kstart - en to fi translation catalogue (6 entries)

en: Utility to launch applications
fi: Sovellusten käynnistämistyökalu

en: (C) 1997-2000 Matthias Ettrich (ettrich@kde.org)
fi: © 1997–2000 Matthias Ettrich (ettrich@kde.org)

en: Command to execute
fi: Suoritettava komento

en: Alternative to <command>: desktop file name to start, e.g. org.kde.kate
fi: Vaihtoehto valinnalle <command>: käynnistettävä työpöytätiedosto, esim. org.kde.kate

en: Optional URL to pass to the application when using --application
fi: Sovellukselle välitettävä valinnainen verkko-osoite käytettäessä valitsinta --application

en: No command specified
fi: Ei komentoa
