katepart4 - en to fa translation catalogue (414 entries)

en: Argument-hints
fa: نکات نشانوند

en: Best matches
fa: بهترین انطباق‌ها

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fa: &نما‌

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
fa: لبه‌ها

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
fa: تازنی &کد‌

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fa: &ابزارها‌

note: i18n: ectx: Menu (wordcompletion)
en: Word Completion
fa: تکمیل واژه

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIconBorder)
en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
fa: <p>اگر این گزینه نشان‌گذاری شده باشد، هر نمای جدید، یک مرز شمایل در طرف دست چپ نمایش خواهد داد.</p><p>مرز شمایل برای نمونه، نشان‌های چوب‌الف را نشان می‌دهد.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
fa: اگر این گزینه علامت زده شود، هر نمای جدیدی شماره خطها را در سمت چپ نمایش می‌دهد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
fa: نمایش شماره &خطوط‌

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
fa: همیشه روشن

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
fa: هر چوب‌الف جدید به انتها افروده خواهد شد، مستقل از جایی که در سند قرار گرفته است.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
fa: چوب الفها توسط شماره خطوطی که در آن قرار می‌گیرند، مرتب می‌شوند.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbGeneral) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbViInputMode)
en: General
fa: عمومی

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbWordWrap)
en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
fa: اگر گزینه سطربندی برگزیده شود، این مدخل طول )بر حسب نویسه( را در ویرایشگری که در خط جدید یه صورت خودکار آغاز می‌شود، تععین می‌کند.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
fa: &نوع پرونده‌:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFiletypes)
en: Select the filetype you want to change.
fa: برگزیدن نوع پرونده‌ای که می‌خواهید تغییر دهید.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
fa: ایجاد نوع پرونده جدیدی.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
fa: &جدید‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
fa: حذف نوع پرونده جاری.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
fa: &حذف‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
fa: ویژگیها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: &Name:
fa: &نام‌:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
fa: نام نوع پرونده که متن فقره گزینگان متناظر می‌باشد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
fa: &بخش‌:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtSection)
en: The section name is used to organize the file types in menus.
fa: نام بخش که برای سازمان‌دهی انواع پرونده در گزینگان، استفاده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVariables)
en: &Variables:
fa: &متغیرها‌:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (VariableLineEdit, edtVariables)
en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
fa: <p>این رشته اجازه پیکربندی تنظیمات Kate را برای پرونده‌های برگزیده توسط این نوع مایم، با استفاده از متغیرهای Kate را می‌دهد. تقریباً هر گزینه پیکربندی می‌تواند تنظیم شود، نظیر مشخص کردن، حالت تورفتگی، کدبندی و غیره.</p><p>برای فهرست کاملی از متغیرهای ناشناخته، راهنما را ببینید.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHl)
en: &Highlighting:
fa: &مشخص کردن‌‌:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtensions)
en: File e&xtensions:
fa: &پسوندهای پرونده‌:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtFileExtensions)
en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
fa: نقاب نویسه‌های عام اجازه انتخاب پرونده‌ها بر اساس نام پرونده را می‌دهد. نقاب نوعی، از یک ستاره و نام پرونده استفاده می‌کند، برای مثال <code>*.txt; *.text</code>. رشته فهرستی جداشده با نقطه-واوک از نقابهاست.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
fa: &انواع مایم:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeTypes)
en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
fa: نوع مایم اجازه انتخاب پرونده‌ها بر اساس نوع مایم را می‌دهد. رشته فهرستی جداشده با نقطه-واوک از انواع مایم است، برای مثال <code>text/plain; text/english</code>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeTypes)
en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
fa: جادوگری را که شما را انتخاب انواع مایم به راحتی کمک می‌کند، را نمایش می‌دهد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPriority)
en: P&riority:
fa: &اولویت‌:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbPriority)
en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
fa: اولویت را برای این نوع پرونده تنظیم می‌کند. اگر بیش از یک نوع پرونده همان پرونده را انتخاب کند، موردی با اولویت بالاتر استفاده خواهد شد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMode)
en: Default indentation mode:
fa: حالت تو‌رفتگی پیش‌فرض:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbMode)
en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
fa: این فهرستی از حالتهای تورفتگی موجود است. حالت تورفتگی مشخص‌شده برای همه سندهای جدید استفاده می‌شود. آگاه باشید که تنظیم حالت تورفتگی با متغیرهای سند، حالتها یا پرونده kateconfig. نیز ممکن است.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbIndentWidth)
en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
fa: عرض تورفتگی تعداد فاصله‌هایی است که برای تورفتن خط استفاده می‌شود. اگر گزینه <b>درج فاصله‌ها به جای جدول‌بندی</b> در بخش <b>ویرایش</b> فعال شود، نویسه <b>جهش</b> در صورتی که تورفتگی قابل تقسیم بر عرض جهش باشد، درج می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTabWidth)
en: Tab wi&dth:
fa: &عرض تب‌:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Indentation Properties
fa: ویژگیهای تو‌رفتگی

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkKeepExtraSpaces)
en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
fa: اگر این گزینه فعال شود، تغییر سطح تورفتگی، خطی را به چند عرض مشخص‌شده در <b>عرض تورفتگی</b> هم‌تراز می‌کند.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIndentPaste)
en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
fa: اگر این گزینه برگزیده شود، کد چسبانده‌شده از تخته یادداشت تو می‌رود. زدن ضامن کنش <b>واگرد</b> تورفتگی را حذف می‌کند.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbKeys)
en: Indentation Actions
fa: کنشهای تو‌رفتگی

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackspaceUnindents)
en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
fa: اگر این گزینه برگزیده شود، کلید <b>پس‌بر</b> در صورتی که مکان‌نما در جلوی فاصله خالی خطی محل‌یابی شود، سطح تورفتگی را کاهش می‌دهد.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabIndents)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
fa: اگر این گزینه برگزیده شود، کلید <b>جهش</b> همیشه خط جاری را با تعداد موقعیتهای نویسه مشخص‌شده در <b>عرض تورفتگی</b> تو می‌برد.

en: Indentation
fa: تو‌رفتگی

en: Spellcheck
fa: غلط‌یاب

en: Editing
fa:  ویرایش

en: Editing Options
fa: ویرایش گزینه‌ها

en: Off
fa: خاموش

en: Follow Line Numbers
fa: پیروی از شماره خطوط

en: Appearance
fa: ظاهر

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
fa: یک پسوند یا پیشو‌ند پشتیبان فراهم نکردید. استفاده از پسوند پیش‌فرض: »~«

en: No Backup Suffix or Prefix
fa: بدون پسو‌ند یا پیشو‌ند پشتیبان

en: Open/Save
fa: باز کردن/ذخیره

en: File Opening & Saving
fa: باز کردن و ذخیره پرونده

en: Lets you select a location and save the file again.
fa: به شما اجازه می‌دهد محلی را برگزینید، و پرونده را دوباره ذخیره کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
fa: &چشم‌پوشی‌

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
fa: خرابی در فرمان diff. لطفاً، مطمئن شوید که diff (۱) نصب می‌شود و در مسیرتان است.

en: Error Creating Diff
fa: خطای ایجاد Diff

en: Diff Output
fa: خروجی Diff

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCursorMovement)
en: Text Cursor Movement
fa: حرکت مکان‌نمای متن

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
fa: وقتی برگزیده شد، فشار کلید آغازه باعث پرش مکان‌نما به فضای سفید و رفتن به آغاز متن خطی می‌رود. همین کار  برای کلید پایان اعمال می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: Smart ho&me and smart end
fa: &آغازه هوشمند و پایان هوشمند‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
fa: انتخاب می‌کند که آیا کلیدهای بالابر صفحه و پایین‌بر صفحه باید موقعیت عمودی مکان‌نما را نسبت به نمای بالا تغییر دهد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: &PageUp/PageDown moves cursor
fa: &بالابر صفحه/پایین‌بر صفحه مکان‌نما را حرکت می‌دهد

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
fa: تعداد خطوطی که بالا و پایین مکان‌نما را در صورت امکان مرئی نگه می‌دارد.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
fa: غیرفعال

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbNavigationMisc)
en: Misc
fa: متفرقه

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
fa: اگر این گزینه فعال شود، پشتیبان پرونده‌های محلی هنگام ذخیره ایجاد می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: &Local files
fa: پرونده &محلی‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
fa: اگر این گزینه فعال شود، پشتیبان پرونده‌های دور هنگام ذخیره ایجاد می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
fa: پرونده‌های &دور‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupPrefix)
en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
fa: پیشوندی را برای پیش‌آویز کردن به نام پرونده‌های پشتیبان وارد کنید.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupSuffix)
en: Enter the suffix to append to the backup file names.
fa: پسوندی را برای پیوست کردن به نام پرونده‌های پشتیبان وارد کنید.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
fa: قالب پرونده

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
fa: &کدبندی‌‌:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEOL)
en: E&nd of line:
fa: &انتهای خط‌:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbEOL)
en: UNIX
fa: یونیکس

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbEOL)
en: DOS/Windows
fa: داس/ویندوز

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbEOL)
en: Macintosh
fa: مکینتاش

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
fa: اگر این گزینه فعال باشد، ویرایشگر انتهای تحریر خط را به طور خودکار می‌شناسد. اولین انتهای پیداشده تحریر خط، برای تمام پرونده استفاده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: A&utomatic end of line detection
fa: آشکارسازی &خودکار انتهای خط‌

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, lineLengthLimit)
en: Unlimited
fa: نامحدود

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
fa: همیشه

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowTabs)
en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
fa: ویرایشگر نمادی را برای نمایش وجود تب در متن نشان می‌دهد.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDynamicWordWrapIndicator)
en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
fa: انتخاب زمانی که شاخصهای سطربندی پویای واژه باید نمایش داده شوند.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
fa: <p>ابتدای خطوط سطربندی‌شده به طور پویا را قادر می‌سازد تا با سطح تورفتگی خط نخست، به طور عمودی هم‌تراز شوند. این می‌تواند به خواناتر کردن کد و نشان‌گذاری کمک کند.</p><p>به علاوه، این به شما اجازه می‌دهد تا عرض بیشینهٔ صفحه را، به درصد تنظیم کنید، که بعد از آن، خطوط سطربندی‌شده به طور پویا دیگر به طور عمودی هم‌تراز نمی‌شوند. مثلاً در ۵۰٪، خطوطی که سطح تورفتگیشان عمیق‌تر از ۵۰٪ از عرض صفحه است، هم‌ترازی عمودی را به خطوط سطربندی‌شدهٔ بعدی اعمال نمی‌کنند.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: % of View Width
fa: ٪ از عرض نما

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowIndentationLines)
en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
fa: اگر این گزینه فعال شود، ویرایشگر خطوط عمودی را برای شناسایی خطوط تورفته نمایش می‌دهد.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
fa: واقعاً می‌خواهید این پرونده تغییر داده‌نشده را ذخیره کنید؟ می‌توانستید داده تغییر داده‌شده را در پرونده موجود در دیسک جای‌نوشت کنید.

en: Trying to Save Unmodified File
fa: سعی برای ذخیره پرونده تغییر داده‌نشده

en: Save Nevertheless
fa: با این حال ذخیره شود

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
fa: واقعاً می‌خواهید این پرونده را ذخیره کنید؟ هم پرونده بازتان و هم پرونده موجود در دیسک تغییر داده شدند. ممکن بود مقداری داده از بین برود.

en: Possible Data Loss
fa: اتلاف احتمالی داده

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
fa: رونوشت پشتیبان برای پرونده %1 نتوانست قبل از ذخیره ایجاد شود. اگر هنگام ذخیره خطایی رخ دهد، ممکن است داده‌های این پرونده را از دست بدهید. یک دلیل می تواند این باشد که رسانه‌ای که در آن می‌نویسید پر باشد یا فهرست راهنمای پرونده برای شما فقط خواندنی است.

en: Failed to create backup copy.
fa: خرابی در ایجاد رونوشت پشتیبان.

en: Try to Save Nevertheless
fa: با این وجود سعی در ذخیره

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
fa: واقعاً می‌خواهید به بستن این پرونده ادامه دهید؟ ممکن است اتلاف داده صورت بگیرد.

en: Close Nevertheless
fa: با این حال بسته شود

en: Untitled
fa: بدون عنوان

en: Save File
fa: ذخیره پرونده

en: Save failed
fa: خرابی در ذخیره

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
fa: سند را نمی‌توان ذخیره کرد، زیرا امکان نوشتن در %1 نبود.
    
    بررسی کنید که دستیابی به این پرونده را نوشته باشید، یا این که فضای کافی در  دیسک موجود باشد.

en: <Unchanged>
fa: <بی‌تغییر>

en: Properties of %1
fa: ویژگیهای %1

en: New Filetype
fa: نوع جدید پرونده

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
fa: انواع مایمی که برای این پرونده می‌خواهید را برگزینید.
    لطفاً، توجه داشته باشید که این کار به طور خودکار پسوند پرونده‌های وابسته را هم  ویرایش خواهد کرد.

en: Select Mime Types
fa: برگزیدن انواع مایم

en: Te&xt Settings
fa: تنظیمات &متن‌

en: Print line &numbers
fa: چاپ شمارهٔ &خطوط‌

en: Print &legend
fa: چاپ &راهنمای علائم

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
fa: <p> اگر فعال شود، شماره خطوط در سمت چپ صفحه)ها( چاپ می‌شود.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
fa: <p>چاپ جعبه‌ای که در حال نمایش قراردادهای چاپی برای نوع سند است، همان‌طور که توسط مشخص کردن نحوی که استفاده می‌شود، تعریف شد.</p>

en: Hea&der && Footer
fa: &سرآیند و زیرنویس‌

en: Pr&int header
fa: &چاپ سرآیند‌

en: Pri&nt footer
fa: &چاپ زیرنویس‌

en: Header/footer font:
fa: قلم سرآیند/زیرنویس:

en: Header Properties
fa: ویژگیهای سرآیند

en: &Format:
fa: &قالب:‌

en: Colors:
fa: رنگها:

en: Foreground:
fa: پیش‌زمینه:

en: Bac&kground
fa: &زمینه‌

en: Footer Properties
fa: ویژگیهای زیرنویس

en: For&mat:
fa: &قالب:‌

en: &Background
fa: &زمینه‌

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
fa: <p>قالب سرآیند صفحه. برچسبهای زیر پشتیبانی می‌شوند:</p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
fa: <p>قالب زیرنویس صفحه. بر‌‌چسبهای زیر پشتیبانی می‌شوند:</p>

en: L&ayout
fa: &طرح‌‌بندی‌

en: Draw bac&kground color
fa: ترسیم رنگ &زمینه‌

en: Draw &boxes
fa: ترسیم &جعبه‌ها‌

en: Box Properties
fa: ویژگیهای جعبه

en: W&idth:
fa: &عرض:‌

en: &Margin:
fa: &حاشیه:‌

en: Co&lor:
fa: &رنگ:‌

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
fa: <p> اگر فعال شود، همان‌طور که در ویژگیهای زیر تعریف شده، جعبه‌ای پیرامون محتویات هر صفحه ترسیم خواهد شد. سرآیند و زیرنویس هم توسط خطی از محتویات جدا می‌شوند.</p>

en: The width of the box outline
fa: عرض طرح کلی جعبه

en: The margin inside boxes, in pixels
fa: حاشیه درون جعبه‌ها، به تصویردانه

en: The line color to use for boxes
fa: رنگ خط مورد استفاده جعبه‌ها

en: (Selection of)
fa: )گزینش(

en: Typographical Conventions for %1
fa: قرارداد چاپی برای %1

en: text
fa: متن

en: Could not access view
fa: نتوانست به نما دست یابد

en: Command not found: %1
fa: فرمان یافت نشد: %1

en: Add...
fa: افزودن...

en: Reached bottom, continued from top
fa: به انتها رسیدیم، ادامه‌یافته از ابتدا

en: Not found
fa: یافت نشد

en: Beginning of line
fa: ابتدای خط

en: End of line
fa: انتهای خط

en: Group, capturing
fa: گروه، گیراندازی

en: Or
fa: یا

en: Set of characters
fa: مجموعه نویسه‌ها

en: Negative set of characters
fa: منفی مجموعه نویسه‌ها

en: Whole match reference
fa: ارجاع تمام تطبیق

en: Reference
fa: ارجاع

en: Line break
fa: شکستن خط

en: Tab
fa: جهش

en: Word boundary
fa: مرز کلمه

en: Not word boundary
fa: غیر از مرز کلمه

en: Digit
fa: رقم

en: Non-digit
fa: غیر از رقم

en: Whitespace (excluding line breaks)
fa: سفیدفضا (به جز شکست خط)

en: Word character (alphanumerics plus '_')
fa: نویسهٔ کلمه (حروف‌ارقامی به اضافهٔ «_»)

en: Non-word character
fa:  نویسهٔ غیرکلمه

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
fa: نویسهٔ هشت‌هشتی 000 تا 377 (۱-۸^۲)

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
fa: نویسهٔ شانزده‌شانزدهی 0000 تا FFFF ‏(۱-۱۶^۲)

en: Backslash
fa: ممیز وارونه

en: Group, non-capturing
fa: گروه، بدون گرفتن

en: Negative lookahead
fa: پیش‌بینی منفی

en: Begin lowercase conversion
fa: تبدیل کوچک‌سازِ ابتدا

en: Begin uppercase conversion
fa: تبدیل بزرگ‌سازِ ابتدا

en: End case conversion
fa: تبدیل کوچکی‌بزرگی انتها

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pattern)
en: Text to search for
fa: متن مورد جستجو

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findNext) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, next)
en: Jump to next match
fa: پرش به تطبیق بعدی

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, prev)
en: Jump to previous match
fa: پرش به تطبیق قبلی

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mutate)
en: Switch to power search and replace bar
fa: تغییر به نوار جستجو و جایگزینی قدرت‌مند

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, searchMode)
en: Search mode
fa: سبک جستجو

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Plain text
fa: متن ساده

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Whole words
fa: کل واژه‌ها

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Escape sequences
fa: دنباله‌های گریز

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Regular expression
fa: عبارت منظم

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceNext)
en: Replace next match
fa: جایگزینی تطبیق بعدی

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace all matches
fa: جایگزینی همه تطبیقها

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mutate)
en: Switch to incremental search bar
fa: تغییر به نوار جستجوی افزایشی

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, replacement)
en: Text to replace with
fa: متن جایگزین

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
fa: بررسی هجی کردن سند از مکان‌نما و پیش‌سو

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
fa: زمینه

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
fa: عادی

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
fa: برگزیده

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
fa: پس‌زمینه

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
fa: پس‌زمینه انتخاب شد

en: Use Default Style
fa: استفاده از سبک پیش‌‌فرض

en: &Bold
fa: &توپر‌

en: &Italic
fa: &حروف کج‌

en: &Underline
fa: &خط زیر‌

en: S&trikeout
fa: &حذف کردن‌

en: Unset Background Color
fa: بازنشانی رنگ زمینه

en: Unset Selected Background Color
fa: بازنشانی رنگ برگزیده زمینه

en: Use &Default Style
fa: استفاده از سبک &پیش‌فرض‌

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
fa: »استفاده از سبک پیش‌فرض« زمانی که هر ویژگی سبک را تغییر می‌دهید، به طور خود کار باز نشانده می‌شود.

en: Kate Styles
fa: سبکهای Kate

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
fa: عادی

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
fa: کلیدواژه

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
fa: تابع

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
fa: نویسه

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
fa: رشته

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
fa: نوع داده

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
fa: ده‌‌دهی/مقدار

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
fa: عدد صحیح مبنای N

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
fa: ممیز شناور

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
fa: توضیح

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
fa: نشان‌گر منطقه

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
fa: هشدار

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
fa: غیره

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
fa: خطا

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
fa: <p>رنگ زمینه ناحیه ویرایش را تنظیم می‌کند.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
fa: <p>رنگ زمینه خط فعال فعلی را تنظیم می‌کند، یعنی خطی که مکان‌نمای شما قرار دارد.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
fa: <p>رنگ نشانگرهای مربوط به سطربندی واژه را تنظیم می‌کند:</p><dl><dt>سطربندی ایستای واژه</dt><dd>خطی عمودی که ستونی که متن قرار است سطربندی شود را نمایش می‌دهد.</dd><dt>سطربندی پویای واژه</dt><dd>پیکان نمایش‌داده شده در چپ خطوط ظاهراً سطربندی‌شده</dd></dl>

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
fa: <p>رنگ نشانهای جدول‌بند را تنظیم می‌کند.</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
fa: <p>رنگ کروشه مطابق را تنظیم می‌کند. یعنی، اگر مکان‌نما را مثلاً در <b>(</b> قرار دهید، <b>)</b> مطابق با این رنگ مشخص می‌شود.</p>

en: Bookmark
fa: چوب الف

en: Active Breakpoint
fa: نقطه انفصال فعال

en: Reached Breakpoint
fa: نقطه انفصال حاصل

en: Disabled Breakpoint
fa: نقطه انفصال غیرفعال

en: Execution
fa: اجرا

en: Warning
fa: اخطار

en: Error
fa: خطا

en: H&ighlight:
fa: &مشخص کردن:‌

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
fa: <p>این فهرست، متنهای حالت مشخص نحو جاری را نمایش می‌دهد، و وسایلی را برای ویرایش آنها ارائه می‌دهد. نام متن، تنظیمات سبک جاری را منعکس می‌کند.</p><p>برای ویرایش کاربرد صفحه کلید، <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> را فشار دهید و یک ویژگی را از گزینگان بالا‌پر انتخاب کنید.</p><p>برای ویرایش رنگها، مربعهای رنگی را فشار دهید، یا برای ویرایش رنگ را از گزینگان بالا‌پر برگزینید.</p><p>می‌توانید زمینه و رنگهای زمینه برگزیده را در زمان مناسب از گزینگان متن باز نشانید.</p>

en: Colors
fa: رنگها

en: Highlighting Text Styles
fa:  مشخص کردن سبک متنها

[ctx: Autoindent mode]
en: None
fa: هیچ

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
fa: عادی

en: Set &Bookmark
fa: تنظیم &چوب الف‌

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
fa: اگر یک خط هیچ چوب الفی ندارد، اضافه شود، در غیر این صورت آن حذف می‌شود.

en: Clear &All Bookmarks
fa: پاک کردن &تمام چوب الفها‌

en: Remove all bookmarks of the current document.
fa: حذف تمام چوب الفهای سند جاری.

en: Next Bookmark
fa: چوب الف بعدی

en: Go to the next bookmark.
fa: رفتن به چوب الف بعدی.

en: Previous Bookmark
fa: چوب الف قبلی

en: Go to the previous bookmark.
fa: رفتن به چوب الف قبلی.

en: &Bookmarks
fa: &چوب الفها‌

en: &Next: %1 - "%2"
fa: &بعدی: %1 - »%2«‌

en: &Previous: %1 - "%2"
fa: &قبلی: %1 - »%2«‌

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
fa: نشانوند مفقود. کاربرد: %1 <value>

en: No such highlighting '%1'
fa: چنین مشخص »%1« وجود ندارد

en: No such mode '%1'
fa: چنین حالت »%1« وجود ندارد

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
fa: خرابی در تبدیل نشانوند »%1« به صحیح.

en: Width must be at least 1.
fa: عرض باید حداقل ۱ باشد.

en: Column must be at least 1.
fa: ستون حداقل باید ۱ باشد.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
fa: کاربرد: %1 روشن|خاموش|۱|۰|درست|نادرست

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
fa: نشانوند بد »%1«. کاربرد: %2 روشن|خاموش|۱|۰|درست|نادرست

en: Unknown command '%1'
fa: فرمان ناشناخته »%1«

en: Kate Part
fa: جزء Kate

en: Embeddable editor component
fa: مؤلفه ویرایشگر نهفتنی

en: Maintainer
fa: نگه‌دارنده

en: Core Developer
fa: توسعه‌دهنده هسته

en: Developer
fa: توسعه‌دهنده

en: The cool buffersystem
fa: سیستم میان‌گیر cool

en: The Editing Commands
fa: فرمانهای در حال ویرایش

en: Testing, ...
fa: آزمایش، ...

en: Former Core Developer
fa: توسعه‌دهنده پیشین هسته

en: KWrite port to KParts
fa: درگاه KWrite در KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
fa: تاریخچه واگرد KWrite، مجتمع‌سازی Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
fa: پشتیبانی مشخص‌کننده نحوی KWrite XML

en: Patches and more
fa: کژنه‌ها و بیشتر

en: Selection, KColorScheme integration
fa: انتخاب، یک‌پارچگی با KColorScheme

en: Search bar back- and front-end
fa: زیرساخت و روساخت نوار جستجو

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
fa: مشخص کردن برای پرونده‌های  RPM Spec- ، پرل، Diff و بیشتر

en: Highlighting for VHDL
fa: مشخص کردن برای VHDL

en: Highlighting for SQL
fa: مشخص کردن برای SQL

en: Highlighting for Ferite
fa: مشخص کردن برای Ferite

en: Highlighting for ILERPG
fa: مشخص کردن برای ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
fa: مشخص کردن برای LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
fa: مشخص کردن برای ایجاد پرونده‌ها، Python

en: Highlighting for Python
fa: مشخص کردن برای Python

en: Highlighting for Scheme
fa: مشخص کردن برای طرحواره

en: PHP Keyword/Datatype list
fa: واژه کلیدی PHP/فهرست نوع داده

en: Very nice help
fa: کمک بسیار خوب

en: Highlighting for Lua
fa: برجسته‌نمایی برای Lua

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
fa: تمام افرادی که همکاری کرده‌اند و فراموش کرده‌ام نامشان را ذکر کنم

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Variables
fa: متغیرها

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
fa: برش متن برگزیده و حرکت آن به تخته یادداشت

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
fa: چسباندن محتویات تخته یادداشتی که قبلاً رونوشت شده و بریده شده است

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
fa: استفاده از این فرمان برای رونوشت متنی که اخیراً در تخته یادداشت سیستم انتخاب شده است.

en: Save the current document
fa: ذخیره سند جاری

en: Revert the most recent editing actions
fa: رجعت تازه‌ترین کنشهای در حال ویرایش

en: Revert the most recent undo operation
fa: رجعت تازه‌ترین عمل وا‌گرد

en: &Clean Indentation
fa: &پاک کردن تو‌رفتگی‌

en: C&omment
fa: &توضیح‌

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
fa: این فرمان، خط جاری یا بلوک برگزیده متن را توضیح می‌دهد.<br /><br />نویسه‌ها برای توضیحات خط تنها/چند‌گانه در مشخص کردن زبان تعریف می‌شوند.

en: Unco&mment
fa: &بدون توضیح‌

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
fa: این فرمان، توضیحات را از خط جاری یا بلوک برگزیده متن حذف می‌کند.<br /><br />نویسه‌ها برای توضیحات خط تنها/چندگانه در مشخص کردن زبان تعریف می‌شوند.

en: &Read Only Mode
fa: حالت فقط &خواندنی‌

en: Lock/unlock the document for writing
fa: قفل کردن/باز کردن سند برای نوشتن

en: Uppercase
fa: حروف بزرگ‌

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
fa: اگر هیچ متنی برگزیده نشود، گزینش را به حروف بزرگ تبدیل می‌کند، یا نویسه را به سمت راست مکان‌نما می‌برد.

en: Lowercase
fa: حروف کوچک‌

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
fa: اگر هیچ متنی انتخاب نشود، گزینش را به حروف کوچک تبدیل می‌کند، یا نویسه را به سمت راست مکان‌نما می‌برد.

en: Capitalize
fa: با حروف درشت نوشتن

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
fa: اگر هیچ متنی انتخاب نشود، گزینش را با حروف درشت می‌نویسد، یا واژه را به زیر مکان‌نما می‌برد.

en: Join Lines
fa: پیوند خطوط

en: Invoke Code Completion
fa: درخواست تکمیل کد

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
fa: درخواست تکمیل فرمان به صورت دستی، معمولاً با استفاده از میان‌بر محدود به این کنش.

en: Print the current document.
fa: چاپ سند جاری.

en: Reloa&d
fa: &بارگذاری مجدد‌

en: Reload the current document from disk.
fa: بارگذاری مجدد سند جاری از دیسک.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
fa: سند جاری را با نام دلخواه خود در دیسک ذخیره کنید.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
fa: این فرمان، محاوره‌ای را باز می‌کند، و به شما اجازه می‌دهد خطی که می‌خواهید مکان‌نما در آن حرکت کند را انتخاب کنید.

en: Configure various aspects of this editor.
fa: پیکربندی جنبه‌های مختلف این ویرایشگر.

en: &Mode
fa: &حالت‌

en: &Highlighting
fa: &مشخص کردن‌

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
fa: در اینجا می‌توانید انتخاب کنید که سند جاری چطور باید مشخص شود.

en: &Indentation
fa: &تو‌رفتگی‌

en: Select the entire text of the current document.
fa: برگزیدن تمام متن سند جاری.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
fa: اگر چیزی را در سند جاری انتخاب کرده‌اید، بیشتر از این انتخاب نمی‌شود.

en: Enlarge Font
fa: بزرگ کردن قلم

en: This increases the display font size.
fa: این، اندازه نمایش قلم را افزایش می‌دهد.

en: Shrink Font
fa: کوچک شدن قلم

en: This decreases the display font size.
fa: این، اندازه نمایش قلم را کاهش می‌دهد.

en: Bl&ock Selection Mode
fa: حالت گزینش &بلوک‌

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
fa: این فرمان، اجازه سو‌دهی بین حالت گزینش عادی )مبنی بر خط( و حالت گزینش بلوک را می‌دهد.

en: Overwr&ite Mode
fa: حالت &جای‌نوشت‌

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
fa: انتخاب کنید که می‌خواهید متنی که تحریر می‌کنید، درج شود یا با متن موجود جای‌نوشت شود.

en: &Dynamic Word Wrap
fa: سطربندی &پویای واژه‌

en: Dynamic Word Wrap Indicators
fa: شاخصهای سطربندی پویای واژه

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
fa: انتخاب زمانی که شاخصهای سطربندی پویای واژه باید نمایش داده شوند

en: &Off
fa: &خاموش‌

en: Follow &Line Numbers
fa: دنبال کردن شماره &خطوط‌

en: &Always On
fa: &همیشه روشن‌

en: Static Word Wrap
fa: سطربندی ایستای واژه

en: Show Static &Word Wrap Marker
fa: نمایش نشانگر &سطربندی ایستا‌

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
fa: نمایش/مخفی کردن نشانگر سطربندی، یک خط عمودی ترسیم‌شده در ستون سطربندی، چنانکه در ویژگیهای ویرایش تعریف‌شده

en: Show Folding &Markers
fa: نمایش &نشانهای تازنی‌

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
fa: می‌توانید انتخاب کنید که در صورت امکان، تازنی کد، نشانهای تازنی کد باید نمایش داده شوند.

en: Show &Icon Border
fa: نمایش لبه &شمایل‌

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
fa: نمایش/مخفی کردن لبه شمایل.<br /><br />لبه شمایل برای مثال، نمادهای چوب الف را نمایش می‌دهد.

en: Show &Line Numbers
fa: نمایش شماره &خطوط‌

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
fa: نمایش/مخفی کردن شماره خطوط در سمت چپ نما.

en: Show Scroll&bar Marks
fa: نمایش نشانهای &میله‌ لغزش‌

en: Switch to Command Line
fa: سودهی به خط فرمان

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
fa: نمایش/مخفی کردن خط فرمان در پایین نما.

en: &End of Line
fa: &انتهای خط‌

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
fa: انتخاب کنید که هنگام ذخیره سند، از کدام انتهای خط باید استفاده شود

en: E&ncoding
fa: &رمزبندی‌

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
fa: مراجعه به نخستین رخداد بخشی از متن یا عبارت منظم.

en: Find Selected
fa: یافتن برگزیده

en: Finds next occurrence of selected text.
fa: رخداد بعدی متن برگزیده را پیدا می‌کند.

en: Find Selected Backwards
fa: یافتن روبه‌عقب برگزیده

en: Finds previous occurrence of selected text.
fa: رخداد قبلی متن برگزیده را پیدا می‌کند.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
fa: مراجعه به رخداد بعدی عبارت جستجو.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
fa: مراجعه به رخداد قبلی عبارت جستجو.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
fa: مراجعه به بخشی از متن یا عبارت منظم و جایگزینی مقداری از متن داده‌شده به جای نتیجه.

en: Automatic Spell Checking
fa: بررسی خودکار هجی

en: Copy as &HTML
fa: رونوشت به عنوان &زنگام‌

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
fa: استفاده از این فرمان برای رونوشت متنی که اخیراً به عنوان زنگام در تخته یادداشت سیستم انتخاب شده است.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
fa: این فرمان به شما اجازه می‌دهد سند جاری را با تمام اطلاعات مشخص‌کننده در یک سند زنگام صادر کنید.

en: Move Word Left
fa: حرکت واژه به چپ

en: Select Character Left
fa: برگزیدن نویسه چپ

en: Select Word Left
fa: برگزیدن واژه چپ

en: Move Word Right
fa: حرکت واژه به راست

en: Select Character Right
fa: برگزیدن نویسه راست

en: Select Word Right
fa: برگزیدن واژه راست

en: Move to Beginning of Line
fa: حرکت به ابتدای سطر

en: Move to Beginning of Document
fa: حرکت به ابتدای سند

en: Select to Beginning of Line
fa: برگزیدن ابتدای خط

en: Select to Beginning of Document
fa: برگزیدن ابتدای سند

en: Move to End of Line
fa: حرکت به انتهای خط

en: Move to End of Document
fa: حرکت به انتهای سند

en: Select to End of Line
fa: برگزیدن انتهای خط

en: Select to End of Document
fa: برگزیدن انتهای سند

en: Select to Previous Line
fa: برگزیدن خط قبلی

en: Scroll Line Up
fa: لغزش خط به بالا

en: Move to Next Line
fa: حرکت به خط بعدی

en: Move to Previous Line
fa: حرکت به خط قبلی

en: Select to Next Line
fa: برگزیدن خط بعدی

en: Scroll Line Down
fa: لغزش خط به پایین

en: Scroll Page Up
fa: لغزش صفحه به بالا

en: Select Page Up
fa: برگزیدن صفحه بالا

en: Move to Top of View
fa: حرکت به بالای نما

en: Select to Top of View
fa: برگزیدن بالای نما

en: Scroll Page Down
fa: لغزش صفحه به پایین

en: Select Page Down
fa: برگزیدن صفحه پایین

en: Move to Bottom of View
fa: حرکت به پایین نما

en: Select to Bottom of View
fa: برگزیدن پایین نما

en: Select to Matching Bracket
fa: برگزیدن کروشه مطابق

en: Transpose Characters
fa: عقب و جلو کردن نویسه‌ها

en: Delete Line
fa: حذف خط

en: Delete Word Left
fa: حذف واژه چپ

en: Delete Word Right
fa: حذف واژه راست

en: Delete Next Character
fa: حذف واژه بعدی

en: Backspace
fa: پس‌بر

en: &Indent
fa: &تورفتگی‌

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
fa: استفاده از این برای تو‌رفته کردن بلوک برگزیده متن.<br /><br />  چه تبها قبول شوند و استفاده شوند چه با فاصله جایگزین شوند، می‌توانید آنها را در محاوره پیکربندی، پیکر‌بندی کنید.

en: &Unindent
fa: &بدون تورفتگی‌

en: Use this to unindent a selected block of text.
fa: استفاده از این برای ایجاد نکردن تو‌رفتگی در بلوک برگزیده متن.

en: Export File as HTML
fa: صادرات پرونده به عنوان زنگام

en: Available Commands
fa: فرمانهای موجود

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
fa: <p>برای کمک در مورد فرمانهای شخصی، <code>'help &lt;command&gt;'</code> را اجرا کنید</p>

en: No help for '%1'
fa: بدون کمک برای «%1»

en: No such command <b>%1</b>
fa: چنین فرمانی وجود ندارد <b>%1</b>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
fa: <p>این <b> خط فرمان </b> Katepart است. <br />نحو: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />برای فهرستی از فرمانهای موجود،<code><b>فهرست کمک</b></code><br /> را وارد کنید. برای کمک در مورد فرمانهای شخصی،<code><b> help &lt;command&gt;</b></code> را وارد کنید </p>

en: No such command: "%1"
fa: بدون چنین فرمانی: »%1«

en: Success:
fa: موفقیت:

en: Command "%1" failed.
fa: خرابی در فرمان »%1«.

en: Mark Type %1
fa: نشان‌دار کردن نوع  %1

en: Set Default Mark Type
fa: تنظیم نوع نشان پیش‌فرض

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Command
fa: فرمان
