kioclient - en to pa translation catalogue (16 entries)

en: 
    Syntax:
pa: 
    ਸੰਟੈਕਸ:

en: *** Examples:
pa: *** ਮਿਸਾਲਾਂ:

en: KIO Client
pa: KIO ਕਲਾਂਇਟ

en: Command-line tool for network-transparent operations
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ-ਟਰਾਂਸਪੇਰੈਟ ਓਪਰੇਸ਼ਨਾਂ ਲਈ ਕਮਾਂਡ ਲਾਇਨ ਟੂਲ

en: Overwrite destination if it exists (for copy and move)
pa: ਟਿਕਾਣੇ ਉੱਤੇ ਲਿਖੋ, ਜੇ ਮੌਜੂਦ ਹੋਵੇ (ਕਾਪੀ ਕਰਨ ਤੇ ਭੇਜਣ ਲਈ)

en: file or URL
pa: ਫਾਇਲ ਜਾਂ URL

en: Source URL or URLs
pa: ਸਰੋਤ URL ਜਾਂ URLs

en: Destination URL
pa: ਟਿਕਾਣਾ URL

en: Show available commands
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਕਮਾਂਡ ਵੇਖਾਓ

en: Command (see --commands)
pa: ਕਮਾਂਡ (--commands ਵੇਖੋ)

en: command
pa: ਕਮਾਂਡ

en: Arguments for command
pa: ਕਮਾਂਡ ਲਈ ਆਰਗੂਮੈਂਟ

[ctx: @info:shell]
en: %1: Syntax error, not enough arguments
pa: %1: ਸੰਟੈਕਸ ਗਲਤੀ, ਲੋੜੀਦੇ ਆਰਗੂਮੈਂਟ ਨਹੀਂ

[ctx: @info:shell]
en: %1: Syntax error, too many arguments
pa: %1: ਸੰਟੈਕਸ ਗਲਤੀ, ਬਹੁਤ ਜ਼ਿਆਦਾ ਆਰਗੂਮੈਂਟ ਹਨ

en: Destination where to download the files
pa: ਟਿਕਾਣਾ, ਜਿੱਥੇ ਫਾਇਲਾਂ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨੀਆਂ ਹਨ

[ctx: @info:shell]
en: %1: Syntax error, unknown command '%2'
pa: %1: ਸੰਟੈਕਸ ਗਲਤੀ, ਅਣਜਾਣ ਕਮਾਂਡ '%2'
