kioclient - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: 
    Syntax:
fa: 
    نحو:

en: KIO Client
fa: مخدوم KIO

en: Command-line tool for network-transparent operations
fa: ابزار خط‌فرمانی برای عملیات شبکه-پنهان

en: Overwrite destination if it exists (for copy and move)
fa: جای نوشت مقصد اگر وجود داشت (برای رونوشت و جابجایی)

en: Source URL or URLs
fa: منابع نشانی‌ها

en: Destination URL
fa: نشانی مقصد

en: Show available commands
fa: نمایش فرمان‌های موجود

en: Command (see --commands)
fa: فرمان (‪--command را ببینید)

en: Arguments for command
fa: نشان‌وندها برای فرمان
