kclock - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Alarm
tr: Çalar Saat

en: View
tr: Görüntüle

en: Dismiss
tr: Kapat

en: Snooze
tr: Ertele

[ctx: @info]
en: Alarm: <shortcut>%1 %2</shortcut>
tr: Çalar saat: <shortcut>%1 %2</shortcut>

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
tr: Varsa çalar saatler için PowerDevil’ı kullanma

en: © 2020-2022 KDE Community
tr: © 2020–2022 KDE Topluluğu

en: Timer complete
tr: Sayaç bitti

en: Your timer %1 has finished!
tr: %1 sayacınız bitti!

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
tr: Saat sürecinin arka planda olmasına ve başlangıçta çalıştırılmasına izin ver.
