kclock - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Alarm
gl: Alarma

en: View
gl: Vista

en: Dismiss
gl: Descartar

en: Snooze
gl: Adiar

[ctx: @info]
en: Alarm: <shortcut>%1 %2</shortcut>
gl: Alarma: <shortcut>%1 %2</shortcut>

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
gl: Non usar PowerDevil para alarmas aínda que estea dispoñíbel.

en: © 2020-2022 KDE Community
gl: © 2020-2022 Comunidade KDE

en: Timer complete
gl: Rematou o temporizador

en: Your timer %1 has finished!
gl: O temporizador %1 rematou.

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
gl: Permitir que o proceso de reloxo se execute en segundo plano e se inicie co sistema.
