kioclient - en to kn translation catalogue (8 entries)

en: 
    Syntax:
kn: 
    ವಾಕ್ಯಾನ್ವಯ (ಸಿಂಟಾಕ್ಸ್):

en: KIO Client
kn: KIO ಸೇವನಾರ್ಥಿ (ಕ್ಲಯಂಟ್)

en: Command-line tool for network-transparent operations
kn: ಜಾಲ-ಪಾರದರ್ಶಕ ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆಗಳಿಗೆ ಆದೇಶ-ಸಾಲು ಸಲಕರಣೆ

en: Source URL or URLs
kn: ಆಕರ  URL ಅಥವಾ URLಗಳು

en: Destination URL
kn: ಉದ್ದಿಷ್ಟ URL

en: Show available commands
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವ ಆದೇಶಗಳನ್ನು ತೋರಿಸು

en: Command (see --commands)
kn: ಆದೇಶ (--commands ನೋಡು)

en: Arguments for command
kn: ಆದೇಶಕ್ಕೆ   ಚರಪರಿಮಾಣಗಳು (ಆರ್ಗ್ಯೂಮೆಂಟ್)
