kcmkio - en to nds translation catalogue (721 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
nds: Eegner vun Datei "%1" lett sik nich ännern.

en: Folder Already Exists
nds: Gifft Orner al

en: File Already Exists
nds: Gifft Datei al

en: Already Exists as Folder
nds: Gifft dat al as Orner

en: Could not find the program '%1'
nds: Programm "%1" lett sik nich finnen

en: 1 day %2 | %1 days %2
nds[0]: 1 Dag %2
nds[1]: %1 Daag %2

en: %1 Item | %1 Items
nds[0]: %1Indrag
nds[1]: %1 Indrääg

en: 1 Folder | %1 Folders
nds[0]: 1 Orner
nds[1]: %1 Ornern

en: 1 File | %1 Files
nds[0]: 1 Datei
nds[1]: %1 Dateien

[ctx: @title job]
en: Moving
nds: Bi to verschuven

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
nds: Born

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
nds: Teel

[ctx: @title job]
en: Copying
nds: Bi to koperen

[ctx: @title job]
en: Creating directory
nds: Orner warrt opstellt

en: Directory
nds: Orner

[ctx: @title job]
en: Deleting
nds: Bi't Wegdoon

en: File
nds: Datei

[ctx: @title job]
en: Examining
nds: Bi to ünnersöken

[ctx: @title job]
en: Transferring
nds: Bi to överdregen

[ctx: @title job]
en: Mounting
nds: Bi intohangen

en: Device
nds: Reedschap

en: Mountpoint
nds: Inhangsteed

[ctx: @title job]
en: Unmounting
nds: Bi aftohangen

en: Delete Files
nds: Dateien wegdoon

en: Create Symlink
nds: Symboolsch Link opstellen

en: Could not read %1.
nds: %1 lett sik nich lesen.

en: Could not write to %1.
nds: %1 lett sik nich schrieven.

en: Could not start process %1.
nds: Perzess %1 lett sik nich starten.

en: Malformed URL %1.
nds: URL "%1" gellt nich.

en: The protocol %1 is not supported.
nds: Dat Protokoll %1 warrt nich ünnerstütt.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
nds: Dat Protokoll %1 is bloots en Filterprotokoll.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
nds: %1 is en Orner, man en Datei weer verwacht.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
nds: %1 is en Datei, man en Orner weer verwacht.

en: The file or folder %1 does not exist.
nds: De Datei oder den Orner %1 gifft dat nich.

en: A file named %1 already exists.
nds: Dat gifft al en Datei mit den Naam %1.

en: A folder named %1 already exists.
nds: Dat gifft al en Orner mit den Naam %1.

en: No hostname specified.
nds: Keen Reeknernaam angeven.

en: Unknown host %1
nds: Reekner %1 is nich begäng.

en: Access denied to %1.
nds: Togriep op %1 torüchwiest.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
nds: Togriep torüchwiest.
    %1 lett sik nich schrieven.

en: Could not enter folder %1.
nds: De Orner %1 lett sik nich opmaken.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
nds: Dat Protokoll %1 hett keen Ornerdeenst.

en: Found a cyclic link in %1.
nds: Krinkoortet Link funnen: %1

en: Found a cyclic link while copying %1.
nds: Krinkoortet Link bi't Koperen vun %1 funnen.

en: Could not create socket for accessing %1.
nds: Socket för den Togriep op %1 lett sik nich opstellen.

en: Could not connect to host %1.
nds: Verbinnen na Reekner %1 lett sik nich opstellen.

en: Connection to host %1 is broken.
nds: Verbinnen na Reekner %1 is afbraken.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
nds: Dat Protokoll %1 is keen Filterprotokoll.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
nds: De Reedschap lett sik nich inhangen.
    De Fehlermellen weer:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
nds: De Reedschap lett sik nich afhangen.
    De Fehlermellen weer:
    %1

en: Could not read file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich lesen.

en: Could not write to file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich schrieven.

en: Could not bind %1.
nds: %1 lett sik nich verbinnen.

en: Could not listen %1.
nds: %1 lett sik nich affragen.

en: Could not accept %1.
nds: %1 warrt nich annahmen.

en: Could not access %1.
nds: Keen Togriep op %1.

en: Could not terminate listing %1.
nds: Oplisten vun %1 lett sik nich beennen.

en: Could not make folder %1.
nds: De Orner %1 lett sik nich opstellen.

en: Could not remove folder %1.
nds: De Orner %1 lett sik nich wegdoon.

en: Could not resume file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich wiedermaken.

en: Could not rename file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich ümnömen.

en: Could not change permissions for %1.
nds: Verlöven för %1 laat sik nich ännern.

en: Could not change ownership for %1.
nds: Eegner vun "%1" lett sik nich ännern.

en: Could not delete file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich wegdoon.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
nds: Enn vun Protokollperzess %1 nich verwacht

en: Error. Out of memory.
    %1
nds: Fehler: Nich noog Spieker.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
nds: Nich begäng Proxyreekner
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
nds: Identifikatschoon fehlslaan, %1-Identiteetprööv nich ünnerstütt

en: User canceled action
    %1
nds: Akschoon vun Bruker afbraken
    %1

en: Internal error in server
    %1
nds: Intern Serverfehler
    %1

en: Timeout on server
    %1
nds: Tiet op Server aflopen
    %1

en: Unknown error
    %1
nds: Nich begäng Fehler
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
nds: Nich begäng Interrupt
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
nds: Orginaaldatei %1 lett sik nich wegdoon.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
nds: Deeldatei %1 lett sik nich wegdoon.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
nds: Orginaaldatei %1 lett sik nich ümnömen.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
nds: Deeldatei %1 lett sik nich ümnömen.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
nds: Symlink %1 lett sik nich opstellen.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: The source and destination are the same file.
    %1
nds: Born un Teel sünd de sülve Datei.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
nds: De Server mutt %1 hebben, man dat is nich verföögbor.

en: Access to restricted port in POST denied.
nds: Togriep op kuntrulleerte Port in POST-Överdregen torüchwiest.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
nds: De bruukte Informatschoon över de Inholtgrött wöör för en POST-Akschoon nich anbaden.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

en: <b>Technical reason</b>:
nds: <b>Technisch Grund</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
nds: <b>Details vun de Anfraag</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
nds: <li>Protokoll: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
nds: <li>Datum un Tiet: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
nds: <li>Mehr Informatschonen: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
nds: <b>Möögliche Grünn</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
nds: <b>Möögliche Lösen</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
nds: Snack mit Dien Systeempleger oder den Koppel för technische Ünnerstütten.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
nds: Snack mit den Systeempleger vun den Server, wenn Du mehr Hülp bruukst.

en: Check your access permissions on this resource.
nds: Prööv Dien Verlöven för disse Ressource.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
nds: Du hest villicht nich noog Verlöven för't Utföhren vun de Akschoon an disse Ressource.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
nds: Villicht warrt de Datei al vun en anner Programm bruukt, un is dorför blockeert.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
nds: Prööv, wat nich en anner Bruker oder Programm de Datei al bruukt oder blockeert hett.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
nds: Ok wenn dat nich wohrschienlich is, kunn dat en Hardwarefehler wesen.

en: You may have encountered a bug in the program.
nds: Villicht hest Du en Fehler binnen dat Programm opdeckt.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nds: De Oorsaak is wohrschienlich en Fehler binnen dat Programm. Bitte överlegg, wat Du nich en helen Fehlerbericht - as nerrn angeven - inschicken wullt.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
nds: Bitte installeer de niegste Verschoon vun de Software. Dien Distributschoon schull Warktüüch för dat Aktualiseren vun Software praatstellen.

en: There may have been a problem with your network connection.
nds: Villicht geev dat en Problem mit Dien Nettwarkverbinnen.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nds: Villicht gifft dat en Problem mit Dien Nettwark-Instellen. Wenn Du betherto ahn Problemen op't Nett togriepen kunnst, is dat nich wohrschienlich.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
nds: Villicht hett dat en Problem langs den Nettwarkpadd vun den Server na Dien Reekner geven.

en: Try again, either now or at a later time.
nds: Versöök dat nochmaal, nu oder later.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
nds: Villicht geev dat en Protokollfehler oder jichtenswat weer nich kompatibel.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
nds: Prööv, wat dat de Ressource redig gifft, un versöök dat nochmaal.

en: The specified resource may not exist.
nds: Villicht gifft dat de angeven Ressource nich.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
nds: Prööv, wat Du den Oort redig richtig ingeven hest, un versöök dat nochmaal.

en: Check your network connection status.
nds: Prööv, wat Du richtig an't Nettwark tokoppelt büst.

en: Cannot Open Resource For Reading
nds: De Ressource lett sik nich lesen

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
nds: Dat bedüüdt, dat sik de Inholt vun de Datei / den Orner <strong>%1</strong> nich lesen lett, wiel sik keen Lees-Togriep kriegen lett.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
nds: Villicht hest Du nich de Verlöven för't Lesen/Opmaken vun de Datei/den Orner.

en: Cannot Open Resource For Writing
nds: Op de Ressource lett sik nich schrieven

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
nds: Bedüüdt, dat dat nich mööglich weer, na de Datei <strong>%1</strong> to schrieven, wiel sik keen Schriev-Togriep kriegen lett.

en: Unable to Launch Process
nds: Perzess lett sik nich starten

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
nds: Dat Programm, dat de Kompatibiliteet mit dat Protokoll praatstellt, is villicht bi de leste Aktualiseren vun KDE nich opfrischt worrn. Dat Programm is denn villicht nich mehr kompatibel mit de aktuelle Verschoon un start dorför nich.

en: Internal Error
nds: Intern Fehler

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
nds: Dat Programm op Dien Reekner, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett en internen Fehler meldt.

en: Improperly Formatted URL
nds: URL-Formaat gellt nich

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
nds: De vun Di angeven URL ("<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator", Eenheitlich Ressource-Oortangaav) harr nich dat richtige Formaat. Dat Formaat vun en URL is normalerwies dit:<blockquote><strong>protokoll://bruker:passwoort@www.bispeel.org:port/orner/datei.ennen?parameter=weert</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
nds: Protokoll %1 nich ünnerstütt

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
nds: Dat Protokoll <strong>%1</strong> warrt vun de KDE-Programmen op dissen Reekner nich ünnerstütt.

en: The requested protocol may not be supported.
nds: Dat anfraagte Protokoll warrt villicht nich ünnerstütt.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
nds: Villicht sünd de Verschonen vun dat Protokoll %1, de vun dissen Reekner un den Server ünnerstütt warrt, nich ünnerenanner kompatibel.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
nds: URL gifft keen Ressource an

en: Protocol is a Filter Protocol
nds: Dat is en Filterprotokoll

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
nds: De vun Di angeven URL ("<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator", Eenheitlich Ressource-Oortangaav) gifft keen besünnere Ressource an.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nds: KDE kann binnen vun en Protokoll över en Protokoll kommunizeren. Dat angeven Protokoll warrt bloots ünner disse Ümstänn bruukt, man disse Ümstänn liggt nich vör. Dat is en roor Begeefnis un wiest wohrschienlich op en Programmfehler hen.

en: Unsupported Action: %1
nds: Nich ünnerstütt Akschoon: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
nds: De angeven Akschoon warrt vun dat KDE-Programm, dat dat Protokoll <strong>%1</strong> verföögbor maakt, nich ünnerstütt.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
nds: Disse Fehler hangt vun dat KDE-Programm af. De övrigen Informatschonen schullen mehr utseggen as dat, wat för dat In-/Utgaavsysteem vun KDE verföögbor is.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
nds: Versöök, en anner Weg för dat sülve Resultaat to finnen.

en: File Expected
nds: Datei verwacht

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
nds: De Anfraag verwacht en Datei, man ansteed wöör de Orner <strong>%1</strong> funnen.

en: This may be an error on the server side.
nds: Dit is villicht en Fehler op den annern Server.

en: Folder Expected
nds: Orner verwacht

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
nds: De Anfraag verwacht en Orner, man ansteed wöör de Datei <strong>%1</strong> funnen.

en: File or Folder Does Not Exist
nds: Dat gifft Datei oder Orner nich

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
nds: De angeven Datei oder Orner <strong>%1</strong> gifft dat nich.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
nds: De angeven Datei lett sik nich opstellen, wiel dat al en Datei mit dissen Naam gifft.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
nds: Versöök, de Datei toeerst to verschuven, un versöök dat denn nochmaal.

en: Delete the current file and try again.
nds: Do de Datei weg un versöök dat denn nochmaal.

en: Choose an alternate filename for the new file.
nds: Söök en anner Naam för de niege Datei ut.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
nds: De angeven Orner lett sik nich opstellen, wiel dat al en Orner mit dissen Naam gifft.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
nds: Versöök, den Orner toeerst to verschuven, un versöök dat denn nochmaal.

en: Delete the current folder and try again.
nds: Do den Orner weg un versöök dat denn nochmaal.

en: Choose an alternate name for the new folder.
nds: Söök en anner Naam för den niegen Orner ut.

en: Unknown Host
nds: Reekner nich begäng

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
nds: Disse Fehler bedüüdt, dat dat nich mööglich weer, en Server mit den Naam <strong>%1</strong> in't Internet to finnen.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
nds: Dat gifft dat den angeven Naam (%1) villicht nich, wiel Du Di villicht vertippt hest.

en: Access Denied
nds: Togriep torüchwiest

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
nds: Togriep op de angeven Ressource (<strong>%1</strong>) torüchwiest.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
nds: Du hest bi de Identiteetprööv villicht nich richtige oder gor keen Daten angeven

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
nds: Villicht hest Du nich de Verlöven för't Togriepen op de angeven Ressource

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
nds: Versöök dat nochmaal, un stell seker, dat Dien Angaven för de Identiteetprööv richtig sünd.

en: Write Access Denied
nds: Schriev-Togriep torüchwiest

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
nds: Dat bedüüdt, dat en Versöök, Daten na de Datei <strong>%1</strong> to schrieven, torüchwiest wöör.

en: Unable to Enter Folder
nds: Orner lett sik nich opmaken

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
nds: Dat bedüüdt, dat en Versöök, den angeven Orner <strong>%1</strong> optomaken, torüchwiest wöör.

en: Folder Listing Unavailable
nds: Ornerinholt lett sik nich oplisten

en: Protocol %1 is not a Filesystem
nds: Protokoll %1 is keen Dateisysteem

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
nds: Dat bedüüdt, dat en Anfraag den Inholt vun den Orner bruken mutt, dat KDE-Programm för dat Protokoll em aver nich levern kann.

en: Cyclic Link Detected
nds: Krinkoortet Link opdeckt

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nds: UNIX-Dateisystemen köönt Dateien un Ornern normalerwies ünner en anner Naam oder Oort verföögbor maken ("Link"). KDE hett nu opdeckt, dat en Link oder en Reeg vun Links en Krink ahn Enn formt - de Link wiest an't Enn op sik sülven.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
nds: Do en Deel vun den Krink weg, so dat de Krink opbraken warrt, un versöök dat nochmaal.

en: Request Aborted By User
nds: Anfraag vun Bruker afbraken

en: The request was not completed because it was aborted.
nds: De Anfraag wöör nich fardig afarbeidt, wiel se afbraken wöör.

en: Retry the request.
nds: Versöök dat nochmaal.

en: Cyclic Link Detected During Copy
nds: Krinkoortet Link bi't Koperen opdeckt

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nds: UNIX-Dateisystemen köönt Dateien un Ornern normalerwies ünner en anner Naam oder Oort verföögbor maken ("Link"). Wielt dat anfraagte Koperen hett KDE en Link oder en Reeg vun Links opdeckt, de en Krink ahn Enn formt - de Link wiest an't Enn op sik sülven.

en: Could Not Create Network Connection
nds: Verbinnen in't Nettwark lett sik nich opstellen

en: Could Not Create Socket
nds: Socket lett sik nich opstellen

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
nds: Dit is en oortig technische Fehler, de bedüüdt, dat en Reedschapdatei, de för de Nettwark-Kommunikatschoon bruukt warrt (de "Socket"), sik nich opstellen lett.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
nds: De Verbinnen is villicht nich richtig inricht, oder Nettwarkkoort is villicht nich aktiveert.

en: Connection to Server Refused
nds: Tokoppeln vun Server torüchwiest

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
nds: De Server <strong>%1</strong> hett dat Opstellen vun en Verbinnen vun dissen Reekner nich tolaten.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
nds: Villicht is de Server nich so instellt, dat he Verbinnen ut dat Internet annimmt, ok wenn he opstunns dat Internet tokoppelt is.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
nds: Villicht löppt op den Server de nafraagte Deenst (%1) nich, ok wenn he opstunns dat Internet tokoppelt is.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
nds: En Nettdiek (Reedschap för dat Kuntrulleren vun Anfragen ut dat Internet), de Dien Nettwark oder dat vun den Server schuult, hett villicht Dien Anfraag torüchwiest.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
nds: Verbinnen na Server ahn Verwachten afbraken

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
nds: Dat geev en Verbinnen to <strong>%1</strong>, man se is an en Punkt afreten, de nich verwacht wöör.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
nds: Villicht geev dat en Protokollfehler, un de Server hett as Antwoort dor op de Verbinnen tomaakt.

en: URL Resource Invalid
nds: Ressource vun URL gellt nich

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
nds: Protokoll %1 is keen Filterprotokoll

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
nds: De vun Di angeven URL ("<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator", Eenheitlich Ressource-Oortangaav) gifft keen gellen Metood an för dat Togriepen op de Ressource <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nds: KDE kann binnen vun en Protokoll över en Protokoll kommunizeren. Dat Anfraag geev dor en Protokoll för an, man dat Protokoll hett dat Könen för disse Akschoon nich. Dat is en roor Begeefnis un wiest wohrschienlich op en Programmfehler hen.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
nds: In-/Utgaavreedschap lett sik nich torechtmaken

en: Could Not Mount Device
nds: Reedschap lett sik nich inhangen

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nds: De anfraagte Reedschap lett sik nich torechtmaken oder inhangen. De Fehlermellen is:<strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
nds: De Reedschap steiht villicht nich praat, a.B. wenn dor keen Medium binnen is (keen CD in't CD-Loopwark) oder se nich heel richtig ankoppelt is (Steker sitt en lütt beten scheef).

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för dat Torechtmaken oder Inhangen vun de Reedschap. Op UNIX-Systemen warrt faken Systeemplegerrechten för dat Inhangen vun Reedschapen bruukt.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
nds: Prööv wat de Reedschap praat steiht; binnen tuuschbore Loopwarken mutt en Medium liggen, dreegbore Reedschappen mööt ankoppelt un anmaakt wesen. Denn versöök dat nochmaal.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
nds: In-/Utgaavreedschap lett sik nich inpacken

en: Could Not Unmount Device
nds: Reedschap lett sik nich afhangen

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nds: De anfraagte Reedschap lett sik nich inpacken oder afhangen. De Fehlermellen is: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
nds: Villicht hett de Reedschap to doon, d.h. se warrt noch vun en anner Bruker oder Programm bruukt. Ok en Nettkieker-/Dateiplegerfinster, dat en Orner op de Reedschap wiest, mag as Bruuk ansehn warrn.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för dat Inpacken oder Afhangen vun de Reedschap. Op UNIX-Systemen warrt faken Systeemplegerrechten för dat Afhangen vun Reedschappen bruukt.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
nds: Stell seker, dat keen Programmen mehr op de Reedschap togriept, un versöök dat nochmaal.

en: Cannot Read From Resource
nds: Ressource lett sik nich lesen

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
nds: Dat bedüüdt, dat de Ressource <strong>%1</strong> sik twoors opmaken leet, dat aver en Fehler bi't Lesen vun ehren Inholt geev.

en: You may not have permissions to read from the resource.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för't Lesen vun de Ressource.

en: Cannot Write to Resource
nds: Ressource lett sik nich schrieven

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
nds: Dat bedüüdt, dat de Ressource <strong>%1</strong> sik twoors opmaken leet, dat aver en Fehler bi't Schrieven na ehr geev.

en: You may not have permissions to write to the resource.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för't Schrieven na de Ressource.

en: Could Not Listen for Network Connections
nds: Töven op Nettwark-Verbinnen nich mööglich

en: Could Not Bind
nds: Verbinnen nich mööglich

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
nds: Dit is en oortig technische Fehler, de bedüüdt, dat en Reedschapdatei, de för de Nettwark-Kommunikatschoon bruukt warrt (de "Socket"), sik nich för't Töven op ankamen Nettwarkverbinnen inrichten lett.

en: Could Not Listen
nds: Töven nich mööglich

en: Could Not Accept Network Connection
nds: Nettwarkverbinnen lett sik nich annehmen

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
nds: Dit is en oortig technische Fehler, de bedüüdt, dat dat bi't Annehmen vun en ankamen Nettwarkverbinnen en Fehler geev.

en: You may not have permissions to accept the connection.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för't Annehmen vun de Verbinnen.

en: Could Not Login: %1
nds: Anmellen nich mööglich: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
nds: Anmellen is fehlslaan, de anfraagte Akschoon kann nich utföhrt warrn.

en: Could Not Determine Resource Status
nds: Tostand vun Ressource lett sik nich faststellen

en: Could Not Stat Resource
nds: Utföhren vun "stat" för Ressource nich mööglich

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
nds: En Versöök is fehlslaan, Informatschonen as Naam, Typ, Grött usw. över de Ressource <strong>%1</strong> to kriegen.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
nds: Villicht gifft dat de angeven Ressource oder Togriep dor op nich.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
nds: Oplisten lett sik nich beennen

en: FIXME: Document this
nds: Keen Dokmentatschoon verföögbor, deit mi leed.

en: Could Not Create Folder
nds: Orner lett sik nich opstellen

en: An attempt to create the requested folder failed.
nds: En Versöök is fehlslaan, den angeven Orner optostellen

en: The location where the folder was to be created may not exist.
nds: Villicht gifft dat den Oort nich, woneem de Orner opstellt warrn schull.

en: Could Not Remove Folder
nds: Orner lett sik nich wegdoon

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
nds: En Versöök is fehlslaan, den Orner <strong>%1</strong> wegtodoon.

en: The specified folder may not exist.
nds: Villicht gifft dat den angeven Orner nich.

en: The specified folder may not be empty.
nds: Villicht is de angeven Ornern nich leddig.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
nds: Stell seker, dat dat den angeven Orner gifft un he leddig is, un versöök dat nochmaal.

en: Could Not Resume File Transfer
nds: Dateiöverdregen lett sik nich wedderopnehmen

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
nds: De Anfraag schull dat Överdregen vun de Datei <strong>%1</strong> an en fastleggten Punkt wedderopnehmen, man dat weer nich mööglich.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
nds: Villicht ünnerstütt dat Protokoll oder de Server dat Wedderopnehmen vun Överdregen nich.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
nds: Versöök dat nochmaal, ahn dat de Överdregen wedder opnahmen warrt.

en: Could Not Rename Resource
nds: Ressource lett sik nich ümnömen

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nds: De angeven Ressource <strong>%1</strong> lett sik nich ümnömen, de Versöök is fehlslaan.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
nds: Verlöven för Ressource laat sik nich ännern

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nds: De Verlöven vun de Ressource <strong>%1</strong> laat sik nich ännern, de Versöök is fehlslaan.

en: Could Not Change Ownership of Resource
nds: Eegner vun Ressource lett sik nich ännern

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nds: De Eegner vun de Ressource <strong>%1</strong> lett sik nich ännern, de Versöök is fehlslaan.

en: Could Not Delete Resource
nds: Ressource lett sik nich wegdoon

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nds: En Versöök is fehlslaan, de angeven Ressource <strong>%1</strong> wegtodoon.

en: Unexpected Program Termination
nds: Nich verwacht Programmenn

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
nds: Dat Enn vun dat Programm op Dien Reekner, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, wöör nich verwacht.

en: Out of Memory
nds: Nich noog Spieker

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
nds: Dat Programm, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett nich noog Spieker för't Wiedermaken kregen.

en: Unknown Proxy Host
nds: Proxyreekner nich begäng

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
nds: Wielt dat Halen vun Informatschonen över den angeven Proxyreekner <strong>%1</strong>, geev dat den Fehler "Reekner nich begäng". Dat bedüüdt, dat sik keen Reekner mit dissen Naam in't Internet finnen lett.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nds: Villicht gifft dat en Problem mit Dien Nettwark-Instellen, besünners mit den Naam vun Dien Proxyserver. Wenn Du betherto ahn Problemen op't Internet togriepen kunnst, is dat nich wohrschienlich.

en: Double-check your proxy settings and try again.
nds: Prööv Dien Proxy-Instellen un versöök dat nochmaal.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
nds: Identiteetprööv fehlslaan: Metood %1 nich ünnerstütt

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
nds: Ok wenn Dien Angaven för de Identiteetprööv richtig sünd, is se liekers fehlslaan. De Metood, de de Server bruukt, warrt vun dat KDE-Programm för dat Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Request Aborted
nds: Anfraag afbraken

en: Internal Error in Server
nds: Intern Serverfehler

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
nds: Dat Programm op den Server, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett en internen Fehler meldt: %2

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nds: Wohrschienlich is dat en Fehler in't Serverprogramm. Bitte överlegg, wat Du nich en helen Fehlerbericht inschicken wullt, as nerrn angeven.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
nds: Snack mit den Systeempleger vun den Server över dat Problem.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
nds: Wenn Du weetst, wokeen de Autoren vun dat Serverprogramm sünd, schick den Fehlerbericht jüm direktemang.

en: Timeout Error
nds: Tiet aflopen

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
nds: Dat geev en Kontakt na den Server, man he hett nich binnen disse fastleggte Tietrahmens antert:<ul><li>Tietgrenz för't Opstellen vun en Verbinnen: %1 Sekunnen</li><li>Tietgrenz för't Infangen vun en Antwoort: %2 Sekunnen</li><li>Tietgrenz för't Togriepen op Proxyservers: %3</li></ul>Beacht bitte, Du kannst disse Weerten binnen de KDE-Systeeminstellen ünner "Nettwark -> Instellen för de Verbinnen" ännern.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
nds: De Server hett to veel mit anner Anfragen to doon.

en: Unknown Error
nds: Nich begäng Fehler

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
nds: Dat Programm op Dien Reekner, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett en nich begäng Fehler meldt: %2

en: Unknown Interruption
nds: Nich begäng Ünnerbreken

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
nds: Dat Programm op Dien Reekner, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett en Ünnerbreken vun en nich begäng Typ meldt: %2

en: Could Not Delete Original File
nds: Orginaaldatei lett sik nich wegdoon

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nds: För de anfraagte Akschoon mutt de Orginaaldatei wegdaan warrn, wohrschienlich an't Enn vun en Dateiverschuven. De Orginaaldatei <strong>%1</strong> lett sik nich wegdoon.

en: Could Not Delete Temporary File
nds: Temporeerdatei lett sik nich wegdoon

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nds: För de anfraagte Akschoon muss en temporere Datei opstellt warrn, binnen de de niege Datei wielt dat Daalladen sekert wöör. Disse temporere Datei (<strong>%1</strong>) lett sik nich wegdoon.

en: Could Not Rename Original File
nds: Orginaaldatei lett sik nich ümnömen

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
nds: För de nafraagte Akschoon mutt de Orginaaldatei <strong>%1</strong> ümnöömt warrn, man se lett sik nich ümnömen.

en: Could Not Rename Temporary File
nds: Temporeerdatei lett sik nich ümnömen

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
nds: För de nafraagte Akschoon mutt en temporere Datei <strong>%1</strong> opstellt warrn, man se lett sik nich opstellen.

en: Could Not Create Link
nds: Link lett sik nich opstellen

en: Could Not Create Symbolic Link
nds: Symboolsch Link lett sik nich opstellen

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
nds: De anfraagte symboolsche Link %1 lett sik nich opstellen.

en: No Content
nds: Keen Inholt

en: Disk Full
nds: Fastplaat is vull

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
nds: De anfraagte Datei <strong>%1</strong> lett sik nich schrieven, dor is nich noog fre'e Platz op de Fastplaat.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
nds: Maak noog Platz free dör 1.) dat Wegdoon vun nich bruukte un temporere Dateien, 2.) dat Archiveren vun Dateien op tuuschbore Spiekermedien as CD-ROMs, 3.) dat Inbuen vun mehr Spiekerplatz

en: Source and Destination Files Identical
nds: Born- un Teel sünd de sülven Dateien

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
nds: De Akschoon kann nich fardigmaakt warrn, wiel Born- un Teeldateien de sülve Datei sünd.

en: Choose a different filename for the destination file.
nds: Söök en anner Naam för de Teeldatei ut.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
nds: Protokoll %1 lett sik nich inledden

en: Undocumented Error
nds: Nich dokmenteert Fehler

en: (Symbolic Link to %1)
nds: (Symboolsch Link op "%1")

en: (%1, Link to %2)
nds: (%1, Link op "%2")

en:  (Points to %1)
nds:  (wiest op %1)

en: Malformed URL
    %1
nds: Leeg URL-Form
    %1

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
nds: Programmnaam lett sik nich ut "%1" ruttrecken. Giff bitte den Programmnaam vun Hand in.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
nds: Opstellen vun Verbinnen warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
nds: Tomaken vun Verbinnen warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
nds: Togriepen op Datei warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Writing to %1 is not supported.
nds: Dat Schrieven na %1 warrt nich ünnerstütt.

en: There are no special actions available for protocol %1.
nds: Keen besünner Akschonen för Protokoll %1 verföögbor.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
nds: Oplisten vun Ornern warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
nds: Halen vun Daten vun %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
nds: Halen vun MIME-Typ-Informatschonen vun %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
nds: Ümnömen oder Verschuven vun Dateien in %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
nds: Opstellen vun Symlinks warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Copying files within %1 is not supported.
nds: Koperen vun Dateien in %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Deleting files from %1 is not supported.
nds: Wegdoon vun Dateien ut %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
nds: Opstellen vun Ornern warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
nds: Ännern vun Dateiegenschappen warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
nds: Dat Ännern vun den Eegner warrt vun't Protokoll "%1" nich ünnerstütt.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
nds: Dat Protokoll "%1" ünnerstütt dat Opstellen vun Ornern nich.

en: Protocol %1 does not support action %2.
nds: Dat Protokoll "%1" ünnerstütt de Akschoon "%2" nich.

en: Unknown protocol '%1'.
nds: Protokoll "%1" is nich begäng.

en: &Forever
nds: &Duerhaftig

en: Co&ntinue
nds: &Wiedermaken

en: &Current Session only
nds: Bloots &aktuell Törn

en: You did not select a file to delete.
nds: Du hest keen Datei för't Wegdoon utsöcht.

en: Nothing to Delete
nds: Nix dor för't Wegdoon

en: You did not select a file to trash.
nds: Du hest keen Datei för't Wegsmieten utsöcht.

en: Nothing to Trash
nds: Nix dor to'n wegsmieten

en: The specified folder does not exist or was not readable.
nds: Dat gifft den angeven Orner nich, oder he lett sik nich lesen.

en: Menu
nds: Menü

en: Parent Folder
nds: Överornt Orner

en: Home Folder
nds: Tohuusorner

en: Reload
nds: Nieg laden

en: Move to Trash
nds: Na de Affalltünn verschuven

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Sorting
nds: Sorteren

en: Descending
nds: Daalwarts

en: Folders First
nds: Ornern toeerst

en: Icon Position
nds: Lüttbild-Positschoon

en: Next to File Name
nds: Blang Dateinaam

en: Above File Name
nds: Baven Dateinaam

en: Short View
nds: Kortansicht

en: Detailed View
nds: Enkelheitenansicht

en: Tree View
nds: Boomansicht

en: Detailed Tree View
nds: Enkelheiten-Boomansicht

en: Show Hidden Files
nds: Versteken Dateien wiesen

en: Show Preview
nds: Vöransicht wiesen

en: Properties
nds: Egenschappen

en: Encoding:
nds: Koderen:

en: Open
nds: Opmaken

en: Save As
nds: Sekern as

en: All Supported Files
nds: All ünnerstütt Dateien

en: All Files
nds: All Dateien

en: Add Places Entry
nds: Stedenindrag tofögen

en: Edit Places Entry
nds: Stedenindrag bewerken

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
nds: <qt>Disse Text warrt in't Stedenpaneel wiest.<br /><br />De Beteker schull een oder twee Wöör lang wesen un kloormaken, op wat de Indrag wiest. Giffst Du keen Beteker in, warrt he ut de Steed ehr URL afleddt.</qt>

en: L&abel:
nds: &Beteker:

en: Enter descriptive label here
nds: Hier en beschrieven Beteker ingeven

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
nds: <qt>Disse Steed warrt den Indrag towiest. Du kannst jichtenseen gellen URL bruken, a.B.:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Wenn Du op denn Knoop rechterhand vun dat Ingaavfeld klickst, kannst Du de Steed utsöken.</qt>

en: &Location:
nds: &Oort:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
nds: <qt>Dit Lüttbild warrt in't Stedenpaneel wiest.<br /><br />Wenn Du op den Knoop klickst, kannst Du en anner Lüttbild utsöken.</qt>

en: Choose an &icon:
nds: Söök en &Lüttbild ut:

en: &Only show when using this application (%1)
nds: Bloots för &dit Programm (%1) wiesen

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
nds: <qt>Maak dit an, wenn Du den Indrag bloots wiest hebben wullt, wenn Du dat aktuelle Programm (%1) bruukst.<br /><br />Is dit nich anmaakt is, is de Indrag bi all Programmen verföögbor.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
nds: Tohuusorner

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
nds: Nettwark

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
nds: Affalltünn

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
nds: De Reedschap "%1" is keen Schiev un lett sik nich rutfohren.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
nds: Dat geev en Fehler bi't Togriepen op "%1". Dat Systeem antert: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
nds: Dat geev en Fehler bi't Togriepen op %1

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
nds: %1 free vun %2 (%3% bruukt)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
nds: Affalltünn leddig maken

en: &Show All Entries
nds: &All Indrääg wiesen

en: You can only select one file
nds: Du muttst bloots een Datei utsöken

en: More than one file provided
nds: Mehr as een Datei praatstellt

en: You can only select local files
nds: Du muttst bloots lokale Dateien utsöken

en: Remote files not accepted
nds: Keen feern Dateien tolaten

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
nds: Du hest mehr as een Orner utsöcht, un disse Dialoog bruukt keen Ornern, dorüm lett sik de richtige nich rutfinnen. Söök bitte bloots een Orner ut.

en: More than one folder provided
nds: Mehr as een Orner angeven

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
nds: Du hest tominnst een Orner un een Datei utsöcht. Utsöcht Dateien warrt övergahn, de utsöchte Orner warrt oplist

en: Files and folders selected
nds: Dateien un Ornern utsöcht

en: The file "%1" could not be found
nds: De Datei "%1" lett sik nich finnen

en: Cannot open file
nds: Datei lett sik nich opmaken

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du een Schritt in de Vörgeschicht torüchgahn.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du een Schritt in de Vörgeschicht vörgahn.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du de aktuelle Steed nieg laden.

en: Click this button to create a new folder.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du en nieg Orner opstellen.

en: Options
nds: Optschonen

en: Bookmarks
nds: Leestekens

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
nds: <qt>Mit dissen Knoop kannst Du en Steed de Leestekens tofögen. Klick dor op, wenn Du Leestekens tofögen, ännern oder utsöken wullt.<br /><br />Disse Leestekens gellt bloots binnen den Dateidialoog, man se arbeidt as de Leestekens överall in KDE.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nds: &Naam:

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
nds: <qt>Bi't Tippen in't Textrebeet warrt Di möögliche Övereenstimmen wiest. Du kannst disse Funkschoon anners instellen, wenn Du mit den rechten Muusknoop klickst un en anner Bedriefoort in't Menü <b>Text kompletteren</b> utsöchst.</qt>

en: This is the name to save the file as.
nds: Mit dissen Naam warrt de Datei sekert.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
nds: Dit is de List vun Dateien, de Du opmaken wullt. Du kannst mehr as een Datei angeven, wenn Du se mit Freetekens trennen deist.

en: This is the name of the file to open.
nds: Dat is de Naam vun de Datei, de opmaakt warrn schall.

[ctx: @title:window]
en: Places
nds: Steden

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
nds: Dat gifft de Datei "%1" al. Wullt Du ehr överschrieven?

en: Overwrite File?
nds: Datei överschrieven?

en: You can only select local files.
nds: Du kannst bloots lokale Dateien utsöken.

en: Remote Files Not Accepted
nds: Frömddateien nich tolaten

en: &Open
nds: &Opmaken

en: Icon size: %1 pixels
nds: Lüttbildgrött: %1 Pixels

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
nds: Datei&ennen automaatsch utsöken (%1)

en: the extension <b>%1</b>
nds: de Ennen <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
nds: Datei&ennen automaatsch utsöken

en: a suitable extension
nds: en passen Ennen

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
nds: Disse Optschoon maakt en Reeg kommode Optschonen för't Sekern vun Dateien mit Dateiverwiedern an:<br /><ol><li>All binnen dat <b>%1</b>-Textrebeet angeven Dateiverwiedern warrt ännert, wenn Du den Dateityp för't Sekern ännerst.<br /><br /></li><li>Wenn binnen dat <b>%2</b>-Textrebeet keen Verwiedern angeven is, wenn Du op <b>Sekern</b> klickst, warrt %3 den Dateinaam anföögt (wenn dat de Datei nich al gifft). Disse Verwiedern is de för den Dateityp, den Du för't Sekern utsöcht hest.<br /><br />Wenn Du nich wullt, dat KDE en Verwiedern för den Dateinaam utsöcht, kannst Du disse Funkschoon utmaken. Du kannst ehr ok vörbigahn, wenn Du en Punkt an't Enn vun den Dateinaam settst (de Punkt warrt automaatsch wegmaakt).</li></ol>Wenn Du nich seker büst, laat de Optschoon an, Dien Dateien sünd denn lichter to plegen.

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
nds: <qt>Dit is de Filter för de Dateilist. Dateien warrt bloots wiest, wenn de Filter op ehr Naam passt.<p>Du kannst en fardigen Filter binnen dat Köörfeldutsöken, oder en egen Filter direktemang na't Textrebeet ingeven.</p><p>Du kannst ok Platzholltekens as "*" oder "?" bruken.</p></qt>

en: Sorry
nds: Deit mi leed

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
nds: <qt>Dat gifft de Vörlaagdatei <b>%1</b> nich.</qt>

en: Create link to URL
nds: Nieg na Adress opstellen

en: Create New
nds: Nieg opstellen

en: Link to Device
nds: Link na Reedschap

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
nds: Nieg Orner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
nds: Koperen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
nds: Infögen

en: Edit
nds: Bewerken

en: Navigate
nds: Utsöken

en: Show Full Path
nds: Heel Padd wiesen

[ctx: @action:inmenu]
en: More
nds: Mehr

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
nds: Reedschappen

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
nds: Anner

en: Edit mode
nds: Bewerkbedrief

en: Click for Location Navigation
nds: Klick hier, wenn Du de Steed utsöken wullt

en: Click to Edit Location
nds: Klick hier, wenn Du de Steed bewerken wullt

en: You are not authorized to execute this file.
nds: Du muttst disse Datei nich utföhren.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
nds: Du muttst keen Programm utsöken, mit dat sik disse Datei opmaken lett.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
nds: De Schriefdisch-Indragdatei
    %1
    gellt nich.

en: Launching %1
nds: %1 warrt start

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
nds: De Schriefdischdatei
    %1
    hett den Typ "Link", man se bargt keen Indrag "URL=...".

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
nds: De Schriefdisch-Datei %1 bargt keen Indrag "Type=..."

en: File Changed
nds: Datei ännert

en: Upload
nds: Hoochladen

en: Do Not Upload
nds: Nich hoochladen

en: The URL %1
    is malformed
nds: De URL %1
    is leegformt

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
nds: Feern URL %1
    mit Optschoon "--tempfiles" nich tolaten

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
nds: De sachens temporere Datei
    %1
    wöör ännert.
    Wullt Du ehr liekers wegdoon?

en: Do Not Delete
nds: Nich wegdoon

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
nds: De Datei
    %1
    wöör ännert.
    Wullt du de Ännern hoochladen?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
nds: KIO Exec - maakt Dateien op anner Reekners op, luurt op Ännern, fraagt na Hoochladen

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
nds: © 1998-2000, 2003  de Schrieverslüüd vun KFM/Konqueror

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
nds: Adressen (URLs) as Dateien op Dien Rekner behanneln un achteran wegsmieten

en: Suggested file name for the downloaded file
nds: Vörslaan Dateinaam för de daallaadte Datei

en: Command to execute
nds: Befehl, den Du utföhren wullt

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
nds: URL(s) oder lokaal Datei(en) för "command"

en: Setting ACL for %1
nds: Togriepverlöven för %1 warrt sett

en: Could not change permissions for
    %1
nds: Verlöven laat sik nich ännern för:
    %1

en: Could not find program "mount"
nds: Programm "mount" lett sik nich finnen.

en: Could not find program "umount"
nds: Programm "umount" lett sik nich finnen.

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
nds: Datei lett sik nich vun %1 na %2 koperen. (Fehlernr.: %3)

en: No media in device for %1
nds: Keen Medium in Reedschap för %1

en: Could not get user id for given user name %1
nds: De Bruker-ID för den Brukernaam "%1" lett sik nich halen.

en: Could not get group id for given group name %1
nds: De Koppel-ID för den Brukernaam "%1" lett sik nich halen.

en: Opening connection to host %1
nds: An't Tokoppeln an Reekner %1

en: Connected to host %1
nds: Tokoppelt an Reekner %1

en: Sending login information
nds: Anmellinformatschonen warrt sendt

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
nds: Naricht sendt:
    Anmellen mit Brukernaam: %1 un Passwoort: [versteken]
    
    Serverantwoort:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
nds: Du muttst Brukernaam un Passwoort angeven, wenn Du op dissen Server togriepen wullt.

en: Site:
nds: Server:

en: Login OK
nds: Anmellen OK

en: Could not login to %1.
nds: Anmellen op %1 nich mööglich.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
nds: Du muttst Brukernaam un Passwoort för den nerrn angeven Proxyserver angeven, ehr Du op jichtenseen Siet togriepen dörvst.

en: Proxy Authentication Failed.
nds: Proxy-Identiteetprööv fehlslaan.

en: There is no documentation available for %1.
nds: För %1 gifft dat keen Dokmentatschoon.

en: Looking up correct file
nds: Richtige Datei nakieken

en: Preparing document
nds: Dokment warrt torechtmaakt

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
nds: De anfraagte Hülpdatei lett sik nich lesen:<br />%1

en: Saving to cache
nds: Na Twischenspieker sekern

en: Using cached version
nds: Twischenspiekert Verschoon warrt bruukt

en: Looking up section
nds: Afsnitt nakieken

en: Could not find filename %1 in %2.
nds: Dateinaam %1 lett sik binnen %2 nich finnen.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
nds: Wullt Du dit Zertifikaat duerhaftig ahn Nafragen annehmen?

en: Server Authentication
nds: Server-Identiteetprööv

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
nds: <b>%1</b> op <b>%2</b>

en: Otherwise, the request would have succeeded.
nds: Anners harr dat keen Fehler bi de Anfraag geven.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
nds: Halen vun de Egenschap-Weerten

[ctx: request type]
en: set property values
nds: Fastleggen vun de Egenschap-Weerten

[ctx: request type]
en: create the requested folder
nds: Opstellen vun den angeven Orner

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
nds: Koperen vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
nds: Ümnömen vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
nds: Söken binnen den angeven Orner

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
nds: Afsluten vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
nds: Opsluten vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
nds: Wegdoon vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
nds: Fragen na't Könen vun den Server

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
nds: Halen vun de Inholden vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
nds: En Bericht binnen den angeven Orner utföhren

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nds: Dat geev en nich verwacht Fehler (%1) bi't %2.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
nds: Dat geev en Fehler bi't %1: %2. En Tosamenfaten vun de Grünn steiht nerrn.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
nds: Togriep wöör bi't %1 torüchwiest.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
nds: En Ressource lett sik op't Teel nich opstellen, ehr nich en oder mehr Twischenelementen (Ornern) opstellt wöörn.

en: The requested lock could not be granted. %1
nds: Dat anfraagte Afsluten weer nich mööglich. %1

en: The server does not support the request type of the body.
nds: De Server ünnerstütt den Anfraag-Typ nich.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
nds: Dat %1 is nich mööglich, de Ressource is afslaten.

en: This action was prevented by another error.
nds: De Akschoon wöör dör en anner Fehler verhöödt.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
nds: Dat %1 is nich mööglich, de Teelserver nimmt de Datei oder den Orner nich an.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
nds: De Teel-Ressource hett nich noog Platz, ehren Tostand na dat Utföhren vun disse Metood to sekern.

en: The resource cannot be deleted.
nds: De Ressource lett sik nich wegdoon.

[ctx: request type]
en: upload %1
nds: Hoochladen vun %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nds: Dat geev en nich verwacht Fehler (%1) bi't %2.

en: Do you want to retry?
nds: Wullt Du dat nochmaal versöken?

en: Retry Authentication
nds: Identiteetprööv nochmaal versöken

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
nds: Nochmaal versöken

en: Authentication Dialog
nds: Identiteetprööv-Dialoog

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
nds: Du muttst dat Protokoll "%1" nich bruken.

en: No preferred search providers were found.
nds: Keen vörtrocken Söökanbeders funnen

en: No search providers were found.
nds: Keen Söökanbeders funnen

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
nds: <qt><b>%1</b> hett keen Tohuusorner.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
nds: <qt>Dat gifft keen Bruker mit den Naam <b>%1</b>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
nds: Allgemeen Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName)
en: Acme Co.
nds: TunS  KS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
nds: Organisatschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
nds: Tüüch un Saken Kommanditsellschap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
nds: Afdelen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
nds: Kontoor för Dörstekeree

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
nds: Land:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
nds: Düütschland

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
nds: Bundsland/-staat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
nds: Sleswig-Holsteen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
nds: Stadt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
nds: Rungholt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
nds: Utreken

en: Do not ask again
nds: Nich nochmaal fragen

en: Creating directory
nds: Bi to Orner opstellen

en: Moving
nds: Bi't Verschuven

en: Deleting
nds: Bi't Wegdoon

en: Und&o
nds: &Torüchnehmen

en: Und&o: Copy
nds: &Torüchnehmen: Koperen

en: Und&o: Link
nds: &Torüchnehmen: Link opstellen

en: Und&o: Move
nds: &Torüchnehmen: Verschuven

en: Und&o: Rename
nds: &Torüchnehmen: Ümnömen

en: Und&o: Trash
nds: &Torüchnehmen: Wegsmieten

en: Und&o: Create Folder
nds: &Torüchnehmen: Orner opstellen

en: Und&o: Create File
nds: &Torüchnehmen: Datei opstellen

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
nds: De Datei "%1" wöör vun %2 kopeert, man in Twischentiet bi %3 ännert, as't lett.
    Bi't Torüchnehmen vun't Koperen warrt de Datei wegdaan, all Ännern kaamt weg.
    Wullt Du "%4" redig wegdoon?

en: Undo File Copy Confirmation
nds: Torüchnehmen vun Dateikoperen beglöven

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
nds: Affalltünn leddig maken

en: Edit ACL Entry
nds: TKL-Indrag bewerken

en: Entry Type
nds: Indragtyp

en: Default for new files in this folder
nds: Standard för niege Dateien binnen dissen Orner

en: Owner
nds: Eegner

en: Owning Group
nds: Eegnerkoppel

en: Others
nds: Annere

en: Named user
nds: Nöömt Bruker

en: Named group
nds: Nöömt Koppel

en: User:
nds: Bruker:

en: Group:
nds: Koppel:

en: Type
nds: Typ

en: Name
nds: Naam

[ctx: read permission]
en: r
nds: l

[ctx: write permission]
en: w
nds: s

[ctx: execute permission]
en: x
nds: u

en: Effective
nds: Aktuelle

en: Updating System Configuration
nds: Systeeminstellen opfrischen

[ctx: @title:column]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title:column]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @title:column]
en: Date
nds: Datum

[ctx: @title:column]
en: Permissions
nds: Verlöven

[ctx: @title:column]
en: Owner
nds: Eegner

[ctx: @title:column]
en: Group
nds: Koppel

[ctx: @title:column]
en: Type
nds: Typ

en: Open &with %1
nds: &Mit %1 opmaken

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
nds: &Akschonen

en: &Open with %1
nds: Mit "%1" &opmaken

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
nds: &Opmaken mit

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
nds[0]: 1 Datei
nds[1]: %1 Dateien

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
nds: Nich begäng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
nds: Anhollen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
nds: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
nds: Steed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
nds: Grött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
nds: Wiest op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
nds: Ännert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
nds: Opstellt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
nds: Togrepen:

en: Known Applications
nds: Begäng Programmen

en: Open With
nds: Opmaken mit

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nds: <qt>Söök dat Programm ut, mit dat <b>%1</b> opmaakt warrn schall. Wenn dat Programm nich oplist is, giff den Naam in oder klick op Utsöken.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
nds: Söök den Naam vun dat Programm ut, mit dat de utsöchten Dateien opmaakt warrn schöölt.

en: Choose Application
nds: Programm utsöken

en: Choose Application for %1
nds: Programm för %1 utsöken

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nds: <qt>Söök dat Programm för den Dateityp <b>%1</b> ut. Wenn dat nich oplist is, giff den Naam in oder klick op Utsöken.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nds: <qt>Söök en Programm ut. Wenn dat nich oplist is, giff den Naam in oder klick op Utsöken.</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
nds: Achter den Befehl kannst Du en Reeg Platzhollers insetten, för se warrt de Weerten insett, wenn dat Programm redig opropen warrt:
    %f - en enkel Dateinaam
    %F - en List vun Dateien; bruuk dit för Programmen, de en Reeg vun lokale Dateien op eenmaal opmaken köönt
    %u - en enkel URL
    %U - en List vun URLs
    %d - de Orner vun de Datei, de opmaakt warrn schall
    %D - en List vun Ornern
    %i - dat Lüttbild
    %m - dat Mini-Lüttbild
    %c - de Finstertitel

en: Run in &terminal
nds: In'n &Terminal utföhren

en: &Do not close when command exits
nds: &Nich tomaken, wenn Programm sik beendt

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
nds: Konsool

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
nds: Aktiveer dit, wenn dat Programm, dat Du utföhren wullt, in en Textümgeven lopen schall, oder wenn Du de Informatschonen bruukst, de över den Terminal-Emulator utgeven warrt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
nds: Aktiveer dit, wenn dat Programm bi't beennen wichtige Informatschonen över den Terminal-Emulator utgifft. Dör dat Apenlaten vun dat Finster kannst Du se ankieken.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
nds: Bruker

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
nds: Aktiveer dit, wenn Du dat Programm mit en anner Bruker-ID utföhren wullt. Elkeen Perzess hett en Bruker-ID toornt. Disse ID-Kode leggt de Togrieprechten för Dateien un anner Verlöven fast. För disse Akschoon bruukst Du dat Passwoort vun den annern Bruker.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
nds: Giff den Naam vun den Bruker in, as de dat Programm lopen schall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
nds: Brukernaam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
nds: Giff hier den Naam vun den Bruker in, as de dat Programm lopen schall.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
nds: Aktiveer dit, wenn Du kloormaken wullt, dat Dien Programm bi to Starten is. De sichtbore Effekt kann as To-Doon-Wieser oder op den Programmbalken opduken.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
nds: Giff hier den Naam in, de för dat Programm in't Programmenmenü un in't Paneel wiest warrn schall.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
nds: Giff hier en Beschrieven för dat Programm in, de sien Bruuk angifft. Bispill: En Inwählprogramm (KPPP) kunn a.B. "Inwählen" as Beschrieven kriegen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
nds: &Beschrieven:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
nds: Giff hier jichtenseen Kommentar in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
nds: Komm&entar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
nds: Klick hier, wenn Du in't Dateisysteem na dat Programm söken wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
nds: &Utsöken...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
nds: Leggt den Arbeitorner för dat Programm fast.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
nds: &Arbeitorner:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
nds: <qt><p>Disse List schull de List vun Dateitypen wiesen, mit de Dien Programm wat anfangen kann. Disse List is na <u>MIME-Typen</u> ornt.</p>
    <p>Över dat MIME-Standardprotokoll (MIME heet "Multipurpose Internet (e)Mail Extension") lett sik de Daten-Oort rutfinnen. Dat baseert op de Dateiennen un de tohören <u>MIME-Typen</u>. Bispill: De Deel "bmp", de na den Punkt in "bloom.bmp" kummt, gifft an, dat dit en wiss Oort vun Bild is: <u>image/bmp</u>. Dormit dat Systeem dat afmaken kann, welk Programm en geven Datei opmaken kann, mutt dat wat dor över weten, mit welk Dateitypen de Programmen wat anfangen köönt.</p>
    <p>Wenn Du dat Programm Dateitypen toornen wullt, de nich binnen de List staht, klick nerrn op <b>Tofögen</b>. Wenn binnen de List Dateitypen staht, mit de dat Programm nix anfangen kann, kannst Du disse mit den <b>Wegdoon</b>-Knoop wegdoon.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
nds: Ünner&stütt Dateitypen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
nds: MIME-Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
nds: Beschrieven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
nds: Klick hier, wenn Du en Dateityp (MIME-Typ) tofögen wullt, mit dat Dien Programm wat anfangen kann.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
nds: Tofögen...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
nds: Wenn Du en Dateityp (MIME-Typ) wegdoon wullt, mit den Dien Programm nix anfangen kann, markeer den Typ op de List un klick op dissen Knoop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
nds: Wegdoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
nds: Klick hier, wenn Du dat Programm sien Optschonen för't Utföhren, för de Startanimeren oder för D-Bus ännern oder dat as en anner Bruker utföhren wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
nds: &Verwiedert Optschonen

en: Properties for %1
nds: Egenschappen vun %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
nds[0]: Egenschappen vun 1 Indrag
nds[1]: Egenschappen vun %1 utsöcht Indrääg

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
nds: &Allmeen

en: Refresh
nds: Opfrischen

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
nds: An't Utreken... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
nds[0]: 1 Datei
nds[1]: %1 Dateien

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
nds[0]: 1 Ünnerorner
nds[1]: %1 Ünnerornern

en: The new file name is empty.
nds: De niege Dateinaam is leddig.

en: Can View & Modify Content
nds: dörv Inholt ankieken & ännern

en: Can View/Read & Modify/Write
nds: dörv ankieken/lesen & ännern/schrieven

en: &Permissions
nds: &Verlöven

en: Access Permissions
nds: Togriep-Verlöven

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
nds[0]: Disse Datei is en Link, se bruukt keen Verlöven.
nds[1]: All disse Dateien sünd Links, se bruukt keen Verlöven.

en: Only the owner can change permissions.
nds: Bloots de Eegner dörv de Verlöven ännern.

en: O&wner:
nds: Ee&gner:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
nds: Gifft an, welk Akschonen de Eegner utföhren dörv.

en: Gro&up:
nds: K&oppel:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
nds: Gifft an, welk Akschonen de Liddmaten vun den Koppel utföhren dörvt.

en: O&thers:
nds: A&nnere:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
nds: Gifft an, welk Akschonen Brukers utföhren dörvt, de nich Eegner un ok nich binnen den Koppel sünd.

en: Only own&er can rename and delete folder content
nds: Bloots &Eegner dörv Ornerinholt ümnömen oder wegdoon

en: Is &executable
nds: &Is utföhrbor

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
nds: Aktiveer dit, wenn bloots de Eegner vun den Orner de Dateien un Ornern dor binnen ümnömen oder wegdoon dörven schall. Anner Brukers bruukt den "Inholt ännern"-Verlööf, wenn se niege Dateien tofögen wullt.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
nds: Aktiveer dit, wenn Du de Datei as utföhrbor markeren wullt. Dat maakt bloots för Programmen un Skripten Sinn, de Du utföhren wullt, man för de deit dat ok noot.

en: A&dvanced Permissions
nds: &Verwiedert Verlöven

en: Ownership
nds: Eegner

en: User:
nds: Bruker:

en: Group:
nds: Koppel:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
nds: Ännern op all Ünnerornern un ehr Inholden anwennen

en: Advanced Permissions
nds: Verwiedert Verlöven

en: Class
nds: Klass

en: Show
    Entries
nds: Indrääg
    wiesen

en: This flag allows viewing the content of the folder.
nds: Disse Mark verlöövt dat Oplisten vun den Ornerinholt.

en: Read
nds: Lesen

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
nds: De Lees-Mark verlöövt dat Lesen vun den Datei-Inholt.

en: Write
    Entries
nds: Indrääg
    schrieven

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
nds: Disse Mark verlöövt dat Ännern, Ümnömen un Wegdoon vun Dateien. Beacht, dat dat Wegdoon un Ümnömen mit de "Sticky"-Mark ingrenzt warrn kann.

en: Write
nds: Schrieven

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
nds: De Schriev-Mark verlöövt dat Ännern vun den Datei-Inholt.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
nds: Ringahn

en: Enable this flag to allow entering the folder.
nds: Disse Mark verlöövt dat Ringahn na den Orner.

en: Exec
nds: Utföhren

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
nds: Disse Mark verlöövt dat Utföhren vun de Datei as en Programm.

en: Special
nds: Besünnere

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nds: Besünnere Marken, de för den helen Orner gellt. De naue Bedüden steiht rechterhand.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nds: Besünnere Marken, de naue Bedüden steiht rechterhand.

en: User
nds: Bruker

en: Group
nds: Koppel

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Eegner vun den Orner de Eegner vun all nieg Dateien.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
nds: En utföhrbore Datei mit disse Mark warrt mit de Verlöven vun den Eegner utföhrt.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
nds: Wenn anmaakt, warrt all niege Dateien binnen den Orner em sien Koppel toornt.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
nds: En utföhrbore Datei mit disse Mark warrt mit de Verlöven vun den Koppel utföhrt.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
nds: Wenn en Orner de "Sticky"-Mark hett, köönt bloots de Eegner un de Systeempleger Dateien ümnömen oder wegdoon, anners köönt dat all Brukers mit Schriefverlöven.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
nds: De "Sticky"-Mark för Dateien warrt ünner Linux ignoreert, man anner Systemen bruukt ehr villicht.

en: Set UID
nds: "SetUID"-Mark

en: Set GID
nds: "SetGID"-Mark

en: Varying (No Change)
nds: Verscheden (keen Ännern)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
nds[0]: Disse Datei bruukt verwiederte Verlöven.
nds[1]: Disse Dateien bruukt verwiederte Verlöven.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
nds[0]: Disse Orner bruukt verwiederte Verlöven.
nds[1]: Disse Ornern bruukt verwiederte Verlöven.

en: These files use advanced permissions.
nds: Disse Dateien bruukt verwiederte Verlöven.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
nds: Egenschappen laat sik nich sekern. Bloots Indrääg in lokaal Dateisystemen warrt ünnerstütt.

en: &Application
nds: &Programm

en: Add File Type for %1
nds: Dateityp för %1 tofögen

en: Select one or more file types to add:
nds: Söök en oder mehr Dateitypen för't Tofögen ut:

en: Only executables on local file systems are supported.
nds: Bloots utföhrbore Dateien op lokale Dateisystemen warrt ünnerstütt.

en: Advanced Options for %1
nds: Verwiederte Optschonen för %1

en: KDE SSL Information
nds: SSL-Informatschoon vun KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
nds: Bedröppt

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
nds: Rutgever

en: Current connection is secured with SSL.
nds: Aktuelle Verbinnen is dör SSL sekert.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
nds: De Hööftdeel vun dit Dokment is dör SSL sekert, man en poor sünd dat nich.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
nds: Wat vun dit Dokment is mit SSL sekert, man de Hööftdeel nich.

en: Current connection is not secured with SSL.
nds: Aktuelle Verbinnen is nich dör SSL sekert.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
nds[0]: bi Bruuk vun %1 Bit
nds[1]: bi Bruuk vun %1 Bit

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
nds[0]: för en %1-Bit-Slötel
nds[1]: vun en %1-Bit-Slötel

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
nds: Nee, dat geev Fehlers:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
nds: %1 bet %2

en: Open file dialog
nds: Dateidialoog opmaken

en: Filename for clipboard content:
nds: Dateinaam för Twischenaflaag-Inholt:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
nds: De Twischenaflaag hett sik ännert, siet Du "Infögen" bruukt hest. Dat utsöchte Datenformaat is nich mehr anwennbor. Bitte kopeer nochmaal dat, wat Du infögen wullst.

en: Data format:
nds: Datenformaat:

en: Appl&y to All
nds: För all &bruken

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
nds: Is dit anmaakt, warrt de klickt Knoop för all nakamen Konflikten för de Nablievels binnen de aktuelle Opgaav bruukt.
    Klickst Du nich op "Övergahn", warrst Du bi en Konflikt mit en vörhannen Datei binnen den Orner aver nochmaal fraagt.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
nds: Is dit anmaakt, warrt de klickt Knoop för all nakamen Konflikten för de Nablievels binnen de aktuelle Opgaav bruukt.

en: &Rename
nds: Ü&mnömen

en: Suggest New &Name
nds: &Niegen Naam vörslaan

en: &Skip
nds: Ö&vergahn

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
nds: Dissen Orner nich koperen oder verschuven un na den nakamen Indrag gahn

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
nds: Disse Datei nich koperen oder verschuven un na den nakamen Indrag gahn

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
nds: &Schrieven na

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
nds: Dateien un Ornern na den Teelorner koperen, blang den al vörhannen Inholt.
    Bi en Konflikt mit en vörhannen Datei binnen den Orner warrst Du aver nochmaal fraagt.

en: &Resume
nds: Wiede&rmaken

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
nds: Du versöchst, "%1" mit sik sülven to överschrieven.
    Bitte giff en niegen Dateinaam in:

en: C&ontinue
nds: &Wiedermaken

en: Source
nds: Born

en: Destination
nds: Teel

en: An older item named '%1' already exists.
nds: Dat gifft al en ölleren Indrag mit den Naam "%1".

en: A similar file named '%1' already exists.
nds: Dat gifft al en recht lieke Datei mit den Naam "%1".

en: A more recent item named '%1' already exists.
nds: Dat gifft al en niegeren Indrag mit den Naam "%1".

en: Rename:
nds: Ümnömen:

en: Information
nds: Informatschonen

en: Replace
nds: Utwesseln

en: Retry
nds: Nochmaal versöken

en: Skip
nds: Övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
nds: [Slott]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
nds: Adress:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
nds: IP-Adress:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
nds: Verslöteln:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
nds: Enkelheiten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
nds: SSL-Verschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
nds: Zertifikatenkeed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
nds: Totroon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
nds: Gellentiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
nds: Reegnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
nds: MD5-Summ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
nds: SHA1-Summ

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
nds: De feerne Reekner hett keen SSL-Zertifikaat loosstüert.
    Warrt afbraken, de Identiteet vun den Reekner lett sik nich pröven.

en: The server failed the authenticity check (%1).
nds: De Identiteetprööv för den Server is fehlslaan (%1).

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
nds: As't lett is de SSL-Zertifikatenkeed vun den annern Reekner schaadhaftig.

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
nds: Dit start dat Programm:

en: If you do not trust this program, click Cancel
nds: Wenn Du dit Programm nich troost, klick op "Afbreken".
