kioclient - en to mk translation catalogue (8 entries)

en: 
    Syntax:
mk: 
    Синтакса:

en: KIO Client
mk: KIO-клиент

en: Command-line tool for network-transparent operations
mk: Команднолиниска алатка за мрежно-транспарентни операции

en: Source URL or URLs
mk: Изворна адреса или адреси

en: Destination URL
mk: Одредишна адреса

en: Show available commands
mk: Покажи достапни команди

en: Command (see --commands)
mk: Команда (видете --commands).

en: Arguments for command
mk: Аргументи за командата
