kioclient - en to hne translation catalogue (8 entries)

en: 
    Syntax:
hne: 
    सिंटेक्स:

en: KIO Client
hne: केआईओ क्लायंट

en: Command-line tool for network-transparent operations
hne: नेटवर्क-पारदर्सी आपरेसन मन बर कमांड लाइन औजार

en: Source URL or URLs
hne: स्रोत यूआरएल या यूआरएल

en: Destination URL
hne: गंतव्य यूआरएल

en: Show available commands
hne: मिलत कमांड मन ल देखाव

en: Command (see --commands)
hne: कमांड (देखव --commands)

en: Arguments for command
hne: कमांड बर आर्गुमेंट्स
