libkirigamiplugin_qt - en to ja translation catalogue (32 entries)

[ctx: AboutItem|]
en: Send an email to %1
ja: %1 にメールを送る

[ctx: AboutItem|]
en: Get Involved
ja: 参加する

[ctx: AboutItem|]
en: Donate
ja: 寄付する

[ctx: AboutItem|]
en: Report a Bug
ja: バグを報告

[ctx: AboutItem|]
en: Copyright
ja: 著作権について

[ctx: AboutItem|]
en: License:
ja: ライセンス:

[ctx: AboutItem|]
en: License: %1
ja: ライセンス: %1

[ctx: AboutItem|]
en: Libraries in use
ja: 使用されているライブラリ

[ctx: AboutItem|]
en: Authors
ja: 作者

[ctx: AboutItem|]
en: Show author photos
ja: 作者の写真を表示

[ctx: AboutItem|]
en: Credits
ja: クレジット

[ctx: AboutItem|]
en: Translators
ja: 翻訳者

[ctx: AboutPage|]
en: About %1
ja: %1 について

[ctx: AbstractApplicationWindow|]
en: Quit
ja: 終了

[ctx: ActionToolBar|]
en: More Actions
ja: その他のアクション

[ctx: Chip|]
en: Remove Tag
ja: タグを削除

[ctx: ContextDrawer|]
en: Actions
ja: アクション

[ctx: GlobalDrawer|]
en: Back
ja: 戻る

[ctx: GlobalDrawer|]
en: Close Sidebar
ja: サイドバーを閉じる

[ctx: GlobalDrawer|]
en: Open Sidebar
ja: サイドバーを開く

[ctx: LoadingPlaceholder|]
en: Loading…
ja: 読み込み中...

[ctx: PasswordField|]
en: Password
ja: パスワード

[ctx: PageRowGlobalToolBarUI|]
en: Close menu
ja: メニューを閉じる

[ctx: PageRowGlobalToolBarUI|]
en: Open menu
ja: メニューを開く

[ctx: SearchField|]
en: Search…
ja: 検索...

[ctx: SearchField|]
en: Search
ja: 検索

[ctx: SearchField|]
en: Clear search
ja: 検索をクリア

[ctx: OverlayDrawer|]
en: Close drawer
ja: ドロアを閉じる

[ctx: OverlayDrawer|]
en: Open drawer
ja: ドロアを開く

[ctx: BackButton|]
en: Navigate Back
ja: 戻る

[ctx: ForwardButton|]
en: Navigate Forward
ja: 進む

[ctx: UrlButton|]
en: Copy Link to Clipboard
ja: リンクをクリップボードにコピー
