí pohľad.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; zapíše všetky dokumenty na disk a skončí.</p><p>Vo všetkých prípadoch, ak zatvorený pohľad je posledný pohľad, aplikácia skončí. Ak nie je žiadny názov súboru asociovaný s dokumentom a mal by byť zapísaný na disk, otvorí sa súborový dialóg.</p>

en: <p><b>x/xa &mdash; write and quit</b></p><p>Usage: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Saves document(s) and quits (e<b>x</b>its). This command can be called in two ways:<br /> <tt>x</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p><p>Unlike the 'w' commands, this command only writes the document if it is modified.</p>
sk: <p><b>x/xa &mdash; zapísať a skončiť</b></p><p>Použitie: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Uloží dokument(y) a skončí (e<b>x</b>it). Tento príkaz sa dá volať dvoma spôsobmi:<br /> <tt>x</tt> &mdash; zatvorí aktuálny pohľad.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; zatvorí všetky pohľady, efektívne ukončí aplikáciu.</p><p>Vo všetkých prípadoch, ak zatvorený pohľad je posledný pohľad, aplikácia sa ukončí. Ak nie je žiadny názov súboru asociovaný s dokumentom a mal by byť zapísaný na disk, zobrazí sa súborový dialóg.</p><p>Na rozdiel od príkazov 'w', tento príkaz iba zapíše dokument, ktorý je zmenený.</p>

en: <p><b>sp,split&mdash; Split horizontally the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
sk: <p><b>sp,split&mdash; Rozdeliť vodorovne aktuálny dokument na dva</b></p><p>Použitie: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>Výsledok sú dva pohľady na rovnaký dokument.</p>

en: <p><b>vs,vsplit&mdash; Split vertically the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
sk: <p><b>vs,vsplit&mdash; Rozdeliť zvislo aktuálny pohľad na dva</b></p><p>Použitie: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>Výsledok sú dva pohľady na rovnaký dokument.</p>

en: <p><b>clo[se]&mdash; Close the current view</b></p><p>Usage: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>After executing it, the current view will be closed.</p>
sk: <p><b>zatvoriť&mdash; Zatvoriť aktuálny pohľad</b></p> <p>Použitie: <tt><b>zatvoriť</b></tt></p> <p>Po vykonaní bude aktuálny pohľad zatvorený.</p>

en: <p><b>[v]new &mdash; split view and create new document</b></p><p>Usage: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Splits the current view and opens a new document in the new view. This command can be called in two ways:<br /> <tt>new</tt> &mdash; splits the view horizontally and opens a new document.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; splits the view vertically and opens a new document.<br /></p>
sk: <p><b>[v]nový &mdash; rozdelí pohľad a vytvorí nový dokument</b></p><p>Použitie: <tt><b>[v]nový</b></tt></p><p>Rozdelí aktuálny pohľad a otvorí nový dokument v novom zobrazení. Tento príkaz je možné volať dvoma spôsobmi:<br /> <tt>nový</tt> &mdash; rozdelí pohľad vodorovne a otvorí nový dokument.<br /> <tt>vnový</tt> &mdash; rozdelí pohľad zvislo a otvorí nový dokument.<br /></p>

en: <p><b>e[dit] &mdash; reload current document</b></p><p>Usage: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Starts <b>e</b>diting the current document again. This is useful to re-edit the current file, when it was modified on disk.</p>
sk: <p><b>e[dit] &mdash; znova načítať dokument</b></p><p>Použitie: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Spustí <b>e</b>ditovanie aktuálneho dokumentu znova. Toto je užitočné pri novom editovaní aktuálneho súboru, ak bol zmenený na disku.</p>

en: <p><b>b,buffer &mdash; Edit document N from the document list</b></p><p>Usage: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>
sk: <p><b>b,buffer &mdash; Upraviť dokument N zo zoznamu dokumentov</b></p><p>Použitie: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>

en: <p><b>bp,bprev &mdash; previous buffer</b></p><p>Usage: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th previous document ("<b>b</b>uffer") in document list. </p><p> <b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the start of the document list.</p>
sk: <p><b>bp,bprev &mdash; predošlý buffer</b></p><p>Použitie: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Prejde na <b>[N]</b>-tý predošlý dokument ("<b>b</b>uffer") v zozname dokumentov. </p><p> <b>[N]</b> je predvolene 1. </p><p>Obaľuje okolo začiatku zoznamu dokumentov.</p>

en: <p><b>bn,bnext &mdash; switch to next document</b></p><p>Usage: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th next document ("<b>b</b>uffer") in document list.<b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the end of the document list.</p>
sk: <p><b>bn,bnext &mdash; prepnúť na ďalší dokument</b></p><p>Použitie: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Prejde na <b>[N]</b>-tý ďalší dokument ("<b>b</b>uffer") v zozname dokumentov.<b>[N]</b> je predvolene 1. </p><p>Obaľuje okolo konca zoznamu dokumentov.</p>

en: <p><b>bf,bfirst &mdash; first document</b></p><p>Usage: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Goes to the <b>f</b>irst document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
sk: <p><b>bf,bfirst &mdash; prvý dokument</b></p><p>Použitie: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Prejde na prvý dokument ("<b>b</b>uffer") v zozname dokumentov.</p>

en: <p><b>bl,blast &mdash; last document</b></p><p>Usage: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Goes to the <b>l</b>ast document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
sk: <p><b>bl,blast &mdash; posledný dokument</b></p><p>Použitie: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Prejde na pos<b>l</b>edný dokument ("<b>b</b>uffer") v zozname dokumentov.</p>

en: <p><b>ls</b></p><p>list current buffers<p>
sk: <p><b>ls</b></p><p>vypísať aktuálne zásobníky<p>

en: Missing argument. Usage: %1 <from>
sk: Chýbajúci argument. Použitie: %1 <form>

en: No mapping found for "%1"
sk: Žiadne mapovanie nenájdené pre "%1"

en: "%1" is mapped to "%2"
sk: "%1" je namapované na "%2"

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
sk: Chýbajúci argument. Použitie: %1 <od> [<do>]

en: Wrong arguments
sk: Nesprávne argumenty

en: Unable to open the config file for reading.
sk: Nie je možné otvoriť konfiguračný súbor na čítanie.

en: Unable to open file
sk: Nedá sa otvoriť súbor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkViCommandsOverride)
en: When selected, vi commands will override Kate's built-in commands. For example: Ctrl+R will redo, and override the standard action (showing the search and replace dialog).
sk: Keď je označený, vi príkazy budú priradzovať Kate vnútorné príkazy. Napríklad: Ctrl+R je znovu, priradí štandardnú akciu (Zobrazenie dialógu hľadať a nahradiť).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkViCommandsOverride)
en: Let Vi commands override Kate shortcuts
sk: Nechať VI príkazy preradiť Kate skratky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkViRelLineNumbers)
en: Show the line number relative to the line with the cursor in front of each line.
sk: Zobraziť čísla riadkov relatívne na riadok s kurzorom pred každým riadkom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkViRelLineNumbers)
en: Display relative line numbers
sk: Zobraziť relatívne čísla riadkov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Key mapping is used to change the meaning of typed keys. This allows you to move commands to other keys or make special keypresses for doing a series of commands.
    
    Example:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    This will prepend "-- " to a line when pressing F2.
sk: Mapovanie kláves sa používa na zmenu významu stlačených káves. Toto umožňuje presunúť príkazy na iné klávesy alebo vytvoriť zvláštne stlačenia kláves na sériu príkazov.
    
    Príklad:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    Toto predradí "-- " pred riadok pri stlačení F2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Key Mapping
sk: Mapovanie kláves

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, normalTab)
en: Normal mode
sk: Normálny režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Command
sk: Príkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Replacement
sk: Náhrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Recursive?
sk: Rekurzívne?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, insertTab)
en: Insert mode
sk: Mód vkladania

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visualTab)
en: Visual mode
sk: Vizuálny režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveSelectedRows)
en: Remove selected
sk: Odstrániť vybrané

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddNewRow)
en: Add new mapping
sk: Pridať nové mapovanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportNormal)
en: Read a vimrc file and attempt to import mappings specified with the "[n]noremap" command.
sk: Načítať súbor vimrc a pokúsiť sa importovať mapovania zadané v príkaze "[n]noremap".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportNormal)
en: Import from vimrc file
sk: Importovať zo súboru vimrc

en: Mark set: %1
sk: Značka nastavená: %1

en: There are no more chars for the next bookmark.
sk: Nie sú žiadne ďalšie znaky pre ďalšiu záložku.

en: Nothing in register %1
sk: Nič v registri %1

en: Mark not set: %1
sk: Značka nenastavená: %1
