katepart4 - en to hsb translation catalogue (81 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
hsb: Přeco zaswěćene

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
hsb: Swójstwa

en: Follow Line Numbers
hsb: Sćěhuj čisła linkow

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
hsb: &Ignorować

en: <Unchanged>
hsb: <Njezměnjene>

en: Properties of %1
hsb: Swójstwa %1

en: New Filetype
hsb: Nowy datajowy typ

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
hsb: Wubjerće Mime-družiny za tutu datajowu družinu.
    Prošu wobkedźbujće, zo to tež asociěrowane datajowe ekstensije změni.

en: Select Mime Types
hsb: Mime-družiny wubrać

en: Te&xt Settings
hsb: Nastajenja za te&kst

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
hsb: <p>Hdyž to nakliknjeće, ćišća so čisła linkow po lěwym boku stron(y). </p>

en: Hea&der && Footer
hsb: Hłójč&ka && nóžka

en: Pr&int header
hsb: Hło&wu ćišćeć

en: (Selection of)
hsb: (Wubrany dźěl wot)

en: Typographical Conventions for %1
hsb: Typografiske konwencije za %1

en: Command not found: %1
hsb: Přikaz njejsym namakał: %1

en: Bookmark
hsb: Lubušk

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
hsb: Wutřihaj wubrany tekst a wotpołož jón w mjezyskładowance

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
hsb: Zasuń kopěrowane a wutřihane wobsahi mjezyskładowanki

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
hsb: Wužiwaj tutón přikaz k kopěrowanju wubraneho teksta do systemoweje mjezyskładowanki

en: Save the current document
hsb: Składuj tuchwilny dokument

en: Revert the most recent editing actions
hsb: Poslednje wobdźěłanske akcije wróćo wołać

en: Revert the most recent undo operation
hsb: Poslednju wobdźěłansku akciju wróćo wołać

en: C&omment
hsb: P&řispomnjenje

en: Lock/unlock the document for writing
hsb: Znjemóžni resp. zmóžni pisanje w dokumenće

en: Uppercase
hsb: Z wulkimi pismikami

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
hsb: Změń wubranku abo pismik wotprawa poziciskeho znamješka, jeli njeje ničo druhe wubrane, do wulkich pismikow.

en: Lowercase
hsb: Z małkimi pismikami

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
hsb: Změń wubranku abo pismik wotprawa poziciskeho znamješka, jeli njeje ničo druhe wubrane, do małych pismikow.

en: Capitalize
hsb: Z wulkim spočatnikom

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
hsb: Změń wubranku abo pismik wotprawa poziciskeho znamješka, jeli njeje ničo druhe wubrane, do słowow z wulkim spočatnikom.

en: Print the current document.
hsb: Ćišć tuchwilny dokument.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
hsb: Składuj tuchwilny dokument na diskeće. Wupytaj sej mjeno.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
hsb: Tuton přikaz wočini wokno, tak zo móžeće linku wuzwolić, do kotrejež chceće poziciske znamješko stajić.

en: &Mode
hsb: &Modus

en: &Highlighting
hsb: &Wuzběhować

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
hsb: Tu móže so wubrać, kak so ma tuchwilny dokument wuzběhować.

en: Enlarge Font
hsb: Pismo powjetšić

en: Shrink Font
hsb: Pismo pomjeńšić

en: Overwr&ite Mode
hsb: &Modus za přepisanje

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
hsb: Wuzwolće, hač chceće, zo so tekst, na kotrymž pisaće, zasunje abo hač so eksistowacy tekst přepisa.

en: &Off
hsb: &Hasnjene

en: Follow &Line Numbers
hsb: Sćěhuj &ličby linkow

en: &Always On
hsb: &Přeco zaswěćene

en: Show &Line Numbers
hsb: Pokaž &čisło linkow

en: &End of Line
hsb: &Kónc linki

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
hsb: Hdyž składujeće dokument, wuzwolće, na kotre wašnje měli linki kónčić.

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
hsb: Pytaj za prěnjej namakanku dźěla teksta abo słowneje skupiny.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
hsb: Pytaj za přichodnej namakanku pytaneje słowneje skupiny.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
hsb: Pytaj za předchadźacej namakanku pytaneje słowneje skupiny.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
hsb: Pytaj za dźělom teksta abo słownej skupinu a wuměń ju resp. jón z nowym tekstom.

en: Copy as &HTML
hsb: Kopěruj jako &HTML

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
hsb: Wužiwajće tutón přikaz za kopěrowanje wubraneho teksta jako HTML do clipboarda.

en: Move to Beginning of Line
hsb: Skoč k spočatkej linki

en: Move to Beginning of Document
hsb: Skoč k spočatkej dokumenta

en: Select to Beginning of Line
hsb: Wuzwol hač k spočatkej linki

en: Select to Beginning of Document
hsb: Wuzwol hač k spočatkej dokumenta

en: Move to End of Line
hsb: Skoč ke kóncej linki

en: Move to End of Document
hsb: Skoč ke kóncej dokumenta

en: Select to End of Line
hsb: Wuzwol hač ke kóncej linki

en: Select to End of Document
hsb: Wuzwol hač ke kóncej dokumenta

en: Select to Previous Line
hsb: Wuzwol hač k předchadźacej lince

en: Move to Next Line
hsb: Skoč k přichodnej lince

en: Move to Previous Line
hsb: Skoč k předchadźacej lince

en: Delete Line
hsb: Wušmórń linku

en: Delete Next Character
hsb: Wušmórń přichodny pismik

en: &Indent
hsb: &Zasunjenje

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
hsb: Wužiwajće to, zo byšće wubrany tekstowy blok dolěwa abo doprawa přesunyli.<br/><br/>Mózeće nastajić, hač so tabulatory respektuja a wobchowaja abo z mjezotami narunaja.

en: &Unindent
hsb: &Wusunyć

en: Use this to unindent a selected block of text.
hsb: Wužiwajće to, zo byšće wubrany tekstowy blok po normalnej kromje wusměrili.

en: Available Commands
hsb: Móžne přikazy

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
hsb: <p>Po pomoc za jednotliwe přikazy, zapodajće <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>

en: No help for '%1'
hsb: Njeje pomocy za '%1'

en: No such command <b>%1</b>
hsb: Njeznaju tajki přikaz <b>%1</b>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
hsb: <p>To je Katepartowa <b>přikazowa linka</b>.<br />Syntaksa: <code><b>přikaz [ argumenty ]</b></code><br />Po lisćinu móžnych přikazow zapodajće<code><b>help list</b></code><br />Po pomoc k jednotliwym přikazam, zapodajće<code><b>help &lt;přikaz&gt;</b></code></p>

en: No such command: "%1"
hsb: Njeznaju tajki přikaz: "%1"

en: Error: No range allowed for command "%1".
hsb: Zmylk: Přikaz "%1" njewužiwa so z wokruhom (kaž 'a-d')

en: Success:
hsb: Wuspěch:

en: Command "%1" failed.
hsb: Přikaz "%1" njeje so poradźił.

en: Mark Type %1
hsb: Marka družiny %1

en: Set Default Mark Type
hsb: Standardnu marku postajić
