ksysguard - en to ja translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title]
en: Total Usage
ja: 合計使用率

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
ja: 使用率

en: CPUs
ja: CPU

[ctx: @title]
en: Core %1
ja: コア %1

[ctx: @title]
en: Total Space
ja: 合計容量

[ctx: @title Short for 'Total Space']
en: Total
ja: 合計

[ctx: @title]
en: Used Space
ja: 使用した容量

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
ja: すべての GPU の合計メモリ

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
ja: 合計

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
ja: ビデオメモリの合計

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
ja: 合計

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
ja: 使用済

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
ja: 物理メモリの合計

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
ja: 合計

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
ja: 使用されている物理メモリ

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
ja: 使用済

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
ja: 合計

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
ja: 使用されているスワップメモリ

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
ja: 使用済

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
ja: 使用済みスワップメモリのパーセンテージ

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
ja: 空きスワップメモリ

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
ja: 空き

[ctx: @title]
en: Memory
ja: メモリ

[ctx: @title]
en: Download Rate
ja: ダウンロード量

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
ja: ダウンロード

[ctx: @title]
en: Upload Rate
ja: アップロード量

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
ja: アップロード

[ctx: @title]
en: Qt Version
ja: Qt のバージョン

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
ja: KDE Frameworks のバージョン

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
ja: KDE Plasma のバージョン
