kioclient - en to mr translation catalogue (9 entries)

en: 
    Syntax:
mr: 
    सिन्टॅक्स्:

en: KIO Client
mr: KIO ग्राहक

en: Command-line tool for network-transparent operations
mr: संजाळ-पारदर्शक कार्यपद्धती करिता आदेश-ओळ साधन

en: Overwrite destination if it exists (for copy and move)
mr: लक्ष्य अस्तित्वात असल्यास ते खोडून लिहा (प्रत करा व हलवा)

en: Source URL or URLs
mr: स्रोत URL किंवा URLs

en: Destination URL
mr: लक्ष्य URL

en: Show available commands
mr: उपलब्ध आदेश दर्शवा

en: Command (see --commands)
mr: आदेश (--commands पहा)

en: Arguments for command
mr: आदेश करिता बाब
