katepart4 - en to lb translation catalogue (137 entries)

en: Shell Completion
lb: Kommandozeilvervollstännegung

en: Reuse Word Above
lb: Wuert uewendriwwer nach eng Kéier benotzen

en: Reuse Word Below
lb: Wuert  nnendrënnernach eng Kéëier benotzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
lb: Zei&lennummere weisen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
lb: Ëmmer un

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
lb: Datei&typ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
lb: En néien Dateityp erstellen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
lb: Den aktuellen Dateityp läschen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
lb: &Sektioun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
lb: MIME-&Typen:

en: Indentation
lb: Aréckung

en: Spellcheck
lb: Rechtschreifkontroll

en: Editing
lb: Veränneren

en: Open/Save
lb: Opmaachen/Späicheren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
lb: &Ignoréieren

en: Error Creating Diff
lb: Feeler beim Erstelle vum Diff

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
lb: Ausgeschalt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
lb: Dateiformat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
lb: Kodéi&erung:

en: Trying to Save Unmodified File
lb: Versichen eng onverännert Datei ze späicheren

en: Save Nevertheless
lb: Trozdem späicheren

en: Possible Data Loss
lb: Méigleche Verloscht vu Donnéen

en: Close Nevertheless
lb: Trozdem zoumaachen

en: Save File
lb: Datei späicheren

en: Save failed
lb: Späicheren ass feelgeschloen

en: Properties of %1
lb: Eegeschafte vun %1

en: New Filetype
lb: Neien Dateityp

en: Select Mime Types
lb: Mime-Typen auswielen

en: Te&xt Settings
lb: Te&xt-Astellungen

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
lb: <p>Wann se ugeschalt ass, ginn d'Zeilennummeren op de lénke Rand vun de Säiten gedréckt.</p>

en: Hea&der && Footer
lb: &Kapp- && Fousszeilen

en: Pr&int header
lb: Kappze&ilen drécken

en: Pri&nt footer
lb: Fousszeile&n drécken

en: Header/footer font:
lb: Schrëft fir Kapp-/Fousszeilen:

en: Header Properties
lb: Eegeschafte vun de Kappzeilen

en: Colors:
lb: Faarwen:

en: Foreground:
lb: Virdergrond:

en: Bac&kground
lb: Hanner&grond

en: Footer Properties
lb: Eegeschafte vun de Fousszeilen

en: &Background
lb: &Hannergrond

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
lb: <p>Format vun de Kappzeilen. Déi folgend Formatuweisunge ginn ënnerstëtzt:</p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
lb: <p>Format vun de Fousszeilen. Déi folgend Formatuweisunge ginn ënnerstëtzt:</p>

en: Draw bac&kground color
lb: Hanner&grondfaarf zeechnen

en: Draw &boxes
lb: Rummen &zeechnen

en: Box Properties
lb: Rumm-Eegenschafte

en: W&idth:
lb: B&reet:

en: &Margin:
lb: Ra&nd:

en: Co&lor:
lb: Faar&f:

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
lb: <p>Wann ugeschalt, gëtt eng Rumm, wéi an den Eegeschafte ënnendrënner definéiert, ronderëm d'Inhalter vun all Säit gedréckt. D'Kapp- an d'Fousszeilen ginn och vun den Inhalter mat enger Linn getrennt.</p>

en: The width of the box outline
lb: Breet vun der Kontur vun der Rumm

en: The margin inside boxes, in pixels
lb: Rand an der Rumm (a Pixelen)

en: The line color to use for boxes
lb: Linnefaarf vun der Rumm

en: (Selection of)
lb: (Auswal vun)

en: Typographical Conventions for %1
lb: Typographesch Konventioune fir %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
lb: E&rsetzen

en: Use Default Style
lb: Standard-Stil benotzen

en: &Bold
lb: &Fett

en: &Italic
lb: &Kursiv

en: &Underline
lb: &Ënnerstrach

en: S&trikeout
lb: Due&rchgestrach

en: Use &Default Style
lb: Stan&dard-Stil benotzen

en: Kate Styles
lb: Kate-Stiler

en: Bookmark
lb: Lieszeechen

en: Active Breakpoint
lb: Aktiven Ofbriechpunkt

en: Reached Breakpoint
lb: Ofbriechpunkt erreecht

en: Disabled Breakpoint
lb: Ofbriechpunkt ausgeschalt

en: Execution
lb: Ausféierung

en: H&ighlight:
lb: Erv&irhiewung:

en: Colors
lb: Faarwen

en: Set &Bookmark
lb: Lies&zeechen setzen

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
lb: Wann eng Zeil kee Lieszeechen huet, maach eent dobäi, anerefalls maach et ewech.

en: Clear &All Bookmarks
lb: &All d'Lieszeeche läschen

en: Remove all bookmarks of the current document.
lb: Maach all d'Lieszeeche vum aktuellen Dokument ewech.

en: Next Bookmark
lb: Näscht Lieszeechen

en: Go to the next bookmark.
lb: Zum nächste Lieszeeche goen.

en: Previous Bookmark
lb: Lieszeeche virdrun

en: Go to the previous bookmark.
lb: Zum Lieszeeche virdru goen.

en: &Next: %1 - "%2"
lb: &Nächst: %1 - "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
lb: &Virdrun: %1 - "%2"

en: Unknown command '%1'
lb: Onbekanntent Kommando '%1'

en: Kate Part
lb: Kate-Komponent

en: Embeddable editor component
lb: Abettbar Editor-Komponent

en: Maintainer
lb: Betréier

en: Core Developer
lb: Haaptentwéckler

en: The cool buffersystem
lb: Dat coolt Buffersystem

en: The Editing Commands
lb: D'Bearbechtungsbefeeler

en: Testing, ...
lb: Tester, ...

en: Former Core Developer
lb: Alen Haaptentwéckler

en: KWrite port to KParts
lb: KWrite-Portéierung zu KParts

en: Patches and more
lb: Patches an méi

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
lb: Ervirhiewen fir RPM-Spec-Dateien, Perl, Diff a méi

en: Highlighting for VHDL
lb: Ervirhiewen fir VHDL

en: Highlighting for SQL
lb: Ervirhiewen fir SQL

en: Highlighting for Ferite
lb: Ervirhiewen fir Ferite

en: Highlighting for ILERPG
lb: Ervirhiewen fir ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
lb: Ervirhiewen fir LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
lb: Ervirhiewen fir Makefiles, Python

en: Highlighting for Python
lb: Ervirhiewen fir Python

en: Highlighting for Scheme
lb: Ervirhiewen fir Scheme

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
lb: All d'Leit, déi matgehollef hunn an déi ech vergiess hunn ze ernimmen

en: Save the current document
lb: Aktuellt Dokument späicheren

en: &Clean Indentation
lb: &Propert Arécken

en: C&omment
lb: Ausk&ommentéieren

en: Unco&mment
lb: Ausko&mmentéiere réckgängeg

en: &Read Only Mode
lb: Nëmme-Lie&se-Modus

en: Uppercase
lb: Grouss geschriwen

en: Lowercase
lb: Kleng geschriwen

en: Join Lines
lb: Zeilen zesummeféieren

en: Print the current document.
lb: Aktuellt Dokument drécken

en: Reloa&d
lb: Nei lue&den

en: Reload the current document from disk.
lb: Déi aktuell Datei vum Dateisystem lueden

en: &Highlighting
lb: Ervir&hiewung

en: &Indentation
lb: A&réckung

en: Enlarge Font
lb: Schrëft vergréisseren

en: Shrink Font
lb: Schrëft verklengeren

en: Bl&ock Selection Mode
lb: Auswielmodus bl&ockéieren

en: &Off
lb: A&us

en: &Always On
lb: Ë&mmer un

en: Switch to Command Line
lb: Op d'Kommandozéil wiesselen

en: &End of Line
lb: &Enn vun der Zeil

en: E&ncoding
lb: Kodéieru&ng

en: Copy as &HTML
lb: Als &HTML kopéieren

en: Move Word Left
lb: Wuert no lénks bewegen

en: Move Word Right
lb: Wuert no riets bewegen

en: Delete Line
lb: Zeil läschen

en: Backspace
lb: Ewechmaachen

en: &Indent
lb: A&récken

en: &Unindent
lb: Arécke réck&gängeg

en: Export File as HTML
lb: Datei als HTML exportéieren

en: Available Commands
lb: Verfügbar Kommandoen

en: No help for '%1'
lb: Keng Hëllef fir %1

en: No such command <b>%1</b>
lb: Et gëtt keen esou ee Kommando <b>%1</b>

en: No such command: "%1"
lb: Et gëtt keen esou ee Kommando: "%1"

en: Success:
lb: Erfolleg:

en: Command "%1" failed.
lb: De Kommando "%1" ass feelgeschloen.

en: Mark Type %1
lb: Markéierungstyp %1

en: Set Default Mark Type
lb: Standard-Markéierungstyp festleeën
