kde-cli-tools - en to ca@valencia translation catalogue (35 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
ca@valencia: Executa un programa amb privilegis elevats.

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Original author
ca@valencia: Autor original

en: Specifies the command to run as separate arguments
ca@valencia: Especifica l'ordre que s'ha d'executar com a arguments separats

en: Specifies the command to run as one string
ca@valencia: Especifica l'ordre que s'ha d'executar com a una cadena

en: Run command under target uid if <file> is not writable
ca@valencia: Executa l'ordre davall l'UID de destinació si el <fitxer> no és d'escriptura

en: Specifies the target uid
ca@valencia: Especifica l'UID de destinació

en: Do not keep password
ca@valencia: No guardes la contrasenya

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
ca@valencia: Para el dimoni (oblida totes les contrasenyes)

en: Enable terminal output (no password keeping)
ca@valencia: Habilita l'eixida pel terminal (no guarda la contrasenya)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
ca@valencia: Establix el valor de la prioritat: 0 <= prioritat <=100, 0 és el més baix

en: Use realtime scheduling
ca@valencia: Utilitza planificació en temps real

en: Do not display ignore button
ca@valencia: No mostres el botó d'ignorar

en: Specify icon to use in the password dialog
ca@valencia: Especifica la icona que s'utilitzarà en el diàleg de contrasenya

en: Do not show the command to be run in the dialog
ca@valencia: No mostres en el diàleg l'ordre que s'ha d'executar

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ca@valencia: Fes el diàleg transitori per a una aplicació X especificada per «winid»

en: Embed into a window
ca@valencia: Incrusta en una finestra

en: Cannot execute command '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'ordre «%1».

en: Cannot execute command '%1'. It contains invalid characters.
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'ordre «%1». Conté caràcters no vàlids.

en: Illegal priority: %1
ca@valencia: Prioritat il·legal: %1

en: No command specified.
ca@valencia: No s'ha especificat cap ordre.

en: Su returned with an error.
ca@valencia: «su» ha retornat un error.

en: Command:
ca@valencia: Ordre:

en: realtime:
ca@valencia: temps real:

en: Priority:
ca@valencia: Prioritat:

en: Run as %1
ca@valencia: Executa com a %1

en: Please enter your password below.
ca@valencia: Introduïu la vostra contrasenya.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
ca@valencia: En l'acció que heu demanat calen <b>privilegis de root</b>. Introduïu la contrasenya de <b>root</b> o cliqueu Ignora per a continuar amb els privilegis actuals.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
ca@valencia: En l'acció que heu demanat calen <b>privilegis de root</b>. Introduïu la contrasenya de <b>root</b> tot seguit.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
ca@valencia: En l'acció que heu demanat calen privilegis addicionals. Introduïu la contrasenya de <b>%1</b> o cliqueu Ignora per a continuar amb els privilegis actuals.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
ca@valencia: En l'acció que heu demanat calen privilegis addicionals. Introduïu la contrasenya de <b>%1</b> tot seguit.

en: Conversation with su failed.
ca@valencia: La conversa amb su ha fallat.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
ca@valencia: No s'ha trobat el programa «su».<br />Assegureu-vos que el PATH siga correcte.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
ca@valencia: S'ha denegat el permís.<br />Possiblement la contrasenya és incorrecta, torneu-ho a intentar.<br />En alguns sistemes, cal estar assignat a un grup especial (normalment: wheel) per a utilitzar este programa.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
ca@valencia: S'ha produït un error intern: retorn il·legal des de SuProcess::checkInstall()
