kclock - en to tr translation catalogue (127 entries)

en: Select opened page
tr: Açılan sayfayı seç

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
tr: Saatler ve sayaçlar kurun, kronometre kullanın ve dünya saatlerini yönetin

en: © 2020-2024 KDE Community
tr: © 2020–2024 KDE Topluluğu

en: Days to repeat:
tr: Yinelenecek gün:

en: Select Days to Repeat
tr: Yinelenecek Günleri Seç

en: Alarm Name (optional):
tr: Çalar saat adı (isteğe bağlı):

en: Wake Up
tr: Uyandırma

en: Ring Duration:
tr: Çalma süresi:

en: None
tr: Hiçbiri

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: %1 minutes
tr: %1 dakika

en: Select Ring Duration
tr: Çalma Süresini Seç

en: 2 minutes
tr: 2 dakika

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 15 minutes
tr: 15 dakika

en: 30 minutes
tr: 30 dakika

en: 1 hour
tr: 1 saat

en: Snooze Length:
tr: Erteleme uzunluğu:

en: Select Snooze Length
tr: Erteleme Uzunluğunu Seç

en: Ring Sound:
tr: Çalma sesi:

en: Default Sound
tr: Öntanımlı Ses

en: Alarm
tr: Çalar Saat

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
tr: %1 Düzenleniyor

en: New Alarm
tr: Yeni Çalar Saat

en: Done
tr: Bitti

en: Cancel
tr: İptal

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
tr[0]: %1 dakika ertelendi
tr[1]: %1 dakika ertelendi

[ctx: @action:button]
en: Delete
tr: Sil

en: Alarms
tr: Çalar Saatler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have alarm functionality.
tr: Saat ardalan süreci bulunamadı. Çalar saat özelliğine iye olmak için lütfen ’kclockd’yi çalıştırın.

en: No alarms configured
tr: Kurulan çalar saat yok

en: Add alarm
tr: Çalar Saat Ekle

en: alarm
tr: çalar saat

en: Deleted %1
tr: %1 silindi

en: Alarm is ringing
tr: Saat çalıyor

en: Snooze
tr: Ertele

en: Dismiss
tr: Kapat

en: Select Alarm Sound
tr: Çalar Saat Sesi Seç

en: Select from files…
tr: Dosyalardan seç…

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Choose an audio
tr: Bir ses seç

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
tr: Ses dosyaları (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
tr: Tüm dosyalar (*)

en: Time
tr: Zaman

en: Timers
tr: Sayaçlar

en: Stopwatch
tr: Kronometre

en: Only once
tr: Yalnızca bir kez

en: Everyday
tr: Her gün

en: Weekdays
tr: Hafta içi

en: Mon,
tr: Paz,

en: Tue,
tr: Sal,

en: Wed,
tr: Çar,

en: Thu,
tr: Per,

en: Fri,
tr: Cum,

en: Sat,
tr: Cts,

en: Sun,
tr: Paz,

en: AM
tr: ÖÖ

en: PM
tr: ÖS

en: Clock
tr: Saat

en: Time Format
tr: Zaman Biçimi

en: Use System Default
tr: Sistem öntanımlısını kullan

en: 12 Hour Time
tr: 12 saatlik zaman dilimi

en: 24 Hour Time
tr: 24 saatlik zaman dilimi

en: About Clock
tr: Saat Hakkında

en: About KDE
tr: KDE Hakkında

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Pause
tr: Duraklat

en: Resume
tr: Sürdür

en: Start
tr: Başlat

en: Lap
tr: Tur

en: Lap Time
tr: Tur Zamanı

en: Total
tr: Toplam

en: No locations found
tr: Konum bulunamadı

en: Add Location
tr: Konum Ekle

en: Add
tr: Ekle

en: 1 m
tr: 1 dk

en: 5 m
tr: 5 dk

en: 10 m
tr: 10 dk

en: 15 m
tr: 15 dk

en: 30 m
tr: 30 dk

en: 1 h
tr: 1 sa

en: <b>Duration:</b>
tr: <b>Süre:</b>

en: hours
tr: saat

en: minutes
tr: dakika

en: seconds
tr: saniye

en: <b>Label:</b>
tr: <b>Etiket:</b>

en: Timer
tr: Sayaç

en: <b>Command at timeout:</b>
tr: <b>Zaman aşımındaki komut:</b>

en: optional
tr: isteğe bağlı

en: Hide Presets
tr: Önayarları Gizle

en: Show Presets
tr: Önayarları Göster

en: Toggle Delete
tr: Silmeyi Aç/Kapat

en: Create timer
tr: Sayaç Oluştur

en: Save As Preset
tr: Önayar Olarak Kaydet

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop timer
tr: Sayacı döngüle

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause
tr: Duraklat

[ctx: @info:tooltip]
en: Start
tr: Başlat

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset
tr: Sıfırla

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
tr: Sil

en: New Timer
tr: Yeni Sayaç

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have timer functionality.
tr: Saat ardalan süreci bulunamadı. Sayaç işlevselliğine iye olmak için lütfen kclockd’yi başlatın.

en: No timers configured
tr: Kurulan sayaç yok

en: Add timer
tr: Sayaç Ekle

en: New timer
tr: Yeni Sayaç

en: Delete
tr: Sil

en: Loop Timer
tr: Sayacı Döngüle

en: Timer has finished
tr: Sayaç bitti

en: %1 has completed.
tr: %1 tamamlandı.

en: The timer has completed.
tr: Sayaç bitti.

en: %1 hour and 30 minutes ahead
tr: %1 saat 30 dakika ileride

en: %1 hours and 30 minutes ahead
tr: %1 saat 30 dakika ileride

en: %1 hour ahead
tr: %1 saat ileride

en: %1 hours ahead
tr: %1 saat ileride

en: %1 hour and 30 minutes behind
tr: %1 saat 30 dakika geride

en: %1 hours and 30 minutes behind
tr: %1 saat ve 30 dakika geride

en: %1 hour behind
tr: %1 saat geride

en: %1 hours behind
tr: %1 saat geride

en: Local time
tr: Yerel zaman

en: %1 day | %1 days
tr[0]: %1 gün
tr[1]: %1 gün

en:  and
tr:  ve

en: %1 hour | %1 hours
tr[0]: %1 saat
tr[1]: %1 saat

en: %1 minute | %1 minutes
tr[0]: %1 dakika
tr[1]: %1 dakika

en: Alarm will ring in under a minute
tr: Saat, bir saatten daha az bir süre içinde çalacak

en: Alarm will ring in %1
tr: Saat, %1 içinde çalacak
