kioclient - en to si translation catalogue (8 entries)

en: 
    Syntax:
si: 
    කේත රීතිය:

en: KIO Client
si: KIO වැඩසටහන

en: Command-line tool for network-transparent operations
si: ජාල-අන්තර්ක්‍රියා සඳහා විධාන රේඛීය ආයුධය

en: Source URL or URLs
si: මූල URL ලිපින හෝ URL ලිපිනයක්

en: Destination URL
si: ගමනාන්ත URL

en: Show available commands
si: පවතින විධාන පෙන්වයි

en: Command (see --commands)
si: විධාන  (බලන්න --commands)

en: Arguments for command
si: විධානයට තර්ක
