kclock - en to el translation catalogue (49 entries)

en: Select opened page
el: Επιλέξτε ανοιγμένη σελίδα

en: Days to repeat:
el: Ημέρες για επανάληψη:

en: Wake Up
el: Ξύπνημα

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: 2 minutes
el: 2 λεπτά

en: 5 minutes
el: 5 λεπτά

en: 10 minutes
el: 10 λεπτά

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: Alarm
el: Συναγερμός

en: New Alarm
el: Νέος συναγερμός

en: Done
el: Έγινε

[ctx: @action:button]
en: Delete
el: Διαγραφή

en: Alarms
el: Συναγερμοί

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: No alarms configured
el: Δεν έχουν διαμορφωθεί συναγερμοί

en: alarm
el: συναγερμός

en: Deleted %1
el: Διαγράφηκε %1

en: Snooze
el: Αναβολή

en: Dismiss
el: Αποδέσμευση

en: Time
el: Χρόνος

en: Timers
el: Χρονόμετρα

en: Stopwatch
el: Χρονόμετρο

en: Only once
el: Μόνο μία φορά

en: Everyday
el: Κάθε μέρα

en: Weekdays
el: Καθημερινές

en: Clock
el: Ρολόι

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Pause
el: Παύση

en: Start
el: Έναρξη

en: Lap
el: Γύρος

en: hours
el: ώρες

en: minutes
el: λεπτά

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: Timer
el: Χρονόμετρο

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause
el: Παύση

[ctx: @info:tooltip]
en: Start
el: Έναρξη

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset
el: Επαναφορά

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
el: Διαγραφή

en: New Timer
el: Νέο χρονόμετρο

en: New timer
el: Νέο χρονόμετρο

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Local time
el: Τοπική ώρα

en: %1 day | %1 days
el[0]: %1 ημέρα
el[1]: %1 ημέρες

en:  and
el:  και

en: %1 hour | %1 hours
el[0]: %1 ώρα
el[1]: %1 ώρες

en: %1 minute | %1 minutes
el[0]: %1 λεπτό
el[1]: %1 λεπτά
