kde-cli-tools - en to fi translation catalogue (7 entries)

en: Inhibit various desktop functions whilst a command runs
fi: Estä jotkin työpöytätoiminnot komentoa suoritettaessa

en: Inhibit power management
fi: Estä virranhallinta

en: Inhibit screensaver
fi: Estä näytönsäästäjä

en: Inhibit colour correction (night mode)
fi: Estä värinkorjaus (yötila)

en: Inhibit notifications (Do not disturb)
fi: Estä ilmoitukset (älä häiritse)

en: Command with arguments to run
fi: Suoritettava komento parametreineen

[ctx: Script as in shell script]
en: Running Script
fi: Suoritettava skripti
