kioclient - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: KIO Client
ku: Daxwazkara KIO

en: Command-line tool for network-transparent operations
ku: Amûra rêzika-ferman ji bo xebatên torê yê zelal

en: Source URL or URLs
ku: Çavkaniya URL an jî URLyan

en: Destination URL
ku: URL a hedefê

en: Show available commands
ku: Fermanên heyî nîşan bide

en: Command (see --commands)
ku: Ferman (bibîne --fermanan)

en: Arguments for command
ku: Argûmanên fermanê
